Види реклами в Однокласниках і способи її розміщення

ОК – друга по популярності соціальна мережа в Російській Федерації. Її цільова аудиторія – користувачі не похилого віку, як помилково думають багато хто, а люди у віці від 25 до 35 років. Однокласники визнані хорошим майданчиком для платного і безкоштовного розміщення реклами. Всім бажаючим просувати свої товари або послуги на цій платформі потрібно знати, які види рекламного контенту існують і як їх розміщувати на сайті.

Переваги реклами в Однокласниках

Реклама в Однокласниках дуже ефективна. Цей сайт знаходиться на другому місці за популярністю в РФ серед соціальних мереж і на 5 місці за відвідуваністю серед будь-яких сайтів в Росії. Щодня в сервіс заходить від 40 до 50 мільйонів осіб.

Аудиторія ОК різноманітна – це чоловіки і жінки у віці від 25 до 35 років, відвідувачі жіночої статі від 35 до 45 років, люди пенсійного віку обох статей. Ці категорії – цільові клієнти більшості компаній та ІП.

Думка экспертаЛика ТороповаМного часу проводжу в соціальних мережах, улюбленець – InstagramОшибочно вважається, що ОК – сервіс для домогосподарок і непрацюючих людей. Це хибна думка. Ці дві категорії становлять не більше 10% від усіх відвідувачів. Основна аудиторія – це фахівці, службовці і керівники, далі йдуть робітники та учні і тільки потім – домогосподарки та безробітні люди.

Сервіс користується високою і практично однаковою популярністю у всіх регіонах країни. Це буде важливо для тих, хто веде свою діяльність на всій території Росії, наприклад, для інтернет-магазинів.

Види

В Однокласниках доступні три види реклами: безкоштовно, платна в групах (через біржі та адміністраторів) і платна таргетингова реклама. При цьому не має значення, для яких цілей їх використовувати. Різниця тільки в методах та ефективності.

Платна

Платна реклама в групах – це купівля місць для публікації реклами в громадах ОК. Якщо групи і цільова аудиторія підібрані вірно, ефективність такого типу реклами дуже висока. Користувачам буде цікавий розміщений контент, а людина зможе заробити на продажу товарів або приверне відвідувачів на свій сайт або в групу.

Платна таргетингова реклама – це великий набір форматів рекламного контенту з точним зазначенням аудиторії, на яку вони розраховані. Користувач сам вибирає вік клієнтів, захоплення, освіта, тип зайнятості, фінансові можливості, сімейний стан і т. д.

Формати таргетингової реклами:

  • Банери розміщуються на Однокласниках в колонці праворуч, бувають двох розмірів. Їх вартість можна розрахувати самостійно, але вона досить висока. Діють такі банери довгий час.
  • Промопосты – оголошення на спеціальних місцях у групах без прив’язки до їх тематики.
  • Pre-roll. Відео, яке програється перед початком ролика, який бажає подивитися користувач. Вартість невисока, але і ефективність низька. Такий контент потрібно регулярно оновлювати, щоб він не встиг набриднути користувачам.
  • Брендування. Створення запам’ятовується імені або назви. Методи – проведення опитувань, конкурсів, ігор і т. д. Гарний, що запам’ятовується, але дуже дорогий спосіб, відповідний для компаній з високими доходами, які готові витратити на рекламу великі суми.

Який спосіб вибрати – вирішувати самому користувачу залежно від коштів, які він готовий вкласти в рекламну кампанію.

Безкоштовно

Безкоштовна реклама використовується для безкоштовного просування товарів, послуг або майданчиків. Сьогодні практично непопулярна і малоефективна. Це самостійне додавання в друзі користувачів і запрошення їх у певну групу. Процес займає багато часу, але його можна автоматизувати за допомогою спеціального програмного забезпечення.

Як розмістити

Розмістити рекламу в Однокласниках нескладно, якщо знати, як це правильно зробити.

Платну

Опублікувати платну рекламу в групах в ОК можна, спілкуючись безпосередньо з керівниками спільнот або через біржу.

У першому випадку буде потрібно самостійно домовлятися з людьми і дізнаватися про можливість публікації і її вартості. При розміщенні через біржу потрібно зареєструватися в сервісі, вказати співтовариство і час розміщення реклами. Коли пост пройде перевірку, гроші підуть в резерв на рахунку, а після розміщення будуть переведені адміністраторам групи. У другому випадку користувач захищений від власників груп, здатних взяти гроші і не розмістити рекламу. На біржах можна подивитися статистику груп і побачити ефективність реклами в ній.

Для налаштування таргетованої реклами використовується сервіс MyTarget. Відкрити його можна з Однокласників, натиснувши на кнопку «Реклама» у нижній частині сторінки. На сервісі потрібно пройти реєстрацію або авторизуватися за допомогою профілів у соціальних мережах.

Далі потрібно продумати оголошення. У ньому не повинно бути нецензурних слів, сленгу, понад 50% тексту, а також більше 1 знака оклику. Створюючи рекламну кампанію, користувачеві потрібно вказати її мету, ввести посилання на ресурс, підібрати формат оголошення, ввести текст і завантажити зображення. Після цих дій вказується цільова аудиторія, вартість кліка і бюджет кампанії.

Безкоштовну

Щоб безкоштовно розмістити рекламу в Однокласниках, потрібно:

  1. Створити окрему сторінку, можна під вигаданим ім’ям і зробити тематичну групу. Нагадати її потрібним вмістом.
  2. Додати в друзі користувачів зі своєї цільової аудиторії, а потім надіслати їм запрошення в групу.

У цьому весь спосіб.

Щоб гарантовано привернути увагу, можна надсилати користувачам подарунок разом із запрошенням в друзі або групу. Контент повинен бути цікавим, щоб отримати багато «Класів», т. к. вони не тільки оцінюють пост, але й публікують у Стрічці користувача, а значить, його побачить ще більше людей в соціальній мережі.

Щоб реклама в Однокласниках принесла результат користувачеві, потрібно правильно вибрати її тип і розрахувати вартість. Безкоштовна є такою умовно, тому що для досягнення ефекту потрібно купувати програми для розкрутки, купувати лайки і нести інші витрати. Від платної результат вище, тому краще витратити гроші і отримати результат. Вибір типу рекламної кампанії залежить від фінансових можливостей користувача і від того, якого результату він бажає домогтися.

Моя довідка - Корисні поради