Фіброміома молочної залози: існує в природі і небезпечна для життя?

Здрастуйте, дорогі читачки. Сьогодні наша тема фіброміома молочної залози. Чи може така пухлина вражати жіночу груди і наскільки вона агресивна?

Наша груди — наше надбання, скажіть ви. І будете праві. Звичайно, якщо вона здорова і красива. Але як тільки в цьому надбанні під час УЗД або мамографії з’являються «темні плями» наростає занепокоєння, що це таке: рак або кіста, а може вікові зміни?

В даному випадку виправдане занепокоєння! Про тих патологіях, які вражають груди, варто знати кожній жінці. І тих, які не можуть, але якими рясніє інтернет, залякуючи і дезінформуючи, теж знайте!

Фіброміома грудної залози. Пошуки примари

Фіброміома молочної залози: існує в природі і небезпечна для життя?

Фіброміома — це доброякісне новоутворення, що складається з сполучної або фіброзної тканини і м’язових волокон. Причому це органоспецифическая пухлина, що вражає тканини матки. По МКБ-10 кодується як D25 (лейкомиома матки). В тканинах грудей такої пухлини жоден лікар у вас не знайде!

Що ж може виявити мамолог? Наприклад, фіброму. Ці пухлини утворюються практично де завгодно (де є сполучна тканина), у тому числі в тканинах бюста. Ще лікар може знайти:

 • кісту;
 • фіброаденому;
 • ліпому;
 • внутрипротоковую папілому;
 • рак;
 • деякі інші новоутворення.

Коли мова заходить про фіброміомі грудної залози, зазвичай описують фіброму (код за МКХ-10 N60) або фіброаденому (код за МКХ-10 D24). Виглядає остання пухлина після видалення приблизно ось так:

Фіброміома молочної залози: існує в природі і небезпечна для життя?

Обидва новоутворення доброякісні. Тільки перше складається з сполучної тканини. А друге являє собою органоспецифическую пухлина бюста з залозистого і фіброзного компонента.

Небезпечно для життя мати в грудях подібне новоутворення? Ні фіброма, ні фіброаденома для життя пацієнтки загрози не несе. Майже ніколи не трансформується в рак (крім листоподібною форми фіброаденоми), консервативному лікуванню майже не піддається, підлягає видаленню, коли досягає значних розмірів і здавлює навколишні тканини.

Поки пухлини дрібні, вони можуть бути видалені сучасними органосохраняющими методами (лазером, за допомогою радіо- , криодиструкции). Якщо пухлина більше певного розміру використовується метод энуклеации (вилущування). Секторальна резекція застосовується рідко, якщо є ризик малігнізації.

В постменопаузальному періоді фіброаденома може самостійно регресувати. У цьому випадку вона кальцинируется і пальпується в якості невеликих безболісних вузликів, які вільно рухаються.

Ознаки фібром і фіброаденом

Оскільки ми домовилися, що фіброміома грудної залози — це нонсенс, поговоримо про ознаки реальних новоутворень та їх відмінності від раку. Обидва освіти (і фіброма, і фіброаденома) пальпуються у грудях, як:

 • округлі;
 • еластичні;
 • рухливі.

В мамології фіброаденоми прийнято ділити на зрілі (щільні, еластичні, в щільній капсулі) і незрілі (м’які, еластичні). Перші виявляються між 20 і 40 роками і зазвичай майже не ростуть. Другі зустрічаються у юних дівчат, і схильні до розростання, можуть самостійно регресувати, як тільки гормональний фон і менструальний цикл стабілізуються.

Фіброми і фіброаденоми зазвичай це поодинокі новоутворення, але фіброаденоми можуть бути і множинними. Промацуються зазвичай, як «кульки» 1-5 см, здатні вільно рухатися. Локалізуються такі утворення найчастіше у верхньому зовнішньому квадранті грудей, уникаючи зони САК (сосково-ареолярного комплексу).

Якщо пухлина відносно велика її може бути видно візуально, як горбок на грудях. При цьому колір шкіри і її якість не змінені, виразки відсутні, сосок не втягнутий і симптом апельсинової кірки не визначається. Цим доброякісні утворення відрізняються від раку.

Звичайно, якщо пухлина гігантська, шкіра буде розтягуватися і стоншується, але новоутворення стане помітним задовго до цього моменту.

Ні фіброма, ні фіброаденома зазвичай не болить. Болючість в грудях турбує жінку в 2 випадках:

 • коли пухлина досягає гігантських розмірів і здавлює судини і тканини залози багаті чутливими нервовими закінченнями;
 • при вузловій формі мастопатії перед місячними.

В обох випадках болить не фіброаденома, а навколишні тканини.

Діагностика захворювання і розвінчання ще одного міфу

Для діагностики даного захворювання може бути досить УЗД або «кольорового» УЗД (еластографія), в сумнівних випадках може бути призначена:

 • мамографія;
 • МРТ;
 • КТ;
 • біопсія тканин.

Зазвичай пацієнтам з надмірною вагою доводиться призначати додаткові процедури обстеження. У них ехо-ознаки можуть бути змазані.

Ви часто запитуєте, що таке эхосемиотика молочної залози, що це за обстеження? Таке обстеження, як эхосемиотика — це міф. Насправді це не діагностична процедура, а симптомокомплекс або набір ехо-ознак, за якими лікар відрізняє партію від здорових тканин.

Фіброміома молочної залози: існує в природі і небезпечна для життя?

Цим терміном користуються лікарі, щоб позначити поєднання ультразвукових аномалій, що дозволяють відрізнити новоутворення від повноцінних здорових тканин. Наприклад, для фіброаденоми це: чіткі контури, гипоэхогенность структури, овальна або округла конфігурація.

Лікування «ом» грудей

«Омі» або пухлини грудей у загальному випадку рекомендують видаляти, як писалося вище. Консервативно лікують в основному кісти.

Показаннями до видалення фібром і фіброаденом вважаються:

 • швидкий ріст пухлини;
 • ризик переродження в рак;
 • великі розміри;
 • бажання пацієнтки.

В інших випадках за пухлинами спостерігають, і робити операцію не пропонують, за винятком випадків, коли ви плануєте вагітність. Перед зачаттям навіть від невеликої пухлини краще позбутися. Велика кількість гормонів в крові може підстьобнути зростання новоутворення.

Ні виношування, ні лактації це зазвичай не заважає, але вам може бути дуже дискомфортно, пухлина буде тиснути на молочні протоки. Це і боляче, і підвищує ризик лактостазу і маститу.

Консервативному лікуванню ці види новоутворень практично не піддаються. При дуже маленьких фібромах лікар, перш ніж порадити видалення новоутворення, може спробувати призначити розсмоктуючу терапію.

Лікування народними засобами сумнівно. За погодженням з лікарем можна спробувати розсмоктуючу терапію: прополіс, камфору, живицю кедра у вигляді компресів або розтирань.

Специфічної профілактики цього захворювання немає. Лікарі рекомендують здорове статеве життя, мінімізацію числа абортів, своєчасне лікування гормональних хвороб і щорічне обстеження у мамолога.

На цьому ми завершуємо огляд теми. Сподіваємося, що допомогли розібратися з пухлинами бюста і ви зайдете до нас знову, запросивши друзів через соціальні мережі.

Моя довідка - Корисні поради