Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

Куди поїхати з дітьми в Болгарію, запитують батьки немовлят. Як поєднати оздоровлення всіх членів сім’ї і огляд визначних пам’яток? Болгарія — країна з розвиненим туризмом. Сюди їдуть любителі пляжного, гірськолижного, санаторного та культурного відпочинку. Але як скрізь встигнути з маленькою дитиною? І чи підійде клімат країни малюкові у високий сезон?

Коли в Болгарію краще їхати на море з невеликим дитиною?

Маленька дитина складніше переносить адаптацію до нових кліматичних умов. Тому для пляжного відпочинку рекомендується вибирати час, коли перепади температури не настільки значні.

Купальний сезон починається в травні, а закінчується у вересні. Високий сезон триває з кінця липня і триває до першої половини серпня. Для успішного відпочинку на морі батькам слід вибрати час, коли вода прогрілася, і стало можна купатися, а нічні температури не різко відрізняються від денних.

Погода і клімат

Клімат Болгарії має виражену сезонність. І це слід оцінити при виборі місяця відвідування країни.

Ранньою весною на південному березі з’являються перші туристи. В цей час стихають хвилі на морі, багато сонячних днів. Але занадто виражена різниця між денними і нічними температурами. На початку березня Болгарію відвідують батьки з немовлятами, для яких важливо подихати морським повітрям. Ціни на житло найнижчі.

Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

Квітень характеризується великою кількістю дощів на узбережжі. Перебувати там з маленькою дитиною некомфортно. Але купити путівку в санаторій з мінеральними джерелами буде корисно.

Травень — місяць відкриття купального сезону. Але починається він спочатку на південнобережних курортах. Там дрібніше море, і швидше прогрівається вода. Однак ночі бувають холодними, тому для вечірніх прогулянок з малям слід взяти теплий одяг і взуття.

Влітку

Червень — дуже комфортний місяць для відпочинку з немовлям на південному березі Болгарії. Вранці (після 11 годин) приємно перебувати на пляжі. Температура повітря вже + 25 градусів, моря — +20. Невеликий недолік місяця — короткі дощі в першій половині.

Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

Липень — високий сезон в Болгарії. Температури повітря на південнобережних курортах до +30 градусів, вологість низька. На півночі температура нижче на 1-2 градуси. Спека малюками переноситься легко. Але в цей час багато туристів, і ціни на житло підвищені.

Серпень — завершення високого сезону. На море дуже жарко, рекомендується виводити малюків після 11 годин додому. Починаються дощі. Але ціни трималися високі.

Восени

Перша половина вересня — оксамитовий сезон. На південнобережних курортах триває купальний сезон. На півночі часті дощі. Ціни знижуються, туристів стає менше. Дуже добре відпочивати на морі з малюком.

У жовтні відпочивати з крихтою на море незатишно. Але непогано відвідати бальнеологічний курорт. Зручно поєднувати оздоровлення та екскурсії.

Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

У листопаді пляжі остаточно порожніють. На узбережжі сильні вітри, дощі. Море хвилюється. Але в кінці листопада починається гірськолижний сезон. І відпочивати з малюком треба там.

Взимку

На узбережжі раніше некомфортно. Але на гірськолижних курортах пік сезону. З підрощених дітками можна поїхати туди.

Температура води в морі

На південному березі температура води в купальний сезон вище на 1-2 градуси. Це пов’язано з меншими глибинами. Але в інші місяці може відрізнятися на 10 і більше градусів.

Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

Як дістатися до Болгарії?

Між Росією і Болгарією немає прямих поїздів. Тому на потязі доведеться їхати з пересадками на нерегулярних маршрутах. З маленькими дітьми це не найзручніший шлях. Деякі туристи воліють подорожувати на особистому транспорті. В цьому випадку доведеться прокласти маршрут, заздалегідь потурбуватися про візи та готелях для нічного відпочинку. При таких поїздках діти повинні бути привчені до довгого знаходження в автомобілі.

Самий короткий шлях лежить через Україну. Але враховуючи політичну ситуацію, доведеться їхати в обхід: через Білорусію, Польщу, Словаччину, Угорщину, Румунію.

Перевага такого пересування: можливість огляду визначних пам’яток країн Європи і вільне переміщення всередині країни. Але слід врахувати, що турист максимальна кількість днів повинен перебувати в країні, куди була видана віза.

Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

Авіакомпанії надають різні за ціною квитки на прямі рейси до Болгарії. При подорожі з маленькими дітьми це найбільш зручний спосіб.

Що подивитися

У Болгарії розвинений і культурний туризм. У вільний від пляжного відпочинку можна відправитися на огляд визначних пам’яток.

Природні пам’ятки

Серед природних визначних пам’яток виділяється мис Капиакра, розташований недалеко від Каварна. Він заходить в безодню моря на 2 км. Тут до сих пір знаходять предмети часів Римської імперії. Цікаво відвідати з дітьми природний заповідник Кам’яний ліс. Він розташований між містами Варна і Софією. Слід врахувати: відвідування природного музею платне.

Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

Історичні пам’ятки та музеї

У Болгарії досить історичних місць. Для їх огляду навряд чи достатньо однієї поїздки. Тому слід зупинитися на основних. Варто погуляти у фортеці Овеч, розташованої недалеко від Варни. Вона зберігає сліди турецького панування.

Малюкам буде приємно відвідати замок Закохана у вітер. Це місце недалеко від Равадинова. Новий Музей, але там чудовий тінистий парк і цікава експозиція. Цікаво просто погуляти по старій частині Несебра. Місто можна вважати природним музеєм під відкритим небом.

Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

Найпопулярніші курорти Болгарії для відпочинку з дітьми

Традиційно туристи з дітьми відвідують певні курорти. Там є місця для дитячого дозвілля та місця, де можуть розважитися батьки.

Албена

Албена має Синім прапором. Це означає, що курорт — екологічно чисте місце. Тут чисте море, дрібний і пологий вхід у воду. Діти подовгу купаються на мілководді. В Албені є багато готелів на будь-який смак. Можна знайти місце, де зупинитися з дитиною будь-якого віку. На території курорту розташовані кафе та ресторани, де в меню включені дитячі страви.

Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

Важливо знати: безкоштовно на автомобілі можуть знаходитись на курорті тільки відпочиваючі там. Для решти парковка платна. Албена недешевий курорт. Але високі ціни на послуги визначаються відмінною екологією і красою пейзажів.

Золоті Піски

Раніше це місце називалося Узункум, тобто «довгі піски». З 1967 року тут працює курорт Золоті піски. Переваги:

  • розвинена інфраструктура (без праці можна знайти місце для їжі батьків і дитини);
  • обладнані дитячі пляжі;
  • тепле мілке море;
  • безліч ігрових майданчиків;
  • величезний вибір житла.

Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

Місце дуже зелене, курорт знаходиться на території національного парку ” Золоті піски. Недолік: відпочивати тут дорожче, ніж на інших курортах.

Сонячний берег

Поряд з морським курортом розташована невисока гірська гряда. Таке сусідство робить курорт привабливим для туристів: літня спека не так сильно відчувається, а повітря чисте і свіже. Пляжі дуже чисті, море дрібне і спокійне. Малеча довго купаються в теплій воді. Житло представлено на будь-який смак і гаманець. Харчуватися з дитиною можна у кафе на набережних. Але за чистоту доводиться платити: всі послуги на пляжі платні.

Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

Несебр

Курорт розташований на скелястому острові, що з’єднуються з материком мостом. Це місто — музей під відкритим небом. Пляжі мають сектора для безкоштовного відпочинку. Частина пляжів дикі, на них навіть немає рятувальних вишок.

На платних пляжах є місця для купання дітей, а є досить глибокі місця. Туристів набагато менше, ніж в розташованому неподалік Сонячному березі. Відпочинок в Несебрі цікавий для дітей (8+).

Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

Дюни

Курорт працює з 1986 року. Він розташований на території національного заповідника. Піщані пагорби примор’я порослі соснами. З півдня курорту знаходиться гори Странджа. Тому морське повітря розбавлений гірським і напоєне сосновим ароматом. Це місце ідеально для лікування. Багато батьків обирають його для оздоровлення немовлят.

Созополь

Місто цікавий як культурний центр. Постійно проводяться цікаві фестивалі. Але пляжів з зручним для дитини входом мало: в основному обриви і галька. Житло можна зняти як поблизу моря, так і подалі. На кожному кроці розташовані кафе і ресторанчики, де є дитяче меню. Цей курорт підійде батькам з дітьми постарше (10+).

Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

Святий Костянтин і Олена

Це найстаріший курорт в Болгарії. Він працює з 1908 року. Перевага курорту: поєднання моря, гір і мінеральних джерел. У повітрі висока концентрація негативних іонів, це зміцнює легені.

На території є ванни з мінеральною водою. На відміну від сусідніх курортів туристів небагато. Це місце підійде тим батькам, які ставлять за мету зміцнити здоров’я дитини. Приїжджати можна з дітьми будь-якого віку.

Болгарія з дітьми: куди поїхати на море і як краще дістатися

Нюанси відпочинку з дітьми

Перед поїздкою в Болгарію рекомендується придбати медичну страховку на дорослих і дитини. Для запобігання захворювання ротавирусом слід дотримуватися правил гігієни: мити руки з милом, промивають окропом фрукти і овочі, не пити сиру воду з-під крана.

Харчуватися слід в кафе і ресторанах, де персонал дотримується санітарні правила: носить чистий одяг, стежить за чистотою столів і посуду. Під час відпочинку на пляжі рекомендується використовувати парасольки або тіньові навіси. Ніжну шкіру малюка потрібно змащувати захисним кремом. Увечері слід надягати теплі речі (при необхідності).

Моя довідка - Корисні поради