«Амоксиклав» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

«Амоксиклав» — антибактеріальний препарат, рекомендований для застосування при захворюваннях дихальних шляхів, інфекційних та вірусних хворобах. Проведені дослідження довели, що невеликі дозування засобу абсолютно безпечні для організму. Незважаючи на нешкідливість ліки, при використанні «Амоксиклаву» при ГВ краще попередньо порадитися з лікарем, самолікування може завдати шкоди дитині.

Склад і основна діюча речовина

У складі ліки лише два компоненти. Головна складова препарату — амоксциллин (руйнує бактерії на клітинному рівні). Допоміжний компонент — клавуланова кислота (підвищує опір впливу антибіотика бактерій).

Форма випуску ліки

Препарат випускається в декількох формах. Найчастіше використовуються таблетки, які розчиняються у кишечнику. Випускаються також капсули для розсмоктування в порожнині рота. Лікування при ускладненнях використовують порошок (вимагає приготування розчину) і засіб для введення внутрішньом’язово.

Фармакологічні властивості

Активні компоненти проникають в кров, рівномірно розподіляються по тканинах органів. Незначна кількість надходить у материнське молоко. Складові ліки не метаболізуються і виводяться нирками через півтори години після прийому.

«Амоксиклав» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

Безпека «Амоксиклаву»

Препарат вважається безпечним, оскільки активні речовини не накопичуються в організмі, а повністю виводяться через короткий час. Єдина умова — не поєднувати з іншими ліками без призначення лікаря, є ризик спровокувати хімічну реакцію.

Коли призначають препарат

Є чимало захворювань, при яких рекомендується використовувати ліки. Головна умова для годуючих мам — попередньо пройти медичний огляд і приймати засіб тільки з дозволу лікаря.

Читайте також:
Куди сходити з дитиною в Бєлгороді: опис кращих розважальних центрів і парків відпочинку

«Амоксиклав» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

При маститі

Своєчасне застосування Амоксиклаву» дозволяє годуючим мамам запобігти розвиток маститу — перехід в гнійну форму. Одночасно препарат покращує самопочуття, загальний стан.

При циститі

Збудник циститу — інфекція, тому застосування Амоксиклаву» дозволяє швидко усунути тривожні ознаки захворювання.

Активні компоненти ліки знищують небезпечну мікрофлору і придушують розмноження бактерій.

При пієлонефриті

Діюча речовина знищує кишкову паличку, ентерококи. Якщо своєчасно почати лікування, запобігти запалення нирок вийде за короткий час.

«Амоксиклав» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

При уретриті

Ліків під силу знищити мікроорганізми, що провокують запальні процеси в сечовипускальному каналі. Нерідко захворювання вражає статеві шляхи, «Амоксиклав» дозволяє припинити поширення інфекції і відмовитися від застосування додаткових препаратів.

Чи можна годувати грудьми дитину під час лікування?

Медики попереджають — використання «Амоксиклаву» в період грудного вигодовування можливо, але тільки суворо дотримуючись рекомендовані дозування і слідуючи усім вимогам. Заборонено перевищувати дозування, вживати додаткові ліки.

«Амоксиклав» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

Як вплине на організм немовляти

З материнським молоком маленький організм потрапляє незначна кількість препарату, але навіть цього часто виявляється достатньо, щоб спровокувати алергію. Якщо помічені тривожні ознаки, краще на якийсь час перевести малюка на суміші, а молоко зціджувати. Якщо симптомів алергії (висипання, почервоніння дерми, нудоти) немає, відмовлятися від лактації не слід.

Інструкція та дозування препарату при ГВ

В період лактації зазвичай для лікування використовуються таблетовані форми, але при наявності ускладнень лікарі призначають прийом розчину всередину або введення внутрішньом’язово суспензії.

«Амоксиклав» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

Тривалість лікування — до двох тижнів. Курс розраховується лікарем в залежності від стадії захворювання та стану здоров’я.

Таблетована форма

Драже краще попередньо розжувати у ротовій порожнині або розчинити у воді. У добу рекомендується приймати ліки тричі по одній таблетці.

Читайте також:
Що повинен уміти дитина в 1 рік і 3 місяці: норми і особливості розвитку

Форма суспензійна

Розчини для ін’єкцій призначаються тільки при наявності ускладнень. У день препарат вводиться двічі.

Протипоказання

Є кілька заборон на застосування Амоксиклаву», які краще вивчити заздалегідь. Не слід використовувати антибактеріальну ліки в таких випадках:

 • при негативній реакції організму на складові препарату;
 • при підвищеній чутливості до медикаментів;
 • при гепатиті;
 • при холестатичної жовтяниці.

«Амоксиклав» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

Не слід також приймати засіб, якщо у малюка спостерігаються ознаки захворювань, доведеться припинити лактацію або відмовитися від прийому «Амоксиклаву».

Побічні ефекти

Неправильне застосування, зловживання препаратом, недбале ставлення до протипоказань часто призводять до небажаних ефектів. Серед побічних проявів зазначають:

 • алергію (висипання, плями почервоніння);
 • збій в роботі травних органів (сильне блювання, нудота);
 • проблеми з нервовою системою (безсоння, головні болі, мігрені, запаморочення);
 • розвиток патологій печінки;
 • зміна складу крові.

Медична статистика свідчить, що побічні прояви турбують вкрай рідко, особливо якщо строго дотримуватися медичним рекомендаціям.

«Амоксиклав» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

В яких випадках категорично заборонений прийом

Категорично не рекомендується використовувати ліки, якщо малюк хворий або погано себе почуває. У таких випадках мамі доведеться вибирати — або вдатися до годування малюка сумішшю, або застосувати інший медикамент, який більше підходить до маленького організму.

Відгуки годуючих мам

Якщо уважно вивчити відгуки жінок на форумах, легко помітити, що молоді мами позитивно відгукуються про препарат. Про небажаних проявах інформації майже немає, ліки дбайливо впливає на маленький організм і ефективно видаляє захворювання у жінок.

«Амоксиклав» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

Аналоги

Якщо з якої-небудь причини медиками заборонено застосування Амоксиклаву», рекомендується вдатися до допомоги аналогів. Серед засобів зі схожим дією зазначають:

 • «Флемоклав»;
 • «Аугментин»;
 • «Бактоклав»;
 • «Коакт».

Навіть при використанні аналогів попередньо потрібно порадитися з лікарем і суворо дотримуватися призначені дозування. Не приймати одночасно декілька ліків, що однаково впливають на організм.

Читайте також:
Перець при грудному вигодовуванні: чи можна вводити в раціон болгарська, чорний і червоний

«Амоксиклав» при ГВ: інструкція по застосуванню, чи можна приймати

Умови відпуску і зберігання

Для придбання «Амоксиклаву» не потрібен дозвіл лікаря, засіб є у вільному доступі в аптеці. Незважаючи на це, не слід приймати таблетки або суспензію без медичних рекомендацій, є ризик завдати шкоди дитині чи мамі.

Зберігати упаковку з ліками в сухому прохолодному місці. Температура — не вище 25 градусів. Простежити, щоб у малюків або домашніх тварин не було доступу до препарату.

«Амоксиклав» не даремно вважається безпечним антибактеріальним ліками, у складі відсутні агресивні складові. Незважаючи на це, годуючим мамам краще не займатися самолікуванням, легко заподіяти шкоду малюкові, якщо не виконувати медичні рекомендації.

Моя довідка - Корисні поради