«Эргоферон» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, аналоги

Гомеопатичний препарат був створений вітчизняними вченими. Розроблений він для боротьби з вірусами. При грудному вигодовуванні «Эргоферон» допомагає швидше вилікувати вірусне захворювання. Під час сезонних епідемій служить засобом профілактики. Ergoferon активує неспецифічний імунітет. Підвищує у годуючої жінки опірність організму.

Основні відомості

Для відновлення здоров’я у жінок в період лактації вибір лікарських засобів невеликий. Саме в цей період їх організм ослаблений. Ризик ГРВІ, ГРЗ високий. Після пологів імунітету потрібен час для відновлення.

У медиків немає однозначної відповіді, чи можна приймати під час ГВ «Эргоферон». Рекомендацію молодій мамі може дати лікар, оцінивши стан її здоров’я. Інформація про можливу шкоду здоров’ю новонароджених відсутній.

Форма випуску

Гомеопатичний засіб випускають у двох формах. Популярний варіант — таблетки для розсмоктування. Менш затребувана форма «Эргоферона» — розчин для внутрішнього вживання. Препарат володіє важливими терапевтичними властивостями:

 • противірусним;
 • імуномодулюючою;
 • протизапальну;
 • антигістамінним.

«Эргоферон» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, аналоги

На білих, плоскоцилиндрических таблетках видавлені написи: ERGOFERON, MATERIA MEDICA. Фасують їх в упаковки по 100, 40, 20 штук. Рідка форма не має кольору. Її розливають у флакони ємкістю 100 мл

Діюча речовина

Механізм дії гомеопатичних ліків обумовлений складом таблеток. Активні речовини, що входять до складу обох лікарських форм, — антитіла (афінно-очищені), отримані за допомогою сучасних біотехнологій:

 • до CD4;
 • до гамма-інтерферону;
 • до гістаміну.

До складу таблетки входять допоміжні речовини у вигляді лактози та приєднаної молекули води, мікроскопічної целюлози, магнію стеариновокислого. У рідкому варіанті «Эргоферона» використовують інші додаткові компоненти:

 • гліцерин;
 • дистильовану воду;
 • мальтит;
 • сорбиновые кислоти;
 • калієву сіль;
 • E

«Эргоферон» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, аналоги

Взаємодія з іншими препаратами

У ході досліджень не було виявлено взаємодії «Эргоферона» з лікарськими засобами. Обидві форми препарату можна приймати паралельно з іншими препаратами, дозволеними при грудному вигодовуванні.

Дозування

Максимальну дозу ліків (7 таблеток) приймають у першу добу лікування. Перші 4 штуки випивають за 2 години, витримуючи між прийомами інтервал 30 хвилин. У наступні дні добова норма скорочується до 3 таблеток.

Тривалість терапевтичного курсу визначать лікар. У загальному випадку він може тривати від 1 до 6 місяців. Індивідуальну добову норму «Эргоферона» для годуючої жінки розраховує фахівець.

«Эргоферон» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, аналоги

Чи можна приймати препарат під час годування грудьми?

В інструкції по застосуванню наведено перелік захворювань, при яких показаний прийом гомеопатичного препарату. Під час лактації його призначають для профілактики та лікування:

 • герпесу;
 • грипу A;
 • грипу B;
 • ГРВІ;
 • коклюшу;
 • геморагічної лихоманки.

Приймати ліки необхідно у відповідності з рекомендаціями. Таблетку тримати під язиком до повного розчинення. У перший день лікування перші 4 таблетки розсмоктати за 2 години. Витримати інтервал між прийомами до 30 хвилин.

«Эргоферон» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, аналоги

Наступні 3 штуки прийняти протягом доби (24 години), витримуючи між ними 8-годинну перерву. Протягом решти курсу, тривалість якого визначає лікар, жінка за день розсмоктує по 3 таблетки. Кращого ефекту жінки домагаються при прийомі «Эргоферона» до їжі (за 20 хвилин).

Протипоказання і побічні явища

До протипоказань відносять індивідуальну чутливість до активних та допоміжних компонентів, вроджену галактоземію, неусвоение лактози. Інші обмеження відсутні. Терапевтична дія препарату знижує алкоголь, його годувальниці не повинні вживати і при відсутності лікування.

Приймати «Эргоферон» з обережністю повинні мами з діагнозом «цукровий діабет».

Передозування може призвести до діареї. На нервову систему ліки не впливає. Водити автомобіль під час терапії «Эргофероном» не забороняється.

«Эргоферон» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, аналоги

Як впливає на лактацію і на дитину в період ГВ

В офіційних медичних джерелах не фігурує інформація про негативний вплив гомеопатичного препарату на немовля. Немає опису випадків, коли при прийомі «Эргоферона» відбувалося порушення лактації.

Ліки відносять до розряду гіпоалергенних. При терапії під час ГВ у дитини не повинно виникати алергічних реакцій у вигляді локальних почервоніння шкіри, висипи, набряків. Будь-які з описаних симптомів вимагають консультації фахівця.

Правила зберігання

Дотримуючись герметичність заводської упаковки, таблетки та розчин зберігають в умовах квартири 3 роки. Аптечка з «Эргофероном» повинна бути доступні дітям. Оптимальна температура зберігання ліки 22-25 °C. Пряме сонячне світло протипоказаний.

«Эргоферон» при грудному вигодовуванні: інструкція по застосуванню, аналоги

Ціна та спосіб відпуску в аптеці

Розчин і таблетки можна придбати в аптеках міста без рецепту від лікаря. Вартість препарату залежить від лікарської форми. Приблизна ціна «Эргоферона» в московських аптеках:

 • 20 таблеток для розсмоктування від 250 до 300 руб.;
 • флакон розчину для внутрішнього вживання 300-320 руб.

Ціна і аналоги

Аналогів за діючими речовинами у «Эргоферона» немає. Для лікування годуючої жінки підбирають ліки, що володіють схожим терапевтичним ефектом, що не завдають шкоди дитині.

Найменування Вартість Призначення
«Анаферон» Від 200 до 300 руб. Лікування грипу, інших вірусних інфекцій; профілактика ускладнень
«Арбідол» 160 руб. за 10 штук Коронавірус, вірус грипу A, B
«Кагоцел» 250 руб. за 10 таблеток Грип, герпес, ГРВІ
«Антигрипін» За 10 шипучих таблеток близько 300 руб. Озноб і підвищена температура при ГРВІ, грипі

Прийом будь-яких лікарських засобів під час лактації жінка зобов’язана погоджувати з лікарем. Будь-яка форма самолікування може завдати шкоди дитячому організму.

Моя довідка - Корисні поради