Дитина боїться комах до істерики: в чому причина і що робити

Энтомофобия — серйозна проблема, яка часто з’являється у маленьких діток. При її розвитку дитина до істерики боїться комах. Молодим батькам варто детальніше ознайомитись з фобією, щоб вивчити її основні особливості.

Причини виникнення энтомофобии?

Дня початку треба розібратися з основними причинами виникнення страху перед комахами. Виділяють кілька факторів, які сприяють розвитку энтомофобии:

  • Вплив найближчого оточення. Іноді батьки малюка мимоволі подають йому приклад своєю боязню комах. Часто це стає причиною появи страху у малюка.
  • Навіювання. Деякі повсякденні дії дорослих можуть спровокувати страх у дітей. Наприклад, навіть звичайна боротьба з тарганами або мухами призводить до энтомофобии у діток. Це пов’язано з тим, що дитина по-своєму сприймає всі дії. Йому може здаватися, що батьки борються з мухами тому, що вони небезпечні.
  • Вразливість. Вразливі малюки частіше за інших страждають від цієї фобії. Навіть перегляд кінофільму або мультфільму може спровокувати сильний страх перед комахами, який може довести дитину до істерики. Тому батьки, у яких вразливі діти, повинні приділяти їм більше часу.
  • Залякування. Ще одна поширена причина появи страху у малюків. Багато дорослі розповідають страшилки діткам, які можуть негативно позначитися на їх психічному стані і світосприйнятті.

Як допомогти дитині?

Щоб швидше позбавитися від энтомофобии, треба ознайомитися тим, як допомогти дітям, які страждають такий острахом.

Повчальні бесіди з дитиною

Ефективним методом боротьби вважаються повчальні бесіди з малюком, які допоможуть йому зрозуміти, що комахи не становлять серйозної небезпеки. Важливо, щоб батьки доступно пояснили, які комашки можуть нашкодити, а які — ні. Для підвищення ефективності бесіди можна скористатися енциклопедіями, в яких детально розповідається про всі види жучків.

Дитина боїться комах до істерики: в чому причина і що робити

Арт-терапія та ігрові прийоми

Подолати дитячі страхи можна за допомогою арт-терапії, яка дозволяє візуалізувати їх. Для цього дорослі разом з дитятком малюють комашок або жуків з павучками. При цьому намалювати їх треба так, щоб вони виглядали привабливими і не страшними.

Цей метод дозволить малюкові поглянути на комах з іншого боку і зрозуміти, що вони не такі страшні, як йому здається.

Рекомендовані книги для прочитання з дитиною

Існує перелік книжок, які допоможуть малюкові позбутися фобії. До них відносять роботи Майка Анвина, Ірини Півоварової і Стіва Дженкінса. Окремо слід відзначити книгу Роберта Коупа під назвою «Комахи», в якій детально описано життя різних різновидів павуків.

Дитина боїться комах до істерики: в чому причина і що робити

Мультфільми про комах

Часто мультиплікаційні фільми створюють у свідомості дитини лякаючий образ персонажів. Тому треба уважно підходити до вибору мультфільмів для дітей. Діткам можна показувати серіали і фільми, в яких комах показують добрими.

Коли варто звернутися за допомогою фахівця

Багатьох цікавить, в яких випадках доведеться звертатися до фахівців за додатковою допомогою. Рекомендується сходити до лікарів, коли фобія дитини стає нав’язливою і супроводжується нічними кошмарами або безсонням. Серед фахівців, які допоможуть впоратися з фобією, виділяють психотерапевтів і психологів.

Дитина боїться комах до істерики: в чому причина і що робити

Як правильно поводитись батькам в момент істерики

Деякі батьки не знають, що робити і як себе вести в момент істерики малюка. Виділяється кілька рекомендацій, яких повинні дотримуватися молоді батьки.

У 1 рік

Якщо у дитини почалася істерика при вигляді комахи, треба негайно його заспокоїти. Для цього малюка беруть на руки і спілкуються з ним, щоб він зміг відволіктися.

У віці 2 років

При появі істерики у дворічному віці дитину треба негайно відвести від об’єкта страху і заспокоїти. Щоб дитинка перестав хвилюватися і боятися, що з ним спілкуються або дають іграшку для відволікання уваги.

Дитина боїться комах до істерики: в чому причина і що робити

В 3 роки

З трирічного віку з дитиною можна повноцінно спілкуватися, і тому якщо у нього часто з’являються істерики, треба проводити з ним бесіди з цього приводу. Також треба частіше прогулюватися з ним на природі, щоб показати йому комах і пояснити, що вони не заподіють йому шкоди.

Висновок

У деяких дітей виявляється энтомофобия, яка викликана боязню комах. Щоб позбавитися від неї, треба ознайомитися з основними методами допомоги дитині та особливостями їх застосування.

Моя довідка - Корисні поради