Микрокальцинаты в молочній залозі: що це таке, причини, небезпека.

Здрастуйте, дорогі читачки. Сьогодні ми поговоримо про те, що таке микрокальцинаты в молочній залозі. Наведемо класифікацію кальцинатів грудей, розповімо, у чому різниця між дрібними і великими утвореннями, згадавши про роль мікрокальцинатів і їх небезпеки. Давайте почнемо з зображення.

Микрокальцинаты під рентгенівськими променями

Микрокальцинаты в молочній залозі: що це таке, причини, небезпека.

Дивимося на знімок нижче. Схоже на розсип зірок, скупчення персеїд під прицілом електронного телескопа і навіть невеликі астероїди.

Це як раз і є кальцинати або ділянки звапнення у залозистих тканинах. У виняткових випадках вони досить великі, але частіше це найдрібніші освіти, які і промацати-то неможливо.

Микрокальцинаты в молочній залозі: що це таке, причини, небезпека.

Кальцинати — безболісні, нічим не видає своєї присутності в грудях, утворення, що виникли на тлі або як результат інших патологій молочної залози, ось що це таке. І це не самостійне захворювання!

Вони бувають дуже дрібними (микробразия, микрокальцинаты) і досить великими (макробразия). Виявляються ці утворення зазвичай випадково під час планової мамографії і при обстеженні з приводу будь-яких хвороб бюста.

Причини кальцифікації тканин бюста

За походженням ці утворення можуть бути доброякісними і злоякісними. Серед доброякісних виділяють кальцинати:

 • дисгормонального;
 • запального;
 • обмінного (метаболічного) походження.

Можуть з’являтися такі утворення, як наслідок інволюції молочних залоз при клімаксі або в ранньому постклімактеричному періоді (діаграма №1).

Микрокальцинаты в молочній залозі: що це таке, причини, небезпека.Діаграма № 1

Частіше звапніння залозистих тканин бюста викликане поєднанням кількох причин місцевого рівня:

 • підвищений вміст кальцію в біологічних рідинах вашого тіла;
 • запальні процеси;
 • неоплазії або некроз тканин;
 • травматичні зміни.

Процес звапнення:

 • носить патологічний характер;
 • виконує захисну функцію — захищає здорові тканини від ураження при розпаді або пошкодження навколишніх тканин.

Іноді ми самі винні в звапнінні тканин грудей, наприклад, допускаючи лактостаз і не вирішуючи проблему швидко.

Ви знаєте, що в 100 мл секрету молочних залоз порядку до 32 мг Ca. В нормальному стані кислотність жіночого молочка тримається в межах 3-6 градусів Тернера, а його pH визначається в проміжку від 6,8 до 7,4.

При застої молока прямо в молочних протоках секрет починає бродити (молочнокисле бродіння) виникає місцевий ацидоз (слово acidus латинського походження і означає « кислий»). Це означає, що рн, кислотність зростає, і солі кальцію випадають в осад!

У жінок, хворих мастопатією, мастит або іншими проблемами з м’якими тканинами бюста в цих тканинах порушуються обмінні процеси, середа «окислюється» і виходить той же ефект — солі кальцію випадають в осад!

Іноді люди страждають від підвищеного вмісту кальцію в крові (гіперкальціємією). Патологія виникає:

 • при прийомі вітамінних препаратів (віт. А або Д), препаратів кальцію та деяких інших ліків;
 • при злоякісних новоутвореннях;
 • при ендокринних хворобах.

Якщо кальцію в крові багато, його солі починають осідати в тканинах, в тому числі в молочній залозі.

При инволютивных процесах молочних залоз, якщо процес протікає з фіброзно-кістозними змінами в тканинах бюста утворюються «кишеньки» з рідиною (порожнисті освіти), які іноді «кам’яніють зсередини». У кісті з її рідкого секрету виділяються солі кальцію і осідають на стінках «кишеньок».

Класифікація кальцинатів

Не всі кальцинати бюста відносяться до групи «мікро». Є і відносно великі звапнення. У процесі діагностики лікар визначає:

 • тип кальцинатів;
 • їх габарити;
 • розподіл по залозі;
 • форму;
 • походження.

Найчастіше медики стикаються з численними микрокальцинатами в тканинах бюста. Рідше їм доводиться діагностувати відносно великі одиничні звапнення.

Форма і розміри освіти для лікарів служать діагностичним критерієм їх походження. На форму і розмір так само впливає локалізація відкладень солей кальцію.

Звапнення можуть:

 • Формувати щільні групи або скупчення дрібних кальцинатів, ледь досягають 10 мм в діаметрі.
 • Утворювати дифузні групи, розсіяні по всій залозистої тканини.
 • Микрокальцинаты в молочній залозі: що це таке, причини, небезпека.

  За обсягом ураження прийнято виділяти:

  • кластерні кальцинати — це згруповані дрібними «розсипами» поліморфні освіти;
  • сегментарні звапніння локалізуються в одній-єдиній часточки залози;
  • регіонарні — відкладення солей кальцію, розсіяні по всій млечной частці;
  • охоплюють праву або ліву молочну залозу (симетричне ураження не характерно для цієї патології, хоча втягнуті в процес можуть бути і обидві груди).

  І, нарешті, найважливіший критерій для лікарів — місця розташування кальцинатів. За цією ознакою виділяють:

 • Стромальні кальцинати, які відкладаються в сполучної тканини. Ці звапніння зазвичай поодинокі. Їх причиною вважають атеросклеротичні зміни в судинах, фіброаденоми або пухлини жирової тканини (ліпоми). Ці утворення частіше безформні або точкові (схожі на розсип зірок на небі, крупи на столі). Рідше вони бувають овальними або нагадують зернятка попкорну.
 • Протоковые, як бачимо з назви, локалізуються в молочних шляхах (протоках). Їх причиною вважається застій молока і дуже небезпечна патологія — рак (при интрадуктальном раку протоки звужуються, і створюється сприятливе середовище для випадання солей кальцію). Солі кальцію в протоці відкладаються у формі голочок, точок.
 • Дольковые кальцинати виявляються в часточках залози і свідчать про мастопатії, аденозе або патологічному перебігу вікової інволюції бюста. Формою ці «камінчики» схожі на півмісяць, шматочки яєчної шкаралупи або чашу.
 • А тепер відповідь на питання «чим небезпечні такі утворення в грудях?».

  Самі микрокальцинаты не небезпечні, але їх наявність — нехороша ознака, що свідчить про злоякісних новоутвореннях! А ось поодинокі щодо об’ємисті звапнення (від 10 мм і більше) виникають на фоні доброякісних процесів.

  Ознаки кальцифікації

  Симптоми кальцифікації відсутні. Точніше у вас будуть ознаки основного захворювання: біль та дискомфорт перед місячними при мастопатії, ущільнення в грудях при фіброаденомі або липоме, виділення з соска.

  Якщо кальцифікатів відносно великі і «залягають близько до поверхні, вони відчуваються під пальцями як «горбки» щільні грудочки, безболісні при натисканні.

  Діагностика

  Дослідженнями, що застосовуються для діагностики патології вважаються:

  • мамографія;
  • біопсія (цитологічне дослідження біоптату потрібно, якщо є підозра на рак).

  На УЗД кальцинати видно, якщо вони локалізуються в протоках або відкладаються на стінках судин у вигляді множинних або одиничних гіпоехогенних включення. На мамографії лікар бачить світлі цяточки, кульки, овали, безформні «прогалини», розташовуються групами або поодинокі світлі цятки.

  До додаткових методів дослідження відносять: КТ, МРТ, сцинтиграфію, аналізи крові на вміст Ca (кальцію) в крові і онкомаркера СА 15-3, рівень статевих гормонів.

  Лікування

  Як позбутися від мікрокальцинатів від області бюста, запитаєте ви. Лікування патології залежить від причин звапнення. Якщо мова йде про микрокальцинатах, як супутниках раку при операбельних випадках від втручання хірурга не піти.

  Видаляють не самі микрокальцинаты, така операція позбавлена сенсу із-за можливого рецидиву. Її важко виконати технічно.

  Зазвичай проводиться один з варіантів мастектомії (за вибором онколога) і призначається хіміо – та радіаційне лікування.

  Якщо ж це великі утворення, супутні фіброаденомі, зазвичай рекомендується спостереження. Лікування не потрібно, якщо у вас не розвинулася канцерофобія, і ви разом не хочете викинути і новоутворення, та кальцинати, і частина залози.

  Без операції можна обійтися у разі відкладення кальцинатів в тканинах грудей (і зазвичай це не точкові частинки солей кальцію), супутні доброякісним пухлинам, наприклад мастопатії або патологічно протікає інволюції молочної залози.

  В цьому випадку використовують:

  • гормони;
  • протизапальні засоби, купирующие симптоми основного захворювання;
  • лікуються народними засобами (читайте про це в наших спеціальних статтях).

  Ефективним методом боротьби з відкладенням солей кальцію вважається дієта з обмеженням вживання кальційсодержащіе продуктів. Насамперед, це молоко і молокопродукти. Менше треба їсти горіхи (мигдаль), сезам, бобові, солодощі, газовані напої і т. п. Додати в меню корисно: сухофрукти, курагу і чорнослив.

  Також постарайтеся, не травмувати груди. І ще вам доведеться відмовитися від солярію, прийому сонячних ванн.

  У кінці статті ми відповімо на питання, як розчинити микрокальцинаты в грудях? На жаль, ніяк. Ви лікуєте основне захворювання, щоб уникнути подальшої кальцифікації тканин, спостерігаєтеся у мамолога та дотримуєтеся дієти.

  На цьому ми закінчуємо огляд даної теми і прощаємося з вами. Запрошуйте друзів через соцмережі і заглядайте самі. Ми готуємо нову корисну для вас інформацію.

  Моя довідка - Корисні поради