Коли з’явилися соціальні мережі Вконтакте та Однокласники?

Вконтакте і ОК – схожі проекти з тієї причини, що знаходяться під управлінням Mail Group. Але одне з питань, який регулярно з’являється в мережі: що з’явилося раніше Вк або Однокласники?

В якому році з’явилися Однокласники

Порівнювання, що раніше ВК або Однокласники, потрібно дивитися по датах відкриття проектів, а не тестування. Дата запуску і розробки проекту ОК датується 26 березня 2006 рік. Відкритим для масового користування став 12 січня 2007 року. Соціальна мережа швидко набирала популярність і через 5 років (у 2011 р.) зібрала 100 мільйонів користувачів. У 2017 досягла позначки в 330 млн. користувачів. За статистичними даними, майже 17% росіян зареєстровані і відвідують ОК щодня.

При першому старті проекту, були доступні такі функції:

 • особиста переписка. Відправити другу повідомлення, без смайликів або картинок;
 • додати у друзі. Обмежена кількість друзів: до 5000;
 • реєстрація. Створення особистого облікового запису і додавання головного фото;
 • завантаження до п’яти фотографій в особистий альбом.

Спочатку, соціальна мережа не була популярна і згадки про неї зустрічалися в англомовних джерелах. На момент створення, розробник жив у США і Однокласники були запущені звідти.

У 2010 році адміністрацією ресурсу введена платна реєстрація, яка стала причиною спаду активності користувачів. Тоді, головним конкурентом ОК став Вконтакте, привернув в основному молоду аудиторію.

Починаючи з 2011 року, в Однокласниках з’явилися функції: музика, трансляції, позначки друзів на фотографіях, співтовариства та інші. Через півроку після тесту платної реєстрації (у 2010 році), функція була скасована, і користувачі досі можуть створювати сторінки безкоштовно.

Читайте також:
Як видалити сторінку в Однокласниках

В якому році з’явився Вконтакте

ВК був запущений трохи пізніше, ніж конкурент ОК. Дата запуску проекту – жовтень 2006 року. Спочатку, соціальна мережа була призначена для студентів і випускників Вузів. Розробник Павло Дуров зробив перше оголошення про старт у форумі студентів Спбду: «закрите додаток до форуму». Реєстрація була можлива по іменах і прізвищах, а також запрошення.

Після відкриття сервісу для всіх, його популярність зросла зі 100 тис до 3 мільйонів. Зареєструватися могли не тільки жителі РФ, але й інших країн СНД: Україна, Казахстан, Білорусь, Азербайджан та інші.

Основні функції, які були додані після старту:

 • завантаження особистих фотографій. Місткість альбомів була обмежена 1000 знімками;
 • додавання в друзі. Максимум – 10000 друзів;
 • система рейтингів і голосів. Отримати те й інше було можливо через SMS-повідомлення;
 • стіна. Розміщення записів і нагадувань друзям у них на сторінці;
 • передача особистих повідомлень;
 • опис профілю. Початкові дані, які потрібно було обов’язково заповнювати;
 • групи. Створення співтовариств по інтересах.

Конкурент ОК розвивався стрімкіше, включаючи все більше корисних опцій. У 2014 розгорівся скандал між фондом UCP і творцем Павлом Дуровим. Надалі, ВК були викуплені Mail Group, а творець випустив новий проект – месенджер Telegram.

Порівняння: Вконтакте і Однокласники — що краще?

Вибираючи: що краще – ВК або Однокласники, потрібно звернути увагу на кількість доступних функцій.

Обидві соціальні мережі схожі по опціям, але є невеликі відмінності:

 • дизайн. У ВК можна налаштувати дизайн під себе, додавши фон. В Однокласниках така функція доступна;
 • інтерфейс. На відміну від ОК, в Вконтакте основні пункти меню розташовані в бічній панелі;
 • VIP-статус. В Однокласниках є VIP-функції, які відкривають доступ до всіх подарунків, створення особистих гифок і унікальному дизайну;
 • товари і продаж. В обох соціальних мережах додані торгові функції;
 • музика. ВК запустили окремий платний сервіс для прослуховування музики.
Читайте також:
Як приховати друзів в ОК від сторонніх

У обох соціальних мереж є мобільний додаток. Різниця між ВК і Однокласниками тільки в потенційної аудиторії: у першій віковій поріг від 15 до 45 років, в ОК – від 25.

Також розрізняються кількістю платних функцій: в Однокласниках їх більше, але вони не обов’язкові. До того ж, є акційні дні та безкоштовні щоденні подарунки необмеженому колу користувачів.

Що з’явилося раніше ВК або Однокласники – сказати точно не можна. Обидва проекти були запущені приблизно в один і той же час, але спочатку володіли різним набором функцій.

Моя довідка - Корисні поради