Режим дня дитини в 11 місяців: розпорядок по годинах і можливі проблеми

Ви дивіться на свого підрослого малюка. Здається, тільки вчора він не міг тримати голівку, а через місяць йому вже рік. Він вже справжній зубастик, давно сидить, вміє повзати і навіть намагається щось говорити і ходити. Кожен день ви дізнаєтеся про свого малюка щось нове. А скільки відкриттів ще належить. Дитина в 11 місяців змінюється, має змінюватися і його режим дня.

Основні складові дня

Весь день малюка можна поділити на певні періоди, з цього і складається схема розпорядку дня:

 • 11 годин сну, з яких тільки 3 випадає на день – двічі по півтора години;
 • п’ятиразове годування з перервами в 4 години;
 • неспання;
 • час гігієнічних процедур.

Весь день 11-місячного малюка розписаний по годинах і виглядає наступним чином:

7:00-7:30 підйом
7:30 годування
8:00-10:30 неспання
10:30-12:00 сон
12:00-12:30 обід
12:30-15:00 ігри, прогулянка
15:00 полуденок
15:30-17:00 сон
17:00-18:30 неспання
18:30 водні процедури
19:00 вечеря
19:30-20:00 укладання
20:00-7:00 сон

Поговоримо про кожному періоді докладніше.

Режим дня дитини в 11 місяців: розпорядок по годинах і можливі проблеми

Сон

Якщо ви дотримувалися певного режиму дня і раніше, він устоявся. Ваш малюк все впевненіше досліджує навколишній світ, а мама, ні-ні, та й викроює трохи часу на домашні справи навіть в період неспання свого чада.

Тепер він спить вдень не більше 3-х годин і всього два рази. Перший – після ранкових гігієнічних процедур і сніданку, другий – в світлий час, після полудня.

Серед ночі малюк вже не прокидається, а значить, батьки можуть повноцінно відпочити. Навіть якщо звичка прокидатися у крихти збереглася, просто укладіть його без всяких пляшок із сумішшю, ласкаво і наполегливо. Годування буде зайвим.

Харчування

Якщо відсутні медичні протипоказання, ваш 11-місячна дитина може сидіти поруч з вами за столом і є іноді навіть дорослу їжу. Якщо ви все ще годуєте грудьми, то про їжу із загального столу, говорити поки не доводиться.

Режим дня дитини в 11 місяців: розпорядок по годинах і можливі проблеми

Фахівці рекомендують:

 • Харчування має бути п’ятиразовим – грудне молоко або молочну суміш дають зазвичай в перше і останнє годування, в решту часу можна годувати «твердої» їжею.
 • Малюк із задоволенням буде їсти кашку, а печиво буде запивати чаєм чи компотом – це відмінний другий сніданок. А на обід погодуйте його супом, а в якості другої страви підійде сир з фруктами. Вечеря може складатися з овочів, м’яса (риби), соку (чаю).
 • Не варто пропонувати такому маленькому дитині смажене, цитрусові, солодощі, гриби, горіхи, консерви для дорослих. І ніяких спецій.
 • Прогулянки і гімнастика

  Вашому малюкові потрібні фізичні вправи і регулярно влаштовуються прогулянки. Зовсім невідповідна погода для прогулянки з дитиною буває вкрай рідко. Гуляйте довше, не менше півтора годин. Перший раз – після першого денного сну, і години за 3 до нічного. Часто дитина висловлює бажання ходити самостійно, штовхати коляску перед собою. Це – відмінне вправу. Воно закріплює навички впевненої ходи, а також вчить маленьку людину штовхати візок так, щоб вона прийшла в рух.

  Режим дня дитини в 11 місяців: розпорядок по годинах і можливі проблеми

  Обов’язково знайдіть час протягом дня, щоб зайнятися зарядкою, вправами на активне згинання/розгинання, обертання по колу ручок і ніжок, нахилами корпуса вперед/назад і багатьом іншим.

  Гігієнічні процедури

  Малюк швидко звикає до того, що після пробудження і годування виконуються перші гігієнічні процедури: зміна підгузника, умивання і чищення зубів. Вечірнє купання можна провести досить весело, з іграми на воді. Натомість, порядком втомившись, він швидко і легко засне.

  Ігри і заняття

  У цьому віці різні ігри з батьками малюки люблять особливо. А якщо в гру вступає тато, захоплень немає межі. І хлопчики, і дівчата заливаються жвавим сміхом і вимагають продовження, коли тато так високо їх підкидає, кружляє, а потім різко опускає голову вниз і розгойдує.

  Режим дня дитини в 11 місяців: розпорядок по годинах і можливі проблеми

  Ігри дитини стають складніше. В 11 місяців малюк активно включається в рольові ігри. Наслідувати дорослим у всьому в нього перетворилося на звичку. Карапузи намагаються постійно заколисувати лялечок в колясці, іноді годувати їх, качати на руках, укладати спати, катати машинки. Всі ці корисні навички дитина щодня осягає зі спілкування з дорослими.

  Ви допоможете дитині, якщо у нього з’являться дитячі ігри, багаті змістом: маленька іграшкова меблі, ляльковий посуд, ігри з кубиками-вкладишами. А іграшки-сортери з фігурними отворами-прорізами і набором різнокольорових вкладишів відмінно сприяють розвитку логічного мислення, не кажучи вже про вивіреної дрібній моториці. Освоюючи простір, малюк навчиться зіставляти форму й розмір предметів, розуміти їх подібності та відмінності, попутно розвиваючи свої посидючість, уважність і спритність пальчиків.

  Режим дня дитини в 11 місяців: розпорядок по годинах і можливі проблеми

  Малюкові потрібні різноманітні враження. Він із задоволенням проводить час на дитячому майданчику, де є також і інші дітки. В цьому ніжному віці малюки вже спостерігають один за одним. Ви можете навіть вигадувати всілякі ігри. Пограйте у ванні з його іграшками, покажіть, що деякі з них тонуть, а інші залишаються на плаву. Пояснюйте, що, як і чому відбувається – ваш малюк вчиться бути людиною.

  Варіанти активних ігор з малюком

  Тримайте дитину за ручки, співайте пісеньки або читайте віршик і ритмічно тупайте при цьому ногами – малюк захоче повторити ваші дії, і навіть зробить це. А зовсім скоро, почувши знайому мелодію, сам буде енергійно танцювати, навіть намагатися підспівувати. Просіть принести вам улюблену іграшку свого малюка, голосно радійте, коли він її приносить, тоді він з захопленими криками стане носитися з будь-якого кута кімнати у ваші обійми, щоб віддати іграшку і почути, як ви радієте.

  Режим дня дитини в 11 місяців: розпорядок по годинах і можливі проблеми

  Ваш малюк – справжній дослідник. Він активно освоює навички прямоходіння. Його цікавлять всі ящики і шафи в будинку. Організуйте для нього своєрідні «острівки» зі стільців та інших предметів, і він неодмінно стане курсувати між ними.

  Варіанти спокійних ігор для розвитку

  Пропонуйте дитині дізнатися на картиночках вже знайомі іграшки і предмети. Задавайте прості запитання: «Де собачка», «Де кицька?», «Де пташка» – ви станете спонукати його до активного пошуку потрібного об’єкту. Читайте з ним разом книжки, і він вже сам буде знаходити в них потрібні картинки. Серед безлічі книжок він наполегливо стане вибирати для читання певну казку, навіть захоче сам гортати сторінки.

  Проблеми неправильного режиму дня

  Не варто порушувати розпорядок дня, важливо, щоб вчинення конкретних дій в належний час у вашого крихти увійшло в звичку. Режим дня 11-місячного дитини – це не просто формальність, а можливість кожен день малюка зробити більш насиченим і корисніше. Він відповідає зростаючим потребам маленького чоловічка. І справа не тільки в фізіології і розумової діяльності, але і дитячих бажаннях, які вже є, і явно проявляються.

  Який мамі не подобається, коли їх дітки слухають, виконують все, що потрібно від них. Правильно організований режим допоможе домогтися подібної поведінки від дитини 11-ти місяців. Це працює дуже просто – кожна дія протягом дня здійснюється в певний час, і наповнене глибоким змістом і любов’ю – малюк знає, чого очікувати. Ваше дитя має відчувати любов тата і мами. Це дуже важливо.

  Моя довідка - Корисні поради