Коли можна гуляти з новонародженим після пологового будинку влітку і взимку: як одягати

Перша поява на свіжому повітрі завжди викликає безліч питань. У батьків виникають сумніви з приводу того, коли можна вперше вийти гуляти з новонародженим після пологового будинку, який одяг використовувати, як довго дозволено перебувати на свіжому повітрі. Найбільшу актуальність ці питання набувають взимку, так як поява на вулиці несе певну загрозу здоров’ю немовляти.

Позитивний вплив свіжого повітря

Перебування на свіжому повітрі позитивно позначається на стані новонародженого. Завдяки щоденним прогулянок:

 • поліпшується робота внутрішніх органів за рахунок активного припливу кисню;
 • адаптується робота органів дихання;
 • зволожується ніс, полегшується дихання;
 • знижується ризик розвитку респіраторних захворювань.

Під впливом прямих сонячних променів організм виробляє вітамін D. Тому щоденні прогулянки зменшують імовірність розвитку рахіту. Також перебування на вулиці тренує органи зору і слуху. У зв’язку з цим з дитиною потрібно регулярно гуляти.

Перша прогулянка після народження

Визначити, через скільки днів після народження (з якого віку можна починати активно гуляти з дитиною на вулиці, повинен лікар.

Більшість фахівців рекомендують виходити з новонародженими дітками на свіже повітря через 7 днів. Взимку необхідно неодмінно почекати період в 2 тижні.

Підготовка до першої прогулянці

Перед виходом з дитятком на вулицю рекомендується погодувати, а потім потримати кілька хвилин малюка у вертикальному положенні. Після цього немовля не буде плакати за почуття голоду.

Коли можна гуляти з новонародженим після пологового будинку влітку і взимку: як одягати

Одяг для немовляти

Новонароджених рекомендують одягати одяг, яка легко застібається і розстібається. Загальне правило таке: спочатку до прогулянці готується мама (інший дорослий), а потім малюк. Також важливо одягати новонародженого по погоді.

Для літньої прогулянки

Одягаючи дитину на річну прогулянку, потрібно так підбирати одяг, щоб малюк не перегрівся. У жаркий день можна використовувати:

 • чепчик;
 • боді (футболку);
 • шкарпетки.

Коли можна гуляти з новонародженим після пологового будинку влітку і взимку: як одягати

При перевезенні в колясці малюка слід вкрити тонким покривалом.

Для зимового виходу

У зимовий час потрібно підбирати одяг в залежності від поточної температури. Обов’язково використовують комбінезон, шкарпетки, шапку. Також рекомендується покласти новонародженого в хутряний конверт. Оптимально, якщо вдома є термобілизна.

У міжсезоння

Восени або навесні рекомендують одягати новонароджених трохи тепліше (на один предмет одягу більше), ніж дорослих. При перевезенні в колясці малюка додатково вкривають теплою ковдрою. Якщо після прогулянки дитина червоний і мокрий, значить, наступного разу потрібно одягати менше одягу; якщо холодне — навпаки.

Коли можна гуляти з новонародженим після пологового будинку влітку і взимку: як одягати

Що необхідно неодмінно взяти з собою?

У залежності від планованої тривалості самої першої прогулянки і дальності подорожі для першої прогулянки будуть потрібні:

 • підгузки;
 • вологі серветки;
 • соска;
 • гаряча вода в термосі і суміш, якщо дитина на штучному харчуванні.

В колясці рекомендується тримати конверт або теплий матеріал на випадок, якщо прогулянка затягується.

Як правильно гуляти?

У перший місяць рекомендується гуляти між прийомами їжі. Завдяки цьому малюк швидше і легше засне. В 1 місяць слід вибирати тихі зони: сквери, парки та інше. До року необхідно брати з собою на прогулянку кілька чистих «пустушок». У разі якщо на вулиці йде дощ, дитини, одягненого по погоді, можна вивести на «прогулянку» на балкон.

Коли можна гуляти з новонародженим після пологового будинку влітку і взимку: як одягати

Тривалість перебування на вулиці

Щоб визначити, як довго можна гуляти, необхідно спочатку подивитися на стовпчик термометра. Також тривалість перебування на вулиці залежить від віку дитини. Допоможе вибрати правильний інтервал часу таблиця прогулянок влітку і взимку. Нижче наведені показники не враховують сильний мороз і холодний вітер.

Прогулянки в зимовий час

Перша прогулянка з дитиною взимку не повинна перевищувати часовий відрізок в 10 хвилин. По мірі дорослішання дитини тривалість перебування на вулиці можна поступово збільшувати. До місяця дозволено гуляти з малюком до двох разів на день по півгодини.

Коли можна гуляти з новонародженим після пологового будинку влітку і взимку: як одягати

Вихід на вулицю при показниках температури до +10 градусів

У міжсезоння слід виходити приблизно на чверть години. В місяць часовий інтервал збільшується до 90 хвилин.

При температурі +10, + 20 градусів

Перша прогулянка при температурному діапазоні від 20 і вище триває не більше 20 хвилин. У спеку рекомендується стежити, щоб малюк не пітнів. Вкрай важливо, при високій температурі, не одягати на дитину 24 одягу. Новонароджений, при жаркій погоді, повинен залишатися в просторому бодике або футболці.

Оптимальний час для прогулянок

Часовий інтервал, коли краще виходити на вулицю з новонародженим, залежить від режиму останнього. Оптимально, якщо прогулянки відбуваються між годуваннями.

Коли можна гуляти з новонародженим після пологового будинку влітку і взимку: як одягати

Вибираємо найкраще місце для грудничка

Конкретних вимог з приводу того, де на вулиці краще гуляти з немовлям, немає. Оптимально, якщо в перший час батьки перебувають з дитиною в зоні з низьким рівнем стороннього шуму і далеко від автомобільних магістралей.

Скільки разів за час доби можна виходити на вулицю з немовлям?

В перші декілька тижнів рекомендується виходити на свіже повітря не більше одного разу. З місячною дитиною можна з’являтися на вулиці до двох разів.

Коли можна гуляти з новонародженим після пологового будинку влітку і взимку: як одягати

Про що слід пам’ятати і знати?

У перші кілька місяців життя терморегуляція організму порушена. У зв’язку з цим, готуючись до виходу на вулицю, спочатку повинна одягатися мама, а потім — немовля. Також не слід використовувати надмірно багато одягу. Дитячий організм повинен поступово загартовуватися.

Для прогулянок слід використовувати зручну для батьків коляску: колеса з хорошою амортизацією, плоске дно, наявність капюшона. Грудничка потрібно викладати на матрац з натуральної тканини.

При виборі одягу для виходу на вулицю взимку рекомендується віддавати перевагу предметам, які забезпечують повітряний прошарок між кінцівками і матерією.

Коли можна гуляти з новонародженим після пологового будинку влітку і взимку: як одягати

Можна вважати сон на балконі альтернативою прогулянці?

Знаходження на балконі може замінити повноцінну прогулянку. Однак постійно залишати тут дитини не рекомендується. Така прогулянка буде ефективною при дотриманні наступних умов:

 • Наявність скління. Немовляті необхідно забезпечити захист від гучних звуків, пилу і протягів.
 • Не залишати дитину на балконі, розташованому на перших двох поверхах.
 • Одягати малюка рекомендується так само, як і у разі виходу на вулицю.
 • Тривалість прогулянки на балконі не повинна перевищувати двох годин. В цей час необхідно регулярно перевіряти стан малюка.

  Коли прогулянки протипоказані?

  Виходити на вулицю з новонародженим не можна при наявності наступних обставин:

 • Пр і температурі нижче -15 (якщо є сильний вітер) або -25 градусів.
 • Також не слід залишати межі будинку при жаркій (понад +30) погоду.
 • Не варто гуляти під час хвороби дитини і під час хуртовини (при сильному вітрі та інших екстремальних погодних умовах).
 • Коли можна гуляти з новонародженим після пологового будинку влітку і взимку: як одягати

  Крім того, не рекомендується виходити на вулицю при негативних температурах у випадках, коли порушене носове дихання у дитини.

  Чому не рекомендуються занадто довгі прогулянки з новонародженим?

  Довго знаходитися поза межами дому не рекомендується, тому що новонароджені часто просять їсти. Другий важливий аспект — необхідність зміни підгузників. Якщо влітку це можна зробити на вулиці, то взимку потрібно буде тепле приміщення. Третій аспект — дітям важко адаптуватися до нових умов.

  Ознаки перегріву і переохолодження. Що робити в таких випадках?

  Про наявність переохолодження свідчать почервоніння носа на блідому обличчі, похололі верхні і нижні кінцівки. З-за цього дитина вередує.

  Коли можна гуляти з новонародженим після пологового будинку влітку і взимку: як одягати

  На перегрів організму вказують наступні ознаки:

  • мокре тіло;
  • гарячі долоні;
  • теплі червоні щоки при низькій температурі на вулиці.

  У разі перегріву або переохолодження немовляти необхідно віднести додому. Після цього потрібно перевірити ноги. Якщо ступні холодні, слід одягнути додаткові шкарпетки; мокрі — змінити шкарпетки на бавовняні.

  У разі інтенсивного переохолодження немовляти потрібно покласти у воду, нагріту до 30 градусів, і масажувати тіло. Потім довести температуру рідини до 37 градусів і протримати малюка у ванні не більше 10 хвилин.

  При інтенсивному перегріві дитини слід помістити в прохолодне приміщення. При необхідності тіло потрібно протерти змоченим у воді рушником, а потім розтерти руки і ноги. Якщо наведені рекомендації не допомогли, слід викликати лікаря.

  Моя довідка - Корисні поради