Творець соціальної мережі Однокласники – хто він?

Одне з питань користувачів – хто створив сайт «Однокласники». Соціальна мережа з’явилася в 2006 році і до цих пір популярна у аудиторії від 25 років.

Хто придумав і створив ОК

Ідея створення соціальної мережі «Однокласники» належить Альберту Попкову Михайловичу. Проект з’явився в 2006 році і перші два роки був платним. Користувачі могли зареєструватися, сплативши верифікацію даних та створення облікового запису.

У біографії розробника є цікаві факти:

  • «Однокласники» спочатку були запущені в США. Після, аудиторія поділилася на російськомовну та англомовну. Надалі, відсоток російських користувачів склав 75;
  • Попков був відомим веб-розробником, який працював над сайтом Canon, Нью-Йоркської поліції і одного з кандидатів в президенти США в 2000-х;
  • проект не був коммертизирован в 2006, а було як хобі для творця;
  • у 2007 році майже 30% акцій соціальної мережі були передані латвійської компанії Forticom.

Попков, створивши мережу «Однокласники» кілька разів потрапляв у скандали, але завжди залишав право на ресурс собі. Приміром, компанія i-CD Publishing звинуватила його в тому, що він займався розробкою, будучи в їх штаті. У відповідності з трудовим договором, це було порушення і Попкову довелося заплатити штраф.

Біографія

Першим користувачем який зареєструвався на Однокласниках в 2006 році, став дизайнер Дмитро Уткін. І на початку, соціальна мережа не була представлена, як комерційний проект. У тому ж році, в листопаді, кількість користувачів досягла 1,5 мільйона, що і стало причиною введення платних послуг.

У 2007 році, після серйозних фінансових вкладень, аудиторія збільшилася до 4 мільйонів. З’явилися функції пошуку по містах, Внз і робочим місцям.

Інші зміни в роботі:

  • у 2007 році сайт все ще залишається збитковим. Рік потому була введена функція платної реєстрації;
  • у 2009 Однокласники виходять на п’яте місце, серед популярних російськомовних сайтів;
  • 2010 рік – ОК були викуплені Mail.Ru, які змінили назву;
  • мобільна версія соціальної мережі двічі отримувала нагороду: «Золотий сайт».
Читайте також:
Як розблокувати свою сторінку в Однокласниках

У 2016 році Однокласники відсвяткували 10 років з дня запуску. На даний момент, відсутня платна реєстрація, додані ігрові додатки, а також функції оплати рахунків за допомогою ОК.

Хто власник соціальної мережі зараз

Однокласники і Вконтакте знаходяться під управлінням однієї компанії – Mail.ru. Права володіння належить не тій людині, який створив мережу Однокласники, а Алішеру Усманову – власнику групи Mail.

Але ім’я і офіційна розробка все ще належать Альберту Попкову Михайловичу. Алішер Усманов входить у п’ятірку найбагатших людей Росії і десятку по Великобританії. Але щороку, інформація змінюється і акції Mail вже впали в ціні.

Поточне фінансове становище компанії не позначається на прибутку від Однокласників і Вконтакте. Більш того, соціальні мережі регулярно впроваджуються фінансові функції, спрямовані не тільки на прибуток, але і зручність для користувачів.

Моя довідка - Корисні поради