Куди сходити в Лазаревському з дітьми: кращі пам’ятки, парки і музеї

Мікрорайон Лазаревське належить до курортів Чорноморського узбережжя, входить до складу одного з 4 районів міста Сочі в Краснодарському краї. Лазаревське відрізняється від інших районів розвиненою інфраструктурою, що підходить для сімейного відпочинку, з великою кількістю місць, куди можна сходити з дітьми.

Де погуляти з дітьми: парки та зони активного відпочинку

Серед величезного розмаїття пам’яток, парків, розважальних центрів в Лазаревському можна вибрати місця для прогулянки з дітьми будь-якого віку.

Міський парк

Недалеко від центрального пляжу знаходиться парк культури і відпочинку, тому можна поєднати ранкове купання з прогулянкою в парку. Він розділений на дві зони активного і спокійного відпочинку. У першій встановлені атракціони, дитячі майданчики, пісочниці, містечка, платні і безкоштовні розваги.

Друга частина призначена для тихих сімейних прогулянок в заростях субтропічних рослин або відпочинку на лавочках.

Фортеця Годлік

Середньовічна фортеця, що знаходиться в гирлі річки Годлік, відноситься до археологічному пам’ятнику і охороняється законом Росії. Фортеця славиться багатовіковою історією, розташована на обриві, в 25 метрах над рівнем моря. Фортифікаційна споруда не дійшла до нашого часу в повній цілісності, але унікальне трикутне з рештою шістьма вежами і оброслими унікальною рослинністю залишить масу вражень.

Куди сходити в Лазаревському з дітьми: кращі памятки, парки і музеї

Розважальний центр «Бирюзайка»

Великий центр, призначений для дітей і дорослих. В ньому можна провести день народження дитини, якщо збігся з ним відпустку. Тут проводяться майстер-класи, кімнати з іграшками, має декілька зон для різних вікових категорій дітей. На території встановлені ігрові стимулятори, атракціони, присутні аніматори.

Природні пам’ятки

В Лазаревському не тільки хороші кліматичні умови, але й багато природних визначних пам’яток: водоспади «Диво красуня», «33 водоспаду», ущелини Свирское, Крабове, Мамедово, Волконський дольмен, гори.

Куди сходити в Лазаревському з дітьми: кращі памятки, парки і музеї

Гора Жемси

Величезний гірський масив Жемси підходить для любителів активного відпочинку, протяжність маршруту понад 30 км серед мальовничої природи з гаями, гірськими струмками, водоспадами.

Можна забратися на висоту до 1100 м і помилуватися незвичайним видом чорноморського узбережжя і інших гір хребта.

Водоспад «Сльози Лаури»

Гірська річка, що пропускає великі і швидкі потоки води по кам’янистих виступах, поступово переходить у водоспад «Сльози Лаури», славиться цілющою силою, що дає жінкам можливість народити дитину.

Куди сходити в Лазаревському з дітьми: кращі памятки, парки і музеї

Мамедово ущелині

Екскурсія по Мамедовому ущелині триває близько 4 годин, воно знаходиться між двома хребтами: Ашейским і Безіменним. За 7 км маршруту можна помилуватися трьома водоспадами, дольменом, водним каскадом і озером.

Цікаві місця і музеї

У дощову, похмуру погоду в Лазаревському можна ознайомитися з історичними фактами життя стародавніх племен і жителів цих місць, відвідати музеї.

Лазаревський етнографічний музей

Експозиції розташовані в трьох залах, в яких розміщені різні предмети побуту і життя стародавніх людей цієї місцевості, а також представлено карти і предмети народів, переселених з інших країн і міст.

Куди сходити в Лазаревському з дітьми: кращі памятки, парки і музеї

Музей «Садиба Адыго-Шапсуга»

У музеї зберігаються різні предмети побуту та релігійних обрядів народу шапсуги. Працівники музею захоплять цікавими костюмованими уявленнями давніх часів, в якому можна взяти участь особисто, вживаючи їжу і напої цих народів.

Атракціони і клуби дозвілля

Велика кількість розважальних закладів, клубів дозвілля не дадуть нудьгувати ні дітям, ні дорослим. В Лазаревському є дайвінг-клуб, рафтинг, багато кафе і їдалень, аквапарки, луна-парки, також можна відвідати океанаріум, дельфінарій, пінгвінарій.

Дайвінг-клуб «Аквазон»

Часто відвідуваний клуб, який допоможе зануритися на дно моря досвідченим дайверам і новачкам. При відсутності захворювань і протипоказань можна спробувати опуститися на дно навіть дітям з 11 років.

Куди сходити в Лазаревському з дітьми: кращі памятки, парки і музеї

Рафтинг

Рафтинг дозволить зануритися в неймовірні пригоди, які колись були переміщені на екран з фільмом «Кавказька полонянка», коли Сашко впав у спальному мішку і понісся по гірській річці, уявивши себе на місці кіногероя.

Луна-парк

Майже у центрі міста, побудований недорогий луна-парк, в якому багато атракціонів для дітей всіх віків, різні гойдалки, міні-залізниця, батути, надувні замки.

Куди сходити в Лазаревському з дітьми: кращі памятки, парки і музеї

Берендеево царство

Цікавий туристичний маршрут, що проходить по підвісному мосту над річкою, за різними дерев’яним сходам зі спуском до ставка Бажань, де є кафе, в якому можуть приготувати виловлену власноруч форель в ставку. Недалеко представлені вирізані з дерева великі фігури тварин і казкових героїв.

Прогулянка передбачає відвідування сім водоспадів з незайманою природою і оглядовим майданчиком «Борода Берендея». За маршрутом багато незвичайних рослин, чагарників і дерев, які внесені в Червону книгу.

Аквапарк «Морська зірка»

Велика територія аквапарку з різною величиною 11 водних гірок, басейном, ігровими майданчиками, шезлонгами, парасольками і обслуговуванням високого класу. На території є кафе, послуги швидкої фотозйомки. Дітям до 3 років безкоштовно, іншим-на цілий день 1000 руб., дорослим 1250 руб.

Куди сходити в Лазаревському з дітьми: кращі памятки, парки і музеї

Дельфінарій «Морська зірка» та «Колізей»

«Колізей» — невеликий дельфінарій, недорогий, де йдуть вистави з дельфінами, морським котиком, крокодилом, знаходиться в парку відпочинку. «Морська зірка» представляє глядачам багато морських мешканців і світлове шоу ввечері. Похід всією родиною обійдеться в 800-1200 руб., в залежності від віку дитини, до 5 років вхід безкоштовний.

Пінгвінарій «Тропічна амазонка»

«Тропічна амазонка» входить в комплекс «Морська зірка», тут знаходиться один із самих великих океанаріумів, екзотаріум і пінгвінарій. На території знаходиться багато екзотичних риб, молюсків, рептилій, черепах, птахів, лінивців, кайманів, гризунів і мешканців морів і океанів, а також особливий світ, створений для проживання пінгвінів.

Сімейне кафе «Каша»

Сімейне кафе йде в тренді з модою і пропонує своїм відвідувачам страви різних кухонь світу, дитячі страви з різними добавками, а також страви, що поєднують непоєднувані продукти, такі як піца з рибою. В ньому знаходиться велика дитяча кімната з різноманітними іграшками. Висока якість обслуговування, цікава подача страв, ціна висока.

Моя довідка - Корисні поради