«Тержинан» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

Препарат «Тержинан» дозволений до використання при ГВ, але тільки під суворим контролем лікаря. Організм жінки після пологів ослаблений, підвищується ризик розвитку різних інфекцій і загострення хронічних захворювань. Вагінальні свічки жінкам часто виписують при молочниці або інших інфекціях статевої сфери. Щоб на тлі лікувальної терапії не виникло проблем, важливо дотримуватися правила дозування і враховувати протипоказання.

Склад і форма випуску

Випускається лікарський засіб у вигляді таблеток, призначених для вагінального введення. Діють кілька компонентів:

  • тернидазол згубно впливає на трихомонади та анаеробні мікроорганізми;
  • неоміцин є антибіотиком, до нього чутливі багато бактерії;
  • ністатин надає антимікотичну дію, в результаті якого гинуть грибки;
  • метасульфобензоат преднізолону натрію є глюкокортикостероидным компонентом, який справляється з сильним запаленням, свербінням і набряком слизової оболонки статевих органів.

Крім діючих речовин, у складі вагінальних свічок присутні і допоміжні компоненти. Вони допомагають усім складовим рівномірно розподілитися і повністю розчинитися.

Виробник

Проводиться ліки французькою фармацевтичною компанією.

Призначення препарату

Комбінований препарат «Тержинан» чинить протимікробну, протигрибкову, протизапальну і антисептичну дію на організм після застосування. Широко використовується в гінекології при лікуванні інфекцій зовнішніх статевих органів.

Вагінальні таблетки доцільно призначати в таких випадках:

  • вагініт грибкового або бактеріального походження;
  • вагініт, спричинений проникненням трихомонад;
  • хронічний кольпіт;
  • вагінальний дисбіоз.

«Тержинан» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

Свічки «Тержинан» проявляють ефективність також у разі виявлення відразу декількох інфекцій.

Основною перевагою препарату вважається те, що на тлі лікування не відбувається порушення мікрофлори і не порушується слизова оболонка піхви.

Уреаплазмоз

Часто післяродовий період супроводжується зниженням імунітету. Починає спостерігатися активний ріст збудників уреаплазмозу. Спільно з імуномодулюючими засобами призначають свічки «Тержинан». Препарат згубно впливає на більшість видів бактерій і знімає запалення.

Читайте також:
Який молоковідсмоктувач краще: електричний ручний, опис і огляд моделей

Кандидоз

У разі, коли молочниця протікає з вторинною бактеріальною інфекцією або при яскраво виражених симптомах, призначають ліки «Тержинан».

«Тержинан» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

Чи можна вживати під час годування груддю

Застосування препарату під час лактації дозволено в тому випадку, коли користь від лікування перевищує всі інші ризики. Протягом усього курсу лікування необхідно стежити за станом і поведінкою малюка.

Тривалість введення свічок під час грудного вигодовування не повинна перевищувати 7 днів. Тільки в цьому випадку вдасться уникнути негативних впливів на здоров’я малюка. Іноді даного курсу недостатньо, щоб позбутися від інфекції, тому терапія стає неефективною.

Як впливає ліки

Як і будь-які інші ліки, «Тержинан» може спричинити небажані реакції з боку організму пацієнта. У випадку з годуючої жінкою реакції можуть розвиватися і у малюка.

«Тержинан» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

На лактацію

Доза компонентів препарату, проникає у системний кровотік і грудне молоко, незначна. «Тержинан» не впливає на кількість виробленого молока, не змінює його смак і запах.

На грудничка

Лікування вагінальними таблетками «Тержинан» не можна починати самостійно. Тільки лікар, зважаючи на стан здоров’я жінки і дитини, призначить правильну схему лікування.

Компоненти, які входять до складу ліків, можуть викликати алергічні прояви у дитини у вигляді висипу, свербежу, почервоніння шкіри, а також кишкові коліки. Дитина стає неспокійним, вередливим, погано спить, і знижується апетит.

«Тержинан» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

Дозування та інструкція по застосуванню

Стандартна схема лікування передбачає введення таблетки глибоко у піхву один раз на добу протягом 10 днів. Процедуру бажано проводити перед сном. Якщо введення препарату здійснюється днем, то не слід вставати протягом 12 хвилин.

Безпосередньо перед введенням таблетки її необхідно на 25 секунд занурити в ємність з теплою кип’яченою водою. Це сприяє розчиненню верхнього шару, і ліки буде діяти швидше.

Щоб свічка проникла якомога глибше у піхву, потрібно прийняти відповідну позу. Вводити препарат, бажано прийнявши положення, сидячи навпочіпки або лежачи на спині, при цьому ноги варто зігнути в колінах і притиснути до живота. У випадку з виявленням молочниці курс лікування може бути продовжено до трьох тижнів. Через пару днів здають аналіз, і при необхідності повторюють курс лікування.

Читайте також:
Сюжет для фільму: співробітники ДПС Novokubanskogo району прийняли пологи

«Тержинан» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

Побічні явища

Свічки «Тержинан» рідко стають причиною розвитку побічних ефектів на фоні лікування. Використовують свічки місцево, тому компоненти в малих кількостях проникають в кров’яне русло.

Можуть відмічатися алергічні прояви у вигляді свербежу, печіння, поколювання, набряку і незначною болі в статевих органах.

Лікарська взаємодія

У ході досліджень не виявлено ніяких змін при одночасному прийомі «Тержинана» з іншими лікарськими засобами.

У яких випадках використовувати медикамент заборонено

Ліки «Тержинан» протипоказано застосовувати у разі алергічних проявів і підвищеної чутливості до складових компонентів. Обмеженням є вік до 16 років.

«Тержинан» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

В післяродовий період жінку турбують виділення — лохії. У більшості випадків вони рясні. Поки повністю не припиниться виділення лохій, вводити препарат не можна.

Вартість і відпуск з аптек

Препарат відпускається за спеціальним рецептом від лікаря. Вартість однієї упаковки лікарського препарату (в упаковці 10 вагінальних таблеток) становить 400-450 рублів.

Термін та правила зберігання

Зберігати упаковку з вагінальними свічками слід в прохолодному, темному місці, не доступному для дітей. Компоненти зберігають свою дію на протязі трьох років з дня випуску.

«Тержинан» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

Аналоги

«Тержинан» повного аналога не має. У разі заміни призначаються кілька лікарських препаратів, серед яких: «Экофуцин», «Поліжінакс», «Гексикон», «Неотризол», «Пімафуцин».

Відгуки про застосування

У багатьох відгуках відзначається швидка допомога препарату і відсутність яких-небудь негативних впливів на стан здоров’я дитини і самої мами.

Галина, 34 роки: «На другому місяці грудного вигодовування з’явилася молочниця. Сильне печіння і свербіж не давали мені спокою. Лікар виписав «Тержинан». Препарат виявився задорогим, але ефективним. Дискомфорт і сильний свербіж пройшли вже на другий день. Ніякого негативного впливу на немовлят не було надано».

Ірина, 30 років: «При бактеріальному вагінозі лікар призначив мені свічки «Тержинан». До нього лікар призначав мені інші препарати, які дозволені при грудному вигодовуванні, але ефекту не було або був недовгим. Вже після першої свічки «Тержинан» я відчула полегшення. Правда, відразу після введення було відчуття жару і поколювання, але через деякий час симптоми проходили. На малюка препарат ніяк не подіяв».

Моя довідка - Корисні поради