Режим дня дитини 7 місяців: приблизний розпорядок по годинах, процедури та ігри

Багато батьків помічають зміна режиму дня дитини в 7 місяців. Це обумовлено тим, що в цей час організм дитини починає налаштовуватися на оптимальний фізіологічний варіант своєї життєдіяльності. Найчастіше зміна розпорядку криється в зниженні тривалості сну вдень, збільшення активності дитини.

Приблизний розпорядок дня семимісячної дитини

Варто врахувати, що кожна людина індивідуальна, і режим дня дітей може відрізнятися. Тому був розроблений приблизний розпорядок сну і неспання для дитини 7 років.

Оптимальним варіантом вважається, якщо протягом дня сон і неспання будуть змінювати один одного і триватиме по 2 години:

 • В 7 годин ранку малюк прокидається. Батьки годують дитину.
 • З 7 до 9 немовля не спить.
 • З 9 до 11 він спить.
 • З 11 до 13 годин малюк не спить. Після пробудження він їсть.
 • З 13 до 15 немовля знову лягає відпочивати.
 • В 15 годин малюка знову годують, а до 17 він не спить.
 • В 5 годин вечора немовляти слід укласти спати.
 • О 19.00 малюк прокидається, їсть, веде активну життєдіяльність до 21.00. За півгодини до сну, 20.30, необхідно купати немовляти.
 • О 21.00 малюка укладають спати.
 • Режим дня дитини 7 місяців: приблизний розпорядок по годинах, процедури та ігри

  При необхідності нічне годування проводиться в 23.00.

  Про графік годування

  Основні зміни режиму дня 7-місячної дитини криються у відмові від нічних годувань. Фахівці радять годувати малюка 5 разів на добу. Між прийомами їжі повинно проходити 4 години. Подібний режим харчування поступово привчає дитину до звичайного графіку споживання їжі, заснованому на сніданок, обід, полуденок, вечерю.

  Грудне вигодовування

  Якщо дитина знаходиться на ГВ, він повинен вживати 500 мл грудного молока. При цьому режим годування не змінюється. Об’єм прикорму повинен становити теж 500 грам або мілілітрів.

  Режим дня дитини 7 місяців: приблизний розпорядок по годинах, процедури та ігри

  Змішане вигодовування

  Якщо дитина знаходиться на змішаному вигодовуванні, показники будуть трохи відрізнятися. При цьому об’єм прикорму буде становити 600 грамів, а молока або молочної суміші — 400. Перший прийом їжі пропонується немовляті відразу після пробудження.

  Штучне вигодовування

  Якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні, норми харчування будуть схожі, як у випадку змішаного годування. При цьому з раціону малюка виключається молоко. Замість нього дається тільки молочна суміш і прикорм.

  Якщо дитина в цьому віці не бажає вживати прикорм, педіатри радять молодим батькам давати його відразу після пробудження малюка.

  У цьому випадку підвищується ймовірність того, що малюк все-таки спробує їжу з-за голоду.

  Режим дня дитини 7 місяців: приблизний розпорядок по годинах, процедури та ігри

  Скільки повинна спати дитина в сім місяців?

  В 7 місяців режим сну у дітей може відрізнятися. Деяким дітям необхідно відпочивати тричі протягом дня. При цьому сон триває 1,5-2 години. А деякі малюки вже повністю фізіологічно підготовлені до переходу на режим, що передбачає денний сон двічі на добу. У цьому випадку рекомендується давати дітям спати вранці — з 11 до 12.30 і ввечері — з 16 до 17.30.

  З-за таких особливостей фізіологічної перебудови організму загальна тривалість сну може змінюватися. У одних крихт вона буде досягати в середньому 13 годин, а в інших — 11.

  Денний сон

  Якщо частотність необхідності денного сну у малюка в 7 місяців впала, при цьому він відчуває себе бадьорим, веде активну життєдіяльність, батькам не слід панікувати. Просто організм немовляти почав активно пристосовуватися до навколишнього середовища, а його тривалість неспання перевищувати необхідність у сні. Тому укладати таку дитину спати, спираючись на минулий розпорядок дня, не варто.

  Режим дня дитини 7 місяців: приблизний розпорядок по годинах, процедури та ігри

  Деякі діти відпочивають 2-3 години під час прогулянки. При цьому у вечірній час вони занурюються в сон максимум на 1 годину.

  Нічний сон

  Оптимальна тривалість нічного сну 7-місячної дитини 8,5-9 годин. При цьому малюки починають міцніше спати, так як у них зникає необхідність нічного годування.

  Масаж і зарядка

  У віці 7 місяців дитина починає вести активну життєдіяльність, з-за чого батьки повинні особливу увагу приділяти масажу, заснованому на найпростіших гімнастичних рухах. Варто врахувати, що комплекс вправ підбирається індивідуально на профілактичному огляді.

  Режим дня дитини 7 місяців: приблизний розпорядок по годинах, процедури та ігри

  Комплекс гігієнічних процедур

  Підростаючий малюк все ще потребує у підтримці гігієни. Тому кожним батькам необхідно починати день свого малюка з умивання, підмивання перед заміною підгузника. У вечірній час дитину обов’язково потрібно купати. Ввечері мити малюка можна починати у ванній, при цьому на її дно слід покласти антиковзаючий килимок. Під час купання зацікавити увагу малюка можна додатковими іграшками.

  В цьому віці їм можна запропонувати лійку, відро. Маніпуляції з переливанням води будуть сприяти активізації процесів розвитку дрібної моторики.

  Також в цей час необхідно почати доглядати за першими зубами дитини. Для здійснення таких гігієнічних процедур потрібно буде придбати спеціалізовані серветки, нагадують напальчники. Вони просякнуті розчином для очищення зубів. Серветку потрібно зафіксувати на пальці, а потім акуратно протерти зуби, мова, а також ротову порожнину. Робити таку процедуру необхідно по закінченні кожного годування. Якщо спеціальних серветок немає, для очищення ротової порожнини можна використовувати бинт.

  Режим дня дитини 7 місяців: приблизний розпорядок по годинах, процедури та ігри

  Прогулянки з малюком

  Коли малюкові виповнюється 7 місяців, його розпорядок дня повинен в себе включати мінімум 2 прогулянки. Перебування малюка на свіжому повітрі сприяє фізіологічному, інтелектуальному розвитку. Якщо регулярно гуляти з дитиною, він буде знайомий з навколишнім світом, отримає масу вражень від знайомства з новими живими істотами і предметами. В цей час дитина звертає увагу не тільки на навколишні образи, але й на звуки.

  Під час перебування на свіжому повітрі батьки повинні забезпечити безпеку свого чада. Якщо дитина занадто активно рухається, його треба надійно посадити в коляску, щоб він не зміг з неї випасти. Також слід користуватися захисними косметичними засобами. Такі креми і лосьйони захистять чутливу дитячу шкіру від сонця, вітру, знижених температур.

  Режим дня дитини 7 місяців: приблизний розпорядок по годинах, процедури та ігри

  Ігри дитини

  Під час неспання активність немовляти слід направляти в потрібне русло. Для цього існує безліч розвиваючих ігор, що сприяють зміцненню фізичного, інтелектуального, емоційного здоров’я дитини. Щоб розвинути фізичне здоров’я малюка, дитині треба показувати деякі вправи, грати з ним. Одним із таких рухів є повзання. Щоб допомогти дитині в цьому, його потрібно покласти на живіт, а попереду помістити яскраву цікаву іграшку.

  Якщо дитині складно зробити рух вперед, батьки можуть покласти під його ступні опору.

  Щоб освоїти сидіння, необхідно зміцнювати м’язи живота і рук. Щоб допомогти малюкові правильно сісти, дорослому необхідно покласти в дитячі кулачки свої пальці і стимулювати процес підтягування. З кожним разом тягнути чадо потрібно все менше і менше.

  Режим дня дитини 7 місяців: приблизний розпорядок по годинах, процедури та ігри

  В цей час малюк може спробувати встати. Прискорити процес можна за допомогою маленького стільця. Його слід нахилити так, щоб малюк схопився за спинку. Після цього стоїть на четвереньках дитина поступово розпрямлятися, слідуючи за рухом спинки стільця. У перший час стопи потрібно буде притримувати. Розвинути емоційне здоров’я можна з допомогою інших ігор.

  Під час звичних справ, наприклад, пробудження від сну або одягання, потрібно читати немовляті дитячі вірші, ілюструючи їх своїми рухами.

  Щоб розвинути інтелект малюка, можна пограти в гру «Знайди іграшку». Для цього перед дитиною викладається 3-4 іграшки, з яких він повинен показати званий предмет. Гра «Третя іграшка» грунтується на тому, що в дитячі ручки дається по 1 маленькій іграшці. Після цього дитині пропонується ще 1 предмет. Така дія провокує дитину обирати 1 річ з двох, щоб він отримав можливість взяти інший предмет.

  Для розвитку дрібної моторики можна пограти з дитиною в збір маленьких предметів в одну коробку. Також для цього підійде малювання пальчиковими фарбами, ліплення. Для розвитку малюка можна використовувати іграшки. В 7 місяців для цього підійде пірамідка, іграшка-сортер, неваляшки, дзига. Щоб активізувати розвиток мовленнєвого апарату, потрібно читати книги дітям. Літературу потрібно вибирати цікаву для дитини: з твердими сторінками і яскравими ілюстраціями.

  Дотримуватися режиму в 7 місяців — важливо для дитини. Це обумовлено тим, що при дотриманні циклічності сну і неспання діти розвиваються набагато швидше, відрізняються підвищеною емоційною стійкістю.

  Моя довідка - Корисні поради