«Віферон» при ГВ: інструкція із застосування мазі і свічок, аналоги

У період сезонних епідемій здорових жінок при ГВ «Віферон» захищає від вірусної інфекції, хворим допомагає одужати. Цей препарат нормалізує й активує роботу захисних сил організму на клітинному рівні. Перед його застосуванням необхідно дізнатися про його особливості, можливі протипоказання.

Що таке «Віферон»

Це ліки з противірусними, імуномодулюючі властивості, що відноситься до групи інтерферонів. Жінкам цей препарат призначають під час годування груддю. На відміну від інших ліків «Віферон» для немовлят не несе загрози.

Основні складові

Клінічна ефективність «Виферон» обумовлена спільною дією антиоксидантів у вигляді вітамінів E, C і альфа-2b інтерферону (рекомбінантного). При проникненні в організм інфекції імунні клітини виробляють інтерферон. Він веде боротьбу з вірусами і бактеріями.

В період лактації жінка захворює, якщо його виробляється недостатньо.

В цьому випадку призначають «Віферон», він допомагає жіночому організму боротися з інфекцією, стимулює імунітет.

Вплив на організм

Прийом «Виферон» під час лактації підвищує імунітет жінки, допомагає йому боротися з інфекцією. Терапевтичний ефект у даного засобу відсутня. Саме тому він не чинить шкідливого впливу на жіночий організм і безпечний для дитини.

«Віферон» при ГВ: інструкція із застосування мазі і свічок, аналоги

Інтерферон, що входить до складу «Виферон», надає опосередкований вплив. Відсутній прямий вплив на віруси. Він активує лімфоцити (Т-клітини, В-клітини), створює несприятливі умови для розмноження вірусів.

Форма випуску

Препарат призначений для місцевого застосування (зовнішньо, ректально). Його виробляють у трьох форматах:

 • мазь в тубах, банках в’язкої консистенції, білого або злегка жовтуватого кольору з запахом ланоліну, фасовка по 6-12 м;
 • гель, розфасований в туби, банки, фасовка 12 м;
 • свічки ректальні білі, пулевидные, в пачках по 10 шт.
Читайте також:
Що повинна уміти дитина в 5 років (дівчатка і хлопчики). Розвиток дитини в 5 років

«Віферон» при ГВ: інструкція із застосування мазі і свічок, аналоги

Чому немає «Виферон» в таблетках і у вигляді ін’єкцій?

Інтерферон — це білок. Якщо він потрапить у шлунок, то на нього буде діяти шлунковий сік. Це призведе до розпаду білкових молекул. Активна речовина інтерферон втратить свої імуномодулюючі та протизапальні властивості. З цієї причини ліки не випускають у формі таблеток.

Лікарська взаємодія

Будь-які лікарські препарати, що застосовуються в ході комплексного лікування, поєднуються з «Віфероном». Його можна вживати паралельно з антибіотиками, глюкокортикостероїдами, хіміопрепаратами. Виявлено, що «Віферон» підвищує ефективність противірусних засобів, антибіотиків.

«Віферон» при ГВ: інструкція із застосування мазі і свічок, аналоги

В період ГВ «Віферон» призначають жінкам із метою профілактики та під час проведення комплексного лікування ГРВІ, грипу. Він показаний при цілому ряді вірусних захворювань:

 • гепатиті;
 • запаленнях сечовивідного каналу та статевих органів;
 • герпесі;
 • кондиломе;
 • пневмонії;
 • менінгіті.

«Віферон» при ГВ: інструкція із застосування мазі і свічок, аналоги

Дозування

Захворювання Форма Норма Схема
ГРВІ, пневмонія Свічки ректально 150 тис. ME 2 рази на день
Гепатит Свічки ректально 3 млн ME Протягом перших 10 діб щодня по 2 свічки, наступні 6-12 місяців через день
Інфекції статевих шляхів Свічки вагінально 1 млн ME 10 днів по 2 рази в добу
Інфекційні запалення шкіри Мазь (гель) Тонким шаром на зону ураження 3-4 рази на добу тижневим курсом
У період епідемій грипу, ГРВІ для їх профілактики Мазь (гель) На внутрішню поверхню носа Перед відвідуванням людних місць, контакти з хворими

Спосіб використання

Препарат використовується місцево. При вірусних ураженнях шкіри вогнища запалення покривають нетовстим шаром мазі (гелю). Втирають її обережно круговими рухами. Щоб уникнути зараження, жінка перед прогулянкою може покрити слизову носа маззю «Віферон».

«Віферон» при ГВ: інструкція із застосування мазі і свічок, аналоги

При вірусному запаленні верхніх дихальних шляхів призначають свічки. Їх вводять у пряму кишку. Точну добову норму і тривалість лікування визначає лікар. Урогенітальні інфекційно-запальні захворювання (кандидоз, хламідіоз, мікоплазмоз) лікують за допомогою свічок. Проводять його 5-денними курсами. Їх при необхідності повторюють після тижневої перерви.

Читайте також:
Ацикловір при ГВ: чи можна вживати і протипоказання

Інструкція при годуванні грудьми

Жінка в період грудного вигодовування має відвідати лікаря при виникненні ознак хвороби. Він визначає природу захворювання, оцінює загальний стан жінки. При необхідності призначає «Віферон».

Для лікування гострих і хронічних запалень при ГВ виписують свічки. Кількість інтерферону в супозиторіях різне: 150, 500 тис. ME і 1 або 3 млн МО. При терапії ОРВІ, грипу матусям наказують свічки 150 тис. МО. Для лікування гепатиту використовується більш висока концентрація — 3 млн МО.

«Віферон» при ГВ: інструкція із застосування мазі і свічок, аналоги

На якість грудного молока супозиторії та мазі «Віферон» не впливають. Вводити свічки рекомендують в ранковий (до того, як встати з ліжка) і вечірній час (за 20-30 хвилин до нічного сну). У крові потрібна концентрація інтерферону зберігається протягом 12 годин.

Треба припиняти лактацію

Щодо «Виферон» мами виявляють обережність. Їх цікавить, чи можна під час лікування продовжувати давати грудне молоко. Свічки, введені ректально, малюкові абсолютно безпечні.

Необхідно уточнювати сумісність грудного годування з іншими лікарськими препаратами, які включені в схему терапії.

У складних випадках, крім «Виферон», відновлює природний імунітет і гнітючого віруси, годуючим жінкам призначають інші сильнодіючі ліки.

«Віферон» при ГВ: інструкція із застосування мазі і свічок, аналоги

Протипоказання і побічні ефекти

У рідкісних випадках спостерігаються симптоми алергії у вигляді висипу, свербежу. Це говорить про індивідуальної непереносимості жінки будь-якого компонента. Застосування Виферон» припиняють. Інших обмежень для жінок в період ГВ немає. А ось вагітним його забороняють використовувати в перші 14 тижнів.

Вплив на дитину

«Віферон» призначають дітям з народження. Його виписують навіть недоношеним малюкам. Інтерферон діє на дитячий організм такий же імуномодулюючу та противірусну дію, як на дорослих. Для немовлят випускають супозиторії з меншим вмістом інтерферону.

«Віферон» при ГВ: інструкція із застосування мазі і свічок, аналоги

Можна використовувати аналоги?

Симптоми алергії при лікуванні «Віфероном» виникають рідко. У разі необхідності його можна замінити аналогом:

 • краплями «Інтерферон»;
 • «Липофероном»;
 • «Витафероном»;
 • «Генфероном».
Читайте також:
Коли дитина починає агукати і агукати: у скільки місяців

Умови відпустки з аптек

Рецепт для придбання мазі, ректальних свічок не потрібен.

«Віферон» при ГВ: інструкція із застосування мазі і свічок, аналоги

Як зберігати

Супозиторії зберігають у холодильнику не більше 2 років. Температура повітря не повинна перевищувати 10 °C, рекомендований діапазон 2-8 °C. Прострочене ліки утилізують. Термін придатності визначають за датою виробництва. Її потрібно зберігати на упаковці.

Заходи профілактики застуди для матері і дитини

В ході лікування антитіла не утворюються. Тому «Віферон» в цілях профілактики застосовують, якщо загроза зараження присутній. Вона виникає при відвідуванні місць з масовим скупченням людей або при контакті з інфікованою людиною.

Мамі і немовляті можна змащувати слизову поверхню носа тонким шаром гелю.

Якщо в сім’ї є хворий на грип, ГРВІ, використовувати для профілактики зараження свічки. Для попередження ангін гелем можна змащувати мигдалини. Свічки найбільш ефективні в початковій стадії захворювання. Раннє звернення до лікаря прискорить одужання мами, виключить зараження новонародженого.

Моя довідка - Корисні поради