«Полісорб» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, можна

Найкориснішим продуктом для новонародженого є жіноче молоко, яке легко засвоюється, покращує травлення. Під час лактації ліки, прийняті мамою, небезпечні для малюка, але не меншої шкоди дитині приносить її хвороба. Якщо жінку мучить нудота або блювота, що виникає внаслідок отруєння яким-небудь продуктом, лікар рекомендує користуватися «Полисорбом». При грудному вигодовуванні такий засіб не вбирається в молоко, а зв’язує продукти розпаду, харчові алергени, і вони виводяться з організму.

Склад і форма випуску

«Полісорб» виробляється у вигляді порошку, що не має запаху. Активним компонентом лікарського засобу служить діоксид кремнію. Однорідна маса білого кольору розфасована в баночки з пластику за 50, 25 і 12 р.

Сорбент, який відрізняється широким спектром дії, перед застосуванням розмішується з водою. У чайній ложці порошку всього 1 грам основного речовини. У препараті відсутні добавки і консерванти, здатні викликати алергію, завдати шкоди людському організму.

Фармакологічна дія

Емульсія, що отримується при змішуванні «Полисорба» з рідиною, очищає кишечник від алергенів, мікробів, хімікатів, отрут. Засіб поглинає і виводить надлишок білірубіну, сечовини, ліпідів, надають негативний вплив на обмін речовин.

Сорбент руйнує грибки і бактерії, сприяє виходу з організму;

 • метаболітів;
 • алкоголю;
 • солей металів;
 • радіонуклідів;
 • антигенів.

«Полісорб» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, можна

Активний компонент препарату стимулює відновлення мікрофлори, руйнує нежиттєздатні клітини. Ліки діє дуже швидко, але не дратує слизову шлунка, не потрапляє в кров.

В яких випадках призначають

«Полісорб» використовують при кишкових інфекціях бактеріального походження, при отруєннях продуктами і медикаментами. Засіб показаний при лікуванні:

 • діареї;
 • токсикозу;
 • сальмонельозу;
 • бактеріозу.

Сорбентом користуються в сезон грипу та застуд, оскільки діоксид кремнію перешкоджає проникненню вірусів в організм. Препарат, що очищає кишечник від токсинів, застосовується при алергії різної природи. «Полісорб» призначають при холері, жовтяниці, що виникає при гепатиті, отруєнні хімічними речовинами на виробництві, в комплексній терапії ниркової недостатності, гнійно-септичних патологій.

«Полісорб» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, можна

Чи можна застосовувати засіб годувальниці

«Полісорб» полегшує стан при вагітності, усуваючи нудоту і блювоту. При ГВ засіб наказують для лікування інтоксикації різної природи, при гострих отруєннях і алергії.

Як впливає на лактацію

Сорбент виводить токсини і антигени, поглинає шкідливі мікроорганізми, але не знищує корисну мікрофлору, не потрапляє в кров.

Прийом кошти не впливає на вироблення гормону, що відповідає за лактацію.

Як впливає на малюка

При годуванні груддю активний компонент «Полисорба» не потрапляє в молоко, не виділяється з ним, а вбирає шкідливі речовини з організму мами і виводить токсини. В лікарському засобі відсутні добавки та барвники, які можуть викликати у малюка алергію, і сорбент призначають таким дітям педіатри.

«Полісорб» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, можна

Дозування та інструкція до застосування

Препарат перед використанням змішують з чвертю або половиною склянки води. Кількість порошку береться в залежності від маси тіла людини. При вазі 60 кг на один прийом годуючій мамі досить 1 ст. ложки «Полисорба». При харчовій алергії засіб приймається тричі на добу під час їжі, для лікування кропив’янки — перед або після сніданку, вечері, обіду. Курс терапії розрахований на 2 тижні.

При отруєнні промивають шлунок розчином, який готують, змішавши 4 ложки сорбенту з літром води, суспензію вживають протягом 5-7 діб. При бактеріальних інфекціях препарат поєднують з іншими ліками, перший день приймають через кожні 60 хвилин, на наступний — чотири рази.

Щоб очистити організм від шлаків і токсинів, «Полисорбом» користуються 2 тижні. Прийом сорбенту при нирковій недостатності призначається терміном до місяця.

«Полісорб» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, можна

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При одночасному прийомі з «Полисорбом» активність «Симвастатину», нікотинаміду та ацетилсаліцилової кислоти посилюється. При поєднанні ентеросорбенту з іншими медикаментами ефективність останніх кілька знижується.

Побічні явища

Діоксид кремнію не всмоктується в кишечник або шлунок, а з організму виводиться у первісному вигляді, діє через пару хвилин після прийому. Побічні ефекти при використанні «Полисорба» виникають рідко і проявляються:

 • алергією;
 • утрудненням травлення;
 • виникнення запорів.

«Полісорб» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, можна

При тривалому застосуванні засобу погіршується засвоєння корисних речовин. У такому випадку лікар рекомендує вживати вітамінні комплекси, препарати калію або кальцію.

Протипоказання до використання медикаменту

Незважаючи на відсутність у «Полисорбе» консервантів і штучних добавок, засіб не можна застосовувати при внутрішніх кровотечах, атонії кишечнику, при загостренні виразкової хвороби будь-якого з травних органів. Протипоказано ліки людям, які мають надмірну чутливість до сполук кремнію.

Чим замінити препарат

При непереносимості активного компонента лікар може призначити замість «Полисорба» засіб, що має інша діюча речовина. Годуючим мамам дозволяється застосовувати:

 • «Смекту»;
 • «Ентеросгель»;
 • «Лактофільтрум»;
 • «Неосмектин»;
 • «Экофлор».

«Полісорб» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, можна

Ці препарати мають абсорбуючими властивостями і використовуються при гострих отруєннях, розладах травлення, алергії різної природи. Застосовуються ліки у складі комплексної терапії дисбактеріозу.

Вартість і умови відпустки з аптек

На придбання «Полисорба» рецепт не потрібен. Ціна засобу залежить від кількості порошку в упаковці:

 • 50 м — 350 рублів;
 • 25 г — 223 р.;
 • 12 — 129 р.

Препарат продається не тільки в баночках, але і в пакетиках з одноразової дозуванням для дорослих. Коштує 3 грами порошку близько 57 рублів.

«Полісорб» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, можна

Термін придатності і правила зберігання

Оскільки в сорбенті немає добавок і барвників, а присутній лише один активний компонент, засіб не втрачає лікувальний ефект до 5 років. Зберігається порошок при температурі, що не перевищує 25 °С. Приготована суспензія з «Полисорба» повинна використовуватися протягом 2 діб.

Відгуки про застосування препарату

Під час лактації жінкам не раз доводиться пити сорбенти, оскільки ніхто не застрахований від розладу травлення або бактеріальної інфекції. З відгуків пацієнток можна дізнатися про ефективність ліків, які вони приймали.

Світлана, 26 років, р. Еліста: «Сину 3 місяці, годую грудьми. До цього часу все було нормально, але видно щось з’їла, сильно нудило, мучила блювання. Боялася користуватися ліками, але лікар порадив приймати «Полісорб». Розчинила порошок у воді і випила емульсію тричі. На наступний день відчула себе значно краще».

Катерина, 30 років, р. Череповець: «Купила на ринку сир і отруїлася. Було дуже погано, а я годую грудьми 2-місячну доньку, і ліки приймати боялася. У сусідній квартирі живе педіатр. Лікар дала мені баночку з «Полисорбом» і розповіла, як розвести порошок, і що малятку такий засіб не зашкодить. Тепер у мене в аптечці завжди є цей сорбент, він дійсно швидко позбавляє від симптомів отруєння».

Моя довідка - Корисні поради