Безлактозні суміші для дітей: список кращих, перелік за рейтингом

Іноді немовлята відчувають проблеми при годуванні, харчування погано приймається організмом. Це призводить до відмови від їжі та колік. Часто це викликано лактазною недостатністю. Це пов’язано з ферементативной недостатністю, викликаною вродженими і набутими факторами. Лікарі призначають безлактозні молочні сухі суміші, що дозволяють зберегти повноцінний раціон, виключивши лактозу у всіх проявах. Але потрібно знати, яка суміш підійде для дитини.

Склад безлактозных сумішей

Дитяче харчування, в якому повністю відсутні лактозні речовини, позначають, як безлактозное, про що є відповідна відмітка на упаковці.

Основним компонентом таких сумішей є білок. Його джерела різні. Часто його виділяють з молочних продуктів, але тоді є ризик, що в суміші залишаться сліди лактози. Щоб повністю виключити цей елемент, суміш готують з кальцієвого казеината. Зазвичай їх використовують в період від народження до року.

Залежно від алергенного статусу дитини і реакції на компоненти сумішей, білкова складова може бути різною. Важливо підібрати продукт, що відповідає особливостям травної системи дитини.

Як вуглеводу використовується крохмаль, цукор, а також мальтодекстриновые елементи. Велику роль грає вік дитини та стан її травної системи.

Безлактозні суміші для дітей: список кращих, перелік за рейтингом

В яких випадках застосовуються

Подібні суміші призначаються при патологіях органів травної системи. Частіше за все це:

 • лактазна недостатність – недостатня вироблення ферментних речовин, що дозволяють розщеплювати і перетравлювати компоненти грудного та інших видів молока. Іноді даний фермент повністю відсутня;
 • галактоземія — порушений процес розщеплення молочних компонентів до глюкозних молекул внаслідок нестачі ряду ферментів.

Підходить для малюка дієту встановлює педіатр, який проводить обстеження і ставить діагноз. Він підбирає найбільш оптимальний склад суміші, який дозволяє виключити дискомфортні фактори і при цьому зберегти повноцінний раціон для зростаючого організму.

Відхилення в кольорі калових мас не завжди свідчать про серйозні захворювання.

Багатьом тільки народженим малюкам помилково ставлять діагноз лактазной недостатності. Це пов’язано з індивідуальними особливостями ендокринної системи, яка в різних дітей починає працювати в повну силу в різному віці. Не варто плутати даний недуга з іншими видами розладів травлення.

Безлактозні суміші для дітей: список кращих, перелік за рейтингом

Різновиди сумішей і їх характеристики

Основою для виробництва дитячого харчування без вмісту лактози є соєві і молочні продукти. Застосування молока означає, що є ризик виявлення слідів шкідливих для дітей речовин. Такі суміші називають продуктом з низьким вмістом лактози. Також виробляються суміші, не викликають алергії, у них зменшена дозування деяких елементів. Яку суміш використовувати, визначає педіатр.

Яка безлактозная суміш краще

Немає однозначної відповіді на питання, яка суміш краще, так як всі вони мають різний склад і підходять для певних проблем з травленням. Тому вибір суміші – справа лікаря.

Тим не менше кожен з батьків хоче дати своїй дитині лише найкраще.

Нижче у вигляді списку представлений перелік найпопулярніших безлактозных сумішей:

 • Нан безлактозный;
 • Энфамил лактофри;
 • Нутрілак;
 • Беллакт;
 • Нутрилон безлактозный.

Безлактозні суміші для дітей: список кращих, перелік за рейтингом

Низколактозные

Дитячим харчуванням з низьким вмістом лактози називають такий продукт, де лактозні компоненти присутні, але в невеликій кількості. На упаковці є абревіатура «Н Л». Таке харчування застосовується в терапевтичних цілях.

У переліку низколактозных сумішей виділяють:

 • Сімілак низьколактозний;
 • Беллакт НЛ;
 • Нестожен низьколактозний;
 • Хумана ЛП;
 • Хумана ЛП+СЦТ;
 • Сімілак антирефлюкс;
 • Сімілак комфорт.

Безлактозні суміші для дітей: список кращих, перелік за рейтингом

Гіпоалергенні

Для виготовлення гіппоалергенних продуктів не використовуються природні компоненти. Елементи підібрані таким чином, щоб не викликати алергічних реакцій. Сьогодні виділяють серед подібного дитячого харчування: продукти без молока, без вмісту лактози, адаптованого білка, без глютену.

У рейтингу кращих присутні:

 • Нан гіпоалергенний;
 • Нутрилон гіпоалергенний;
 • Сімілак гіпоалергенний;
 • Нестожен гіпоалергенний;
 • Нутрілак гіпоалергенний;
 • Беллакт гіпоалергенний.

Безлактозні суміші для дітей: список кращих, перелік за рейтингом

Безлактозні

Продукт виробляється з молочних і соєвих компонентів. Соя дозволяє повністю виключити лактозу, зберігши при цьому всі корисні речовини і мікроелементи. Дитина одержує повноцінне харчування, не відчуваючи проблем з травленням.

Серед найбільш популярних сумішей виділяють:

 • Нутрилон Соя;
 • Мамекс безлактозный;
 • Нутрилон безлактозный;
 • Нутрілак безлактозный;
 • НАН безлактозный.

Безлактозні суміші для дітей: список кращих, перелік за рейтингом

Особливості застосування при лактазной недостатності

Дитяче харчування без вмісту лактози використовується в профілактичних цілях, при патології лактозною непереносимості. Основним компонентом виступає глюкоза. Дитину переводять на спеціалізовану дієту при виявленні ознак лактозною недостатності.

Якщо дитину годують грудьми, то безлактозный продукт вводять поступово, заміщаючи молоко, поки не здійсниться перехід повністю. Це відбувається від трьох до п’яти днів. Використання дитячого харчування без лактози в комплексі з іншими продуктами узгоджується лікуючим лікарем.

Передчасні пологи – ще одна причина, по якій призначається безлактозное харчування.

Безлактозні суміші для дітей: список кращих, перелік за рейтингом

При грудному годуванні

Якщо грудне вигодовування виключається повністю, то застосовуються лактозні елементи. Розбавляють їх з материнської молочною сумішшю, через двадцять хвилин дають немовля, а потім відбувається грудне годування. Якщо потрібно часткове використання безлактозного дитячого харчування, то його вводять поступово. Відбувається заміщення молока на замінник. Це робиться за три-п’ять днів. При цьому загальний обсяг харчування тримається на необхідному рівні.

При штучному вигодовуванні

Лактозні компоненти обов’язкові для всіх немовлят. Але при непереносимості і неусвояемости доводиться поступово виключати лактозу. Вона замінюється на синтетичні речовини. Це дозволяє забезпечити нормальну роботу травної системи малюка.

При використанні продуктів без вмісту лактози у немовляти виникають проблеми зі стільцем. У цьому випадку:

 • переглядається доцільність прийому конкретного дитячого харчування, підшукується заміна;
 • проводиться консультація педіатра.

Безлактозні суміші для дітей: список кращих, перелік за рейтингом

При введенні прикорму

Коли немовля підростає, стає актуальною проблема додавання в їжу нових продуктів. Збереження непереносимості лактози вносить свої корективи. Лікарі радять додавати безлактозное дитяче харчування в кашки та інші страви. Це дозволить м’якше перейти на тверду їжу.

Додавання прикорму відбувається поетапно. Батьки стежать, щоб не виникали дискомфорт і проблеми зі стільцем. При необхідності залучається педіатр.

Безлактозні суміші для дітей: список кращих, перелік за рейтингом

Для недоношених дітей

У передчасно з’явилися на світ дітей також є проблема засвоєння лактозовмісних продуктів. При цьому не рекомендується годувати їх звичайним безлактозным харчуванням, так як рекомендовані для вигодовування недоношених немовлят продукти вже адаптовані до особливостей дитячого організму, який з’явився на світ раніше терміну.

При цьому лактоза, яка потрапляє в організм, прискорює процес формування ферментативної функції з вироблення лактази. Тому вживання материнського молока в обмежених кількостях навіть корисно. Важливо забезпечити дитині харчування, максимально наближене до природного, і при цьому не пригнічуючу нерозвинені функції організму.

Безлактозні суміші для дітей: список кращих, перелік за рейтингом

Правильний перехід на безлактозную суміш

Переходять на дитяче харчування без вмісту лактози тільки під наглядом педіатра. Він підбирає найбільш підходящий продукт, грунтуючись на даних обстеження. При цьому лікар відстежує стан дитини і, при необхідності, дає рекомендації, замінює харчування, якщо воно не підходить. Рішення про перехід на безлактозное харчування найчастіше приймається до настання року.

Побічні ефекти безлактозных сумішей

Негативні явища при прийомі безлактозных продуктів:

 • напади алергії на деякі компоненти;
 • порушення стільця;
 • при тривалому застосуванні – порушення мікрофлори.

Безлактозні суміші для дітей: список кращих, перелік за рейтингом

При використанні дитячого харчування без лактози один з компонентів може не засвоюватися, це призводить до розладу травної функції.

Моя довідка - Корисні поради