Ряжанка при грудному вигодовуванні: чи можна в перший місяць і пізніше

З появою нового члена сім’ї обмеження в харчуванні для годуючої жінки не забуто, навіть ще посилилися. Адже все, що їсть мама, потрапляє до новонародженого. Тому набір продуктів харчування строго контролюється, вибираються безпечні і корисні. Які молочні продукти дозволені до вживання, як щодо ряжанки при грудному вигодовуванні? Адже важливим моментом залишається те, як маленький організм відреагує на нововведення в меню мами.

Склад і калорійність ряжанки

БЖУ ряжанки наступне: білки — 2,8 г; жири — 4 г; вуглеводи — 4,2 р. Енергетична цінність продукту залежить від жирності вихідного матеріалу, тобто молока. Нижче наведена таблиця калорійності.

Продукт Калорійність на 100 г
З незбираного молока (домашнього виробництва) 80-100 ккал
2%-ї жирності 54 ккал
4%-ї жирності 76 ккал

У складі присутні: кальцій, залізо, магній, калій, сірка, а також вітаміни С, РР, А, В1, В2, органічні й жирні кислоти.

Як вибрати якісний продукт

Перед придбанням необхідно звернути увагу на упаковку. Допустимий термін придатності — не більше 7 діб. Купувати рекомендується у паперовій тарі. Необхідно оглянути упаковку. Вона не повинна бути роздутою, мати пошкодження. Якісна ряжанка має кремовим кольором, однорідною консистенцією.

Купувати про запас не рекомендується, годувальниці потрібно вживати тільки свіжі продукти. Після розкриття упаковки напій не повинен володіти різким запахом. Зберігається ряжанка при зазначеній температурі не більше визначеного періоду.

Ряжанка при грудному вигодовуванні: чи можна в перший місяць і пізніше

Як приготувати продукт в домашніх умовах

Цей корисний продукт можна приготувати самостійно. Для цього необхідно:

 • Молоко перелити в тару, піддати томління в духовці при температурі 150 о. Час приготування від 2 до 2,5 години. Вийде топлене молоко.
 • Додати тепле молоко ложку сметани, йогурту (без добавок) або суху закваску (її необхідно використовувати дозуванням, зазначеної на упаковці).
 • Перемішати, залишити на 8 годин.
 • Корисні властивості

  Продукти, що вживаються при ГВ, повинні бути не тільки смачними, але і корисними. Вони повинні містити необхідні цінні елементи і вітаміни. По корисності вона не поступається кефіру. Якщо не подобається кефір, його можна повноцінно замінити ряжанкою.

  Ряжанка при грудному вигодовуванні: чи можна в перший місяць і пізніше

  Ряжанка виготовляється шляхом бродіння топленого молока. Для цього використовуються корисні грибки, мікроорганізми. Саме тому цей продукт добре засвоюється.

  Завдяки наявним у ній вітамінів і мінералів робить наступну дію на організм:

 • Вітамін А сприяє поліпшенню зору, якості волосся, нігтів, уповільнює процеси старіння.
 • В1 (тіамін) — зміцнює нервову систему, нормалізує апетит, роботу травного тракту, кишечника, знімає втому.
 • В2 (рибофлавін) — бере участь в обміні речовин, покращує стан шкіри, волосся.
 • Вітамін С — підвищує захисні функції організму, зміцнює нервову систему, підвищує настрій, додає бадьорості.
 • Вітамін РР — сприяє зниженню ризику захворювання серця, активує роботу мозку, клітин нервової системи, запобігає психічні розлади.
 • Вітамін Е сприяє поліпшенню кровообігу, нормалізує гормональний фон, покращує стан шкіри, запобігає випадання волосся.
 • Кальцій — є головним елементом будови кісткової тканини, зміцнює зубну емаль, нормалізує згортання крові, покращує роботу серця, нервової системи.
 • Магній — знімає стрес, підвищує працездатність, нормалізує тиск, покращує роботу кишечника, нирок.
 • Натрій — покращує роботу головного мозку, регулює водний і сольовий обмін, зміцнює роботу серця.
 • Фосфор покращує пам’ять, показники інтелекту, сприяє концентрації уваги, бере участь у формуванні структури кісток та зубів.
 • Калій — покращує роботу серця, нормалізує серцевий ритм, покращує живлення мозку киснем, сприяє очищенню організму, виводить шлаки, зайву рідину.
 • Сірка — бере участь у формуванні кісткової тканини, покращує стан м’язів і суглобів, волосся, нігтів і шкіри.
 • Ряжанка при грудному вигодовуванні: чи можна в перший місяць і пізніше

  Для молодої мами

  Враховуючи вищеперелічені характеристики, слід зробити висновок: при вживанні ряжанки підвищуються захисні функції організму, поліпшується зовнішній вигляд, стан волосся, шкіри, нігтів, нормалізується робота внутрішніх органів.

  Важливим моментом залишається позитивний вплив на нервову систему, яка особливо схильна до стресових впливів у результаті перебудови гормонального фону, переживань за малюка, перевтоми і безсонних ночей. Жінка легше переносить родову для поста депресію.

  Для дитини

  Всі поживні і цінні компоненти, присутні в даному кисломолочному продукті, через природну їжу надходять до немовля. Ряжанка позитивно впливає на остаточне становлення травної системи, формування нервової системи, роботу головного мозку.

  Ряжанка при грудному вигодовуванні: чи можна в перший місяць і пізніше

  Правила вживання ряжанки при лактації

  «Чи можна вживати ряжанку і як правильно ввести її в меню?», – це один з багатьох питань, яке цікавить маму, що стежить за своїм раціоном. Сир і ряжанка визнані найбезпечнішими молочними продуктами. Але при всій безпеки починають вживати її у відповідності з загальними правилами введення в раціон годуючої жінки нових продуктів:

 • Для початку необхідно пробувати маленьку дозу: невеликий ковток.
 • Випити з ранку. Далі протягом цього дня і наступних трьох спостерігати за реакцією дитини.
 • Якщо негативної реакції не послідувало, можна поступово збільшувати норму денного споживання до рекомендованої.
 • Якщо з’явилися негативні реакції у вигляді алергії, перебоїв в роботі кишечника, кольок, вживання припинити. Наступна проба здійснюється не раніше ніж через 3-4 тижні.
 • Ряжанка при грудному вигодовуванні: чи можна в перший місяць і пізніше

  Важливо! Необхідно пам’ятати, що молочні продукти містять коров’ячий білок. У деяких немовлят він викликає алергічну реакцію.

  Коли починати вводити продукт

  У порівнянні з кефіром цей молочний продукт рекомендується починати вживати в другій, а при хорошій реакції малюка вже в перший місяць. Справа в тому, що він засвоюється краще, ніж інші кисломолочні продукти.

  Норма прийому в день

  Якщо дитина добре реагує на присутність ряжанки в меню, що годує мамі рекомендується споживати в день від 200 до 400 мл Надмірне споживання може привести до проблем з животиком у немовляти: надмірного газоутворення і колік.

  Ряжанка при грудному вигодовуванні: чи можна в перший місяць і пізніше

  Яку небезпеку може представляти для мами і немовляти

  Вживання продукту з високим відсотком жирності відіб’ється на вазі годуючої мами. При неправильному поєднанні продуктів може статися перебій в роботі шлунково-кишкового тракту жінки.

  Не рекомендується вживати з рибою, м’ясом, яйцями, горіхами.

  Надмірне вживання, особливо в перші місяці вигодовування, може негативно позначитися на роботі ще не до кінця розвиненою травній системі дитини: надмірне газоутворення, коліки, діарея.

  Ряжанка при грудному вигодовуванні: чи можна в перший місяць і пізніше

  Протипоказання до вживання

  При всій користь цього кисломолочного продукту він має наступні протипоказання:

  • при надмірній вазі;
  • при індивідуальній непереносимості білка корови;
  • підвищений рівень кислотності шлункового соку;
  • при порушеннях обміну кальцію.

  Рецепти страви з ряжанкою

  Не рекомендується вживати на голодний шлунок. Добре поєднується з фруктами та печивом. При схудненні вживається продукт з невисокою жирністю. Нею можна замінити майонез і заправляти салати. Використовувати як основу для приготування соусів. Дуже корисно робити фруктові смузі на основі ряжанки.

  Харчування мами повинне бути повноцінним і різноманітним, адже від цього залежить не тільки її фізичний стан, але і розвиток немовляти.

  Моя довідка - Корисні поради