Як привчити дитину до горщика в 1,5 року: ефективні методики і можливі проблеми

Як привчити дитину до горщика в 1,5 року, цікавить всіх, без винятку, батьків. Цей складний процес в житті дитини вимагає від батьків терпіння і наполегливості. Крохотуля вже емоційно і фізично зріс і зміцнів. Він опанував достатньою кількістю навичок. Але навчитися ходити на горщик — нелегке завдання. Для оволодіння нею потрібно попрацювати.

Коли слід привчати дитину до горщика

Деякі батьки починають висаджувати на горщик 8-місячного або 9-місячного малюка. Мама нервує, дитина засмучується, але невдачі йдуть одна за одною. Горщик порожній, а штанці регулярно мокрі. Чому так відбувається? Просто малюк ще не готовий виконувати вимогу ходити на горщик. Як визначити ступінь готовності? Рекомендується просто поспостерігати за дитиною.

Карапуз готовий до навчання, якщо:

 • здатний стримуватися протягом 2-3 годин;
 • витримує приблизно однакові проміжки між дефекациями або сечовипусканнями;
 • має поняття про частини тіла (може показати ту частину, яку називають);
 • слухається маму;
 • потроху починає говорити;
 • здатний показати, що хоче в туалет (крекче, тужиться);
 • намагається знімати і вдягати одяг самостійно;
 • показує, що брудні або мокрі штанці його дратують.

Психологи вважають, що оптимальний час для привчання до горщика — 1,5 року. Деякі малюки готові оправлятися на горщик в рік. Якщо мама бачить, що всі перераховані ознаки наявності, то можна спробувати привчати до горщика однорічного немовляти.

Як привчити дитину до горщика в 1,5 року: ефективні методики і можливі проблеми

Які горщики підбирати дітям

Від того, який предмет вибрати, залежить значна частина успіху. На ньому під час навчання малюк проведе багато часу. Тому до підбору аксесуара слід поставитися відповідально. Предмет повинен відповідати загальним вимогам:

 • Бути зручним. Горщик повинен мати широкі борти: при сидінні вони не повинні врізатися в ніжне тільце.
 • Бути комфортним. Металеві аксесуари холодять, а пластикові швидко нагріваються при контакті з тільцем.
 • Бути виготовлений з екологічно чистих матеріалів: дешеві пластики виділяють шкідливі речовини.
 • Бути належного розміру: попи у всіх малюків різні.
 • Бути просто необхідним аксесуаром для туалету, а не ще однією іграшкою.
 • Бути зручним для щоденного миття з гігієнічними засобами.
 • Горщики мають анатомічні особливості. Для хлопчиків вони забезпечені невеликим підйомом. Аксесуари для дівчаток відрізняються округлим сидінням.
 • Як привчити дитину до горщика в 1,5 року: ефективні методики і можливі проблеми

  Головна вимога: горщик повинен бути власністю дитини. Якщо в родині є старші діти, кожен зобов’язаний ходити винятково в свій власний аксесуар.

  Є відмінності у привчанні до горщика хлопчика і дівчинки?

  Психологи відзначають: успіх привчання до горщика залежить від емоційної готовності дитини. Малюк повинен розуміти мову дорослих, вміти стримувати перший природний позив до сечовипускання. Малюк вже вміє ходити і починає розмовляти. Він здатний вислуховувати вимоги мами, розуміти їх і відповідати. Для кожного малюка сприятливий період настає в різний час. І те, як швидко крохотуля осягає цю премудрість, визначається складом його характеру і станом здоров’я.

  Чимале значення має психологічний клімат у сім’ї. Стать дитини не впливає на техніку процесу.

  Методики привчання малюка до горщика

  Деякі матусі починають привчати дитину, як тільки він починає самостійно сідати. Вони вважають: в кінці кінців, встановиться звичка. А вона є друга натура.

  Як привчити дитину до горщика в 1,5 року: ефективні методики і можливі проблеми

  Ця методика має недолік. Малюк може при такому висаджуванні оправлятися в горщик. Але це випадковості. Вони визначаються наполегливістю мами і тим, наскільки вона уважна до своєї дитини. Самостійно проситися малюк почне не раніше 1,5-2 років.

  Інші дотримуються протилежної тенденції: залишити все, як є. Адже немає нормальних дорослих, пісяючих в штани. Коли-небудь крихітці недоїсть незручність, і він сам почне проситися.

  А адже можна просто використовувати зручний момент: готовність дитини освоїти новий навик. Трохи терпіння — і проблеми не існує. Тим більше що є різні методики. Серед них можна підібрати необхідну. Підготовчий етап для всіх методик однаковий: куплений аксесуар ставиться на саме видне місце. При прояві інтересу дитині потрібно продемонструвати призначення предмета. Дозволяється грати, сидячи на горщику. Але забороняється грати в нього. Крихітка повинен усвідомити: аксесуар має конкретне корисне призначення.

  За сім днів

  Ця методика дозволяє навчити дитину користуватися горщиком за тиждень. При цьому крихта має достатньо часу на ознайомлення з предметом і звикання до нового рівня життя. Друга назва техніки — «Щасливий малюк».

  Як привчити дитину до горщика в 1,5 року: ефективні методики і можливі проблеми

  Кроки процесу:

 • Перший і другий дні проходять однаково. Півторарічного малюка вранці знайомлять з новим аксесуаром і висаджують для здійснення туалету. Крохотуля повинен сидіти 10-15 хвилин. Якщо він не оговтався, його піднімають, а процедуру повторюють пізніше.
 • Мама ходить по п’ятах за дитиною, розмовляє з ним, грає і пропонує оговтатися. Телевізор не включається, тільки спілкування і активні ігри удвох.
 • Ніяких сторонніх в будинку: мама повинна зосередитися на малюка.
 • При кожному навантаженні дитину висаджують на горщик. Мама пояснює йому, як ходять в туалет дорослі, і як здорово залишатися сухим.
 • На третій день рекомендується відмовитися від памперсів під час прогулянки. Але горщик із собою треба взяти обов’язково. При спробі оговтатися дитину слід садити на горщик навіть на прогулянці. Не варто звертати увагу на підвищений інтерес оточуючих: аксесуар скоро перестане супроводжувати малюка на прогулянці.
 • З 4-го по 7-й день відбувається закріплення отриманих навичок. При кожній вдалій спробі мамі рекомендується хвалити малюка. Можна розповідати про його успіхи домашнім з пропозицією похвалити малюка теж.
 • Не рекомендується одягати підгузник на ніч під час навчання: малюк повинен зрозуміти, що «Памперс» і «Хаггіс» залишилися в минулому.

  Як привчити дитину до горщика в 1,5 року: ефективні методики і можливі проблеми

  Горщик за 3 дні

  Вік півтора року ідеально підходить для навчання за цією методикою. Для успіху матусі рекомендується залишити всі справи на 3 дні і присвятити весь час дитині. Всі заходи діляться по етапах:

 • У перший день потрібно відучувати малюка від памперса. Його повністю виключають під час перебування вдома. Малюк спить, грає, робить гімнастику — та все в трусиках.
 • Спочатку слід показати дитині, як використовувати новий предмет. Слід взяти ляльку, (можна писающую), зняти з неї штанці і посадити на горщик. Потім розповісти дитині, що іграшка зробила, віднести повний предмет в туалет, вилити вміст і спустити воду.
 • Повторити все те ж саме з дитиною (коли він почне турбуватися). Попросити вилити вміст в унітаз і спустити воду.
 • При випадковому промаху обов’язково попросити дитину самостійно переодягнутися. Непросте захід може викликати незадоволення малятка. В цьому випадку слід ласкаво настояти на своєму. Процедура переодягання виявиться додатковим стимулом проситися.
 • Ні в якому разі не лаяти малюка. При успішних спробах хвалити і заохочувати. Припустимо подарувати маленький подарунок.
 • Як привчити дитину до горщика в 1,5 року: ефективні методики і можливі проблеми

  У другий день зона дії розширюється. Дитина знаходиться вдома і відправляється гуляти в штанцях (без памперса). Підгузник надівається тільки на ніч.На третій день крохотуля і спати лягає без підгузника. Але мамі потрібно стежити за його сном: при прояві занепокоєння малюка слід ніжно розбудити і посадити оговтуватися.

  Важлива мотивація: класно бути сухим. Ні в якому разі не говорити дитині, що він повинен проситися або сідати на горщик.

  Як привчити дитину проситися на горщик за один день?

  Так, і таке можливо. Дана методика годиться для тих матусь, які хочуть досягти швидкого результату. В основі техніки лежить послідовне виконання кроків:

  • знайомство з новим предметом;
  • показ використання на прикладі писающей ляльки;
  • стимулювання самостійно сідати на горщик;
  • заохочення за успіх солоним або солодким, що змушує дитину багато пити, а потім знову писати;
  • при промаху малютка повинен самостійно переодягнутися в сухе білизну;
  • основна мотивація — класно залишатися сухим: так роблять дорослі.

  Як привчити дитину до горщика в 1,5 року: ефективні методики і можливі проблеми

  Під час навчання крихта залишається вдома. Мама відкладає всі справи і залишається з ним наодинці. Після двох поспіль успішних оправлений на горщик, можна відправитися з дитиною погуляти. Памперс одягати не потрібно. Ніч теж проходить без памперса. Кращий час для відучення від памперса — літо. Навіть якщо малятко описается на вулиці, його легко переодягнути в суху білизну і продовжити прогулянку.

  Як привчити дитину вставати вночі на горщик?

  Процедуру привчання рекомендується проводити лише після того, як малюк почне весь день обходитися без памперса. Для цього рекомендується контролювати поведінку дитини під час сну. Перед тим як попісяти, крихітка починає турбуватися. Його рекомендується ласкаво розбудити і висадити на горщик. Після того як крохотуля попісає, його знову укладають в ліжечко. З плином часу малюк сам почне прокидатися при наповненні сечового міхура і проситися пописати.

  Як привчити дитину до горщика в 1,5 року: ефективні методики і можливі проблеми

  Можливі проблеми при привчанні малюка

  Іноді привчити малюка проситися у мами ніяк не виходить. Причин може бути декілька:

  • невдало вибраний момент привчання: крихітка ще не готовий;
  • неточно дотримуються рекомендації: вдень мама не використовує підгузник, а на ніч одягає;
  • малютка осягнув ази самостійного туалету, але під час гри захоплюється і пропускає позиви;
  • крихта захворів або випробував стрес.

  Як би те ні було, слід точно встановити причину невдачі і продовжити навчання.

  Крок вперед — два назад

  Часто мамі самій не вистачає терпіння. Вона починає працювати з дитиною, а потім приходять гості. Процес збивається, малюк знову грає в підгузниках. А на наступний день він усе забув. Доводиться починати спочатку. Крохотуля в цьому навряд чи винен. У цій ситуації варто згадати рекомендацію Горбачова: “Перебудову почни з себе!”

  Як привчити дитину до горщика в 1,5 року: ефективні методики і можливі проблеми

  Іноді матуся вважає: процес налагоджений, малюк навчився проситися. Але дитина виявилася захопленою людиною: під час ігор забуває про все. Виправити ситуацію легко: мамі варто час від часу нагадувати дитині про туалеті.

  Якщо дитина боїться горщика

  Можливо, мама перестаралася. Вона могла крикнути на крихту, не познайомити його з новим предметом як слід або занадто довго тримала його на горщику. В цьому випадку слід відкласти процес навчання і прибрати аксесуар подалі. Через деякий час малюк заспокоїться, і можна починати спочатку. Іноді малюк показує: йому не подобається горщик. Не влаштовує колір, незручно сидіти. Деякі малюки лякаються музичних аксесуарів. В цьому випадку потрібно придбати новий.

  Позбавити малюка від страху допоможе візит до маленькому другові чи подрузі. Побачивши, як інший дитина впевнено користується аксесуаром, він перестане боятися. У складних випадках слід порадитися з дитячим психологом.

  Медичний фактор

  Іноді хвороба або стрес перекреслює всі зусилля мами і малюка. Не варто засмучуватися: через деякий час крихта одужає і заспокоїться. Тоді навчання рекомендується продовжити. Часто матуся вважає малюк готовий, але оцінює виключно фізіологію. А емоційно дитина ще незрілий. Він не в змозі зрозуміти, що від нього вимагається, лякається і плаче. А мама вважає: він вередує. У цьому випадку привчання слід відкласти: нехай дитина подорослішає.

  Моя довідка - Корисні поради