Живі фото в Instagram: програма для створення

Поступово передплатники звикають до контенту, який ви викладаєте. Ваші фотографії вони починають просто перегортати, тому що ваш рівень їм вже знайомий. І саме тому потрібно постійно вигадувати щось нове, «вивертатися», щоб постійно дивувати аудиторію. І в цьому допоможе такий винахід як «живі фотографії». У цій статті можна знайти наступне: що це таке і як зробити живі фото в Instagram, програма і невелика інструкція.

Синематография в Instagram

Багато хто з вас зараз подумали «Що за живі фото? Це відео-бумеранг?». Все ж немає, відмінності є. Хтось так само міг подумати, що це просто GIF-анімація. І почасти ці люди будуть праві. З однією поправкою – гифки не завантажуються в Інст. Так що, це відео, але з особливою обробкою.

Живі фото в Instagram: програма для створення

Перші синематографии були створені не так давно, Нью-Йоркським фотографом Кевіном Бургом. І створюються вони за допомогою векторної графіки: частина відео на екрані «заморожується» і не рухається, а решта рухається. Або, навпаки, на фото ми змушуємо воду текти, хмари плисти, вогонь горіти і так далі. Виходить дійсно цікаво і красиво. Такий пост у вашому профілі зірве овації у відео тисяч відміток «Мені подобається».

Як робити фото або відео живими?

Основний принцип я вам вже пояснила: береться частину екранного зображення та «заморожується», або «пожвавлюється». Трохи нижче будуть розглянуті кілька додатків, але практично всі вони працюють за принципом: виділи те, що ти хочеш зупинити або намалюй стрілочки руху того, що ти хочеш оживити.

Допоможе зробити анімовані фото в Instagram програма Фотошоп. Там досить довгий алгоритм дії. Цей спосіб можна віднести до складних (а для деяких навіть до дуже складним), тому це тема для окремої статті. Ми ж поговоримо про більш простих рішеннях.

Популярні програми

І тут користувачі Андроїда стикаються з проблемою – багато популярні програми працюють тільки на IOS. Тому я назву по парі додатків на обидві операційки. Якщо хочете зробити анімоване фото через комп’ютер, використовуйте Photoshop або Adobe After Effects. Насправді я б радила роботу саме через комп’ютер – так набагато зручніше і відразу видно всі косяки. Вийде контент набагато якісніше, ніж при роботі через гаджети з маленьким сенсорним екраном.

Plotograph

Живі фото в Instagram: програма для створення

Це одне з найпопулярніших програм-аніматорів. Ним користуються практично всі медійні особистості. Програма працює на платформі IOS і коштує 379 рублів. Розумію, великі гроші за щось, чого ви не зможете доторкнутися. Але хто казав, що буде просто? За все хороше доводиться платити. Вирішувати вам. Тим більше додаток дійсно зручне і якісне. Працює воно по вже описаному мною алгоритму – виділяємо те, що буде рухатися.

Cinemagraph

Механізм роботи точно такий же, як і у Плотографа. Але скачати його можна абсолютно безкоштовно. Правда, так при зйомці на результаті обробки буде водяний знак. Щоб його прибрати, потрібно заплатити.

Loopsie

А ось і любителям Андроїда можна радіти. І за що я люблю цю платформу, так це за безкоштовність величезної частини додатків. І Лупси абсолютно безкоштовний і не ставить водяні знаки на вашу роботу.

Живі фото в Instagram: програма для створення

Lumyer

Це додаток так само для тих, хто користується Андроїдом. Особисто мені воно не дуже сподобалося, але, може бути, зайде вам. Область пожвавлення вибирається автоматично, на фото ставиться водяний знак. Є ефекти, але їх мало в безкоштовній версії. Для того, щоб побалуватися, воно піде, але робити живі фото на постійній основі в ньому, на мою думку, неможливо, навіть якщо ви купите повну версію.

Порівняння характеристики перерахованих програм

Протестувавши ці програми, склалася мною ось така порівняльна таблиця:

Додаток Сумісність Зручність Безоплатність
Plotograph IOS. Ще натрапила на пропозицію завантажити його на комп’ютер, але посилання сумнівна. Зручний настільки, наскільки може бути зручна робота з зображеннями в гаджетах. 7 з 10 Ніякого спуску халявникам. Тільки платна версія.
Cinemagraph Також тільки для IOS. Але можна завантажити і на Mac. 7 з 10 Умовно-безкоштовна.
Loopsie Андроїд. Вони всі працюють за одним принципом, тому я навіть не знаю, за що знімати або зменшувати бали. 10 євреїв з 10.
Lumyer Працює з Android. Ця колонка була створена як раз для цього додатка. Відстає порівняно з іншими. 5 з 10 Така безкоштовність, що ти відчуваєш, що тебе обдурили.

Висновок

Для того щоб робити живі фото в Instagram, програма обов’язкова. Звичайно, існують різні стандартні засоби створення анімацій, але це не зовсім те, що нам потрібно. Щоб залишити частину зображення нерухомої, потрібно саме програмне втручання. І тепер ви знаєте, що використовувати. Скачайте і спробуйте прямо зараз. Але спочатку зніміть відео, з яким будете працювати. Так що, штатив і камеру в руки і вперед до якісного контенту.

Моя довідка - Корисні поради