Що повинна уміти дитина в 3 місяці (дівчатка і хлопчики). Розвиток дитини в 3 місяці | Сім’я і мама

Що повинна уміти дитина в 3 місяці (дівчатка і хлопчики). Розвиток дитини в 3 місяці | Сімя і мамаУ перші шість місяців, діти, взагалі, ростуть і розвиваються, дуже швидко, істотно додаючи у вазі, особливо ті, які отримують молоко на вимогу. До третього місяця малюки не тільки володіють безліччю умінь, але і зовні помітно змінюються. Батьки, які знають, що повинен вміти дитина в 3 місяці, добре розуміють бажання і потреби маленької людини, і це допомагає їм всебічно розвивати свого сина чи дочку.

Особливості дитячої анатомії і фізіології

Дитячий організм продовжує рости і перебудовуватися в нових для нього умовах.

Цей процес відбувається в усіх життєвих системах малюка:

 • У віці 3 місяців можна не боятися, що дитина залишиться повним, навіть якщо у нього спостерігається деяке перевищення норми ваги. З-за того, що він став більше рухатися, його жирова тканина поступово буде спалюватися, а приємні округлості немовляти з часом відійдуть у минуле. Але на даний момент це чудовий пухкий янголятко з перевязочками на ручках і ніжках.
 • Інтенсивно формується м’язова система дитини – якщо з ним проводять фізичні заняття, то, в першу чергу, більш міцними стають його шийні м’язи, завдяки чому він може досить довго тримати голову. Потім зміцниться спинка і мускулатура кінцівок, так що треба продовжувати робити основні вправи для їх розвитку.
 • Серйозні зміни відбуваються в травній системі дитини. Якщо його об’єм після народження становить всього близько 6 мл, то в три місяці – це 150 мл, а завдяки підвищенню його функціональності, мамине молоко і адаптовані суміші перетравлюються набагато швидше і якісніше.
 • У зв’язку з цим і спорожнення кишечника малюка більш регулярне і передбачувана, ніж до цього віку. Дитячі фекалії також стали більш твердими і однорідними, за рахунок удосконалення органу.
 • Імунітет тримісячних дітей значно підвищується, оскільки на даний момент молоко матері містить всі необхідні для цього компоненти.

Треба сказати, що на тлі загального вдосконалення організму і нервової системи, відбувається закономірне згасання більшості характерних для дитинства рефлексів, і залишається тільки два основних інстинктивних дії – повзання і ссання.

Активний зростання тримісячних малюків можна спостерігати на прибавках в зростанні (2,5 см) і масою тіла (150 г в 7 днів). У середньому, діти зростання сягають від 56 до 65 см, а важать від 4, 5 до 8 кг. Зрозуміло, що абсолютно всі діти не в змозі вписатися в ці обмежені рамки – вони можуть розвиватися швидше і повільніше, тому і вміння їх, часом, значно відрізняються.

Серйозний зсув відбувається в психологічному стані малюка. До третього місяця йому необхідні активно проявляються емоції матері – таке положення буде зберігатися до віку шести місяців, і воно необхідне для того, щоб дитина відчувала себе улюбленим і захищеним, одним словом, в повній безпеці.

Якщо перші місяці мати, нерідко перебуває у стані післяпологового стресу, могла автоматично доглядати за сином або дочкою, тепер від неї буде потрібно набагато більше – по-справжньому виявляти своє почуття любові та турботи, адже дітям зараз потрібно максимум уваги. Це пояснюється тим, що певного розвитку досягають їх органи почуттів.

В цілому, розвиток дитини в 3 місяці, відбувається відповідно до його генетичною програмою, харчуванням і при дії багатьох факторів, обумовлених зовнішнім середовищем.

Що повинен уміти дитина в 3 місяці

Досягнення дитини у віці трьох місяців можна вважати значними порівняно з попередніми періодами. Кумедний карапуз щодня радує батьків новими навичками.

Фізична активність малюка зростає:

 • Малюк тримає голівку в положенні лежачи на животику, а також навчився робити це у вертикальній позі, коли мама тримає його на руках або підтримує під пахвами. При цьому дитина може спиратися на ліжечко або манеж ніжками.
 • У тримісячних діток добре виходять повороти на бік, а з боку – на спинку. Стоячи з допомогою дорослого, вони вже не ніжки згинають в колінах.
 • Удосконалюється моторика рук у малюків – вони намагаються доторкнутися і схопити кожен яскравий предмет, який їм попадається, при вигляді батьків, дитина, радіючи, піднімає ручки.
 • Пізнання світу у немовляти не може пройти без того, щоб він не спробував річ на зубок – це іграшки, власні кулачки і пальчики, так починається предметне сприйняття реальності. Йому подобаються блискучі, шарудливі об’єкти зі світловими і звуковими ефектами, тому слід забезпечувати його таким ігровим арсеналом.

Дитячий зір суттєво удосконалилася. Карапуз може затримувати погляд на окремих предметах, досить довго спостерігати за рухомої іграшкою, кілька хвилин розглядати різні предмети. Завдяки формуванню бінокулярного типу зору, діти здатні дивитися в одному напрямку обома очима. Для того щоб краще бачити, лежачи на животі, вони починають підніматися на передпліччях.

Великий стрибок у розвиток зазнає слух дитини – він не тільки відрізняє різні звуки, але і може визначати їх джерело. Діти безпомилково розрізняють голосу тата і мами, родичів, і навіть інтонації їх мови.

Малюки і самі вже можуть видавати різноманітні звуки, особливо, коли вони в прекрасному настрої. Розвиток мовленнєвого апарату виражається у тривалому гулении, коли розрізняються окремі букви, загальний звуковий потік вже може поділятися на скиглення, бурчання, булькання. Пройде трохи часу, і батьки зможуть почути перший дитячий лепет свого малятка.

Емоційний план дітей неухильно розвивається – вони пожвавлюються і починають радіти при вигляді близьких людей, іграшок, музичних інструментів. Але захоплені, позитивні емоції у них швидко змінюються на негативні почуття, якщо з якихось причин спілкування припинено, або зникла улюблена іграшка. Крик і плач може пролунати і тоді, коли дитині боляче або у нього температура.

Так, змін у поведінці малюка, досить багато, ось чому так важливо знати, що повинен вміти дитина в 3 місяці. Для молодих, недосвідчених батьків при появі первістка це особливо важливо.

Відмінності в розвитку хлопчиків і дівчаток

Зрозуміло, різностатеві діти не можуть бути однаковими по розвитку. Насамперед, немовлята хлопчики завжди вище і більше за комплекції, але цим відмінності не обмежуються. Крім статевої приналежності, у них з самого народження мозок функціонує інакше, ніж у дівчаток, і з цим пов’язані основні характеристики їх психіки і поведінки.

 • Свої особливості має хлопчик, вміти в 3 місяці він може багато чого, якщо досить розвинений, але йому потрібно більше простору для освоєння нових територій і здійснення багатьох ризикованих дій. Тримісячний малюк вже навчився перевертатися, а це значить, що він буде і далі намагатися пересуватися у цікавлячій його напрямку, тому мамі потрібно бути дуже уважним, щоб не допустити падінь, які трапляються навіть у цьому віці.

Також хлопчики, які мислять досить нестандартно, в порівнянні з дівчатками, можуть менше агукати і агукати, але при цьому різко заплакати або закричати, хоча до цього, зовні, немає ніякого приводу. Звичайно, постійно спостерігаючи за дитиною, уважний батько зрозуміє, в чому справа.

 • Що потрібно вміти в 3 місяці дівчинці, це окреме питання. У маляток однотипне мислення, але зате вони швидше опановують перші склади, а гуління швидко переходить в характерний лепет. Для дочок, навіть таких маленьких, важливо створення затишку і підвищеної безпеки, так і в обіймах мами вони потребують більше, ніж хлопчики. У розвитку рухового апарату вони можуть дещо відставати, але це не сильно помітно.

Фактично, з трьох місяців вже можна виховувати різностатевих дітей відповідно до їх гендерної приналежністю, втім, батьки це і так роблять, хоча і несвідомо.

Розуміючи, що повинен вміти 3 місячний малюк, не варто ставитися до цього однозначно щодо різностатевих дітей, але займатися з ними потрібно щодня, з дитинства прищеплювати корисні звички і пояснюючи правила, за якими живуть дорослі, і діти повинні жити. Таким чином, всебічний розвиток і виховання будуть прекрасно доповнювати один одного і допоможуть виростити дитину, здорового фізично та морально.

Що повинен уміти дитина в 3 місяці: відео

Що необхідно для повноцінного розвитку

Що повинен уміти робити малюк в три місяці, залежить тільки від його батьків. З дітьми треба займатися і робити це регулярно, щодня виділяючи час в години неспання. У цьому допоможе грамотно складений розпорядок дня дитини, в якому з урахуванням віку правильно розподілені сон, харчування, прогулянки і необхідна гігієна. Виходячи з того, що сон малюка тепер займає близько 17 годин і частина часу йде на інші важливі справи, можна розвивати дітлахів під час ігрового процесу, купання, робити масаж і проводити необхідну гімнастику.

Основні пункти розвитку і навчання:

 • щоденна зарядка, яка виконується вранці – це згинання і розгинання ручок і ніжок, викладання на рівну поверхню і на фітбол, такі вправи тренують м’язи і зв’язки карапуза;
 • вправи, що допомагають дитині удосконалювати техніку повороту – дитину кладуть на спинку і повертають його на ліву ніжку таким чином, щоб вона була перекинута через його тулуб;
 • дитину частіше треба класти на живіт і розкладати навколо нього іграшки, щоб він продовжував тренувати м’язи шиї;
 • масаж необхідно робити кожен день – дитина багато часу проводить у сні, тому його тіло потребує нормальному кровообігу, кругові погладжування і поплескування допоможуть стимулювати оптимальне кровопостачання органів, а також покращують обмінні процеси, важливі для розвитку організму.

Щоб ручки дитини ставали більш спритними, а рухи їх скоординованими, потрібна постійна тренування, тому потрібно, щоб малюк навчився утримувати іграшки самостійно. У цьому допоможуть розкладені в ліжечка і підвішені над нею брязкальця, гумові фігурки тварин.

Тримісячні діти розрізняють безліч звуків, і їм подобається музика. Варто щодня включати їм різні мелодії та інструментальні твори. Не ставте сумні мінорні записи – будь-який музичний матеріал повинен бути життєрадісним, або, принаймні, нейтральним настроєм. Підійдуть і ритмічні мелодії. Музикою треба займатися дозовано, оскільки маленька дитина може втомлюватися від тривалого прослуховування. Досить 10 хвилин вранці і ввечері, щоби потроху призвичаювати дітей до цього виду творчості і, одночасно, вдосконалювати їх слухові рецептори.

Важливо багато спілкуватися з малюком, називати по імені, робити паузи, щоб дитя могло відповісти на своєму дитячому мовою. Вже можна показувати дитині великі гарні картинки з зображенням диких і домашніх тварин, дерев, квітів, будиночків, різноманітних предметів. Пропонуючи синові чи доньці різні по своїй фактурі речі, можна навчити її розрізняти матеріали – так буде розвиватися його осязательная функція. Непогано придбати для карапуза розвиваючий килимок, правда, поки він буде, в основному, лежати на ньому і перевертатися, натомість навколо неї буде багато нових цікавих об’єктів, які малюк із задоволенням розгляне і помацає.

Можна займатися розвитком дітей і під час купання. Для цього знадобиться кілька невеликих гумових іграшок – качечок, корабликів, рибок, які можна ловити і хапати. Перед сном дитина потребує особливої уваги – казці чи колискової, це кращі ритуали, придумані людиною вже дуже давно.

Час летить швидко, і дітки підростають, радуючи або нервує батьків своїми досягненнями та невдачами. Головне, розуміти – все, що повинен вміти дитина в 3 місяці, залежить від цілеспрямованих дій батька і матері. Тільки вони здатні навчити малюка і дати йому правильний напрямок у розвитку нових здібностей.

Моя довідка - Корисні поради