Режим дня дитини в 3 місяці на штучному та грудному вигодовуванні, як налагодити

Кожен період розвитку дитини має ряд особливостей, тому необхідно враховувати існуючі нюанси при організації режиму дня для дитини у віці 3 місяців. Діти не здатні дотримуватися чіткі правила, так як кожна дитина унікальний. Педіатри можуть дати загальні рекомендації, на які варто орієнтуватися, що дозволить спростити догляд за дитиною і буде сприяти нормальному його розвитку.

Як налагодити режим дня малюка у 3 місяці?

На розпорядок дня дитини впливають індивідуальні особливості малюка. Свої корективи можуть вносити його самопочуття і погодні умови. При налагодженні способу життя педіатри радять звернути увагу на стандартні загальноприйняті розкладу. Особливістю життя немовлят є циклічна зміна періодів:

 • час для сну;
 • годування;
 • активне проведення часу.

Варто провести моніторинг поведінки немовляти і скорегувати фактичний режим дня. Багато молоді мами роблять помилку, відразу приступаючи до годівлі після сну. Якщо малюк прокинувся раніше покладеного терміну, то варто почекати і приступити до процесу згідно з розкладом.

Є відмінності в розпорядку дня, якщо малюк на штучному вигодовуванні?

Істотних відмінностей в режимі дня малюка, що знаходиться на грудному або штучному вигодовуванні, не існує. Немовлята потребують аналогічному догляді, включаючи прогулянки, годування, ігри та відпочинок. Відмінності можуть полягати у тимчасових характеристиках.

Наприклад, для немовлят встановлені менш тривалі періоди між годуваннями.

Яким повинен бути розпорядок дня тримісячного немовля

Правильний режим дня є запорукою повноцінного розвитку дитини. При цьому впорядкованість щоденних процедур істотно полегшує життя мами і позитивно впливає на її емоційний стан.

Режим дня дитини в 3 місяці на штучному та грудному вигодовуванні, як налагодити

Режим сну

Сон вночі дитини триває в середньому 10 годин. Достатність відпочинку гарантує повноцінний розвиток малюка, так як діти активно ростуть під час відпочинку. У такі періоди відбуваються процеси відновлення сил дитини, втрачені ним під час неспання. В 3 місяці немовлята починають реагувати на зміни погоди, а в період повного місяця можуть відрізнятися примхливістю без видимих на те причин і неспокійно спати.

Рекомендується режим дня з 4-разовими періодами денного сну, тривалістю від 1,5 до 2 годин. Більшість немовлят досить довго засинають, середній час становить 30-40 хвилин. Якщо дитина спить менший час, то, можливо, слід організувати ігри більш активного характеру. Допомогти в організації більш міцного сну дитини допоможуть наступні дії:

 • провітрювання приміщення перед сном;
 • підтримання нормального рівня вологості в спальні;
 • виконання масажних погладжувань животика для зниження ризику виникнення кольок;
 • обмеження мимовільних рухів немовля за допомогою нетугого сповивання.

Режим дня дитини в 3 місяці на штучному та грудному вигодовуванні, як налагодити

Часто батьки припускаються помилки, прагнучи забезпечити дитині під час сну повну тишу. В результаті малюк при виникненні найменшого шереху може прокидатися, що негативно відбивається на дотриманні розкладу дня. Рекомендується уникати під час відпочинку дитини включення телевізора на тихому звуці і тихих розмов.

Режим харчування дитини

В 3 місяці педіатри радять привчати дитину до графіку годування. При порушенні цих рекомендацій можливі такі наслідки:

 • внаслідок надмірного харчування можлива поява проблем перевищення ваги порівняно з нормою;
 • перевищення кількості молока може стати причиною алергії, при цьому часто мами намагаються знайти помилки у складанні власного меню і виключають «підозрілі» на їх погляд продукти, що призводить до дефіциту поживних речовин в її організмі;
 • при попаданні нової порції їжі в момент, коли залишки минулого не переварилися, часто призводить до проблем травлення, здуття і дискомфорту у дитини.

Режим дня дитини в 3 місяці на штучному та грудному вигодовуванні, як налагодити

Кількість годувань на 3 місяці залишається незмінним і складає від 6 до 7 разів.

Грудне вигодовування

При відсутності штучних сумішей термін між годуваннями має складати 3 години. Між нічними годуваннями перерви можуть досягати 3,5 години. При годуванні груддю часто буває складно проконтролювати обсяг спожитої дитиною їжі. Загальний обсяг повинен варіюватися від 800 до 850 г, при 6-разовому годуванні це в середньому становить 120-140 р.

Штучне вигодовування

Для искусственников термін між годуваннями повинен становити 4 години. Не слід забувати про те, що дітям потрібно давати звичайну воду. В 3 місяці можна приступати до першого прикорму. Він складається з 1 ч. л. пюре або фруктового соку відразу після годування. У день досить 2 разів і починати рекомендується з яблучного пюре з обов’язковим контролем стільця і побічних реакцій.

Режим дня дитини в 3 місяці на штучному та грудному вигодовуванні, як налагодити

Як і будь проводити гігієнічні процедури

Догляд за малюком передбачає виконання тих же процедур, які виконувались до цього. Важливо не тільки своєчасне годування дитини, але і правильний санітарно-гігієнічний догляд і прогулянки.

Умивання

Процедура вмивання проводиться щодня вранці. Змоченим в теплій воді тампоном потрібно обов’язково протерти очі дитини, так як у немовляти вже функціонують слізні залози. Не варто забувати періодично прочищати ватними джгутиками носові пазухи, не забувати про гігієну вушних раковин.

Режим дня дитини в 3 місяці на штучному та грудному вигодовуванні, як налагодити

Купання

Процес купання організується щодня перед годуванням. Температура води у ванні повинна бути в діапазоні від 36 до 37 0C. Застосовувати при купанні мило можна тільки 1 або 2 рази в тиждень. Рекомендується в такому віці починати процедури по загартовуванню дитини.

Підмивання

Стілець малюка до 3 місяців видозмінюється, тому дитині потрібно проводити підмивання. Для хлопчика проводять звичайну процедуру і ніяких додаткових дій з статевими органами не роблять для виключення зараження плоті. Дівчаткам проводять ретельне промивання статевих губ, надаючи їм ретельне увагу. Після закінчення процедури потрібно скористатися присипкою, що дозволить уникнути подразнення шкіри немовляти. При виявленні попрілостей застосовують «Траумель С» у вигляді мазі, наносячи препарат тонким шаром на поверхню шкіри 2 рази на добу.

Режим дня дитини в 3 місяці на штучному та грудному вигодовуванні, як налагодити

Як гуляти з малюком

Дитині в 3 місяці важливо гуляти по 5-6 годин. Взимку прогулянки організовують при температурі навколишнього середовища не нижче 10 0C.

Займаємося з малюком

У малюків у 3 місяці яскраво виражений комплекс пожвавлення. Дитина починає впізнавати обличчя мами і при її появі посміхається, видає звуки гуління і починає активно рухатися. Така реакція спостерігається у малюка при вигляді або звуці голосу будь-якої близької людини, при звучанні музики і попаданні в зону огляду іграшки. Малюк вчиться в 3 місяці керувати рухами свого тіла, він намагається чіпати, хапати, утримувати іграшки, тому в цей період важливо розвинути тактильні відчуття немовляти, зміцнити його м’язи і пальчики і задовольнити його пізнавальний інтерес.

Режим дня дитини в 3 місяці на штучному та грудному вигодовуванні, як налагодити

Гімнастика і масаж

Гімнастика і масаж спрямовані в цей період на зміцнення ніжок і ручок дитини. Фізичні вправи в основному пов’язані зі згинанням і розгинанням кінцівок. При виконанні вправи «велосипед» малюк з часом почне сам підштовхувати руки дорослого. Можна піднімати дитину за ручки, що сприятиме кращим навичкам сидіння в майбутньому.

Малюки в 3 місяці вміють перевертатися або пробують робити це. Допомогти йому освоїти новий навик допоможуть дії дорослого, для цього при виконанні гімнастики варто додати вправа на тренування — у лежачого на спині дитини праву ніжку завести наліво і перекинути її через тіло. Рекомендується викладати малюка на живіт, маючи перед ним яскраві іграшки або укладаючи немовляти на спеціальний ігровий килимок. Це дозволить не тільки зміцнити м’язи, але і буде стимулювати пізнавальний інтерес дитини.

Режим дня дитини в 3 місяці на штучному та грудному вигодовуванні, як налагодити

Спілкування та ігри

Для отримання нових навичок дитині слід забезпечити рухомі іграшки. Для цього над малюком розміщують брязкальця, які будуть доставляти малюкові можливості для тренувань. В ручку немовляти рекомендується вкладати предмети з різною структурою — м’які, тверді, шорсткі і гладкі. Контакт з ними розвиває тактильні відчуття немовляти. .З дитиною важливо більше розмовляти і наспівувати їй пісеньки, наслідувати вимовлених їм звуків

Можливі проблеми з малюком

В 3 місяці малюк повинен підніматися на своїх локоточках, утримувати голівку і виражати пожвавлення при наближенні до нього. Він здатний зосереджуватись і агукати. Малюк повинен захоплювати власні кисті і тривалий час розглядати їх, тому при відсутності у нього такого досвіду та інтересу слід повідомити про це педіатра. В 3 місяці у немовлят повинні пропадати деякі так звані безумовні рефлекси. Варто звернути увагу на наступні рефлекси немовляти:

 • пошуковий — при погладжуванні куточка рота дитина повертає голівку в бік подразника;
 • хоботковый — при дотику губок малюк витягає їх у вигляді трубочки;
 • Бабкіна — при натисканні рукою на губи малюк витягує вперед голівку.

Наявність подібних рефлексів в 3 місяці може сигналізувати про проблеми в роботі нервової системи, тому слід отримати консультацію вузького спеціаліста.

Моя довідка - Корисні поради