Достинекс: інструкція по застосуванню для припинення лактації, як правильно приймати

Кожна мама в різні терміни забирає свого малюка від грудей. І причини тому можуть бути різними. Необхідність штучного переривання лактації виникає досить часто. Пов’язано це, найчастіше, з медичними показаннями. Достинекс – один з тих препаратів, які призначає лікар для припинення лактації, незважаючи на те, що в інструкції по його застосуванню описано чимало побічних ефектів і протипоказань.

Склад, форма випуску та упаковка

Достинекс – препарат з групи подавлювача секреції лактогенного гормону з діючою речовиною каберголином. В самій назві гормону можна побачити головне його призначення:

 • стимулює розвиток молочних залоз;
 • збільшує в них кількість проток;
 • утворює молозиво, а потім молоко.

Достинекс поступово зупиняє лактацію. Форма випуску – таблетки по 0,5 мг, колір білий, є насічки. Розфасований по 2 або 8 штук у флаконі. Коштує близько 700 1700 рублів відповідно. Відпустку виключно рецептурний. Достинекс призначається годуючим мамам проти лактації, в якості екстреної допомоги, коли обставини не терплять зволікання. Його застосовують навіть при вагітності, як тільки починається вироблятися молозиво.

Принцип дії ліків

Як тільки прийнято Достинекс, каберголін, всмоктуючись стінками кишечнику, проникає в кров. Найбільша концентрація його в крові мінімум – через 0,5, максимум – через 4 години. Ні його засвоєнню, ні концентрації прийом їжі не заважає.

Каберголін діє вибірково, синтезу інших гормонів він не заважає, але здатний впливати на артеріальний тиск. Одноразове вживання кошти знижує АТ на 6 годин.

Якщо зупинка годування груддю потрібно на час, лактацію відновлюють тільки після того, як причини, що її викликали, повністю усунені. Тривалий прийом препарату ускладнює відновлення вироблення молока.

Достинекс: інструкція по застосуванню для припинення лактації, як правильно приймати

Ефективність препарату

Через 3 години після прийому препарату починається зниження рівня пролактину. Незмінним залишається досить довго:

 • 7-28 діб – якщо жінка здорова або з гіперпролактинемією;
 • 14-21 день – у годуючої мами.

Чим вище доза, тим надовше знижується рівень пролактину. Цей лікарський препарат для пригнічення лактації безконтрольно приймати не можна. У нього є протипоказання. До того ж, він досить часто викликає побічні дії, а вони можуть бути дуже небезпечні для жіночого здоров’я. Медикаментозне лікування можна застосовувати тільки після консультації у гінеколога або терапевта.

Достинекс: інструкція по застосуванню для припинення лактації, як правильно приймати

Показання до застосування

Достинекс застосовується, коли для переривання лактації наявні об’єктивні причини:

 • Його рекомендують мамам, інфікованим ВІЛ і гепатитом С, щоб виключити ризики зараження дитини.
 • Без нього не обходяться, якщо на пізніх термінах потрібно переривання вагітності.
 • Призначається, коли мама змушена надовго відлучатися від дитини, або приймає антибіотики. У таких випадках зберігається шанс повернутися до грудного годування.
 • Якщо дозволяють обставини, гінекологи рекомендують домагатися пригнічення пролактину природним способом, без стресу для малюка, поступово відмовляючись від годування.

  Схема прийому препарату

  Важливо знати, як приймати Достинекс правильно.

  Достинекс: інструкція по застосуванню для припинення лактації, як правильно приймати

  Така Схема прийому:

  Кількість таблеток Як пити Курс
  Придушення налагодженій лактації 1/2 Через 12 годин 2 дні
  Запобігання появи молока 2 Протягом 48 годин після пологів Одноразовий прийом

  Наслідки перевищення дозування

  Як дізнатися передозування? Можуть виникнути гіпотензія, розлади травлення, нудота і блювота, ознаки сплутаного свідомості, психоз, навіть галюцинації. При появі цих симптомів негайно викликайте блювоту, зробити промивання шлунка і візьміть що-небудь, підвищує ПЕКЛО. Під час прийому препарату жінці не слід залишатися в будинку одного. Адже може знадобитися термінова медична допомога.

  Достинекс: інструкція по застосуванню для припинення лактації, як правильно приймати

  Протипоказання і побічні ефекти

  Домстинекс не показаний, якщо відзначається підвищена чутливість до його компонентів. Особливо уважно слід поставитися до прийому лікарського препарату, якщо у жінки діагностовано:

  • важка форма серцево-судинного захворювання;
  • артеріальна гіпертензія;
  • печінкова недостатність;
  • шлунково-кишкова кровотеча або виразка;
  • серйозне психосоматичне порушення;
  • порушення дихання;
  • або вона приймає гіпотензивні засоби.

  Не рекомендується приймати особам до 16 років. Прийом Достинекса часто супроводжують побічні ефекти різного ступеня тяжкості – від прискореного серцебиття і проблем з ШКТ до носових кровотеч або депресії. Іноді доводиться негайно припинити прийом лікарського засобу.

  Достинекс: інструкція по застосуванню для припинення лактації, як правильно приймати

  Що робити, якщо препарат не допоміг?

  При всій ефективності Достинекса зустрічаються випадки, коли він не зміг зупинити лактацію. Тоді слід звернутися до гінеколога. Часто досить збільшення дози для досягнення результату. Але іноді аналог виявляється більш ефективним. Якщо і це не допоможе, доведеться скористатися рецептами народної медицини.

  Рекомендації професіоналів

  Достинекс з’явився на ринку не так давно. Фахівці вважають, що на тлі інших гормональних засобів, що використовуються для припинення лактації, він найбільш безпечний.

  Аналоги, відомі давно, володіють великим числом протипоказань, а побічні дії від них проявляються набагато частіше.

  Про Достинексе публікується чимало позитивних відгуків. Вони служать додатковим свідченням ефективності кошти. Якщо жінка здорова, і її тиск в нормі, прийом препарату під наглядом лікаря не зашкодить.

  Достинекс: інструкція по застосуванню для припинення лактації, як правильно приймати

  Чи можна відновити лактацію після Достинекса

  Можна. Але після завершення прийому препарату доведеться на місяць, не менше, утриматися від годування малюка груддю, щоб ніякі сліди діючої речовини Достинекса не потрапили в молоко матері, а з ним – і дитині, не нашкодили здоров’ю малюка і його розвитку. А все тому, що не надані розробниками підтверджені дані, що доводять безпеку речовини для немовлят.

  Альтернативні засоби для припинення ГВ

  Достинекс – ліки досить дороге. І не кожна матуся може його собі дозволити. Тому бажання знайти не менш ефективні аналоги подешевше цілком зрозуміло. При цьому, цілком реально застосування альтернативної терапії, якщо переривання лактації планове. Може допомогти:

  • настій м’яти або меліси;
  • ефірне масло шавлії;
  • ягоди брусниці;
  • петрушка
  • екстракт мучниці або базиліка;

  Достинекс: інструкція по застосуванню для припинення лактації, як правильно приймати

  З трав приготувати суміш і заварити окропом. Настоювати півгодини або трохи довше. Для прийому на склянку води розлучається столова ложка суміші. Приймати двічі на день по півсклянки – з ранку натщесерце і перед сном. Для термінового завершення ГВ в аптеках найтутся аналоги Достинекса.

  Бромокриптин

  Діюча речовина – бромокриптин. Виробляється в Росії. Самий дешевий препарат. Насторожує одне – довгий список побічних ефектів.

  Каберголін

  Відміну від Достинекса тільки в ціні і виробникові.

  Берголак

  У його складі те ж саме діюча речовина, що і в Достинекса і Каберлогина.

  Агалатес

  Список протипоказань цього препарату побічні реакції ті ж, що і у інших. Достинекс не так безпечний, як здається. Препарат здатний спричинити чимало побічних ефектів і неприємних наслідків. Виправданим є його застосування можна назвати лише якщо потрібно невідкладне завершення лактації. Для планового переривання грудного годування є більш м’які способи.

  Моя довідка - Корисні поради