Вітаміни при ГВ: які краще вибрати для мами, огляд препаратів та протипоказання

Жінка, яка годує малюка грудьми, віддає йому з грудним молоком вітаміни і поживні речовини. Нехтувати своїм здоров’ям годувальниці ніяк не можна, адже корисні речовини необхідні не їй одній, без них не може обходитися її малюк. Матуся повинна подбати, щоб її раціон харчування було збалансованим. Вітамінів при ГВ має бути достатньо. Тільки так мама і новонароджений малюк отримують всі речовини, так гостро необхідні для здоров’я.

Коли матуся годує немовля груддю, всі корисні речовини, присутні в її організмі, витрачаються в підвищених обсягах. Малюк вбирає їх під час вживання материнського молока. Щоб годуюча жінка не відчувала нестачі у вітамінах ні до, ні після пологів, потрібне повноцінне харчування. Добре відомий результат незбалансованого харчування – гострий дефіцит вітамінів і мікроелементів, навіть авітаміноз з найважчими проявами.

Саме тому матусі доцільно приймати як мінімум:

 • Вітамін А, який є сильним антиоксидантом і бере участь в обміні кальцію і фосфору.
 • Вітамін С, підвищує імунітет, захищає від інфекцій.
 • Вітамін D, що сприяє кращому всмоктуванню кальцію і фосфору.
 • Вітамін Е, що захищає м’язову слабкість.
 • Неможливо відновити необхідну їх кількість тільки за рахунок харчових продуктів. Їжа не в змозі покрити обсяг речовин, який вимагається для годуючої мами.

  Скільки необхідно корисних речовин при ГВ?

  Для новонародженої дитини грудне молоко – їжа найбільш безпечна і корисна. Чому? Воно стерильне, готове до вживання в будь-який час, оптимальної температури.

  Вітаміни при ГВ: які краще вибрати для мами, огляд препаратів та протипоказання

  Мама з її малюком складають одне ціле. Від того, як вона харчується, залежить і її зовнішній вигляд, і здоров’я її дитини. По-перше, харчування повинно бути 5-6-ти разовим, а їжа – багата вітамінами і мікроелементами, а також іншими корисними речовинами.

  По-друге, в раціоні годуючої матусі обов’язково повинні бути присутніми:

  • молочна продукція, нежирна, збагачена кальцієм;
  • риба і морепродукти;
  • нежирне м’ясо яловичини, свинини і птиці;
  • бобові і злаки;
  • горіхи, ягоди;
  • овочі та фрукти;
  • яйця;
  • печінка.

  Вітаміни при ГВ: які краще вибрати для мами, огляд препаратів та протипоказання

  В якому вигляді вживати

  Навряд чи матуся сама зможе відрегулювати вітамінний баланс. Так що відмінним рішенням стане використання фармацевтичних препаратів. Їх легко зберігати і немає потреби готувати. У них вже підраховані необхідні речовини і розфасовані в необхідній кількості. До того ж, за них ви і заплатите дешевше, ніж за натуральні продукти.

  Знову ж таки, мінімальний ризик появи алергічної реакції у немовляти.

  Огляд найбільш відомих препаратів

  На прилавках аптек можна знайти вітамінні комплекси всіляких марок, спеціально призначені для годуючих мам. Вони так і позначені – «Для мам». Вибір величезний. Можна підібрати підходящий полівітамінний комплекс і пити згідно інструкції. Найпоширеніші з них нижче.

  Вітаміни при ГВ: які краще вибрати для мами, огляд препаратів та протипоказання

  Фемибион 2

  Одна таблетка – а організм мами і малюка підтримує цілий комплекс вітамінів і мінералів.

  Вітрум Пренатал Форте

  Комплекс з багатим складом, допомагає зміцненню нігтів і волосся жінки.

  Елевіт Пронаталь

  Вважається найбільш популярним серед жінок. Ефективно бореться з випаданням волосся при ГВ.

  Вітаміни при ГВ: які краще вибрати для мами, огляд препаратів та протипоказання

  Алфавіт Мамине здоров’я

  Підтримує зуби і кістки в нормальному стані, покращує зір.

  Комплівіт Мама

  Корисні для якості грудного молока.

  Аскорбінова кислота

  Сприяє утворенню колагену, зміцненню кісткової тканини, підвищує імунітет.

  Аевіт

  Призначається лікарем при проблемах з шлунково-кишковим трактом.

  Вітаміни при ГВ: які краще вибрати для мами, огляд препаратів та протипоказання

  Супрадин

  Підвищує імунітет, покращує обмінні процеси.

  Аскорутин

  Особливо цінується, як препарат з сильним протизапальним ефектом. Призначається жінкам, які страждають від варикозного розширення вен і рясних кровотеч.

  Як вибирати вітаміни при грудному вигодовуванні?

  Вибір вітамінного комплексу, найбільш корисного для вас, – справа надзвичайно відповідальна. Доцільно знати, які з вітамінів принесуть користь, а які краще не приймати, вам потрібно цілий комплекс або який-те конкретний набір. На ці питання вам відповість лікар. Він у даній конкретній ситуації порекомендує вам кращі від конкретного виробника і скаже про тривалості курсу.

  Вітаміни при ГВ: які краще вибрати для мами, огляд препаратів та протипоказання

  Не треба негайно купувати вітаміни, тільки відчувши дискомфорт. Якщо годуюча мама відчуває проблеми зі здоров’ям, причина – не обов’язково в браку корисних речовин. Не менш шкідливий, ніж дефіцит, їх надлишок.

  Як приймати вітаміни при годуванні грудьми?

  Купуючи аптечний препарат, ознайомтеся з інструкцією, у якій докладно розписана схема прийому. Досить дотримуватися її, якщо лікар не порекомендував щось інше.

  Якщо вам потрібен тільки один вітамін або мінерал, саме його лікар призначить, а також схему лікування. Форма зустрічається будь – таблетки, капсули або ін’єкції.

  Чим небезпечна передозування вітамінів для малюка

  У своєму бажанні дати своїй дитині в період грудного вигодовування тільки краще матуся ризикує перестаратися. А наслідки можуть виявитися для нього серйозними:

  • надлишок вітаміну А руйнівний для печінки;
  • надмірне надходження вітаміну D і кальцію в організм новонародженого здатні викликати порушення розвитку кісток черепа.
  • передозування заліза спричинить за собою хронічні запори і токсичні ураження внутрішніх органів.

  Вітаміни при ГВ: які краще вибрати для мами, огляд препаратів та протипоказання

  Нехай вітамінів достатньо і для мами, і для малюка, але підібрати дозування – справа виключно лікаря.

  Що робити, якщо випадає волосся?

  Часто молоді мами скаржаться на надмірну втрату волосся і, прагнучи зберегти зовнішню привабливість, приймають вітаміни. Але далеко не всі полівітамінні комплекси зуміють впоратися з цією проблемою. Волосся випадає, насамперед, коли змінюється гормональний фон, а жінка повертається в добеременные розміри. Як би не раділа матуся набуття колишньої форми, випадають волосся цей процес затьмарюють.

  Допомагають при цій біді вітаміни D і F, уживані додатково. Деякі приймають спеціальний комплекс для лисіючих людей. Не завадить в щоденний раціон додати також нерафінованих рослинних масел.

  Протипоказання до прийому

  Якщо годуюча мама планує прийом аптечних полівітамінів, слід пам’ятати про можливі протипоказання. Вітамінних препаратів, категорично протипоказані при лактації, трохи, як і самих неприємних наслідків. Це алергічні реакції або гіпервітаміноз. Таке трапиться, якщо займатися самолікуванням або неправильно харчуватися.

  У будь-якому випадку потрібна консультація з фахівцем. Він вирішить, наскільки доцільний прийом таких препаратів, а при необхідності порекомендує підходить за всіма показниками комплекс, безпечний для новонародженого і матусі.

  Ви переконалися, що для організму годуючої жінки однаково шкідливий і недолік корисних речовин, і надлишок. У всьому потрібна міра, золота середина. Зловживати аптечними комплексами немає потреби, але і боятися їх теж не варто.

  Моя довідка - Корисні поради