Що повинна уміти дитина в 6 місяців (дівчатка і хлопчики). Розвиток дитини в 6 місяців

Що повинна уміти дитина в 6 місяців (дівчатка і хлопчики). Розвиток дитини в 6 місяцівДо свого першого негласного ювілею малюк вже багато чому навчився і встиг переробити величезну кількість інформації. Його досягненнями пишаються батьки та родичі, але попереду ще багато важливих справ і важких завдань, які йому належить виконати. Хто ж, як не мама і тато можуть йому в цьому допомогти? Але для цього педіатри радять вивчити перелік того, що повинен уміти дитина в 6 місяців. Це скоординує їх зусилля, спрямовані на розвитку дочки або сина.

Фізіологічні особливості віку

За місяць немовля встиг набрати майже 650 г ваги, і зростання його збільшився на 2 див. Поряд з цим, зросла окружність його грудей, яка дещо перевищує діаметр головки. Його пропорції, міняючись, починають поступово наближатися до пропорцій дорослої людини.

Можна тільки дивуватися, які метаморфози сталися з організмом малюка за якісь півроку:

 • Шестимісячний малюк все більше проявляє активність і самостійність, і це не дивно, адже тепер його ручки та ніжки стали сильнішими, зміцнився хребет, більшість дітей вже можуть сідати без допомоги дорослих. Але і це не все – сидячи, дітки не падають, зберігають рівновагу, при цьому здатні маніпулювати ручками, захоплюючи іграшки.
 • Відмінною характеристикою віку є повністю розвинене зір. Тепер діти бачать також ясно і чітко, як дорослі. Це дає їм багато переваг – вони можуть спостерігати за оточуючими людьми, предметами, їх пересуванням. Діти добре розрізняють звернені на себе погляди.
 • Травна система дитини теж зазнала змін – тепер в організмі малюка активно почали вироблятися ферменти, які можуть сприяти якісному переварювання білка, не пов’язаного з материнським організмом.
 • Ще одна подія, яку не можна не згадати, це, звичайно, прорізування перших молочних зубів. З цим пов’язані біль, нічні чування, і все ж це необхідні для дитини органи, адже тепер і немовлята починають переходити на доросле меню, і їм потрібно пережовувати їжу різної консистенції. Спочатку з’являються зуби на нижній щелепі, і в зв’язку з цим, у дітей посилюється робота слинних залоз.
 • Ще однією особливістю дітей 6 місяців є дивовижна швидкість, з якою вони вбирають інформацію, тому батькам потрібно лише ставити правильний напрямок здібностям свого чада. У психічному та емоційному плані шестирічний малюк – це повноцінний маленька людина, що володіє індивідуальними рисами характеру, і має власний темперамент.

  Розвиток дитини в 6 місяців досягло тієї соціальної та психоемоційної ступені, коли контакт з іншими людьми став для нього необхідністю, і тепер малюку доведеться приділяти ще більше уваги.

  Що повинен уміти дитина в 6 місяців

  На шостому місяці у малюка добре розвинені органи чуття, рухова функція і починає формуватися соціально-побутове сприйняття і поведінку.

  Розбираючись, що повинен вміти робити карапуз в півроку, слід орієнтуватися на те, що вміє більшість дітей цього віку, і цей перелік досить значний:

 • Що, дійсно, багато діток освоїли, так це повзання. При цьому, у кожного свій стиль пересування – одні можуть пересуватися рачки, інші, лежачи на животі, по-пластунськи. Це навичка передує піднесенню малюка на ніжки і подальшої ходьбі, тому є найбільш важливим і показовим у розвитку дитини.
 • Деякі діти вже можуть вставати, тримаючись за поручні манежу і ліжечка, а коли мама або тато бере дитину за руки, ніжки його випрямляються. При підтримці такі діти навіть намагаються переступати ніжками, що говорить про дуже хорошій фізичній формі.
 • Рухи дитини руками придбали координацію, він вільно може підняти впала іграшку, перекладає з однієї руки в іншу, цілеспрямовано тягнеться до зацікавило його предмету, вибираючи його з інших, і уважно розглядає.
 • Цікаво, що п’ятимісячні малюки вже усвідомлюють деякі причинно-наслідкові зв’язки, так, наприклад, вони розуміють, що якщо натиснути на гумову фігурку тварини, пролунає піщані, а якщо потрясти дзвіночок, можна почути дзвін.
 • Більш осмисленим стає спілкування дитини з оточуючими людьми – він відгукується на своє ім’я, знаходить очима предмет, про який кажуть, слухає батьків уважно, іноді реагуючи посмішкою або пожвавленням на знайомі слова і назви.
 • Все, що повинен вміти дитина в 6 місяців, це прості, але необхідні для неї речі, які потрібні, щоб пристосуватися до умов дорослого життя. І дітки в цьому віці вже намагаються застосовувати свої знання і навички в побуті, що, звичайно, дуже важливо для їх вдосконалення і руху вперед.

  В цьому їм дуже допомагає повноцінно функціонує зір, слух і рухова активність. Дитяча мова – це вже не гуління, а самий справжній дитячий лепет, що складається з безлічі складів, кількість яких поповнюється щодня.

  У розвитку різностатевих дітей до шостого місяця завжди є деякі відмінності. Розглядаючи, що треба вміти в 6 місяців дівчинці, напевно, варто сказати про її мовленнєвих навичках, які розвиваються швидше, ніж у хлопчиків. Малятка вже вимовляють такі склади, як «ма», «ба» і «па», в той час як хлопчики ще гулят.

  Іншим є за своєю природою хлопчик, вміти в 6 місяців він може все, що стосується руху, діти чоловічої статі, взагалі, швидше починають повзати, сидіти і ходити. Неоднаково м’язове розвиток і поведінку дітей, але це і не дивно, адже кожен з них йде своїм шляхом дорослішання, властивим майбутньому чоловікові і жінці.

  Є привід турбуватися?

  Щоб переконатися, що з розвитком дитини все в порядку, батькам потрібно знати, що обов’язково повинен вміти в півроку здорова дитина:

  • перш за все, дитина повинна повертати голівку;
  • необхідним вважається вміння малюка перевертатися зі спинки на живіт і назад;
  • малюк повинен вміти сидіти, хоча б, з підтримкою дорослого;
  • абсолютно нормальним є те, що дитина вивчає предмети, беручи їх в рот;
  • мова дитини у шість місяців може представляти собою гуління, це важливо, так як після цього в ній обов’язково почнуть прослизати і склади.

  В цілому, здорові діти – це невтомні дослідники, які виявляють інтерес до всього, що трапляється їм на очі. Тому відсутність у дитини інтересу до оточуючих людей і предметів, повинно насторожувати.

  Ігри та вправи для розвитку

  Не існує якихось вузьких обмежень в тому, що повинен вміти 6 місячний карапуз, тому батьки можуть навчати дитину різним речам, використовуючи для цього цікаві для нього ігри і предмети.

  Але обов’язковими мають стати заняття з дітьми, які будуть сприяти розвитку їх фізичного, емоційного стану, розширять пасивний запас слів, зорових і звукових образів.

  Для цього необхідно:

  • проводити з малюком гімнастику, включивши в традиційний комплекс вправ присідання і підйом ніжок, а також сидіння на рівній площині з дотичними стопами;
  • розвивати музичний слух і правильне сприйняття ритму, прослуховуючи музику, плескаючи в долоні, використовуючи дитячі ударні інструменти або звичайні пластикові пляшки з різною кількістю води;
  • грати з дитиною в м’яч для розвитку окоміру і координації;
  • проводити не тільки масаж тіла дитини, але і його ручок, пальчиків;
  • давати дитині для гри різні за фактурою невеликі предмети і дрібні матеріали для пересипання в баночки, контейнери для вдосконалення моторики;
  • щоб успішно розвивалася мова малюка, йому потрібно постійне спілкування, батьки повинні розповідати дитині про все, що його оточує, для занять знадобляться і більші книги з казками та дитячими історіями, важливо читати дітям не тільки прозу, але і вірші.

  Грати і навчати дитину під час купання, прогулянок по вулиці або лісопарку, а якщо малюк разом з батьками вирушає в гості, то варто вчити її спілкуванню з іншими дітьми.

  Розвиток дитини в 6 місяців: відео

  Півроку – це важливий рубіж, переступаючи який, дітки все більш усвідомлено сприймають оточуючий світ та його явища. Батьки, які розуміють, що повинен вміти дитина в 6 місяців, не повинні намагатися прискорити цей процес пізнання, але вони можуть допомогти своєму маляті йти правильним шляхом, розвиваючи його здібності і важливі людські якості.

  Моя довідка - Корисні поради