Що повинна вміти дитина 8 місяців (дівчатка і хлопчики). Розвиток дитини в 8 місяців

Що повинна вміти дитина 8 місяців (дівчатка і хлопчики). Розвиток дитини в 8 місяцівНезважаючи на деяке уповільнення зростання, восьмимісячне немовля помітно змінюється порівняно з попереднім періодом – він активно вбирає нову інформацію і освоює нові вміння, завдяки помітного поліпшення моторики, координації рухів та більш осмисленому сприйняттю дійсності. Формування навичок у різних дітей проходять у відповідності з притаманними тільки їм анатомічними і психічними даними, але є й умовні норми, що допомагають батькам зрозуміти, що повинен вміти дитина у 8 місяців. Використовуючи їх в якості орієнтира, у випадку деяких відхилень, вони можуть своєчасно вжити заходів і допомогти дитині впоратися з проблемами.

Особливості вікової фізіології

З півроку до півтора років розвиток дитини відбувається у відповідності з його індивідуальними особливостями, але, незважаючи на це, є окремі зміни, які можуть спостерігатися щомісяця протягом усього періоду.

До восьми місяців малюк, як правило, вже може сам сідати, вставати, робити перші невпевнені кроки. Так як він стає більш рухомим і витрачає велику кількість енергії на вивчення навколишніх його предметів, зростання його дещо сповільнюється. Зміцнення м’язів і поліпшення координації дозволяє дітям робити різноманітні рухи.

Маленька людина вкрай імпульсивний, і ще не цілком може керувати своїм тілом, тому дорослим необхідно оберігати малюка від ймовірних травм і пошкоджень, максимально убезпечивши простір навколо нього. До найбільш небезпечних місцях можна зарахувати гострі кути меблів, розетки, скляні та інші предмети, що б’ються, дрібні предмети, які дитина може ненавмисно проковтнути.

До восьмого місяця діти додають у вазі до половини кілограма, а ріст їх збільшується приблизно на півтора сантиметра. У порівнянні з сімома місяцями, вони можуть важити від 8 до 9 кілограмів і більше, в залежності від генетики, не рахуючи того, що хлопчики, завжди трохи крупніше.

У дітей вже може бути від 4 до 6 зубів, якими вони намагаються розжовувати шматочки фруктів і печиво. У зв’язку з цим, малюки погано сплять, у них може підніматися температура, виникати набряки і навіть порушуватися стілець (спорожнення кишечника, в цьому випадку, стає рідким).

Для таких періодів характерно зниження роботи імунної системи, тому дитина стає особливо вразливим до різних інфекцій, тому потрібно стежити за тим, щоб не брав у рот всі підряд.

З-за того, що в цей час реакція дитячого організму може бути непередбачуваною, лікарі не рекомендують проводити вакцинацій і давати дітям нові, незнайомі їм продукти.

Також свої особливості має і психоемоційний розвиток дитини в 8 місяців, який почуває себе некомфортно в присутності сторонніх людей, а також, потрапляючи в незнайому обстановку. В цілому, це цікавий і плідний період, коли малюк здатний утримувати в пам’яті багато речей, вже вміє наслідувати дорослим і веде себе більш соціально та самостійно.

Що повинен вміти дитина 8 місяців

Коли звучить питання – що повинен вміти робити восьмимісячний малюк, на нього не можна відповісти однозначно. Напевно, треба добре знати спадковість, фізичні дані, особливості поведінки і навіть вже виявляється характер дитини. А хто, як не батьки, найкраще про це знають? Тому немає сенсу порівнювати свою дитину з кимось ще.

Тим не менше, деякими певними навичками діти повинні володіти:

 • самостійно сідати з положення на животі, спині, при цьому перевертаючись і допомагаючи собі ручками;
 • зберігати сидячу позу дитина має кілька хвилин;
 • активно повзати різними способами, в більшості випадків, діти роблять це рачки;
 • намагатися вставати, використовуючи опору, робити декілька кроків з допомогою маминих рук;
 • грати самостійно близько 10 хвилин;
 • підніматися на одну дві сходинки і обережно спускатися;
 • знати назви різних побутових предметів, іграшок, імена родичів;
 • вміти захоплювати дрібні предмети, перекладати з однієї руки в іншу, дрібні речі брати великим і вказівним пальцем;
 • знати, як пити з чашки.

Засвоєння хороших звичок необхідно стимулювати з раннього віку. Знаючи, що повинен вміти дитина у 8 місяців, батькам потрібно заохочувати малюка в бажанні самостійно проводити ранкову гігієну рота, вмивати обличчя і мити руки перед їжею. Треба сказати, що деякі дітки в такому віці це вміють.

На даному етапі вкрай не розумно тримати дитину в закритому просторі, яким є манеж або деякі розвиваючі килимки. Інша справа, що за іграми малюка потрібен постійний контроль. Крім того, дитині необхідно безпосереднє спілкування з близькими людьми, особливо з мамою. Не треба думати, що малюк поки ще нічого не розуміє. До восьмого місяця він усвідомлює не тільки зміст слів, але і може відгукнутися на прохання, наприклад, подати дорослому іграшку чи інший предмет. Також діти добре розрізняють інтонації, можуть радіти чи ображатися, залежно від звернених до них слів, сказаних різним тоном.

Безумовно, добре, якщо батьки мають можливість займатися малюком, що, безперечно, прискорить розвиток важливих навичок і допоможе йому навчитися керувати своїми емоціями, а значить, і поведінкою.

Розвиваючі ігри для восьмимісячну дитину

Розуміючи, що повинен вміти 8 місячний малюк, батькам потрібно якомога більше перебувати поруч з ним. Це потрібно, насамперед, для того, щоб навчити його грати, адже найкращим є наочний приклад.

Крім того, що з дітьми необхідно постійно розмовляти, показувати їм різні предмети, пояснювати їх призначення, малюки потребують іграшках, оскільки саме через ігровий процес вони осягають всі явища зовнішнього світу.

Розвивати в дитини фантазію, дрібну моторику, координацію та інші здібності допоможуть:

 • м’ячі розмірів, кольорів і текстури;
 • великі надувні іграшки – будиночки, машинки;
 • м’які кубики, пірамідки, конструктори за віком з невеликого числа елементів;
 • сортери з фігурними прорізами і набором спеціальних деталей;
 • гумові фігурки тварин та їх дитинчат;
 • бизиборды – розвиваючі дошки;
 • толокары – спеціальні каталки, які допомагають дитині навчитися ходити.

Необов’язково купувати дітям дорогі іграшки, деякі з новомодних ігор можна зробити власними руками або довірити нащадкові виконання маленького нескладного доручення. Головне, підтримувати малюка в прагненні до вивчення всього нового і незнайомого.

Коли дорослі запитують що потрібно вміти в 8 місяців дівчинці, можна зрозуміти їх інтерес, адже в будинку росте маленька хазяєчка. Виходячи з того, що малятка розвиваються швидше, ніж хлопчики, чому б мамі не взяти це на замітку і навчити свою дочку допомагати їй з раннього дитинства – вона цілком зможе витерти пил з низькою тумбочки або разом з матір’ю місити тісто і ліпити з нього пиріжки для своїх ляльок? З таким же успіхом хлопчик може скласти свої іграшки в коробку на прохання старших, подати батькові рушник або полити квіти.

Все, чим би не займалися дівчинка і хлопчик, вміти в 8 місяців абсолютно все неможливо, але, розвиваючі ігри, хованки, допомога дорослим, всі ці заняття стануть для них безцінною інформацією і допоможуть адаптуватися до дорослого життя.

Режим дня восьмимісячного малюка

Середня тривалість сну у малюка, як і раніше, становить близько 15 годин, 10 з яких припадає на нічний відпочинок. Вдень деякі діти воліють спати всього два рази і неохоче лягають ближче до вечора, тому батькам необхідно, щоб вони проводили години неспання активно і частіше бували на свіжому повітрі. Прогулянки, в основному, відбуваються зранку до обіду і в післяобідній час з 15 до 17 годин.

Сон залишається важливим показником здоров’я дитини, тому мамі і татові необхідно створювати нормальні умови для спокійного відпочинку свого сина і дочки.

До числа таких вимог належать:

 • чиста білизна та одяг з натуральних матеріалів;
 • температурний режим (+20-21 градус);
 • оптимальна вологість – 60%;
 • відсутність шуму, яскравого освітлення;
 • вечірні ритуальні дії – казка, купання і багато іншого.

Годують дітей до 5 разів на день, причому, грудне молоко і молочні суміші діти вживають під час сніданку і перед сном. В інший час вони харчуються фруктовими, овочевими та м’ясні пюре, кашами, двокомпонентними супами, соками, дитячим печивом і сухариками без вмісту цукру.

Дітки-ті, хто на штучному в цей час вже знайомляться з кисломолочними продуктами – в їх раціон поступово вводиться домашній, саморобний сирок на кисляку і сметана, кефір, курячі жовтки.

Важливо, щоб кожен день протікав за продуманим заздалегідь сценарієм, тоді кожна дія і подія в житті дитини буде більш осмисленим і плідним. Нерідко відсутність такого розкладу і є тією причиною, по якій дорослим не завжди вдається проводити зі своїми дітьми більше часу. Розуміючи, що повинен вміти дитина у 8 місяців, не треба сприймати це буквально.

Розвиток дитини в 8 місяців: відео

Малюк росте не сам по собі, а кожен день переймає досвід своїх близьких. Якщо ж вони приділяють спілкуванню з ним, хоча б годину-другу кожен день, це обов’язково дасть чудові результати у вигляді нових вмінь, прагнення до отримання інформацій та активної життєвої позиції в майбутньому.

Моя довідка - Корисні поради