Потемніли соски – чому це сталося, це небезпечно чи я вагітна?

Здрастуйте, дорогі читачки. Ну не кричіть так, давайте розберемося разом чого чекати, якщо потемніли соски. Ми готові назвати 7 причин зміни кольору сосково-алеолярного комплексу (САК).

7 причин зміни кольору

До основних причин змін у забарвленні соска і ареоли прийнято відносити:

Фізіологічні причини причиныПатологические

1.Дозрівання статевої системи в підлітковому періоді 6. Порушення гормонального фону
2. Місячні 7. Патології молочної залози (наприклад, хвороба Педжета або кандидоз шкіри САК)
3. Вагітність
4. Лактація
5. Прийом гормональних контрацептивів

Пубертат, як причина зміни соска

Чому змінюються залози і сосочок під час статевого дозрівання? Хоча б, тому що в цей період залози дівчаток ростуть і розвиваються. Щоб бюст дівчинки приємно округлився і постать набула звабливу жіночність, її яєчники виробляють багато естрогенів.

До речі, ті ж гормони буяють в період овуляції і під час вагітності. Саме вони “винні” у зміні виду грудей і сосків.

Менструація і темні соски

Менструальна кровотеча вважається ознакою нормального функціонування здорового жіночого тіла. У жінок цей період протікає по-різному: регулярно і безболісно в нормі або з болем і порушенням циклу.

Якщо груди збільшилася, змінилася чутливість сосків, ви зробили крок у II половину циклу, тобто в овуляторний період. Час перед місячними — це період буйства гормонів і пов’язаних з цим змін. Після овуляції з початком кровотечі дискомфорт повинен припинитися.

Якщо у вас кожен місяць рожеві кружечки перетворюються в коричневі, бюст болить, але ніяких порушень гінеколог або мамолог не знайшов, такі прояви можна вважати варіантом норми.

Якщо зміни з’явилися несподівано, бюст болить сильно, з соска сочитися секрет — зверніться до лікаря. Це не нормально!

Темні соски, як ознака вагітності

Зміна кольору сосково-ареолярного комплексу (САК) дійсно одна з ознак вагітності. Деякі дами ще до затримки стикаються з 3 основних ознаками, що стосуються бюста:

  • відчувають біль в області сосків;
  • нагрубання САК;
  • набряк грудей.

Це пов’язано з грою гормонів: прогестерону та естрогенів. Якщо тест негативний:

  • почекайте 2 тижні і повторіть його (можливо, ваш тест недостатньо чутливий);
  • купіть більш чутливий тест;
  • здайте кров на ХГЛ (збільшені кількості гонадотропіну в крові виявляються раніше ніж в сечі);
  • відвідайте гінеколога.

Якщо такі явища під час овуляції для вас нетипові, затримки немає — зверніться до лікаря. Причина дискомфорту, швидше за все, не вагітність. Або ви взяли за місячні імплантанційне кровотеча. У будь-якому випадку відвідування гінеколога буде не зайвим.

При вагітності може потемніти не тільки область САК, але і шкіра бюста. Явище називається мелазмой. Це теж нормально і оборотно. Після народження дитини плями посвітлішають і з часом зникнуть.

САК під час лактації

Під час ГВ (грудного вигодовування) кінчики сосків грубіють і область ареол може стати більш темною. Це пов’язано з необхідністю годувати дитину. Деякі вчені вважають, що темні соски дітям простіше побачити. У всіх новонароджених і немовлят поганий зір. Тільки до 3 років він досягає 0,6. Темні кружечки повинні вказати крихтах джерело їжі. Але точно ми не знаємо, чи це так. А ось гормони, наприклад, пролактин, цілком можуть стати причиною подібних змін.

ОК і ареоли

Я п’ю ОК (оральні контрацептиви) і у мене потемніло соски, що це означає? Нічого крім гіперпігментації. ОК — це пігулки, зроблені на основі жіночих статевих гормонів. Прийом протизаплідних ліків повинен допомогти жінки не завагітніти. Ці таблетки впливають на функціонування жіночого організму.

При тривалому прийомі, штучні гормони таблеток, як і їх природні побратими, можуть викликати гіперпігментацію САК і навіть мелазму. Після відміни препарату колір ареол повернеться в норму.

Порушення гормонального фону

Надлишок прогестерону або естрогенів, викликане хворобами призводить до тих самих явищ, що і природні чинники, що викликають зростання цих гормонів. Якщо соски набрякли, залози болять і збільшилися поза вагітності або ці явища не пов’язані з менструальним циклом, обов’язково зверніться до лікаря.

Патології молочної залози

Різні онкологічні захворювання можуть стати причиною зміни в області сосків, але призводить до потемніння рак Педжета. Це рідкісна форма онкології, початок якої дуже важко помітити. Зміна кольору соска — один з перших ознак хвороби. Але це може бути почервоніння, а не придбання коричневого відтінку.

Потемніли соски   чому це сталося, це небезпечно чи я вагітна?

Ще при цій хворобі лущиться шкіра соска і області навколо нього, вона (шкіра) трохи роздратована і ви можете відчувати поколювання. На початковому етапі хвороби соски не болять. Описані симптоми можуть періодично зникати, але це не говорить про одужання.

Біль приходить на пізніх стадіях недуги, разом з виділеннями із соска, його сплощенням та втягнення, ерозіями і ранками на шкірі.

Болять і міняють колір соски при мікозі. У цьому випадку ви відчуваєте свербіж, шкіра в області САК стає червоною, з’являються тріщини і лущення.

На цьому дозвольте попрощатися з вами. Заглядайте до нас знову і запрошуйте друзів через соціальні мережі.

Моя довідка - Корисні поради