Аспіратор для новонароджених: опис видів, який краще і інструкція по застосуванню

З допомогою аспіратора для новонароджених батьки доглядають за носом свого малюка. Перші роки життя це пристосування допомагає видаляти слиз, утруднює дихання. Виділення можуть бути викликані вірусами, звичайною застудою, алергією, сухим повітрям в приміщенні.

Призначення

Пристрій призначений для відновлення носового дихання. Забитий соплями ніс заважає малюкові спати, з-за забитого носа порушується апетит. Роздратована слизова може стати причиною ускладнень. Особливо небезпечні немовляті соплі зеленуватого або жовтого кольору, вони можуть стати причиною отиту, риніту, гаймориту. Вдихаючи ротом холодне повітря, малюк може застудити горло, органи дихання.

Принцип пристрою і різновиди

Для видалення в’язкого секрету використовують відсмоктуючі пристрою — аспіратори. Вони бувають 4 видів:

 • механічні;
 • електричні;
 • вакуумні;
 • спринцівки.

Вакуумний прилад

Має вигляд трубки, підключається до побутового пилососа. У комплект входять спеціальні насадки, за допомогою яких з носової порожнини видаляється густий секрет.

Аспіратор для новонароджених: опис видів, який краще і інструкція по застосуванню

Електричний назальний

Електронний прилад має електропривод. Він створює тягу потрібної сили, її інтенсивність можна регулювати. Ці пристрої зменшують ймовірність зараження дорослої, так як відсутній прямий контакт дорослого з дитиною.

Механічні

Простий пристрій у вигляді трубки, забезпеченою 2 насадками. Мундштук призначений для дорослого, він бере його в рот і втягує повітря. Другий наконечник вставляють в ніздрю дитини. Пристрій оснащений фільтром для того, щоб слиз не потрапляла дорослому в рот.

У вигляді спринцівки

Звичайна груша, яку можна купити в аптеці. З її допомогою можна очищати носик немовляти з перших днів після народження. Виготовляють спринцівки для малюків з м’якого матеріалу, він не травмує ніжну слизову.

Аспіратор для новонароджених: опис видів, який краще і інструкція по застосуванню

Критерії вибору приладу

При виборі соплевідсосу батьки повинні керуватися певними правилами. Аспекти, які вони повинні брати до уваги:

 • прилад повинен відповідати віку;
 • максимально простий догляд за деталями пристрою (збірка, розбирання, миття);
 • у комплекті має бути ємність для збору секрету, обладнана одноразовим фільтром;
 • можливість контролювати глибину проникнення наконечника в ніс;
 • ступінь шуму, виробленого приладом.

Як користуватися аспіратором для новонароджених

З аспіратором для грудничка іде інструкція, в якій детально описується процес видалення слизу. Щоб не піддавати дітей повторного зараження, необхідно міняти насадки.

Аспіратор для новонароджених: опис видів, який краще і інструкція по застосуванню

Підготовчі дії

Перед процедурою очищення від засохлої слизу в ніс закапують фізрозчин чи дозволені в грудному віці препарати:

 • «Хьюмер»;
 • «Салін»;
 • «Марімер».

Дитину укладають на спинку, щоб трохи закинути голову назад, під шию підкладають згорнутий валиком рушник.

Процедура очищення носа

Грушею видаляти соплі простіше всього. Її спочатку стискають, щоб з неї вийшло все повітря, і тільки потім наконечник вводять в одну ніздрю, другу в цей час можна трохи притиснути пальцем. Повільно розтискаючи руку, соплі всмоктують в грушу. Наконечник виймають, слиз видавлюють на марлеву або паперову серветку. Очищений наконечник вводять у другу ніздрю.

Аспіратор для новонароджених: опис видів, який краще і інструкція по застосуванню

Вакуумні прилади збирають згідно інструкції. Пристрій складається з 2 колб і наконечника, одна приєднується до пилососа. Для регулювання потужності на ній є отвір. Щоб зменшити силу всмоктування, його прикривають, для збільшення закривають. Пилосос включають, коли пристрій зібрано і наконечник вставлений в ніздрю. Вакуумні аспіратори можуть працювати в ручному режимі. Один кінець звільняють від конічного наконечника. Мама бере його в рот і витягує соплі з носика малюка. Після процедури прилад розбирають і стерилізують всі деталі.

Електричний аспіратор обладнаний силіконової насадкою, її вводять в ніздрю, включають пристрій. Другу ніздрю в цей час прикривають вказівним пальцем. Малюк може перебувати в сидячому положенні.

Техніка безпеки при використанні аспіратора

Діти не люблять процедури очищення носа, їх різкі рухи можуть призвести до травмі слизової. При неправильній експлуатації пристрою можливі кровотечі з-за того, що насадка присмокталася до стінки носа. Під час процедури необхідно контролювати глибину введення наконечника, не залишати його в ніздрі.

Аспіратор для новонароджених: опис видів, який краще і інструкція по застосуванню

Протипоказання до використання

Застосовувати прилади для відсмоктування соплів протипоказано при непрохідності носових проходів, новоутвореннях в носоглотці, частих кровотечах. Купувати прилад стоїть тільки після огляду дитини ЛОР-лікарем.

Кращі марки для новонароджених

Оцінюють, який краще, по технічним параметрам і фірмі-виробнику. При покупці ціна теж має значення. Орієнтовні ціни на найбільш затребувані моделі наведені в таблиці.

Найменування Ціна
Happy Baby 450
«Отривин бебі» 355
Baby vac 1500
Pigeon Baby 730
Nosefrida 750
BEBE CONFORT 470
«Аква Маріс» 340
CLEANOZ 1600
Chicco 320
Coclean New 7800

Аспіратор для новонароджених: опис видів, який краще і інструкція по застосуванню

«Отривин бебі»

По зручності експлуатації, безпеки механічний відсмоктувач «Отривин бебі» можна поставити на одне з перших місць. Він укомплектований 3 насадками знімного типу, мундштуком, контейнером для збору слизу. Його безпечність підтверджена клінічними випробуваннями. Слиз видаляється ідеально, повторне потрапляння в носову порожнину виключено, повітря циркулює в одному напрямку. Пристосування можна застосовувати для промивання носа.

Baby vac

Країна-виробник Угорщина. Соплеотсос працює від звичайного побутового пилососа. Очищення носа відбувається швидко і якісно. М’які Насадки, корпус виконаний з пластика підвищеної міцності. Прозора трубка пристосування дозволяє контролювати процес.

Аспіратор для новонароджених: опис видів, який краще і інструкція по застосуванню

Pigeon Baby

Прилад дозволений до застосування з народження. Аспіратор виготовлений з поліпропілену і силікону. Слиз збирається у флакон. В ніс дитини вводиться насадка, дорослий відсмоктує слиз допомогою трубочки.

Назальний аспіратор Nosefrida

Зручний назальний аспіратор виготовляють у Швеції. Для захисту трубки від слизу в комплекті йдуть гігієнічні фільтри. Кругла форма наконечника виключає ушкодження слизової. Процедура очищення займає мало часу завдяки великому резервуару для збору слизу. Застосовувати модель можна з 3 місяців.

BEBE CONFORT

Механічне пристосування виробляють у Франції, виготовляють з м’якого матеріалу. Коротка трубка до мінімуму скорочує час очищення носа від сопель. Трубка легко очищається від слизу за допомогою йоржика, що йде в комплекті.

Аспіратор для новонароджених: опис видів, який краще і інструкція по застосуванню

«Аква Маріс»

Оснащений супермягкими насадками (4 шт.) з фільтром, при їх заміні аспіратор може використовуватися багаторазово. Для зберігання пристрою є гігієнічний пластиковий футляр.

Coclean New

Електроприлад виробляють в Кореї. Його починають застосовувати, коли дитині виповнюється місяць. Це новинка, її використовують як соплеотсос і для розпилення. Прилад оснащений декількома насадками (вузький наконечник, насадка-спрей) і акумулятором вбудованого типу.

CLEANOZ

Пристрій електричне, може працювати від батарейок, є кнопка включення. Прилад підвищеної гігієнічності, мити його не потрібно. Наконечник змінюється перед кожною процедурою. Всі деталі виконані з м’якого пластику, вони не травмують слизову носа. Соплеотсос можна вводити в експлуатацію з 3 місяців.

Аспіратор для новонароджених: опис видів, який краще і інструкція по застосуванню

Chicco

Пристосування має зручну форму, легко розбирається, що миється. Матеріал довговічний, це гнучкий, м’який пластик. Форма наконечника анатомічна, вона забезпечує якісне видалення слизу. Для регулювання потужності пристрій укомплектовано фільтром з поролону.

Happy Baby

Механізм дії вакуумний. Ефективне і швидке видалення слизу забезпечує зручна насадка. У продажу є одноразові насадки, їх використання підвищує ступінь гігієнічності процедури очищення. Догляд за пристосуванням простий. Часу на розбирання, миття йде мало. Будь-яка модель аспіратора призначена для очищення носа від рідкого слизу. Засохлий секрет вони не видаляють.

Моя довідка - Корисні поради