Коли дитина починає усміхатися і сміятися усвідомлено в голос: як прискорити

Уві сні або після годування посміхатися може навіть новонароджений. Таке явище спостерігається, коли дитині добре, і виникає як рефлекс, а не як усвідомлена реакція на турботу близької людини. Молодим батькам хочеться швидше побачити, як малюк радіє, виявляє позитивні емоції. Коли дитина починає усміхатися, він вже добре знає обличчя мами, вирізняє її серед інших людей, затримує погляд на іграшках, розташованих поруч.

У скільки починають усвідомлено посміхатися немовлята?

Новонароджені діти часто плачуть і ще нескоро скажуть про те, що турбує. Втомленим від гучного крику близьким людям здається, що крик не припиниться ніколи. Мамі не треба нервувати, якщо малюк, якому виповнився місяць, не радує сміхом. Дитина стане посміхатися не рефлекторно, а усвідомлено, коли почнуть розвиватися лицьові м’язи, за що відповідає певний відділ головного мозку. Для цього потрібно 6-8 тижнів.

В якому віці у малюка з’являється справжній сміх

Контакт немовляти з зовнішнім світом проявляється у вигляді крику. Таким способом дитина показує те, що хоче їсти, дратують мокрі пелюшки і болить животик. Величезним щастям для мами стає заливчастий сміх дитини. Малюк регоче, коли нормалізується дихання, голосові зв’язки виконують функції, скорочуються лицьові м’язи.

У 8-12 тижнів дитина вже вміє агукати і чує звуки, які йому здаються кумедними, і до 3-4 місяців дитина сміється. Дитина не стане посміхатися і сміятися, якщо:

 • Лежить в мокрих пелюшках.
 • Відчуває голод.
 • Відчуває біль і дискомфорт.
 • Коли дитина починає усміхатися і сміятися усвідомлено в голос: як прискорити

  Піврічний діти, накопичивши безліч емоцій за день, часто сміються уві сні, але з часом це проходить. Не варто переживати, коли дитина гикає після реготу, адже діафрагма і органи дихання ще продовжують розвиватися.

  Індивідуальні особливості

  Не всі діти посміхаються в 2 місяці. Один малюк вже 6 тижнів починає жваво рухати ручками і ніжками, побачивши близької людини, інший не сміється до півроку. У кожного малюка свій характер і особливості розвитку. Щоб дитина швидше порадував посмішкою, потрібно частіше брати його на руки, говорити ласкаві слова.

  Коли дитина починає усміхатися і сміятися усвідомлено в голос: як прискорити

  Що означають радісні емоції

  Малюк з криком з’являється на світ, і з допомогою плачу показує, що хоче їсти, що йому некомфортно лежати в мокрих пелюшках. Інакше дитина ще не вміє розповісти про незручність і голод. Але проходить час, і личко дитини розпливається в усмішці, коли дитина чує:

  • ніжні слова мами;
  • веселий віршик;
  • нявкання кішки;
  • щебет пташки.

  Приємні відчуття, радість у дитини викликає погладжування спинки або животика, лоскотання, повітряний поцілунок. Хоча маля, якому ледь виповнився місяць, ще не все розуміє, не вміє слухати уважно, красива мелодія або ніжні звуки роблять благотворний вплив на його психологічний стан.

  Коли дитина починає усміхатися і сміятися усвідомлено в голос: як прискорити

  Поява реакції на навколишню обстановку служить причиною, чому усміхаються діти. Позитивні емоції виникають, коли дитина вже впізнається маму, зосереджує погляд на інших людях і предметах. Щоб малюк сміявся і радів, його треба цьому вчити.

  Усмішка як засіб спілкування

  Із другого місяця життя на грудному вигодовуванні менше спить, більше не спить. Перші емоції малюк проявляє лише криком, але коли між дитиною і мамою виникає зв’язок, заглядаючи їй в очі, малюк починає посміхатися вже усвідомлено, махати руками, рухати ніжками. Дитина змінює свою поведінку, щоб привернути увагу близької людини. Правильне спілкування з немовлям прискорює його розвиток, малюк росте життєрадісним і активним.

  Коли дитина починає усміхатися і сміятися усвідомлено в голос: як прискорити

  Сміх як система сигналів і знаків

  Чим раніше мама зуміє налагодити контакт з дитиною, тим швидше у малюка з’являться позитивні емоції.

  Вихованці будинку малятка довго не посміхаються, оскільки їм не вистачає спілкування з найближчою людиною. Сміхом дитина реагує на ніжні слова, веселу пісеньку, на своє гуління.

  Регіт у малюка може викликати падаючий листочок, легку пір’їнку і будь-яскравий предмет, що він раніше не бачив. За допомогою сміху дитина виражає радість, навчається звуків.

  Як визначити, що малюк почав посміхатися усвідомлено?

  На другому місяці життя немовлята дізнаються голос близьких людей, при вигляді мами починаються рухати ручками і ніжками. Діти вдивляються в обличчя і посміхаються, коли кажуть ласкаві слова, погладжують спинку, плескають у долоні.

  Коли дитина починає усміхатися і сміятися усвідомлено в голос: як прискорити

  Малюк засинає під заколисуючу пісеньку, починає помічати іграшки, намагається до них дотягнутися. Якщо дитина збирається порадувати усвідомленої посмішкою, вимовляє якісь звуки, ширше розкриває очі.

  Як прискорити появу

  Брак спілкування з мамою негативно впливає на розумовий розвиток малюка. Позитивні емоції у дитини виникають пізніше, слабше виражені. Щоб дитина швидше порадував посмішкою, його треба частіше брати на руки, ласкаво розмовляти, не можна зганяти на дитину поганий настрій. Хоча дитина не розуміє сенсу розказаного віршика, але отримує позитивні емоції.

  Із другого місяця життя на грудному вигодовуванні, почувши знайомий голос, розмахує ручками, рухає ніжками, вигинає спинку, потім намагається засунути в рот яскраву іграшку. Буває, що малюк довго не посміхається, і тоді його потрібно навчити виявляти позитивні емоції.

  Коли дитина починає усміхатися і сміятися усвідомлено в голос: як прискорити

  Беручи дитину на руки, треба постійно з ним розмовляти, показувати листя, іграшки. Дотягнувшись до квітки, дитина від захвату засміється.

  Як вести себе, щоб малюк посміхнувся

  З самого народження малюка потрібно про нього піклуватися, годувати, купати, міняти пелюшки. Якщо дитина випробує голод і дискомфорт, позитивних емоцій чекати не варто. Щоб малюк порадував посмішкою, можна будувати пики, більше розмовляти з ним, сміятися, тоді дитина стане копіювати мамину міміку, відчувати її настрій.

  Виникають проблеми і способи їх вирішення

  Буває, що до 3 місяців малюк не тримає голівку, не фокусує погляд, не звертає уваги на іграшки. І хоча однакових дітей не буває, це може сигналізувати про затримку розвитку. У такому випадку знадобиться допомога фахівця.

  Коли дитина починає усміхатися і сміятися усвідомлено в голос: як прискорити

  Малюк не сміється

  Якщо піврічна дитина стала менше посміхатися, не поспішає реготати, молоді батьки нерідко хвилюються. До причин такого явища відносять:

  • характер і вроджені особливості дитини;
  • ураження головного мозку;
  • відставання в емоційному розвитку.

  Грудничок не сміється, коли мама рідко посміхається, не виражає своїх почуттів, мовчазна і стримана. Така проблема є у аутистів, у дітей, які перенесли асфіксію, водянку головного мозку, гіпоксію.

  Не посміхається

  Якщо дитина довго не проявляє радісних емоцій, лікарі радять більше з ним грати, носити на руках, розказувати віршики, включати музику, показувати картинки, будувати пики, а мамі менше хмуритися.

  Потрібен педіатр

  У 8 тижнів від народження малюки зазвичай радують близьких посмішкою, якщо дитина нормально тримає голівку, зосереджує погляд на яскравих іграшках, впізнає маму, відсутні ознаки ураження мозку, допомога педіатра не потрібно.

  Моя довідка - Корисні поради