Який вибрати горщик для хлопчика і дівчинки: рейтинг кращих

Нерідко перед молодими батьками постає питання, який горщик для дитини краще вибрати. Виробники дитячих товарів пропонують широкий вибір товару. Важливо знати критерії, які допоможуть підібрати підходящий горщик. Враховуються безпеку конструкції і матеріалу, вік малюка, статева приналежність, комфортне сидіння і легкість миття. Не повинно бути ніяких відволікаючих деталей.

Різновиди дитячих горщиків

Випускається велика різноманітність горщиків для маленьких дітей. Товар відрізняється формою, забарвленням, розмірами, наявністю додаткових деталей і функцій. Стандартна модель виконана з пластмаси, є неглибокий роздільник для ніжок і невелика спинка. Краще починати привчання саме до такого горщика, особливо якщо незабаром дитина піде в садок.

Кожен вид горщика характеризується своїм списком позитивних і негативних сторін. Тому перед покупкою важливо познайомитися з описом товару.

Дорожній

На відпочинок або в гості вдасться взяти з собою модель, яка надувається або складається. Надувна різновид горщика приймає необхідну форму за допомогою насоса. Незручністю є те, що після використання потрібно вимити виріб водою. Лише після цього приступають до здування. Складним горщиком зручно користуватися в дорозі.

В комплект входять пакети, які розміщують на дно, а після використання викидають.

Стільчик

Модель міцно і безпечно стоїть на чотирьох окремих ніжках, відрізняється наявністю зручної, високої спинки і підлокітників. Знімний піддон, тому за ним легко доглядати і мити.

Який вибрати горщик для хлопчика і дівчинки: рейтинг кращих

Сидіння на унітаз

Сидіння нагоді для старших дітей, старше 3 років. Всередині м’який наповнювач. Поверхня виконана з матеріалу, який легко миється. Сидіння допомагає комфортно і безпечно розташуватися на звичайному унітазі.

Трансформер

Модель універсальна, підходить для донечок та синочків. Модель передбачає наявність спинки, обідка і кришки. У первісному вигляді горщик не відрізняється від стандартних моделей. Як тільки дитина подорослішає, верхню частину конструкції можна зняти і перемістити на обід звичайного унітазу.

Музичний

Спеціальні датчики, вбудовані в конструкцію, реагують на рідину. Коли на них потрапляє рідина, починає звучати музика. Але модель не підходить для навчальних цілей. Велика ймовірність, що дитина буде сприймати її як чергову розважальну іграшку.

Який вибрати горщик для хлопчика і дівчинки: рейтинг кращих

Сидіння-приставка до унітазу

Зручним для дітей вважається сидіння-насадка. Модель передбачає конструкцію зі сходинкою і поручнями. Сходинка регулюється по висоті, щоб ніжки дитини діставали до неї. Наявність поручнів дозволяє виключити контакт ручок з сантехнікою. Подібна приставка з’єднується з унітазом, і малюк спокійно приймає зручне положення.

Чи є різниця між горщиком для хлопчика і для дівчинки

При виборі товару фахівці рекомендують враховувати статеву приналежність дитини. Дівчаткам рекомендовано вибирати форму горщика круглу, без розділових западин. Для хлопчиків підходить модель витягнутої форми, з високим виступом.

Який вибрати горщик для хлопчика і дівчинки: рейтинг кращих

Універсальні моделі мають округлі обриси, незначні виступи в передній частині, тому можна сидіти як з розведеними, так і сполученими ніжками.

Параметри вибору

Важливо правильно підібрати горщик серед великого розмаїття моделей. Батьки повинні враховувати вік і стать своєї дитини, безпека матеріалу і міцність конструкції в цілому. Купівлю слід робити в спеціалізованих магазинах, де продавець може пред’явити сертифікат якості і надійності товару.

Матеріал виготовлення

Вибирати моделі випливає з пластику з неяскравою забарвленням. Не можна гарантувати, що яскраві фарби не виділяють шкідливих речовин і не викликають алергічних проявів. Сам пластик не повинен містити шкідливих компонентів, які можуть викликати алергічні прояви. Поверхня повинна бути гладкою без пошкоджень.

Який вибрати горщик для хлопчика і дівчинки: рейтинг кращих

Не слід вибирати моделі, в яких присутні металеві деталі. Малюкові на ньому буде сидіти холодно і незатишно. Крім цього, виріб виявиться важким для дитини.

Вік малюка

Як вибрати перший горщик для малюка? На кожному виробі має зазначатися вікове перевагу. Не слід купувати товар на кілька років вперед.

Одні моделі призначені для привчання до туалету, інші підходять для дітей старшого віку.

Анатомія і зручність

Щоб малюк швидко привчився до горщика, важливо вибрати правильну модель:

 • Бажано наявність спинки, яка служить опорою для зручного сидіння дитини.
 • Краще, якщо основа буде широкою. Це дозволить стійко триматися на поверхні і не перекинутися.
 • Краї отвору повинні бути гладкими, широкими, без гострих вигинів.

Який вибрати горщик для хлопчика і дівчинки: рейтинг кращих

Крім цих параметрів, існують і інші важливі критерії відбору.

Гігієнічність і легкість миття

Краю і вигини горщика повинні бути рівними, без виступів і западин. Це дозволить швидше і чистіше вимити кожен куточок вироби дезінфікуючими засобами.

Стійкість і міцність

Горщик повинен стійко стояти на поверхні, що не дозволить дитині впасти або перевернутися. Бажано, щоб було антиковзаюче покриття, яке попередить ковзання.

Який вибрати горщик для хлопчика і дівчинки: рейтинг кращих

Стать дитини

При підборі товару статеві переваги ґрунтуються не тільки на колірній гамі. Існують відмінності і в будові конструкції:

 • Дівчатам підходять моделі круглої форми, без роздільників, щоб можна було вільно з’єднати ніжки.
 • Хлопчикам підбирають овальну модель вироби з невеликим виступом для ніг, який додатково захищає від розбризкування. Бажано наявність спинки.

Фахівці радять придбати кілька видів горщиків, щоб дитина звикла ходити в туалет не тільки в один звичний. В цьому випадку не виникне проблем у садку та інших місцях.

Який вибрати горщик для хлопчика і дівчинки: рейтинг кращих

Найбільш популярні виробники і марки дитячих горщиків

Відомими вважаються моделі дитячих горщиків від наступних кращих виробників:

 • Fisher Price;
 • «БытПласт»;
 • Baby Care;
 • Tega;
 • Chicco;
 • Happy Baby.

У рейтинг увійшли моделі, які відрізняються міцністю, надійністю і якістю матеріалу. Відгуки батьків про товар тільки позитивні.

Моя довідка - Корисні поради