Чи можна в баню при ГВ: вплив парної на лактацію, користь і протипоказання

Російською лазнею користувалися наші прадіди, вважаючи її найкращим місцем для оздоровлення організму. Сауну фіни придумали. Відрізняється вона від лазні тим, що в ній сухий пар, а не вологий. Корисність лазні оцінена давно, і залежить вона від періодичності відвідування, стану людини. Жінкам після пологів потрібні водні процедури, але у них виникають сумніви, чи можна при ГВ у лазню, чи буде від цього користь. Думки фахівців з цього приводу суперечливі.

Чи можна ходити в лазню годуючій мамі

У старовину лазня була не тільки місцем, де можна було скинути з себе вантаж турбот, очистити організм від шлаків і токсинів. Народження дитини відбувалося також в лазні. Це вважалося природним.

Але з часом змінилися умови життя, жінці надають кваліфіковану допомогу при пологах.

І в баню, сауну радять ходити тоді, коли організм жінки зміцніє після народження немовляти.

Існує думка, що годуючим матусям не можна перегріватися, а то молока буде менше. Але лікарі не згодні з таким висновком. Якщо дотримуватися правила відвідування парної, то проблем з лактацією не буде.

Коли варто почати відвідування лазні після пологів

При впливі високих температур в організмі відбуваються зміни. Йде зниження рівня молочної кислоти, що сприяє заспокоєнню, зміцненню імунітету. Але й негативний вплив присутній. В одного підвищується тиск, тому не можна довго перебувати в парній. В іншого можуть загостритися запальні процеси. Тому жінці після пологів не варто відразу відвідувати лазню. Потрібно потерпіти 6-8 тижнів, щоб стабілізувалася лактація, організм прийшов у норму.

Чи можна в баню при ГВ: вплив парної на лактацію, користь і протипоказання

Жінкам після кесаревого розтину рекомендують відмовитися від сауни до тих пір, поки повністю не заживе хірургічний рубець. Адже треба захистити себе від проникнення всередину патогенних мікроорганізмів. Можна почекати 2-3 місяці після пологів, щоб отримати задоволення від лазні.

Користь банних процедур для здоров’я жінки після пологів

Після такого струсу організму, який отримує жінка під час пологів, їй необхідно:

 • вивести з організму шлаки і токсини;
 • поліпшити обмінні процеси;
 • зміцнити імунну систему;
 • підвищити тонус м’язів;
 • омолодити шкіру;
 • скинути набрався вагу.

Чи можна в баню при ГВ: вплив парної на лактацію, користь і протипоказання

Все це досягнуто відвідуванням лазні. У сауні проводять загартувальні процедури, щоб запобігти виникнення небажаної застуди. Але паритися треба розумно, адже при високих температурах, довгому перебуванні в приміщенні, жаркому і вологому, виникає небезпека зниження лактації. Та й витримати умови лазні не кожній під силу.

Як висока температура впливає на лактацію

Боятися відвідувати лазневі процедури в період ГВ жінці не варто. Якість грудного молока залишиться колишнім після того, як сходиш в баню. Доведено, що при спеці посилюється лактація, тому іноді корисно сходити в парилку. Але якщо залози слабкі, то молоко почне мимоволі витікати. Це необхідно передбачити перед відвідуванням сауни.

Радять зціджувати молоко перед тим, як йти в лазню. Це допоможе менше виділятися молозива з грудей. Особливо процедура потрібна, якщо сауна громадська.

Зниження вироблення молока буде, коли жінка захоплюється перебуванням в парильні. Підвищене потовиділення веде до зневоднення організму. Звідси походить брак материнського молока для дитини. Уникнути цього допоможе вживання великої кількості чистої води, соків.

Чи можна в баню при ГВ: вплив парної на лактацію, користь і протипоказання

Коли погодувати дитини: до або після парилки

Уникнути витікання молока під час банних процедур можна не тільки зціджуванням. Перед тим як піти в сауну, слід погодувати малюка. І тільки після годування зцідити залишки в чисту ємність. Для любительок попаритися на баню йде від 2 до 3 годин. При щільному годуванні груддю немовля він цілком обійдеться цей час без мами.

Після сауни треба трохи відпочити і дати груди дитині, щоб молоко не застоювалася в грудях. Воно буде виділятися рясно, і дитині вистачить його надовго.

Що необхідно взяти з собою

Якщо до пологів жінка любила попаритися, то вона знає, що треба взяти обов’язково в сауну попити. Для цього підходить більшою мірою проста вода, але не холодна, а кімнатної температури. Користь принесе чашка трав’яного або зеленого чаю, стакан соку, мінеральної води. Пити треба багато, щоб зберегти норму вологи в організмі.

Чи можна в баню при ГВ: вплив парної на лактацію, користь і протипоказання

З-за рясних виділень молока беруть мінімум 3 рушники. На одному можна буде полежати в парній, а іншим витиратися. Маленьке м’яке рушник підкладають під груди, щоб на нього стікало молоко.

Не можна йти в лазню без:

 • зручною взуття;
 • простирадла для укутування після парилки;
 • капелюхи з повсті;
 • зручною мочалки;
 • мила і шампуню;
 • гребінця.

Всі речі знайомі жінкам, які відвідують лазню регулярно. Якщо йдуть перший раз, то беруть кошти від високого тиску.

Чи можна в баню при ГВ: вплив парної на лактацію, користь і протипоказання

Основні правила відвідування лазні під час ГВ

Жіночому організму, що перенесла вагітність, пологи, важко увійти в норму. Відвідуючи сауну, можна отримати таку струс, після якої довго доведеться приходити в себе. Організм ще так слабкий, що треба розумно діяти на нього високими температурами і вологістю. У всьому повинна бути поступовість, послідовність, помірність.

Тривалість перебування в лазні

Як не приємно знаходитися в парній, відчуваючи, як очищається організм, але слід обмежити себе у часі. Спочатку варто посидіти 5 хвилин, уважно стежачи за своїм станом. Вдруге заходять не раніше ніж через 15-30 хвилин. Якщо почувають себе нормально, то паритися залишаються на 7-10 хвилин.

Чи можна в баню при ГВ: вплив парної на лактацію, користь і протипоказання

При цьому існує заборона на те, щоб попаритися, пірнати в сніг або холодну воду басейну. Це шкідливо при грудному вигодовуванні.

Дотримуємося температурного режиму

Підвищення температури в парній досягає 60-100 градусів. Жінки у період лактації слід розумно підходити до відвідування парильні. Температуру в ній встановлюють поступово, якщо власна лазня.

У громадській сауні намагаються утриматися від заходу в парильню, якщо температура там дуже висока, і починає крутитися голова. Не можна забувати, що гірше себе почувають, коли підвищується вологість разом з температурою. Вона повинна бути в сауні в межах 10% при температурі в парильні в 60 градусів. Тоді будеш почувати себе краще.

Чи можна в баню при ГВ: вплив парної на лактацію, користь і протипоказання

Без контролю температурного режиму та вологості повітря в сауні може виникнути поколювання, печіння в області грудей. В цьому випадку краще залишити парилку.

Вживання їжі та питної режим

Не можна ходити в парилку на голодний шлунок. Переповнювати його їжею також не рекомендують. За 2-3 години до миття слід з’їсти легкий салат або малокалорийное блюдо. В баню не прийнято брати продукти харчування. А ось напоїв приділяють особливу увагу. Люблять взяти з собою квас, чай, настояний на травах.

Важливо, щоб напої не були холодними, так як це призведе до застуді, ангіні.

Алкогольні напої, пиво вживати не можна. З-за них чутливість притупляється, і важко зрозуміти, жарко тобі чи ні. Звідси і проблеми з серцем і тиском.

Взуття і головний убір

Ходити босими не рекомендують, особливо в громадських лазнях. Але й у своїй краще ходити в спеціальних тапочках або сланцях. Вони захистять ноги від ураження грибком.

Чи можна в баню при ГВ: вплив парної на лактацію, користь і протипоказання

Шапочку з повсті або фетру набувають ті, хто любить паритися. Вона закриє голову, врятує від сильної спеки. Небезпечно, коли йдуть без шапки в парилку. Може статися тепловий удар, наслідком якого стануть головні болі, мігрень.

Запобіжні заходи під час банної процедури

Жінці треба налаштуватися на те, що не можна під час миття у лазні:

 • шмагати себе віником;
 • розпаленим з парильні обливатися холодною водою, розтиратися снігом;
 • пити алкогольні напої;
 • паритися на голодний та переповнений шлунок;
 • сидіти на самій верхній полиці.

Якщо без віника жінці важко обійтися, то можна користуватися ним, обережно постукуючи по тілу.

Чи можна в баню при ГВ: вплив парної на лактацію, користь і протипоказання

Протипоказання для годуючої матусі

Для отримання банних задоволень є заборони. Не радять митися в лазнях або саунах тим, хто страждає:

 • хворобами серця, судин;
 • неврозами, мігрень;
 • цукровий діабет;
 • ожиріння 2-го ступеня.

Не можна митися, коли запав або гриппуешь. Утриматися від походів у сауну слід особам, у кого знижений імунітет, є інфекції шкірних покривів.

Моя довідка - Корисні поради