Коли дитина починає агукати і агукати: у скільки місяців

Поява перших звуків, виголошених немовлям, завжди викликає розчулення, і такого моменту чекають багато батьків. При цьому дорослі часто не можуть сказати, коли дитина починає агукати і намагатися щось белькотіти. Існують способи прискорення появи перших звуків від крихітки і варто знати, що може стати приводом для звернення до логопеда.

У чому різниця агуканья від гуління?

Перші вимовлені звуки малюка для дорослих чуються як «агу». Для багатьох поняття агуканья і гуління є рівнозначними, що не зовсім правильно. Маленьким дітям на етапі появи перших звуків характерно гортанний вимова, в якому присутні букви «а» і «в». Повторення таких голосних є агуканьем, і воно являє собою найпростішу форму промови дитини. Гуління відноситься до категорії більш складного вимови звуків, за якої додаються приголосні, і дитина навчається говорити сам з собою.

Коли дитина починає агукати?

У скільки діти вперше знайдуть здатність агукати, залежить від багатьох факторів. В число основних входить стан здоров’я дитини, наявність супутніх патологій та ступінь спілкування дитини з дорослими.

Кількість місяців, що пройде до моменту появи усвідомлених звуків, залежить від індивідуальних особливостей малюка.

Неусвідомлено

Перші несвідомо вимовлені звуки можливо почути вже 1,5 місяці.

Свідомо і навмисно

Немовля виявляє успіхи у вимові звуків з 12 тижнів. При цьому він може робити це самостійно навіть без співрозмовника у вигляді дорослого.

Коли дитина починає агукати і агукати: у скільки місяців

Коли починає лепетати недоношена малютка

В якому віці почне лепетати немовля, що народився раніше покладеного терміну, залежить від багатьох факторів, в тому числі ступеня недоношеності. Говорити «агу» діти з 1-м ступенем починають на 2-му чи 3-му місяці, при 2-й і 3-й цей термін зсувається до 5 місяців.

Що робити, якщо дитина перестав агукати

В 4 місяці малюки гулят з задіянням у промові піднебінних звуків. Багато батьків починаю переживати в ситуації, коли активно розмовляє дитина раптово перестав робити це. У 3 і 4 місяці це може говорити як про норму, так і про наявність проблеми. Багато крихти перестають агукати при підготовці до вимови нових букв. До ситуації відмови говорити може призвести перенесений малюком стрес або хвороба.

Коли дитина починає агукати і агукати: у скільки місяців

Що робити, якщо дитина вперто мовчить

У ситуації завзятого мовчання важливо отримати консультацію фахівця і виключити ризик проблем зі здоров’ям. Слід забезпечити дитині належний рівень комфорту. Щасливий і нагодована дитина, яка не відчуває проблем зі здоров’ям і доглядом, незабаром знову почне щось белькотіти.

Потрібно приділяти багато часу спілкуванню з дитиною, супроводжуючи всі вироблені з ним дії промовою, потешками, пісеньками. Малюк чудово розуміє, що дорослі спілкуються в такий момент саме з ним і буде прагнути дати відповідну реакцію.

Як визначити, що малюк вас чує і розуміє, але мовчить

Часто діти не виявляють бажання спілкуватися при поганому самопочутті. Відсутність уваги до проведених дорослими дій може бути обумовлено тим, що дитина втомився. Зрозуміти про наявність проблем зі слухом і концентрацією уваги можливе шляхом проведення простого тесту.

Коли дитина починає агукати і агукати: у скільки місяців

При нормальному розвитку повинні спостерігатися такі реакції:

 • при різких звуках дитина здригається;
 • місячний малюк повертає голівку в бік джерела звуку, який знаходиться позаду нього;
 • чотиримісячна дитина реагує рухом голови в бік звучної біля нього іграшки.

Малюк при спілкуванні з дорослим після початку гуління активно допомагає собі, рухати ніжками й ручками. При спілкуванні з дорослим він виражає комплекс пожвавлення, емоції можуть викликати галас і сміх.

Як розговорити малюка?

Секрет раннього початку появи мови у немовляти полягає в якості спілкування його з батьками.

Коли дитина починає агукати і агукати: у скільки місяців

Більше спілкуватися з дитиною

З тримісячним малюком в період неспання потрібно організовувати ігри з простими іграшками — дзвіночки, бубонці. В цей період малюк здатний утримувати увагу на 1-3 хвилини. Мова повинна звучати не тільки в момент гри, при надіванні підгузника, підмиванні і інших процедурах не варто виключати звучання мови. При розмові тон повинен бути ласкавим і веселим. З 3 місяців варто використовувати можливості емоційної комунікації:

 • робити спілкування обопільним;
 • намагатися повторювати вимовлені малюком склади;
 • експериментувати з мімікою і виразами обличчя;
 • змінювати інтонацію, ритм, вимова звуків.

При розмові важливо показати дитині можливості артикуляції, дозволити йому спостерігати за ротом в момент вимови звуку.

Коли дитина починає агукати і агукати: у скільки місяців

Додаємо голосні

З 4 місяців з дитиною грають в так звану гру-наслідування. При вимові малюком складу слід продовжити і вимовити повно слово. В результаті замість «ба» вийти «баба» і інші прості слова. Спочатку слід стимулювати малюка, повторювати за ним найбільш часто вимовні і вдалі склади, так дитина зрозуміє, що з ним спілкуються. Надалі він почне сам наслідувати дорослому, прагнучи повторити за ним вимовлений звук.

Масаж долонь новонародженого

На долонях знаходиться велика кількість точок, через вплив на які розвивають дрібну моторику і мова дитини. Для цього потрібно регулярно використовувати:

 • масажні погладжування;
 • масування поверхні долонь;
 • згинання пальчиків;
 • використання іграшок з різними фактурами, ігрового килимка.

Коли дитина починає агукати і агукати: у скільки місяців

З малюками корисно грати в пальчикові ігри. Всім відомі «ладушки», «сорока», «засинання пальчиків» відмінно розвивають малюка, який згодом навчається наслідувати дорослому.

Мовленнєві ігри для немовляти

Регулярне спілкування з дитиною в поєднанні з розвитком дрібної моторики дозволить дитині швидше заговорити. Рекомендується використовувати такі мовні ігри:

 • спів, що супроводжується виразами емоцій;
 • звуконаслідування, використання іграшок з музичними ефектами;
 • додаток слів, вимовлених дитиною звуків.

На допомогу батькам приходять дитячі віршики та лічилки, які тренують у немовлят мовленнєву активність і здатність до запам’ятовування слів, що проводяться при їх вимові дій.

Коли дитина починає агукати і агукати: у скільки місяців

Коли варто звертатися до логопеда

Тривала відсутність гуління повинно насторожити батьків. Раптове припинення вимова звуків і відсутність їх у малюка протягом декількох діб вимагає звернення до логопеда. Слід отримати консультацію спеціаліста в наступних випадках:

 • дитині виповнилося 4 місяці, але агуканья не відбулося;
 • малюк вимовляє уривчасті звуки, які не мають схожості з воркованием;
 • при вимові звуків виривається вереск;
 • дитина не проявляє в процесі гуління бажання спілкуватися з дорослими.

Проблеми відсутності слуху можуть бути не пов’язані з областю логопедії, тому раннє виявлення проблем зі здоров’ям збільшують результативність корекційних дій.

Моя довідка - Корисні поради