Режим дня дитини 8 місяців: як правильно скласти розпорядок харчування, сну і прогулянок

Правильний розпорядок дня — обов’язкова умова, яку повинні виконувати батьки, що виховують немовлят. Щомісяця дитина здобуває нові навички, стрімко розвивається, тому з кожним місяцем доводиться коригувати розпорядок дня. Щоб правильно розподілити режим дня дитини до 8 місяців, не доведеться докладати багато зусиль — головне, керуватися простими правилами і вимогами малюка.

Приблизний розпорядок дня для дитини до 8 місяців

Батькам варто заздалегідь визначитися з режимом дня восьмимісячного малюка, користуючись медичними рекомендаціями. Зразковий денний розпорядок, якого слід дотримуватися:

  • 30 — 8.00 (ранкові маніпуляції, що включають масаж, гімнастику, годування, водні процедури);
  • 00 — 10.00 (ранковий сон);
  • 00 — 10.20 (другий сніданок);
  • 20 — 13.00 (рухливі ігри, незначні фізичні навантаження, прогулянка);
  • 00 — 13.30 (обід);
  • 30 — 15.30 (час денного сну);
  • 30 — 18.00 (ігри, розминка, спілкування з дорослими);
  • 00 — 20.00 (прогулянки по свіжому повітрю);
  • 00 — 21.30 (спокійні ігри, налаштовують дитину на нічний сон, прослуховування музики);
  • 30 (вечірнє годування з подальшою відправкою в ліжко).

Батьки повинні враховувати, що кожне немовля індивідуальний, має свої особливості, тому трапляється, що доводиться зрушувати деякі часові проміжки.

Режим харчування дитини

Раціон 8-місячного малюка рекомендується урізноманітнити — потроху вводити нові продукти. Вже дозволено давати м’ясо, жовток вареного яйця. Робити це обережно, маленькими порціями.

Слід враховувати, що дитина не вміє жувати, тому доведеться подрібнювати їжу і додавати в звичні пюре або кашу. Жирні сорти м’яса заборонені — перевагу краще віддавати індички, курки, кроля.

Тривалість сну

Багатьом батькам добре відомо, наскільки складно укладати малюка по годинах, іноді заколисування займає чимало часу. Незважаючи на складності, відступати від графіка не варто, тільки повноцінний сон дозволить дитині відновити сили після активних годин. На нічний сон потрібно відводити не менше 8 годин. Денний відпочинок повинен займати до 4 годин, які слід поділити на кілька частин.

Режим дня дитини 8 місяців: як правильно скласти розпорядок харчування, сну і прогулянок

Прогулянки по вулиці

Перебувати на свіжому повітрі як можна більше часу — обов’язкова умова, про який повинні пам’ятати всі батьки. По можливості краще навіть ігри або денний сон проводити на вулиці, це піде дитині тільки на користь. Якщо погода не дозволяє тривалий час перебувати на вулиці, від прогулянок не відмовлятися. Фахівці рекомендують гуляти не менше 4 годин, причому краще робити це також в кілька прийомів.

Догляд і гігієна

Водні процедури зранку — обов’язкова умова, яку доведеться виконувати батькам щодня. Крім вмивання, рекомендується оглянути нігтики малюка, почистити вушка. Миття рук та обличчя перед кожним годуванням — ще одне правило, яке привчить дитини до гігієни.

Режим дня дитини 8 місяців: як правильно скласти розпорядок харчування, сну і прогулянок

Масаж і фізичні навантаження

Проведення масажу — процедура, що сприяє фізичному розвитку і зміцненню м’язів дитини. Маніпуляції краще проводити після консультації у лікаря, який підбере найбільш підходящі в цьому віці техніки масажу. Фізичні навантаження в восьмимісячного віці не повинні проводитися надто інтенсивно. В день на гімнастику досить півгодини, причому обов’язково закінчити вправи легким масажем.

Заняття та ігри

У восьмимісячного віці у дитини з’являються нові навички, які потрібно розвивати. Допоможуть тут іграшки (кубики, кульки), яскраві книги, гумові або пластикові тварини. Найпростіший спосіб розвитку дрібної моторики — запропонувати малюкові кошик з невеликими іграшками. Викидаючи по черзі кубики або м’ячики, дитина отримує не просто задоволення, але і чималу користь — розвивається мислення, зміцнюються різні види м’язів.

Режим дня дитини 8 місяців: як правильно скласти розпорядок харчування, сну і прогулянок

Малюк відмовляється їсти або спати

Ситуація, коли дитина веде себе дуже неспокійно і капризно, відмовляється приймати їжу або засипати, знайома кожному з батьків. Багато хто намагається самостійно визначити причину, деякі відправляються до лікаря. Не слід занадто панікувати, якщо у дитини немає явних ознак захворювання (температури, кашлю, нудоти, нежиті).

Є чимало менш серйозних причин, які здатні вплинути на сон і годування.

Жарко в кімнаті

Розпорядок дня малюка багато в чому залежить від температурного режиму. Якщо в приміщенні дуже жарко, дитина часто відмовляється приймати їжу, вередує, що неодмінно позначиться на годинах сну. Щоб не допустити подібних неприємностей, рекомендується проводити часті провітрювання, перебувати багато часу на свіжому повітрі. Не слід забувати про водні процедури, піт викликає роздратування і неприємний дискомфорт на дермі крихти, що призводить до порушення сну.

Режим дня дитини 8 місяців: як правильно скласти розпорядок харчування, сну і прогулянок

У дитини лізуть зуби

Ще одна причина неспокійного сну або відмови від годування — прорізування зубів. У деяких немовлят цей період проходить без особливих складнощів, іншим малятам потрібна допомога батьків — застосування спеціальних препаратів, що знімають біль. Переживати про те, що дитина відмовляється вчасно засипати або часто прокидається вночі, не варто — з часом все пройде.

Малюк ситий

Якщо дитина ситий, зазвичай проблеми зі сном не виникають. Єдине, що може стати причиною порушень нічного відпочинку — неправильно складений раціон. Якщо батьки не прислухаються до рекомендацій педіатрів і годують немовля занадто важкою їжею, маленький шлунок з працею буде перетравлювати їжу, що негайно позначиться на самопочутті дитини.

Режим дня дитини 8 місяців: як правильно скласти розпорядок харчування, сну і прогулянок

Кольки, розлади кишечника (тривалі запори або діарея) — тільки частина неприємностей, що чекають дорослих, які допустили помилки в годуванні. Щоб не допустити порушень сну, краще дотримуватися правильного раціону, не перегодовувати малюка, перед відправкою в ліжко давати легку їжу, яка швидко засвоюється.

Порушення режиму дня

Ще одна помилка, яка часто стає причиною порушень сну і харчування, недотримання рекомендованого розпорядку дня. Якщо малюк із задоволенням грає і не виявляє бажання відправитися в постіль, батьки дозволяють продовжити години неспання, вважаючи, що це нормально. Не слід так робити, часті збої в денному режимі загрожує небажаними наслідками.

Режим дня дитини 8 місяців: як правильно скласти розпорядок харчування, сну і прогулянок

З кожним разом укласти малюка спати буде все складніше, тому краще не відмовлятися від рекомендованого розпорядку. Навіть якщо з важливої причини не вдалося своєчасно відправити дитину в ліжко або довелося змістити час годування, на наступний день неодмінно намагатися робити все за графіком.

Особливості режиму дня при штучному вигодовуванні

Різниці між рекомендованим денним розпорядком для восьмимісячних малюків, які перебувають на штучному або грудному годуванні, практично немає. Для ранкового сніданку використовувати суміш, протягом дня давати пюре, кашки, овочеві супи або сирок. Перед нічним сном знову дати малюкові суміш або замінити її рідкою кашею.

Режим дня дитини 8 місяців: як правильно скласти розпорядок харчування, сну і прогулянок

Дії батьків при виникненні збоїв у режимі дня

Якщо батьки з самого народження малюка строго слідують медичним рекомендаціям і дотримуються денний режим, особливих складнощів з розпорядком у них не виникне. Трапляється, що були допущені помилки і далеко не все йде за планом — восьмимісячне немовля відмовляється засинати, харчуватися або грати по годинах. Не слід заздалегідь засмучуватися, все вийде, якщо докласти трохи зусиль.

Рекомендується починати привчати до певного графіку немовля поступово, намагаючись дотримуватися режиму. Навіть якщо терміни засипання або годування зсуваються, не варто хвилюватися, а продовжувати впорядковувати денний розпорядок. Малюки у восьмимісячного віці швидко засвоюють деякі звички, тому через кілька днів засипати або харчуватися вони будуть з задоволенням в певні години.

Режим дня для немовляти, якому вже виповнилося 8 місяців, багато в чому залежить від батьків. Якщо дорослі хочуть, щоб їх дитина росла здоровою, відмінно себе відчував, швидко розвивався, доведеться докласти трохи зусиль для того, щоб малюк повноцінно відпочивав, перебував необхідний час на свіжому повітрі, своєчасно харчувався.

Моя довідка - Корисні поради