«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

Під час вагітності у жінок послаблюється імунітет, і після пологів активізуються збудники алергії. Годує маму атакують бактерії, що викликають порушення роботи органів травлення. Більшість фармацевтичних препаратів всмоктується в кров, а через неї може потрапити в молоко. Деякі жінки при грудному вигодовуванні «Ентеросгель» бояться приймати, незважаючи на рекомендації лікаря, оскільки думають, що сорбент здатний вплинути на лактацію.

Склад і форма випуску

Засіб, який допомагає впоратися з розладом травлення, з ротавірусною інфекцією, продається в тубах по 225 мг, упакованих в картонну коробку. Активною речовиною однорідної непрозорої маси, не має запаху і смаку, служить метакремнієва кислота. У засобі відсутні добавки у вигляді крохмалю, целюлози, а є лише вода.

Показання до прийому препарату

Кишковий сорбент лікар наказує, коли у пацієнта виявлена бактеріальна або вірусна інфекція, оскільки шкідливі мікроорганізми викликають різні хвороби. «Ентеросгель» приймають при лікуванні:

 • патологій кишечника;
 • харчових отруєнь;
 • порушення функцій нирок;
 • дисбактеріозу.

Засіб використовується при алергії, діареї, дерматитах. В комбінації з іншими препаратами призначається при вірусному гепатиті, сальмонельозі, дизентерії, гнійно-септичних хворобах. Сорбент використовують при терапії жовтяниці та діатезу у малюків.

«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

Механізм дії

«Ентеросгель» має пористу структуру, що дозволяє поглинати токсичні речовини, які направляються в організм з продуктами і ліками. Після прийому засобу виходять:

 • радіонукліди і отрути;
 • ліпіди і сечовина;
 • важкі метали та антигени.

Сорбент, всмоктуючись у кишечнику, а не в крові, відновлює в ньому мікрофлору, але не перешкоджає засвоєнню мінералів і вітамінів, не виводить рідину, не знищує корисні бактерії.

«Ентеросгель» сприяє посиленню перистальтики, усуває діарею і запор, робить позитивний вплив на роботу травних органів.

«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

Чи можна застосовувати при грудному вигодовуванні

При попаданні сорбенту в кишечник виводяться не лише токсини, які прямують разом з їжею або ліками, але й отруйні речовини, які виробляться в самому організмі. Засіб залишає травний тракт за 12 годин, і при ГВ приписане лікарем за показаннями.

Читайте також:
Коли дитина починає усміхатися і сміятися усвідомлено в голос: як прискорити

Як впливає на лактацію

У «Энтеросгеле», крім води, немає допоміжних речовин, здатних викликати алергію, а основний компонент не шкідливий для організму жінки, не потрапляє в грудне молоко, не зменшується, не збільшує його кількість. Засіб не припиняє, але і не посилює лактацію, всмоктується кишечником і виходить з нього, не проникаючи в кров.

«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

Вплив на малюка

Перші місяці свого життя дитина харчується материнським молоком, але оскільки «Ентеросгель» у нього не потрапляє, на дитину ця паста не надає ні позитивного, ні негативного впливу. Крім того, сорбент призначається малюкам, яких лікували антибіотиками, а також:

 • при діатезі;
 • жовтяниці;
 • алергії.

Засіб поглинає токсини і алергени, зупиняє блювання, що полегшує стан немовляти при здутті живота, покращує мікрофлору кишечника.

«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

Як приймати «Ентеросгель»

Під час лактації жінка повинна погоджувати з лікарем прийом будь-якого лікарського засобу, навіть якщо воно вважається нешкідливим для малюка, не потрапляє в молоко.

Підбір дози препарату

Зазвичай пропонується стандартна норма сорбенту. У добу достатньо вживати 3 або 4 ложки пасти по одній за прийом. При годуванні груддю засіб краще застосовувати до їжі або через дві години після сніданку, обіду, вечері, запивати рідиною. При використанні гелю вміст пакета змішують з компотом, водою або соком. Годувати малюка потрібно так само, як і до лікування «Энтеросгелем».

«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

Інтоксикація та отруєння

Якщо жінка мучиться від блювоти, нудоти, розлади шлунка, сорбенти приймається тричі на добу, терапія триває, поки не пройдуть симптоми отруєння. Зазвичай таке явище спостерігається не більше 6 днів.

Алергія

При попаданні в організм деяких продуктів, вдиханні пилу імунна система активізується і створює антитіла, щоб захистити клітини від збудників алергії, що супроводжується лущенням, гіперемією, сверблячкою. У цих випадках терапія «Энтеросгелем» триває довше. Щоб прибрати висип, жінка може змащувати пастою уражені місця.

«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

При дисбактеріозі

Щоб відновити мікрофлору в кишечнику, недостатньо лише пробіотиків. Спочатку потрібно нейтралізувати і вивести токсини. Для цього лікар призначає «Ентеросгель». Сорбент приймають по 1 ложці тричі на добу за 2 години до їжі або після вживання їжі. Курс терапії триває до 3 тижнів.

Читайте також:
Череда для купання новонароджених: як заварити настій і правила процедури

Використання в цілях профілактики

Засіб, що стимулює перистальтику, відновлює слизову шлунку і захищає її від подразнення, підвищує імунітет, використовується для захисту від алергії. В цілях профілактики дисбактеріозу для очищення кишечника препарат приймають по ложці тричі на день протягом 3-5 діб.

«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Крім токсинів, харчових алергенів, алкоголю, «Ентеросгель» нейтралізує і виводить надлишок холестерину, сечовини, ліпідів, але не всмоктується в кров. Сорбент використовують у комплексній терапії разом з іншими препаратами, але враховувати треба і те, що засіб може знизити ефективність деяких медикаментів. Тоді повинен дотримуватися інтервал між прийомами.

Можливі побічні явища

«Ентеросгель» допомагає усунути токсикоз при вагітності, його дозволяють використовувати немовлятам у віці місяці, оскільки активний компонент легко переноситься, не спричиняє шкоди організму і вкрай рідко викликає неприємні явища у вигляді нудоти, запору або проносу.

«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

Вартість і умови покупки в аптеці

Придбати «Ентеросгель» можна без проблем, відпускається сорбент без рецепта. Ціна пасти вітчизняного виробництва для прийому всередину в тубі в середньому становить 395 рублів. Коробка з 10 пакетами по 22,5 м обійдеться в 427 р.

Термін та правила зберігання

«Ентеросгель» не втрачає сорбуюче і протиалергічну властивість протягом трьох років. При розтині упаковки препарат можна застосовувати лише 30 днів. Зберігати засіб треба в недоступному для дітей місці, при температурі від 4 до 25 °С. Гель або пасту не можна заморожувати або нагрівати.

«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

Протипоказання до використання медикаменту

«Ентеросгель» заборонено приймати при гіперчутливості до метакремнієвої кислоти, при блювоті і болях в животі, гикавці, що спостерігається внаслідок переїдання. Не можна користуватися сорбентом:

 • при кровотечі в шлунку;
 • при загостренні виразки та гастриту;
 • при кишкової непрохідності.

Протипоказано засіб після хірургічного втручання, обережність при прийомі необхідна пацієнтам з печінковою недостатністю.

«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

Чим можна замінити засіб

При непереносимості активного компонента «Ентеросгелю» тільки лікар повинен підбирати аналог або ліки з подібною дією. Сорбуючі ефектом володіє активоване вугілля, «Энтерофурил», «Смекта».

Читайте також:
«Віферон» при ГВ: інструкція із застосування мазі і свічок, аналоги

«Лактофільтрум»

Препарат, що підсилює імунітет і відновлює мікрофлору, використовують при отруєння медикаментами і продуктами розпаду. У складі засобу присутній пробіотик, що пригнічує в кишечнику ріст шкідливих бактерій, і лігнін, вбирає токсини, солі металів, білірубін. Обидва активних компонента є рослинними речовинами. «Лактофільтрум» приймається при терапії:

 • атопічного дерматиту;
 • дисбактеріозу;
 • вірусних інфекцій.

«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

У поєднанні з іншими засобами сорбент застосовується при дизентерії, цирозі печінки. Препарат дозволяється використовувати годуючим мамам, пропонується немовлятам.

«Полісорб МП»

Ліки виробляється у вигляді порошку, при розчиненні якого виходить суспензія. Діоксид кремнію, який виконує функції активного компоненту, сприяє очищенню кишечника від токсичних і отруйних речовин, поглинаючи і виводячи їх назовні.

Ефект від застосування засобу спостерігається через кілька хвилин.

Активоване вугілля

Препарат випускається в гранулах, капсулах, у порошку, але в аптечці у багатьох людей є в таблетках. Вони складаються з крохмалю і чорної солі, що володіє адсорбуючим ефектом.

«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

Дрібнопористий вугілля перешкоджає всмоктуванню в кишечнику газів, токсинів, глікозидів, сприяє виведенню цих речовин. Засіб допомагає справитися з діареєю, дизентерію, ентероколітом, полегшує стан при сальмонельозі, гепатиті.

«Смекта»

Активний компонент ліки, випускається у вигляді порошку з фруктовим смаком, поглинає мікроби і віруси. Ентеросорбент наказують навіть новонародженим, оскільки в ньому немає хімічних компонентів.

Препарат покращує вироблення слизу, справляється з діареєю, печією, здуттям живота, полегшує стан при харчовому отруєнні.

Відгуки про застосування

Багатьом годуючим мамам доводиться користуватися «Энтеросгелем». Це ліки рятує від розладу шлунка, усуває алергію і у жінки, і у дитини.

«Ентеросгель» при грудному вигодовуванні: як приймати і можна

Анна, 24 роки, Воронеж: «Зазвичай я стежу за тим, що їм, бо годую грудьми 3-місячного малюка. Одного разу не втрималася і спробувала апельсин. У синочка тільце покрилася висипом, він кричав і сучил ніжками. Згадала, що аптечці є «Ентеросгель», розвела водою і випила. Після трьох прийомів малюк заспокоївся, шкіра посвітлішала».

Світлана, 28 років, Краснодар: «Зараз донька ходить в садок без проблем, майже не хворіє, а коли я повела її перший раз, у дитини почався діатез. Педіатр призначила «Ентеросгель», сказала, що потрібно очистити кишечник. Зараз даю ліки для профілактики препарат добре допомагає.

Моя довідка - Корисні поради