Куди сходити з дитиною в Севастополі: пам’ятки, парки та розважальні центри

Є багато місць, куди можна сходити з дитиною в Севастополі. Кожне місце залишить багато позитивних емоцій та вражень. Це місто військової слави, тому дітям потрібно розповісти про його бойове минуле. Попередньо складають план пересування, і відзначають для себе переваги. Популярністю користуються театри, парки, музеї, зоопарки, аквапарки, розважальні комплекси.

Зміст
 1. На що подивитися і куди повести дітей у Севастополі
 2. Цікаві місця в місті
 3. Південний мовляв Севастопольської бухти
 4. Історичний сквер
 5. Площа Ушакова
 6. Приморський бульвар і набережна Корнілова
 7. Парк Перемоги
 8. Меморіальний комплекс «35-я батарея»
 9. Комсомольський парк імені Марії Байди
 10. Сапун-гора
 11. Володимирський собор в Херсоні
 12. Балаклавський підземний музейний комплекс
 13. Малахов курган
 14. Херсонес Таврійський
 15. Максимова дача
 16. Скельські менгіри
 17. Мис Фіолент
 18. Графська пристань
 19. Культурні місця та дитячі програми
 20. Акваріум
 21. Дельфінарій «Країна Дельфінія»
 22. Зоопарк Севастополя
 23. Екопарк «Лукомор’я»
 24. Парк розваг «Фриляндия»
 25. Тераріум «Animal Парк»
 26. Аквапарк «Зурбаган»
 27. Мотузковий парк «Острів скарбів»
 28. «Академія шпигунства»
 29. «Секрети всього світу»
 30. Розважальний комплекс «Мусон»
 31. «Театр ім. Ляльок»
 32. Палац дитинства і юності
 33. Театр Чорноморського флоту
 34. Севастопольський художній музей

На що подивитися і куди повести дітей у Севастополі

У Севастополі батькам разом з дітьми вдасться відвідати багато цікавих місць. Місто готує для своїх гостей багато приємних сюрпризів. Відпочинок сім’ї здаватиметься насиченим, захоплюючим.

Цікаві місця в місті

Піти слід:

 • в музей;
 • зоопарк;
 • театр.

Значущими в Севастополі є місця військової слави. Діти дізнаються багато про минуле, і доторкнутися до часточки історії.

Південний мовляв Севастопольської бухти

Південний мовляв є великим гідротехнічною спорудою, яка захищає бухту Севастополя від хвиль і ворожих підводних човнів. Одне задоволення спостерігати за кораблями і заходом.

Куди сходити з дитиною в Севастополі: памятки, парки та розважальні центри

Історичний сквер

У сквері представлена:

 • панорама Оборони Севастополя;
 • лінія зміцнення;
 • оборона височини;
 • фотовиставка;
 • багато експозицій.

Дітей можна розважити в парку атракціонів, де найбільш вражаючим є Колесо Огляду.

Площа Ушакова

В центрі Севастополя, в оточенні пам’яток знаходиться площа Ушакова. Оглядовий майданчик дозволяє побачити Південну бухту, Корабельну сторону, вдасться розглянути пропливали кораблі.

Куди сходити з дитиною в Севастополі: памятки, парки та розважальні центри

Приморський бульвар і набережна Корнілова

У місті все культурне життя сконцентрована на Приморському бульварі. Тут весело проводять час мешканці та гості Севастополя. Найвідоміша вулиця починається біля Графської пристані і проходить до набережної імені Корнілова. Тут знаходяться архітектурні пам’ятки та культурні об’єкти.

Парк Перемоги

На південній стороні Севастополя розташовується парк Перемоги. Погляду представлені пам’ятники героям-воїнам, алеї слави, меморіальна каплиця А. Невського. На території знаходиться кінотеатр, кафе, дитячі атракціони, мотузкові парки.

Куди сходити з дитиною в Севастополі: памятки, парки та розважальні центри

Меморіальний комплекс «35-я батарея»

Музей заснований на тому місці, де в роки Великої Вітчизняної війни було організовано рубіж оборони під час захоплення міста фашистами. Екскурсія і послуги гіда безкоштовні для всіх гостей. Музей представляє справжні і відновлені історичні об’єкти.

Комсомольський парк імені Марії Байди

У центрі Севастополя знаходиться Комсомольський парк імені Марії Байди, серед народу відомий як Центральний дитячий парк. Тут багато зелені, атракціонів, скульптур, фонтанів. Крім атракціонів, передбачена кінна прогулянка. Розташований зоопарк, музей Радянського дитинства, Мармеладу, Індіанця, Історії морозива.

Куди сходити з дитиною в Севастополі: памятки, парки та розважальні центри

Сапун-гора

Сапун-гора зіграла велику роль в обороні Севастополя в роки Великої Вітчизняної війни. Тут представлена виставка зразків військової техніки тих часів.

Володимирський собор в Херсоні

На території історико-архітектурного комплексу Херсонес Таврійський знаходиться Володимирський собор. Приверне увагу іконостас і ікона вціліла Корсунської Божої Матері.

Балаклавський підземний музейний комплекс

Об’єкт був справжнім бомбосховищем, який довгі місяці захищав мирних жителів Севастополя від фашистів у роки війни. Тут знаходиться електростанція, бази ремонту, житлові приміщення.

Куди сходити з дитиною в Севастополі: памятки, парки та розважальні центри

Малахов курган

Малахов курган вважається найвищою точкою на підступах до Севастополя у воєнні роки. Тут знаходяться експозиції (офіцерська форма, зразки гармат, книги, листи), які представляють військові події 1855 року і 1941-1942 років.

Херсонес Таврійський

Музей є історичною пам’яткою Севастополя і вразить своїми давніми подіями. Місце спочатку належало давнім грекам, потім понтійцям, Візантії. Збереглися руїни античного театру, храму, жител.

Максимова дача

Будівництво садиби почалося в кінці 19-го століття. Маєток будувалося для родини міського голови Севастополя Олексія Андрійовича Максимова. Тут збудовано багато гарних будинків з колонами, терасами, розбиті сади та водойми. У 1905 році затишне життя в цьому будинку закінчилася, залишили відбиток і німці в роки Вітчизняної війни.

Куди сходити з дитиною в Севастополі: памятки, парки та розважальні центри

Скельські менгіри

Про життя первісної Севастополя барвисто розкажуть Скельські менгіри (довгі камені). Величезні (до 6 тон) камені розташовані на територіях околиці.

Мис Фіолент

Найвища височина в Севастополі, з якої до моря йдуть більше сотні розбитих ступенів. Далеко в море видно скелю з хрестом. Поблизу знаходиться монастир святого Георгія.

Графська пристань

На західній стороні Південної бухти розташована Графська пристань. Піднімаючись широкими сходами, можна побачити мармурових левів. На верхній точці майданчика знаходиться арочна конструкція, з боків якої розташовані скульптури античних богів.

Куди сходити з дитиною в Севастополі: памятки, парки та розважальні центри

Культурні місця та дитячі програми

У Севастополі побудовано багато розважальних місць, де можна весело провести час з користю. Дітей не залишать байдужими майстер-класи та різноманітні розважальні програми.

Акваріум

У центрі Севастополя знаходиться Севастопольський акваріум. Музей вразить підводним життям його мешканців. Приміщення включається в себе п’ять виставкових залів. Тут є жителі світових океанів, екзотичні мешканці, рептилії, краби, креветки, коралові рифи.

Дельфінарій «Країна Дельфінія»

Незабутнє шоу для батьків і дітей влаштовують морські котики і дельфіни. Головним героєм програми є білий полярний дельфін. Влітку приміщення знаходиться під відкритим небом, і є можливість поплавати разом з водними мешканцями і сфотографуватися з ними.

Куди сходити з дитиною в Севастополі: памятки, парки та розважальні центри

Зоопарк Севастополя

Біля екопарку «Лукомор’я» знаходиться Севастопольський зоопарк. Тут живуть і радують око відвідувачів тварини, зібрані з усіх куточків планети. Дозволено годування деяких тварин.

Екопарк «Лукомор’я»

Екологічний парк вразить своєю красою та різноманіттям розваг. Тому в «Лукомор’я» можна сміливо приїжджати на цілий день.

Для дітей тут влаштовані:

 • ігрові майданчики;
 • поставлені атракціони;
 • на території знаходяться музеї;
 • контактний зоопарк.

Куди сходити з дитиною в Севастополі: памятки, парки та розважальні центри

Майже кожен день проводяться розважальні заходи та майстер-класи. У тіні красивих дерев розставлені скульптурні композиції.

Парк розваг «Фриляндия»

Величезна територія парку «Фриляндия» включає в себе багато розважальних місць: мотузковий парк, батути, сухий басейн, тир, тарзанка, настільні ігри, хокейні та футбольні столи та багато іншого.

Тераріум «Animal Парк»

Виставка тварин, рептилій і плазунів приємно здивує дітей і дорослих. Зібрана багата і незвичайна колекція змій, павуків, ящірок, крокодилів, єнотів.

Аквапарк «Зурбаган»

В аквапарку «Зурбаган» можна провести весь день. Сподобаються фонтани, звивисті спуски, басейни. Для дітей окрема зона, де вода в басейні підігрівається до 30 градусів. На території аквапарку багато атракціонів, аквагрим, кафе та інші розваги.

Куди сходити з дитиною в Севастополі: памятки, парки та розважальні центри

Мотузковий парк «Острів скарбів»

На території Парку Перемоги облаштований пляж, який передбачає мотузковий атракціон «Острів Скарбів». Канатні переправи нагадують форму піратського корабля. Захоплюючі маршрути з перешкодами обов’язково сподобаються не тільки дітям, але і дорослим.

«Академія шпигунства»

Незвичайний відпочинок пропонує парк атракціонів «Академія шпигунства». Доступні класичні екстремальні атракціони з виконанням секретного завдання: скеледром, мотузковий парк, печера, політ на тарзанці, тир, мега-гойдалки.

Куди сходити з дитиною в Севастополі: памятки, парки та розважальні центри

«Секрети всього світу»

Залишить враження відвідування лабораторії музею «Секрети всього Світу». В ігровій формі подається різна науково-пізнавальна інформація. Гості музею можуть стати учасниками дослідів і експериментів. У відділі «Академія космосу» бажаючі можуть приміряти скафандр, пройти передполітну підготовку.

Розважальний комплекс «Мусон»

Після денних походів ввечері можна відпочити в розважальному комплексі «Мусон». На території центру знаходяться атракціони, кафе, ігрові автомати, майданчик для боулінгу та баскетболу, ковзанка, кінотеатр.

«Театр ім. Ляльок»

У 2015 році відбулося відкриття лялькового театру, який вже встиг завоювати любов і симпатію. Невеликий затишний зал розрахований на 35 осіб. Замість крісел подушки. Подання розгортається поблизу з глядачами, які можуть брати участь у виставі і спілкуватися з акторами.

Куди сходити з дитиною в Севастополі: памятки, парки та розважальні центри

Палац дитинства і юності

Палац розташований поблизу Графської пристані. Приверне своїм зовнішнім виглядом і внутрішнім оздобленням. Збереглася ліпнина, малі архітектурні форми. Тут проводяться виставки вихованців палацу.

Театр Чорноморського флоту

Один з найстаріших професійних театрів військових у Севастополі створено в 1932 році. Будівля привертає своєю незвичайною красою. Тут можна подивитися класичні та сучасні постановки.

Севастопольський художній музей

Севастопольський музей створений в 1920 році. В ньому зберігається більше 8000 радянських і сучасних творів майстрів зі всього світу.

Моя довідка - Корисні поради