Шапочка для купання немовлят: призначення та різновиди, правила вибору

Для того щоб немовляті подобалися гігієнічні процедури і він із задоволенням і без сліз приймав ванну, йому потрібно забезпечити комфорт і безпека. Шапочка для купання у ванні немовлят дозволяє молодим батькам комфортно проводити гігієнічні процедури. Даний процес для багатьох мам є досить складним, так як дитина ще не вміє сидіти і тримати голівку. Зазвичай купанням займаються обоє батьків: один притримує малюка, а другий купає маленьке тільце.

Спеціальні аксесуари для купання дозволяють проводити цю процедуру в поодинці. Особливо це актуально, коли у мами немає помічників, а розміри ванної не дозволяють зручно розміститися двом дорослим людям.

Призначення шапочки

Педіатри і неврологи радять використовувати спеціальні засоби для новонароджених при кожному купанні. Вони забезпечують дитині безпеку і комфорт, дають можливість здійснювати свої перші плавальні рухи. Купання сприятливо впливає на нервову систему немовляти, заспокоює і розслабляє його, після чого він добре їсть, швидко засинає і міцно спить всю ніч.

Шапочка призначена для того, щоб навчити новонародженого правильно тримати голівку на воді і прищепити йому елементарні плавальні навички. Також вона допомагає дитині розвиватися і тренуватися під час купання. Він поступово звикає тримати голову на воді без сторонньої допомоги і починає безпечно почуватися, здійснює рухи кінцівками, що розвиває його руховий апарат.

Користь

Застосування шапочки дозволяє проводити водну гімнастику в просторій ванні або в басейні з перших тижнів після народження. Головний убір дозволяє тримати голову над рівнем води і оберігає від попадання води в очі та вушка, не дає захлинутися. Крім того, його застосування дозволяє менше втомлюватися мамі і зняти навантаження з її спини. Адже при проведенні водних процедур малюка вже не потрібно тримати на руках постійно, а тільки трохи притримувати.

Шапочка для купання немовлят: призначення та різновиди, правила вибору

Купання в спеціальному чепчику приносить ще таку користь:

 • вчить тримати крихке тільце на воді;
 • тренує руки і ніжки;
 • навчає самостійного плавання;
 • зміцнює шию, спинні м’язи і зв’язки;
 • покращує координацію рухів;
 • сприяє повному фізичному розвитку дитини.

Види шапочок

Перед покупкою варто вивчити, які бувають види шапочок для купання немовлят.

Чепчик

Існує кілька різновидів шапочок. Найпопулярнішою з них є модель з пінопластом. За своєю формою вона схожа на ромашку з пінопластовими пелюстками і дозволяє привчити малюка до купання з перших тижнів життя. Пінопласт не намокає і не стає важким під впливом води.

Шапочка для купання немовлят: призначення та різновиди, правила вибору

Шапка являє собою звичайний чепчик з бавовняної або трикотажної тканини, він зав’язується внизу підборіддя, за рахунок чого не спадає з голови і щільно прикриває вушка. Її головний елемент — це пришиті зверху кишеньки, в які вкладаються шматочки пінопласту.

В чепчику немовля виглядає просто зворушливо, а його конструкція дозволяє регулювати розміри по мірі росту і збільшення голови.

Аксесуар з пінопластом — це незамінна річ для долучення до грудничковому плавання. У міру дорослішання і набуття навичок триматися на воді кількість пінопласту можна зменшувати, тим самим збільшуючи навантаження. Використання шапочки надає свободу дій немовляті, а його мама може стояти біля ванни з випрямленою спиною і притримувати дитини за довгі стрічки-віжки.

Коло

Пристосування у вигляді надувного кола підтримує голову немовляти, не дає йому тонути, запобігає вислизанню з рук батьків і не дає захлинутися. Коло являє собою надувний комір, який кріпиться навколо голови. Для підборіддя передбачено спеціальне поглиблення, за рахунок чого дитяча голівка надійно тримається над поверхнею води. Шви кола повинні бути заховані всередину, щоб не натирати ніжну шийку.

Шапочка для купання немовлят: призначення та різновиди, правила вибору

Крім того, коло має такі переваги:

 • легко одягається і знімається;
 • поглиблення для підборіддя захищає від зісковзування;
 • за рахунок 2 окремо виникнення відсіків створюється додаткова безпека;
 • наповнений повітрям обідок не чинить тиску на горло дитини;
 • 2-стороння липка застібка дає можливість регулювати розміри кола і створює додатковий захист.

Козирок

Дитячий козирок захищає очі від попадання мила і піни. Він універсальний, має просту конструкцію і покликаний захистити малюка від сліз і плачу. Козирок затримує стікання пінних залишків і не дозволяє воді потрапляти в вушка, в обличчя і на голову і викликати роздратування. Пристрій надійно фіксується на голові, а його розміри можуть регулюватися.

Шапочка для купання немовлят: призначення та різновиди, правила вибору

Поради щодо вибору

При виборі аксесуарів для купання слід приділити увагу матеріалів виготовлення. Вони не повинні бути токсичними, линяти і мати сторонні запахи. Перевагу слід віддавати натуральним матеріалам і бавовняної тканини. Розмір шапочки повинен відповідати параметрам дитини, вона не повинна тиснути, спадати і доставляти який-небудь дискомфорт. Модель повинна мати приємний зовнішній вигляд і яскраве забарвлення.

Особливості використання

Після кожного використання моделей з пінопластом його слід виймати із спеціальних нашитих кишеньок і добре просушувати до наступного купання.

Батькам потрібно пам’ятати, що надівши на дитину шапочку, за ним все одно потрібно постійно стежити і ні на секунду не залишати без уваги, вона не є гарантом безпеки.

Рекомендується починати її застосування з 2 місяців і в процесі купання все одно слід підтримувати голівку руками. Підтримувати потрібно до тих пір, поки дитина не звикне і не освоїться, не почне впевнено перебувати на поверхні води. Як правило, чепчики для води використовуються до досягнення дитиною 1,5 років.

Шапочка для купання немовлят: призначення та різновиди, правила вибору

Як зробити шапочку своїми руками

Потрібні такі матеріали:

 • звичайна шапочка на зав’язках;
 • пінопласт;
 • відріз тканини.

Порядок роботи:

 • Вирізати прямокутник з тканини в залежності від розмірів шапки і брусків. Для прикладу, при окружності шапочки 30 см і розмірів пінопласту 5 х 5 х 9 см прямокутник повинен бути приблизно 80 х 9 див.
 • Обробити краї тканини за допомогою швейної машинки.
 • 3 сторони прямокутника потрібно зшити між собою, а 1 пришити до чепчику.
 • Сформувати кишеньки, в які буде вставлятися пінопласт, і обробити їх кінці з 2 сторін на швейній машинці.
 • Де купити шапочку для купання малюка?

  Чепчик для плавання коштує не дорого. Проте до його купівлі слід поставитися відповідально. Не рекомендується купувати його на стихійних ринках або сумнівних сайтах. Такий товар обов’язково повинен бути сертифікований. Рекомендується робити покупку в спеціалізованих магазинах дитячих товарів, на сайтах виробників або у перевірених і добре зарекомендували себе посередників, що мають ліцензію на виробництво і продаж дитячих товарів.

  Моя довідка - Корисні поради