Куди піти з дитиною в Ярославлі: пам’ятки та музеї, театри та дитячі кафе

Древній і красивий Ярославль пропонує дітям різноманітні культурні програми з урахуванням їх віку. Школярі з задоволенням відправляються в «КидБург», щоб попрацювати пекарем або лікарем. Малюки з радістю познайомляться з дельфінами, побувають у живому куточку. В місті багато парків, розважальних центрів, тому не так вже й просто вибрати, куди в Ярославлі піти з дитиною. Хочеться розподілити день так, щоб вистачило часу повести його в цирк, познайомити з персонажами з музею казок.

Цікаві місця і пам’ятки, які варто відвідати з дитиною

Малюки, що вірять в чудеса, отримають масу емоцій, якщо поїхати з ними в село Кукобою, що розташовується в Ярославській області. Тут в хатинці живе Баба Яга. На відміну від казкового персонажа вона не зла, а добра.

Стародавнє місто дивує кількістю:

 • історичних пам’яток;
 • музеїв і парків;
 • архітектурних шедеврів;
 • дитячих кафе.

Малюків запрошують в театри, розважальні центри, в подорож по залізниці, де професію машиніста або диспетчера опановують школярі.

Парки активного відпочинку з дітьми

Дорослі намагаються, щоб малюки частіше бували на природі, загартовувалися і більше рухалися. Влітку з дітьми можна гуляти алеями, скверам, поїхати в ліс.

Куди піти з дитиною в Ярославлі: памятки та музеї, театри та дитячі кафе

Парк тисячоліття Ярославля

Городяни з дітьми у вихідні дні нерідко вирушають на набережну Кіровського району. Тут до ювілейної дати стародавнього міста створений мальовничий парк. На його території працюють атракціони, обладнані траси для велосипедистів і скейтборду, майданчики для дітвори. Малюкам подобається бронзовий ведмідь, що служить символом міста.

Влітку вхід прикрашають фонтани, працює колесо огляду, проводяться змагання, взимку заливають ковзанку.

Парк Ювілейний

Зелені алеї, мальовничі веранди, атракціони та каруселі, можливість познайомитися з тваринами і динозаврами приваблюють сім’ї з дітьми в парк Ювілейний, який ще зовсім недавно був в запустінні. Він ділиться на кілька зон, в одній з них знаходиться колесо огляду, їздить дитячий поїзд, встановлені батути, відкритий Парк Динозаврів, мешканці якого у дитини викликають і страх, і захоплення.

Куди піти з дитиною в Ярославлі: памятки та музеї, театри та дитячі кафе

Театри та музеї міста

Культурних закладів сьогодні в Ярославлі нітрохи не менше, ніж розважальних центрів. У них із задоволенням проводить час і дорослий, і дитина.

Театр юного глядача

Ярославський ТЮГ, заснований завдяки драматургу, ім’я якого він носить, пережив злети і запустіння. Сьогодні репертуар театру поповнюється виставами для дітей, постановками у вигляді жанру бесіди з наймолодшими глядачами і дорослими.

Театр ляльок

Малюки обожнюють знайомитися з казковими героями. «Кіт у чоботях», «Снігова королева», «Золоте курча», «Веселі ведмежата» та інші постановки класиків очікують дітей у виконанні ляльок. Актори успішно виконують свої ролі, в яких їм треба бути злими і добрими, розумними і дурними.

Куди піти з дитиною в Ярославлі: памятки та музеї, театри та дитячі кафе

Студія ляльок «Їжачки»

У цій театральній майстерні організовуються веселі свята, знамениті художники вчать малюків робити іграшки. У деяких виставах, що проводяться в затишному залі студії ляльок, разом з артистами грають діти.

Юні глядачі обожнюють дивитися «Теремок», «Поляну казок», у захваті від героїв у «Петрушкиных історіях».

Музеї

Хоча деякі батьки вважають, що заклади культури приваблюють лише школярів, а малюків більше цікавлять гойдалки й атракціони, в Ярославлі створені музеї, відвідування яких доставляє дитині справжнє задоволення.

«Мій улюблений ведмедик»

Малюки з радістю знайомляться з ведмедями — вишитими і намальованими, плюшевими і пластмасовими. Іграшки постійно поповнюються новими екземплярами, реставруються старі ведмедика. Тут працюють майстер-класи, де діти вчаться шити і валяти ведмедів.

Куди піти з дитиною в Ярославлі: памятки та музеї, театри та дитячі кафе

«Музика і час»

В старовинному особняку на набережній міста розмістився цілий музейний комплекс. Його експозиція включає дзвіночки, стародавні інструменти, ікони, вироби з фарфору. У залах зібрана велика колекція музичних шкатулок. Дитині цікаво послухати бій годин з унікальним механізмом, побачити патефон, фонограф.

Художній музей

В будівлі Губернаторського будинку зберігаються тисячі картин, скульптур, предметів нумізматики, виробів прикладного мистецтва. У просторих залах розмістилися полотна відомих художників, організовуються виставки гобеленів, старовинної порцеляни. Такі експозиції викликають інтерес у дітей шкільного віку.

Куди піти з дитиною в Ярославлі: памятки та музеї, театри та дитячі кафе

Музей історії Ярославля

У колишньому купецькому особняку, де збереглося колишнє розташування кімнат, юні відвідувачі можуть побачити макет старовинного міста. Тут представлені інтерактивні програми та постійні експозиції, які знайомлять дітей з історією Ярославля. Малюкам цікаво подивитися інструменти медиків, ліки, які готували фармацевти.

Імені М. Богдановича

Меморіальний музей білоруського поета, якого доля закинула в Ярославль, представляє багату бібліотеку, зібрану батьком Максима Богдановича і збірка сонетів на мові оригіналу.

Куди піти з дитиною в Ярославлі: памятки та музеї, театри та дитячі кафе

Цікаві науки Ейнштейна

Експозиції нещодавно відкритого в місті музею в ігровій формі розповідають допитливим малюкам, що таке магнетизм, для чого потрібен обертовий барабан, що діють як важелі. Дитина побачить лампу Тесли, маятник Ньютона.

Заповідник Н. А. Некрасова «Карабиха»

В мальовничому маєтку, розташованому недалеко від Ярославля, написав свої знамениті твори великий російський поет. Тут добре зберігся старовинний будинок, ростуть старезні липи, доріжки виводять до мальовничих ставків. На величезній території заповідника безліч квітників та алей, знаходиться Велика галявина.

Куди піти з дитиною в Ярославлі: памятки та музеї, театри та дитячі кафе

Музей пожежної охорони

Будинки, настили, мости в стародавньому місті будували з дерева. Зима в Ярославлі сувора і довга, щоб зігрітися жителі топили печі. У XVII столітті місто було охоплено вогнем, який не щадив ні храмів, ні будівлі, ні монастирі. У музеї пожежної охорони сотні експонатів, що знаходиться картина, на якій зображена катастрофа, знищила майже весь Львів.

Ярославська залізниця

Веселий атракціон, де складають розклад дівчинки, керують складами хлопчики, виник ще в радянський час. Довжина шляхів, по яких ходить поїзд, становить близько 6 км, на одній з трьох станцій відкрито Музей незвичайних подорожей. При залізниці організовано школу, де навчаються діти, які мріють стати машиністами, провідниками.

Куди піти з дитиною в Ярославлі: памятки та музеї, театри та дитячі кафе

Резиденція Государині Головної Масляної

Кожен рік в інтерактивному музеї організовуються концерти та гуляння на честь прощання з зимою. Малюків тут найбільше цікавить комора з подарунками, а дорослих — обряди і російські страви.

Культурні програми

У просвітницьких центрах та музеях міста для школярів організовуються різні заходи.

Філармонія

У головному концертному закладі творці пісень до мультфільмів проводять зустрічі з дітьми, юні виконавці виступають з музикантами. Малечу запрошують на театралізовані програми.

Планетарій

Школярам цікаво послухати про те, як обертається земля, здійснити подорож по зоряному небу, побачити красу Всесвіту і Сонячної системи. У планетарії працює музей космосу, експонати якого залучають маленьких відвідувачів.

Куди піти з дитиною в Ярославлі: памятки та музеї, театри та дитячі кафе

Культурно-просвітницький Центр ім. Терешкової В.

В інтерактивному класі проводяться освітні програми для дітей шкільного віку. В залі під куполом проектори створюють дивовижну картину зоряного неба. Малюки приходять в центр, щоб поспостерігати за Венерою, здійснити захоплюючу екскурсію на Місяць.

Ярославський зоопарк

Більшу територію околиці міста займає справжній будинок для тварин, де звірі знаходиться в просторих вольєрах. Діти з радістю дивляться, як походжають:

 • вовки і ведмеді;
 • зебри і кенгуру;
 • лами і верблюди.

Куди піти з дитиною в Ярославлі: памятки та музеї, театри та дитячі кафе

У контактній зоні малюкам дозволяють погладити і погодувати ослика, по зоопарку дітей розвозять на конях, для юних відвідувачів організовують майстер-класи.

Кінотеатр «Киноформат»

У зоні розваг торгового центру «Яскравий» розмістився сучасний комплекс з п’ятьма цифровими кінозалами, де використовуються унікальні звукові системи. В репертуарі закладу присутні блокбастери, тематичні картини для дітей шкільного віку.

«Забава»

В 15 км від міста у лісі знаходиться величезний парк. Влітку і взимку тут відпочивають сім’ї з дітьми. У теплу пору року малюки із задоволенням у «Забаві»:

 • Стріляють в тирі.
 • Подорожують на квадроциклах.
 • Розважаються на атракціонах.
 • Спускаються з гірок в надувному аквапарку.
 • Куди піти з дитиною в Ярославлі: памятки та музеї, театри та дитячі кафе

  Малюки обожнюють лазити по мотузках в канатному містечку. Взимку для дорослих і дітей заливають каток, прокладають лижні траси.

  «КидБург»

  Малюки обожнюють займатися в місті професій. Вони з радістю стають пекарями або пожежниками, лікують хворих, вчать дітей, відчувають себе зовсім дорослими.

  5D-атракціон «Шатл»

  У культурно-просвітницький центр школярі приходять не тільки, щоб побачити зоряне небо, але й бодай на якийсь час стати членом екіпажу космічного корабля «Шаттл», який створює реальні відчуття в різних площинах.

  Куди піти з дитиною в Ярославлі: памятки та музеї, театри та дитячі кафе

  КЗЦ «Міленіум»

  У просторих залах концертного центру проводяться виставки і фестивалі, чудово звучить музика, сюди запрошують і дорослих, і дітей.

  Дитячі кафе

  Малюки не проти поласувати морозивом або тортом. У Ярославлі працюють заклади, де організовуються свята для таких клієнтів, проводяться майстер-класи з шоколаду.

  Кав’ярня-кондитерська «Зимовий сад»

  У цьому затишному кафе за замовленням готують солодкі листівки, медалі, торти з фотографією маленького іменинника. Для дітей облаштована ігрова кімната, передбачено спеціальне меню.

  Ресторан «Ямбург»

  Тут панує затишна атмосфера, звучить жива музика, шикарний інтер’єр. Після прогулянки по місту у кухарів можна замовити французький цибулевий суп, м’ясне або рибне блюдо, салат. Для маленьких відвідувачів пропонується дитяче меню і солодощі.

  Моя довідка - Корисні поради