Режим дня дитини в 2 місяці: розпорядок малюка на грудному і штучному вигодовуванні

В 2 місяці режим дня дитини необхідний для нормального росту і розвитку. 2-місячний карапуз вже не такий безпорадний, як немовля. Він стає активнішим, більш рухливими. Але час для годування, прогулянок, ігор має бути чітко визначено. Звикнувши жити за розкладом, дитина починає легше засинати і швидше прокидатися. Та й матуся отримує вільні години для того, щоб відпочити. Розпорядок складається індивідуально: він враховує особливості дитини. І вибудувати його за один-два дні навряд чи вдасться. Але розклад життя малятка необхідно виконувати. Це важливо і для нього, і для всіх членів сім’ї.

Як налагодити режим сну і неспання?

У двомісячного малюка вже визначилися переваги. Вони не завжди влаштовують маму:

 • дитина не хоче засипати в ліжечку, вимагає заколисування на ручках;
 • вимагає годувати його кожну годину;
 • плутає день і ніч.

У цьому випадку режим встановлюється поступово. Для того щоб привчити дитину жити по годинах, рекомендується вивчити примірний режим дня для дитини 2 місяців. Слід мати чітке уявлення про норми сну і неспання, необхідному часу для годування і гігієнічних процедур.

Якщо малятко бажає йти на нічний сон до 23 години, а вставати в 5, і мама готова піти йому назустріч, то розклад коригується. Але час усіх процедур повинно відповідно зміститися.

Приблизний розпорядок дня малюка в 2 місяці

Розпорядок дня — це не застигла догма. При його складанні враховуються особливості розвитку дитини, переваги домашніх. Важливо передбачити, на якому режимі вигодовування (грудне, штучне або комбінованому) знаходиться малятко. Перед складанням власного розпорядку рекомендується ознайомитися з примірним переліком добових процедур.

Режим дня дитини в 2 місяці: розпорядок малюка на грудному і штучному вигодовуванні

Таблиця: розпорядку дня 2-місячного малюка

Час (години) Опис процедури
6-7 Пробудження від нічного сну, перше годування, ранкові гігієнічні процедури, гімнастика
7-9 Перший сон. У мами з’явилося особисте час
9-11 Пробудження, друге годування
11-13 Другий сон на свіжому повітрі (при гарній погоді)
13-14 Третє годування
14-16 Третій сон
16-17 Четверте годування, розвиваючі ігри з мамою
17-19 Четвертий сон (при гарній погоді на свіжому повітрі).
19-21 П’яте годування, загартовування, масаж, купання
21-23 П’ятий сон
23-00 Шосте годування
00-6 Нічний сон

Це приблизний перелік послідовності денних заходів дитини. Перед тим як скласти власний розпорядок, рекомендується згадати, коли малюк спить, хоче їсти або спати. Для конкретного малюка можливо внести зміни.

Режим дня дитини в 2 місяці: розпорядок малюка на грудному і штучному вигодовуванні

Сон малюка

В 2 місяці малятко спить 16-18 годин. Найдовший — нічний сон. Вночі дитина може прокидатися за почуття голоду. Потрібно дати йому поїсти.

Налагодити сон малюка за розкладом допоможуть поради:

 • в 2 місяці малюк не знайомий з дисципліною, він слідує власним потребам;
 • не можна змушувати дитину засинати насильно;
 • рекомендується виконувати графік прогулянок і годувань: нагулявшийся, ситий малюк швидко засне.

Іноді голодний малюк прокидається раніше часу. Не варто засмучуватися: це не порушує режим. Переутомившегося крихітку рекомендується укласти раніше. Якщо малюк ситий і не поспішає прокидатися, слід дати йому поспати на 15-20 хвилин довше.

Режим дня дитини в 2 місяці: розпорядок малюка на грудному і штучному вигодовуванні

Особливості годівлі

В 2 місяці малюк їсть 6 разів. Проміжки між прийомами їжі залежать від того, на якому вигодовуванні знаходиться малюк.

Грудне вигодовування

Малютка в 2 місяця з’їдає 800 мл молока в добу. За одне годування він висмоктує до 150 мл. Вдень рекомендується робити перерви до 2,5 години між сусідніми прийомами їжі. Великі перерви давати не слід: малюк відчуває сильне почуття голоду. Сон стане не таким міцним.

Для запобігання зригування після годування рекомендується потримати дитину вертикально вгору (стовпчиком). У цьому випадку повітря вийде, а молочко залишиться в травному тракті. Якщо дитина просить груди щогодини, це сигнал до нестачі грудного молочка. Рекомендується провести контрольне годування у педіатра.

Режим дня дитини в 2 місяці: розпорядок малюка на грудному і штучному вигодовуванні

Про годування искусственников

Адаптовані суміші вимагають більшого часу перетравлення: травний тракт маляти ще не достатньо зрілий. Оптимальні перерви між сусідніми годуваннями — 3-3,5 години. Важливо стежити за реакцією малюка. При появі висипу, зміни характеру випорожнень слід негайно звернутися до педіатра. Він допоможе підібрати інше харчування.

Суміш слід готувати безпосередньо перед тим, як дати її дитині. Якщо малюк не з’їв порцію, її слід вилити. Готове харчування може зберігатися в холодильнику 1 годину.

Неспання малюка

В 2 місяці крихта вже потребує активному пильнуванні. Воно складається з прогулянок на вулиці, гімнастики і масажу, розвиваючих ігор з мамою.

Режим дня дитини в 2 місяці: розпорядок малюка на грудному і штучному вигодовуванні

Прогулянки на вулиці

Поки що більшу частину часу, проведеного на вулиці, крихітка спить. Але при гарній погоді кількість прогулянок можна збільшити. Гуляючи з дитиною під час його неспання, рекомендується розмовляти з ним, стежити за його поглядом, називати предмети, на яких дитина фокусує оченята. Дуже важливо правильно одягати дитину на прогулянку. Йому повинно бути комфортно: не жарко і не холодно.

Виробники випускають термобілизна для самих маленьких. Воно пропускає повітря до ніжною шкірочкою і вбирає вологу. Це гігієнічно. Купивши такий одяг, мама створює дитині необхідні для прогулянок умови. При відсутності термобілизни можна скористатися стародавнім правилом: тепло забезпечується багатошаровістю. Забезпечивши кілька шарів одягу з натуральних тканин, мама правильно одягне дитину.

Режим дня дитини в 2 місяці: розпорядок малюка на грудному і штучному вигодовуванні

Заняття та ігри, що розвивають

В 2 місяці дитині для нормального розвитку потрібні активні розвиваючі ігри. Під час неспання:

 • Малютка цікавиться джерелами світла. Для збереження здорового зору рекомендується встановити в кімнаті дитини розсіяне світло.
 • Малюк любить лежати на животику. Він піднімає голівку і утримує її.
 • Малютка фокусує погляд на яскравій брязкальці, стежить за її переміщенням.
 • За розміщення кольорової іграшки попереду, крохотуля намагається дотягнутися до неї.
 • Захоплено слухає пісеньки, потешки, примовки.
 • Всі заняття рекомендується супроводжувати ласкавими розмовами з крихтою.

  Режим дня дитини в 2 місяці: розпорядок малюка на грудному і штучному вигодовуванні

  Гімнастика і масаж

  Для розвитку м’язів крихти рекомендується регулярно робити гімнастику і масаж. Для гімнастики підходять будь-які періоди активності (при зміні підгузників). При проведенні вправ корисно розмовляти з малюком або наспівувати пісеньки. Масаж оптимально робити перед вечірнім купанням. Всі процедури повинні подобатися дитині. Якщо він плаче, заняття слід припинити.

  Купання та дотримання гігієни малюка

  Для 2-місячного крихти важливо дотримання гігієни. Вранці дитині потрібно чистити вушка, протирати складочки, вмивати обличчя, мити ручки. При зміні підгузників обов’язково підмивати малюка і зволожувати шкіру лосьйоном. Купати дитину слід ввечері перед сном. Якщо температура в кімнаті 21-22 градуси Цельсія, перед зануренням у ванну рекомендується дати дитині полежати голеньким 3-5 хвилин. Так відбувається загартовування.

  Режим дня дитини в 2 місяці: розпорядок малюка на грудному і штучному вигодовуванні

  Воду для купання рекомендується підігріти до 37-39 градусів Цельсія. Процедура повинна займати 10-15 хвилин. Після купання малюка слід акуратно обсушити м’яким рушником. Потім оглянути шкіру. У 2-місячних малюків шкіра іноді пересихає. При необхідності рекомендується зволожити її маслом або лосьйоном з позначкою 0+.

  Особливості режиму дня при штучному вигодовуванні

  При штучному вигодовуванні дитини проміжки між годуваннями збільшуються до 3,5 години. Це пов’язано з більш повільним переварюванням харчування. Суміш потрібно готувати перед тим, як погодувати малюка. Тому матуся повинна врахувати в розкладі час, що для цього потрібно. Іноді незаплановані 10-15 хвилин викличуть ображений плач голодної крохотули. Готувати харчування заздалегідь не слід: їжа втрачає корисні властивості і псується.

  Малютка при ссанні захоплює повітря. Тому слід обов’язково стежити за зригуванням. Якщо воно за кількістю не перевищує 2 столових ложок, відбувається не кожне годування, а малютка відмінно набирає вагу, то турбуватися не про що.

  Режим дня дитини в 2 місяці: розпорядок малюка на грудному і штучному вигодовуванні

  Що робити у випадку відхилення від розпорядку?

  Досвідчені матусі знають: буквально виконувати складений розклад не вдасться. Малютка має свої переваги, які можуть бути змінені. При зміщенні процедур в ту або іншу сторону на 15-20 хвилин турбуватися не про що. Це цілком природно.

  Але якщо крохотуля разоспался і повністю пропустив одне годування, пора насторожитися. Малютка не зможе за один раз з’їсти подвійну порцію їжі і не отримає достатньо калорій.

  При повторенні такої ситуації малюк перестане набирати вагу. Тому разоспавшегося карапуза слід ласкаво розбудити. Буде чи ні крохотуля виконувати вибудуваний режим, залежить від бажання і наполегливості матусі. Вона повинна стежити за розкладом і показувати дитині необхідність дотримання правил.

  Режим дня дитини в 2 місяці: розпорядок малюка на грудному і штучному вигодовуванні

  Можливі проблеми

  Не завжди дотримання режиму відбувається гладко. Деколи трапляються несподіванки:

 • Найчастіша проблема — дитина плутає день і ніч. Весь день малятко спить, а вночі вимагає розвиваючих занять, прогулянок, годування. Таке становище неприпустимо. Слід наполегливо переводити малюка на звичний режим.
 • Іноді малюк не бажає робити перерви між годуваннями (2-2,5 години при грудному вигодовуванні і 3-3,5 години при штучному). Він бажає їсти щогодини. Це сильно стомлює не тільки маму, а й самої дитини. Від мами потрібно наполегливо дотримуватися встановлені проміжки.
 • Іноді вечірнє купання збуджує малюка. Він стає дуже активним і не хоче укладатися. В цьому випадку слід перенести процедуру на більш ранній час.
 • Малюк вередує при виконанні гімнастики. У цьому випадку рекомендується перенести заняття на інший час. Малюк сам покаже, коли хоче займатися.
 • Дитина не хоче укладатися в денні години. Це призводить до перевтоми. Для того щоб виправити ситуацію, слід створювати дитині умови для швидкого засипання: провітрити кімнату, опустити штори, прибрати з кімнати джерела гучних звуків.
 • Малюк відмовляється від купання. Можливо, його налякала занадто гаряча або холодна вода у ванні. Перед зануренням слід спочатку побризкати дитині на ніжки або ручки водою. Допоможуть веселі примовки: «З гусака вода, а з синочка худоба!»
 • При аналізі проблеми слід розуміти, що її можна вирішити, враховуючи характер малюка і його переваги.

  Моя довідка - Корисні поради