Режим дня дитини в 1 місяць: як налагодити по годинах і таблиця для новонародженого

Правильно складений режим дня для дитини в 1 місяць з урахуванням необхідних потреб у їжі, сні, пильнуванні є запорукою майбутнього здоров’я і нормального розвитку малюка. Тому так важливо, ґрунтуючись на індивідуальних особливостях маленького чоловічка, досвід батьків, що пройшли цей адаптаційний період, рекомендації медиків і лікарів, грамотно організувати розпорядок дня для дитини і дотримуватися його.

Як привчати дитину до розпорядку дня?

Раніше в пологових будинках, згідно з усталеною багаторічній практиці, новонародженого, часом заходившегося від крику, приносили матусі лише на період годівлі. У підсумку якусь частину малюків ця стандартна ситуація влаштовувала, інші ж дітки своїм плачем виявляли невдоволення аж до настання самої зустрічі з мамою, а після заспокоювалися.

Саме тому, для правильного встановлення розпорядку дня, так важливо індивідуально і без будь-якої режимної жорстокості налагодити стосунки зі своїм чадом шляхом здійснення наступних тактичних кроків:

 • Якщо малюк плаксивий, а до моменту годування ще далеко, то можна, замість грудного молока або пляшечки з сумішшю, запропонувати дитині водички або ж просто відволікти карапуза якою-небудь грою або зацікавити спілкуванням.
 • При бурхливої активності немовляти перед сном доцільніше буде заколисати малюка під колискову, взявши його на руки, а не залишати в ліжечку плакати, і не чекати, коли ребятенок втомиться і засне сам.
 • У процесі ж неспання не варто забувати і про інших, не менш важливих, процедурах – купанні, прогулянках і масажі.

  Режим дня дитини в 1 місяць: як налагодити по годинах і таблиця для новонародженого

  Особливості догляду за місячною дитиною

  Основними особливостями того, з чого складається так званий догляд або розпорядок дня місячної дитини, є:

 • Сон у денний час повинен бути безпробудним протягом 2 годин і 6 разів на дню. Вночі ж, включаючи моменти годування на вимогу, сон повинен тривати близько 6-8 годин.
 • Розпорядок годування – він повинен складатися з 6 прийомів необхідної для грудничка їжі з перервою десь за 3,5 години між кожним.
 • Годинник неспання – кількість може варіюватися від 4 до 6 разів на добу.
 • Гуляння з дитиною – по тривалості зазвичай залежить від погодних умов сезону. Щоденні прогулянки з немовлям повинні проводитися 2 рази на добу, тобто вранці і ввечері.
 • Процедури гігієнічного характеру повинні включати: ранкове і вечірнє вмивання, щоденну обробку області пупка, надвечірнє купання.
 • Режим дня дитини в 1 місяць: як налагодити по годинах і таблиця для новонародженого

  Примірний режим дня дитини 1 місяця життя

  Приблизний розпорядок дня, на який можуть орієнтуватися молоді батьки, відображає представлена нижче таблиця:

  Годинник Дії
  6 ранку Початок першого годування.
  8 годин 30 хвилин Ранній туалет новонародженого повинен включати – зміну підгузника або пелюшки, процес миття, очищення носових проходів малюка від скопилася за ніч слизу і корочок
  8 годин 45 хвилин Початок другого годування
  9 ранку Відпочинок у вигляді сну
  12 дня Початок третього годування, після якого показаний легкий масаж живота
  12 годин 30 хвилин Гуляння – в теплу погоду до півтори години в день, в холодний сезон до години, в залежності від вуличної температури
  15 дня Початок четвертого годування
  15 годин 30 хвилин Денний сон на повітрі, при теплих погодних умов, від години до півтора. У холодну пору року – до години, не більше, щоб уникнути застуд
  17 вечора Процес неспання
  18 вечора Початок п’ятого годування, відхід малюка до сну
  19 годин 30 хвилин Процес неспання
  20 годин 30 хвилин Вечірні водні процедури у вигляді купання
  З 21 вечора до 21 години 30 хвилин Початок шостого годування, відхід до сну
  З 22 вечора до 6 ранку Нічні прийоми їжі на вимогу

  Важливо! Після кожного процесу годування малюка рекомендовано деякий час потримати у вертикальному положенні для того, щоб немовля відригнув зайве повітря.

  Режим дня дитини в 1 місяць: як налагодити по годинах і таблиця для новонародженого

  Тривалість сну на першому місяці життя?

  У цей період життя грудним дітям показаний тривалий і здоровий сон, розмежований неспанням буквально по годинах. Тривалість сну протягом повних діб повинна бути в межах 17-18 годин з додержанням наступних рекомендацій:

 • Не допускати нічних ігор з карапузом.
 • При сонному стані малюка, щоб уникнути проблем з засипаням, необхідно допомогти маленькій дитині – покласти його в ліжечко і навіть заспівати колискову.
 • Не створювати штучно тишу в денний час, для формування у дитини здатності засинати під фон так званих «домашніх» звуків.
 • Годування немовляти

  У перші тижні життя немовляти, грунтуючись на його індивідуальних особливостях, встановлюють 6-7-разовий режим годування. Кратність прийомів їжі залежить від типу вигодовування – грудного або штучного, однак кількість годувань на вимогу може бути і більше або компенсуватися прийомом водички з пляшечки.

  Режим дня дитини в 1 місяць: як налагодити по годинах і таблиця для новонародженого

  Потрібно давати воду при грудному вигодовуванні новонародженому?

  Грудне молочко на 88 відсотків складається з води, у зв’язку з чим багато діти з нормальним апетитом не відчувають спраги і потреби додаткової рідини. Новонароджених-искусственников напувають водою, набраною у ложку або пляшечку. Причому норма споживання рідини залежить від вагової категорії малюка, деяких факторів його розвитку, і варіюється в межах 35 до 65 мл у день.

  Вода повинна бути бутильованої, не солодкою і підігрітої до температури 30

  Скільки повинен з’їдати дитина вперше місяці життя?

  У перші два тижні свого життя малюк, що знаходиться на грудному вигодовуванні, повинен споживати від 50 до 70 мілілітрів молока за один прийом, немовля-искусственнику ж показана разова норма, варьирующаяся в межах 80-90 мілілітрів.

  Режим дня дитини в 1 місяць: як налагодити по годинах і таблиця для новонародженого

  У наступні два тижні доза збільшується, і новонародженому на грудному вигодовуванні вже потрібно норма молока в 60-90 мл, а искусственнику – до 120 мілілітрів у раз.

  Нічні годування

  Дітки в перший місяць свого народження можуть прокидатися від нічного сну по 3-4 рази. Тому отримувати грудне харчування на вимогу в такій ситуації припустимо, але із застереженням про необхідність стеження за тим, щоб дитина не переїдав вночі і у нього не виникали симптоми такого стану – зригування, здуття животика.

  Малюки ж, які знаходяться на штучному вигодовуванні, можуть отримувати молочну суміш 1 раз на ніч, але не більше.

  Водні процедури

  Особиста гігієна сприяє як здоров’ю дитини, так і виробленню у нього потрібних якостей у вигляді, наприклад, охайності та охайності.

  Режим дня дитини в 1 місяць: як налагодити по годинах і таблиця для новонародженого

  Умивання

  Щоденні вмивання необхідно проводити з використанням кип’яченої кімнатної температури водички. Або шляхом змочування ватного диска в спеціальній воді для вмивання, що продається в аптеках.

  Вечірнє купання

  Вечірні процедури доцільніше проводити в спеціально купленої для малюка ванночці, при температурі води 37. Купати малюка потрібно не більше 15 хвилин. Після водних процедур дитини необхідно злегка обтерти, а всі шкірні складочки малюка змастити спеціальним молочком або маслом.

  Прогулянки з немовлям

  Свіже повітря дитині необхідний, тому в теплу пору року малюка потрібно вигулювати вранці і ввечері, по 2-3 години. Взимку і в негоду час прогулянок слід обмежити десь до години.

  Режим дня дитини в 1 місяць: як налагодити по годинах і таблиця для новонародженого

  Гімнастика і масаж

  Елементи гімнастики і масаж необхідні дитині навіть на перших порах після народження. Особливо це стосується животика малюка – процедура погладжування позбавить малюка від скупчення газів. Також необхідно проводити розминку кінцівок, особливо при підвищеному гіпертонусі. Масаж рекомендований дитині виключно на голодний шлунок, десь за 30 хвилин до прийняття їжі.

  Спілкування з дитиною

  Спілкуватися з дитиною потрібно, і не важливо, що малюк не розбирає слів, – відчуття тембру голосу матусі і тепло, з яким вона вимовляє слова, заспокоять малюка й подарують йому материнську любов. Тато також повинні брати участь в цьому процесі і не забувати про те, що з часом подібне спілкування в значній мірі вплине на розвиток мови дитя.

  Вільний режим або чіткий розпорядок?

  Численні прихильники годування на вимогу, може бути, в чомусь і праві, але у випадках, коли дитині необхідний строгий розпорядок дня, доцільніше відмовитися від цього і діяти по годинах. А якщо малюк вередує і показує, що голодний, – заспокоїти його і замінити молоко простою водичкою.

  Моя довідка - Корисні поради