Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

Якщо дитина відмовляється від молочної суміші, мамі слід насторожитися. Ймовірно, що в такій ситуації криються деякі проблеми. Як розібратися в цій ситуації молодої матері, потрібно дізнатися детально, так як неякісні компоненти продукту, смакові властивості, захворювання дітей – це всі поширені явища, які слід вирішувати негайно.

Особливості процесу годування

Процедура вигодовування малюка завжди пов’язана з цілою низкою нюансів. На всі ці моменти слід звернути окрему увагу, так як з ними може зіткнутися кожна годуюча жінка:

 • На змішаному вигодовуванні потрібно підбирати підходящі продукти для малюків (організм повинен приймати і засвоювати їжу).
 • В юному віці прикорм і догодовування вводяться поступово, при цьому обов’язково чергуються з грудним годуванням.
 • Перед введенням нових продуктів в раціон харчування малюка мамі рекомендують проконсультуватися з лікарем.
 • Суміші підбираються, виходячи зі стану здоров’я дитини, а також його потреб в їжі.
 • Доросла їжа володіє більшою калорійністю, з-за чого у дітей настає насичення швидше.
 • Не слід постійно експериментувати з послугами, продуктами, так як юний організм не адаптується до різних смаків швидко.
 • В період переходу на інше харчування (відмова від грудного вигодовування), у малюків починають різатися зубки, а крім того, можуть проявлятися нетравлення і інші причини, що сприяють відмові від харчування. Точну причину не може назвати тільки фахівець, провівши відповідний огляд.

  Молодим мамам не рекомендується шукати шляхи виходу з ситуації самостійно, так як це може тільки погіршити становище, а згодом позначитися на здоров’ї малюка.

  Причини виникнення проблеми

  Якщо дитина погано їсть молочну суміш, значить, спостерігається прояв певного недоліку. Розглянемо основні причини, з яких дитина може погано їсти:

  • в організмі дитини присутні вроджені особливості, що перешкоджають сприйняттю дорослої їжі;
  • прикус малюка не дозволяє приймати їжу через соску або цей елемент незручний, і потрібно змінити його;
  • присутні проблеми з дихальними шляхами або слабкий апетит (доросла їжа більш калорійна);
  • в суміші присутні неприродні або неякісні компоненти, з-за чого організм відторгає харчування;
  • у малюка спостерігається метеочутливість, з-за чого виявляється наявність слабкого апетиту;
  • дитина дуже допитлива, що не дозволяє йому добре споживати і засвоювати продукти харчування;
  • присутній біль у животику через захворювання або нетравлення при переході від грудного молока на суміші;
  • присутні інші захворювання організму, які є причиною відмови від здорового харчування;
  • прорізаються зубки, з-за чого виникають хворобливі відчуття, що провокують відмова від харчування.

  Нерідко відмовляються від харчування молочними сумішами або іншими дорослими продуктами недоношені діти, так як в їх організмі спостерігається відсталість у розвитку із-за раннього народження.

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  Якщо дитина погано їсть, така ситуація повинна насторожити маму і спровокувати на виявлення справжньої причини відмови від харчування молочними сумішами (для цього нерідко потрібна консультація фахівця).

  Вроджені особливості

  Зростаючий організм дитини вимагає належної уваги при годуванні, так як нерідко виявляються вроджені особливості, які не дозволяють легко сприймати іншу їжу, крім грудного молока. Для боротьби з подібними ситуаціями доведеться набратися терпіння, так як перехід на суміші розтягується.

  Попередньо також потрібно проконсультуватися з лікарем, на предмет відсутності вроджених захворювань.

  Якщо малюк цілком здоровий, то це сигналізує про необхідність більш тривалого прикорму. Також до вроджених особливостей організму дитини відносяться спадкові фактори, які передаються від батька або матері на генетичному рівні і проявляються з юного віку.При наявності відмінних рис у організмі і розвитку малюка фахівець допоможе мамі підібрати найкращий варіант повного переходу на суміш, а також порадить, які саме вибрати продукти для вигодовування.

  Незручна соска

  Якщо дитина часто відмовляється від пляшечки з сумішшю, причина може критися в присутності незручною соски.

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  Тут у наявності наступні проблеми:

  • у малюка присутній неправильний прикус;
  • занадто великий отвір у соску;
  • після ГВ (грудного вигодовування), дитина не може відвикнути від грудей;
  • соска виготовлена з матеріалу, який неприємний малюкові;
  • соска занадто жорстка для прикусу дитини.

  Для вирішення даної проблеми потрібно змінити пристосування для годування. Рекомендується спочатку купувати кілька відмінних сосок, щоб визначити, яка з них краще сприймається при годуванні. Як правило, відмова дітей від харчування в подібних ситуаціях є, якщо раніше вже вироблялося годування, і малюк не сильно голодний.

  Погане дихання, поганий апетит

  Якщо дитина погано їсть, мамі слід звернути увагу на його дихання. Це може стати основною причиною для відмови від харчування. Проблеми з дихальними шляхами, як правило, сигналізують про наявність вродженого захворювання або присутності інфекції. Найчастіше, якщо присутні два цих симптому, вони обов’язково доповнюються іншими знаками. У малюка може бути температура, прискорені позиви в туалет, відторгнення їжі. При виявленні даної симптоматики жінці потрібно негайно відвідати лікаря, так як може вимагатися проходження лікування для дитини.

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  Неякісні продукти харчування

  При вигодовуванні мамам потрібно регулярно стежити за якістю наданого харчування для дітей. Якщо малюк різко перестав їсти суміш, то це може свідчити про наступне:

  • продукт зіпсувався, оскільки закінчився термін придатності;
  • до складу суміші включені продукти, які погано засвоюються;
  • присутні штучні, а не натуральні компоненти;
  • дитяче харчування зіпсувалося з-за неправильного зберігання;
  • склад компонентів суміші змінився.

  Всі ці моменти можна відстежити, якщо при купівлі звертати увагу на дату виготовлення, а також входять до складу компоненти. Якщо суміш готується самостійно, то на якість і свіжість продуктів, що використовуються також слід звертати увагу. Організм малюка не відразу сприймає нові смаки, із-за чого на початкових етапах введення інших продуктів часто діти відмовляються від їжі.

  Метеочутливість

  Малюк погано їсть – це може свідчити про зміни погоди, так як не всі юні організми міцні і стійкі до перепадів атмосферного тиску. Цей момент, як правило, передається у спадок. Якщо в сім’ї є предки, які відчувають зміну погодних умов, то є імовірність переходу даної особливості дитини.

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  При виявленні подібної проблеми мамі потрібно спостерігати за апетитом дитини в різні дні, коли змінюється погода. У тому разі, коли зміни відображаються на апетиті дітей, можна посилатися на перепади тиску або температури. Якщо прояв не залежить від погоди, потрібно шукати іншу проблему, а також звернутися до фахівця.

  Допитливість

  Підвищений дитячий інтерес також може стати причиною відмови від їжі. Якщо маля періодично не приймає харчування, при цьому видно його грайливість і веселість, то наслідком відмови від їжі може стати допитливість. Будь-яких інших симптомів в даному випадку не присутня, а в момент, коли дитина зголодніє, він сам буде просити, є і не вередувати.

  Біль в животику

  Якщо малюк не хоче їсти, при цьому постійно вередує, є ймовірність, що у нього присутні болі в животі.

  Причини для прояву хворобливих відчуттів наступні:

  • нетравлення (часте годування нерідко призводить до несварению, від чого виникають хворобливі відчуття);
  • надлишок харчування (дітям потрібна певна кількість калорій, їх надлишок може проявлятися болями в животі);
  • наявність захворювань шлунково-кишкового тракту (дитячий організм вразливий, з-за чого будь-яка недуга проявляється швидко);
  • частий стілець або блювання (ці природні прояви також можуть стати причиною болю в животику).

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  При болях малюк буде поводитися капризно, також стане проявлятися зменшення апетиту і часте відсутність настрою. Крім того, болі в животі нерідко стають причиною підвищення температури.

  Прояв подібної симптоматики – це привід негайно звернутися до фахівця для огляду і консультації, після чого належить збалансувати дитяче харчування.

  Хвороби, що сприяють відмові від їжі

  Цілий ряд захворювань може стати причиною відмови дитини від харчування. Розглянемо основні проблеми, які можуть бути причиною порушення споживання їжі:

  • інфекційні, простудні та вірусні захворювання;
  • порушення в травній системі;
  • патології внутрішніх органів дитини;
  • зміни в кровоносній системі;
  • виражені дефекти прикусу і щелепи.

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  Для кожного окремого недуги характерно присутність цілого ряду симптомів, серед яких є і відмова від харчування. Мамам слід негайно проконсультуватися з фахівцем, а також показати малюка для огляду.

  Ріжуться зубки

  Ще одна причина відмови від харчування – це поява молочних зубів. Як відомо, в цей період часу маляті доводиться випробовувати серйозні больові відчуття. Цей природний процес супроводжується частим прийомом їжі. Щоб малюк не втратив у вазі, а також отримував необхідну кількість калорій, потрібно частіше його годувати.

  Також в цей час слід періодично відвідувати лікаря, щоб виключити появу інших захворювань. Крім того, фахівець буде контролювати правильний ріст зубів і розвиток прикусу у дитини.

  Інші причини

  Присутні також і інші проблеми, якщо малюк погано їсть. Відсутність настрою або тимчасове нездужання. Ці моменти призводять до тимчасового припинення живлення. За таких обставин виявляються тільки тимчасові відмови, яким не характерна періодичність і регулярність, з-за чого мамі не варто бити тривогу і відразу звертатися за консультацією до фахівця. Тут також не проявляється додаткова симптоматика. Однак коли присутня характерна періодичність в наявності поганого апетиту, рекомендується показати малюка лікаря на позачерговий огляд.

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  Проблеми у слабких недоношених дітей

  Якщо дитина народжується раніше терміну, то це можна спостерігати за його розвитком і нестачі у вазі. Для таких дітей характерне відмовлятися від харчування, а також вередувати.

  У них яскраво виражені наступні проблеми:

  • схильність до постійних проявів захворювань;
  • слабка імунна система;
  • чутливість до змін погодних умов;
  • періодичне відсутність настрою і апетиту;
  • часті природні випорожнення;
  • відсутність цікавості й допитливості;
  • організм не сприймає більшу частину сумішей.

  Такі проблеми характерні не для всіх недоношених дітей, проте зустрічаються вони досить часто, із-за чого, при попередніх пологах, мама повинна показувати свого малюка фахівця частіше. Недоношені діти відстають у розвитку від своїх однолітків, з-за чого для них підбирається окремий раціон харчування, щоб організм зміг зміцніти швидше.

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  Що робити в подібних ситуаціях

  Якщо малюк погано приймає їжу, або у нього часто відсутній апетит, матері потрібно звернути на це особливу увагу і розібратися в ситуації.

  Як правило, в подібних випадках варто робити наступне:

  • регулярно слідкувати за станом здоров’я дитини;
  • частіше годувати дитину, використовуючи суміші;
  • підбирати більш якісні продукти;
  • вибрати більш відповідну за смаком малюка суміш;
  • регулярно консультуватися з фахівцем;
  • проводити планові огляди дитини;
  • при необхідності проводити лікувальні заходи;
  • займатися профілактикою захворювань і розлади шлунку.

  Якщо мама буде регулярно дотримуватися цих рекомендацій, то з харчуванням малюка не виникне труднощів, так як він буде рости міцним і здоровим, при цьому регулярно споживати в їжу необхідне для його віку кількість їжі.

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  Здоров’я дитини залежить від правильного харчування; годувальниці потрібно відповідально підійти до вирішення цієї задачі, так як в юному віці організми дітей слабкі, і потребують відповідної турботи.

  Частота годувань

  Годування дитини сумішшю виконується строго по годинах, як і грудьми матері. Між кожним прийомом їжі повинен витримуватися період в 3-3,5 години. За день дитина повинна їсти 6-7 разів, що сприяє нормальному розвитку. Якщо діти відмовляються від їжі, то годування не слід відкладати. Мама повинна також по годинах підносити дитині пляшечку.

  Як правило, частота годувань дитини залежить від наступних факторів:

  • рівень розвитку дитини;
  • вік, якого досяг маля після народження;
  • вага, а також наявність у малюка апетиту;
  • спожите кількість продукту за один прийом їжі;
  • рекомендації лікуючого лікаря.

  Враховуючи ці моменти, вибудовується і підтримується раціон харчування після переходу від грудного вигодовування до вживання молочної суміші з пляшечки.

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  Мамам потрібно дотримуватися раціону вигодовування, так як від цього залежить розвиток і стан здоров’я дітей.

  Тривалість прийому їжі

  Обчислення кількості суміші для разового споживання дитиною ґрунтується на ряді факторів. Розглянемо основні моменти, на які потрібно звернути увагу при обчисленні тривалості прийому їжі:

  • вік вскармливаемого дитини;
  • кількість калорій, присутніх в суміші;
  • апетит малюка (як швидко дитина насичується);
  • час вигодовування дитини сумішшю;
  • вага вскармливаемого малюка;
  • присутність або відсутність проблем зі здоров’ям;
  • рекомендації фахівця по вигодовуванню.

  При обчисленні періоду годування потрібно враховувати всі перераховані моменти, що дозволить створити оптимальний раціон харчування, коли дитина одержує максимум корисних речовин для організму.

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  Час прийому їжі для здорового дитини складає 10-15 хвилин, якщо належна кількість їжі закінчується раніше, то годування припиняється до чергового прийому суміші.

  Використання слінгу

  Тут мова йде про тканинному пристрої, який дозволяє переміщати малюка, при цьому імітується годування грудьми, що сприятливо позначається на вигодовуванні дітей за допомогою молочних сумішей. З народження і першого годування малюк звикає до материнських рук і грудей. Слінг при цьому створює імітацію материнської підтримки і годування грудьми, що дозволяє маляті краще сприймати надані продукти для харчування.

  Розглянемо основні переваги слінга:

  • малюк швидше переходить на молочну суміш;
  • дитина впевненіше сприймає нові смаки;
  • мамі не потрібно підтримувати дитину;
  • пристосування дозволяє матері приймати меншу участь у вигодовуванні.

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  Незважаючи на позитивні якості пристосування, часто його використовувати не рекомендується, так як діти швидко звикають до підтримки, а згодом без неї можуть вередувати і відмовлятися.

  Відпочинок мами

  У періодах між годуваннями, які бувають 5-7 разів на день, мама може зупинитися і відпочити. Для цього потрібно укласти малюка відпочивати, або перекласти на догляд за ним на іншу людину. При вигодовуванні відпочинок для жінки є необхідним, особливо якщо не здійснений повний відмова від грудного годування.

  Перерва дозволяє самостійно прийняти їжу, а також відволіктися від постійної турботи і догляду. Рекомендується в процесі керуватися рядом порад:

  • у перервах мама повинна відволікатися на сторонні речі;
  • потрібен спокій, щоб краще відновлювалося молоко;
  • необхідно приділяти увагу особистим харчування.

  Також в перервах між годуваннями мати має можливість займатися домашніми справами. Крім того, в ці перерви готується нова суміш для наступного вигодовування.

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  Якщо жінка не буде давати собі відпочинку, то це також може несприятливо вплинути на здоров’я малюка, так як в юному віці у дітей і їх мам є незримий зв’язок.

  Нічні годування

  В юному віці, для швидкого розвитку та зростання організму дитини потрібне постійне підживлення. Через це доводиться одне годування проводити в нічний час. При досягненні певного віку дітей поступово від цього відмовляються, однак на ранніх етапах розвитку даний момент обов’язковий. Вигодовування в нічний час потрібно при наступних ситуаціях:

  • дитина хворіє і проходить лікування;
  • перші місяці після народження, коли потрібно більше харчування;
  • серед ночі малюк прокидається і вередує;
  • спостерігається недобір у вазі;
  • присутні інші відхилення здоров’я від норми.

  Від всіх цих неприємностей малюкові допомагає позбутися періодичне годування у нічний період часу.

  Не рекомендується здійснювати більше одного вигодовування серед ночі, так як малюк може швидко до цього звикнути і постійно вимагати їсти.

  Відмова від кутания

  Мами часто проявляють надмірну турботу про здоров’я малюка, не думаючи про те, що зловживання одягом може відбитися на здоров’ї і апетиті.

  Постійний надлишок одягу призводить до наступного:

  • малюк перегрівається, з-за чого погано їсть;
  • дитина відчуває постійний дискомфорт через спеку;
  • імунна система погіршується;
  • зростає ризик прояву інфекційних захворювань;
  • малюк часто вередує і показує невдоволення;
  • присутні болісні відчуття у дитини;
  • швидко втомлюється і постійно спить.

  Дитина відмовляється від суміші: що робити при змішаному вигодовуванні

  Споряджати малюка одягом вимагається у відповідності з погодними умовами. Якщо на вулиці присутня висока температура, то рекомендується утримуватися від надлишку одягу. Надмірна турбота, як і недбале ставлення, здатні призвести до негативних наслідків, які в подальшому проявлять себе у вигляді неприємних симптомів або захворювань.

  Коли варто звернутися до лікаря

  Життя маленької дитини нерідко пов’язана з регулярними оглядами у фахівців, але слід розглянути моменти, коли мамі потрібно негайно звернутися за допомогою до медиків:

 • Дитина погано приймає їжу (відсутній апетит).
 • Виявляється інша симптоматика.
 • Є вроджені захворювання (регулярне спостереження у медиків).
 • Часті вередування й відмову від пропонованої їжі.
 • Проблеми зі сном спокійним.
 • Малюк часто ходить в туалет.
 • Проявляється дивна поведінка.
 • Дитина більшу частину часу віддає перевагу спати.
 • Кожен з моментів – це привід відвідати лікаря і проконсультуватися, так як це дозволить мамі заспокоїтися, якщо все добре, або вчасно виявити відхилення і приступити до його усунення. Маленькі діти потребують постійної турботи, а також спостереженні. Процеси в їх організмі розвиваються швидко, з-за чого потрібно контролювати, щоб не зіткнутися з серйозними відхиленнями.

  Вигодовування дітей пов’язане з рядом труднощів для мам. Малюки нерідко відмовляються від харчування після грудного годування. Будь-яка зміна вимагає граничної уваги, так як зростаючий організм крихкий, і потребує постійної материнській турботі. Якщо мати не може впоратися з ситуацією самостійно, то їй потрібно звернутися за допомогою до фахівця або дотримуватися ряду рекомендацій лікарів і досвідчених мам.

  Моя довідка - Корисні поради