Лікування зубів при ГВ: чи можна проводити процедури і допускається анестезія

Лікування зубів під час грудного вигодовування – серйозна проблема, враховуючи положення жінки. Візит до стоматолога багато матусі відкладають «на потім», думаючи, що процедури неодмінно зашкодять дитині, зіпсують якісний показник молока або, ще гірше, приведуть до припинення лактації. Наскільки обґрунтовано подібну думку і чи правда, що при поході до стоматолога лікувати зуби доведеться без анестезії?

Причини появи зубного болю

Коли болять зуби, матуся навряд чи може зосередитися на дитину, і її стан тому причиною. Біль виникає при різних обставинах. Але якщо говорити про жінок в період лактації, то їх вона турбує з наступних причин:

 • Разом з молоком матері дитина споживає велику кількість кальцію, а організм жінки втрачає це речовина, в результаті чого псуються зуби, вони руйнуються, починають кришитися. В порожнині рота з’являються не санированные вогнища, в них потрапляють бактерії починають активно розмножуватися. Розвивається запальний процес, що супроводжується сильним болем.
 • Слабшає активність імунної системи, організм не може в повній мірі чинити опір інфекційним агентам, вони здатні викликати зубний біль, стати причиною стоматологічного захворювання.
 • Збільшуються шанси на розвиток карієсу. При лактації ризик появи проблем подібного характеру вище, як і під час вагітності.
 • Зубний біль можна пов’язати з різними факторами, запалення нерідко зачіпає десни, корінь зуба або м’які тканини. Якщо це сталося, не варто «тягнути» з візитом до лікаря. Доктор допоможе впоратися з неприємними відчуттями, адекватна терапія – уникнути важких ускладнень. Вважалося, що кожна дитина «забирає» у матері по зубу. Але цей вислів давно втратило актуальність – можна втратити і декількох зубів, ледь народивши на світ одного малюка.

  Чи можна лікувати зуби під час лактації?

  Після введення анестезії стоматологічні процедури лякають не так сильно. Але багато жінок припускають, що:

  • препарати можуть завдати дитині серйозної шкоди;
  • ліки проникають у молоко і змінюють його якість.

  Лікування зубів при ГВ: чи можна проводити процедури і допускається анестезія

  Раніше вважалося, що лікувати зуби під анестезією жінкам у період лактації не можна. Але сучасна фармакологія не стоїть на місці. В арсеналі стоматологів є різні медикаменти, в тому числі і ті, що можна жінкам в період лактації.

  Увага! Тільки перед тим, як доктор зробить укол, його слід попередити про своє становище.

  Перша допомога

  Якщо турбує зубний біль, то на її тлі може піднятися тиск, почнуться проблеми з ритмом серця. Щоб все не закінчилося гіпертонічним кризом або непритомністю, варто вдатися до допомоги знеболюючих препаратів. Є кілька медикаментів, які умовно можна жінкам в цей період, але приймати їх потрібно по інструкції, не порушуючи основних правил, уникаючи передозування.

  Лікування зубів при ГВ: чи можна проводити процедури і допускається анестезія

  Таблетки

  Знеболюючі засоби у таблетках високою ефективністю не відрізняються, оскільки мають тривалу абсорбцію. Але якщо немає сил терпіти біль, то можна прийняти таблетку Но-шпи. Цей препарат вважається спазмолітиком, він допоможе зменшити вираженість больового синдрому, але повністю звільнити від нього – навряд чи.

  Що використовують стоматологи:

 • Лідокаїн.
 • Ультракаїн.
 • У рідкому вигляді обраний препарат вводять в область десни, в рамках проведення місцевої анестезії. Ці анальгетики безпечні, і виводяться з організму за 4 години. Настільки швидкий період абсорбції дозволяє використовувати їх в сучасній стоматології для лікування жінок, які годують дітей грудьми.

  Лікування зубів при ГВ: чи можна проводити процедури і допускається анестезія

  Полоскання

  Позбутися від болю таким способом можна, але передбачити ефективність методу складно, оскільки вона залежить від безлічі факторів. Полоскання швидше допоможе усунути бактерії, усунути запальний процес, при регулярному проведенні процедур, ніж зменшити вираженість больового синдрому.

  Чим можна прополоскати полсть рота:

  • звичайною кип’яченою водою з сіллю;
  • Хлоргексидином, Фурациліном;
  • відварами трав (ромашка, календула, шавлія).

  Лікування зубів при ГВ: чи можна проводити процедури і допускається анестезія

  Народні засоби від зубного болю

  Використовуючи ці засоби можна досягти непоганих результатів, але тільки якщо поєднувати їх з препаратами або стоматологічною допомогою.

  Кілька порад щодо позбавлення від болю:

 • Варто прикласти до щоки грілку, тепло заспокоює біль.
 • Покласти в лунку (якщо така є) сіль. На початковому етапі біль посилитися, але потім може вщухнути.
 • Капнути в склянку з водою кілька крапель йоду, додати сіль і соду. Отриманим засобом полоскати порожнину рота.
 • У теплій воді розчинити мед, використовувати подібне засіб для проведення полоскань.
 • Нанести на вату невелику кількість Корвалолу, прикласти його до хворого зуба і залишити на кілька хвилин, прибрати, коли біль вщухне.
 • Лікування зубів при ГВ: чи можна проводити процедури і допускається анестезія

  Всі вищеописані методи не вирішать проблеми – вона нікуди не зникне, але подібне лікування дозволить дочекатися допомоги лікаря.

  Стоматологічні процедури при лактації

  Грудне вигодовування не вважається протипоказанням для проведення стоматологічних процедур. В цей час організм жінки вкрай чутливий до будь-якого впливу, але відсутність адекватної допомоги з боку стоматологів здатне завдати ще більшої шкоди.

  Рентгенівський знімок

  Матусі, побоюючись за здоров’я малюка, не йдуть до лікаря, думаючи, що там вони будуть робити рентген, а він негативним чином позначиться на якості молока, а значить, завдасть шкоди дитині. Це не зовсім вірно. Звичайно, рентгенівське опромінення у високій дозі не можна назвати корисним. Тому і процедури з використанням апарату проводять рідко. Але в стоматології, на практиці, рентген використовують не завжди, та і шкоди від такого опромінення, оскільки вплив на організм виявиться мінімальним. А це означає, що під час ГВ рентген робити можна.

  Лікування зубів при ГВ: чи можна проводити процедури і допускається анестезія

  Видалення зруйнованих зубів і коренів

  Оскільки зубна анестезія не заборонена при грудному вигодовуванні, то пройти через видалення можна в стоматологічному кабінеті. Попередньо повідомте лікаря про те, що годуєте дитину грудьми, або скажіть це медсестрі, в реєстратурі. Можна видаляти не тільки зуби, уражені карієсом, але і зуби мудрості, хоча подібна процедура більш небезпечна, ризик обумовлений розташуванням.

  Протезування на імплантатах

  Не проводять під час ГВ, в силу медикаментозної складової. Жінці не можна вдаватися до допомоги анестетиків тривалої дії.

  Установка брекетів

  Ортодонти, як правило, відмовляють у проведенні подібних процедур, посилаючись на природні причини. Поставити брикети можна після закінчення лактації.

  Лікування зубів при ГВ: чи можна проводити процедури і допускається анестезія

  Відбілювання зубів

  Оскільки при відбілюванні застосовують сильні анестетики, процедуру в період лактації не проводять. Можна вибрати відбілюючу зубну пасту або почистити зуби содою. Це допоможе прибрати наліт і зробити емаль біліше.

  Можна продовжувати годування груддю під час лікування?

  Стоматологічні процедури рідко вважаються протипоказанням до лактації. Але не варто продовжувати годувати малюка груддю, якщо лікар після лікування призначив антибіотики або інші препарати, що здатні вплинути на молоко або завдати шкоди дитині.

  Що не можна робити при ГВ в стоматології

  Номінально все, що дозволено жінці при ГВ, – це видалення, пломбування зубів, лікування пародонтиту. Інші процедури краще відкласти на потім«. Коли лактація буде завершена, не забороняється проводити будь-які стоматологічні маніпуляції.

  Лікування зубів при ГВ: чи можна проводити процедури і допускається анестезія

  Естетичні процедури

  При грудному вигодовуванні колір емалі може змінитися, це нормальне явище. Виправити його з допомогою естетичних процедур в період лактації не вийде, краще почекати її завершення, так буде безпечніше.

  Імплантація

  Її не проводять до зупинки лактації, оскільки ця процедура вважається небезпечною і може завдати шкоди організму дитини і матері.

  Профілактика захворювань порожнини рота

  Щоб уникнути візиту до дантиста, слід:

  • ретельно стежити за гігієною порожнини рота;
  • курсами приймати вітаміни;
  • включити в раціон продукти, багаті кальцієм;
  • відвідувати стоматолога раз на півроку, навіть якщо нічого не турбує.

  Проблеми з зубами виникають часто, не варто панікувати при перших ознаках проблеми. Від болю можна позбутися, а зуб легко видалити або запломбувати – в період лактації ці та інші процедури проводять, і досить успішно.

  Моя довідка - Корисні поради