Як правильно вести Інстаграм з нуля: поради для початківців (12 Лайфхак)

Все поради та рекомендації, описані в статті, актуальні в 2021 році.

Як правильно вести блог в Інстаграм: 4 ради

Для початку давайте подивимося, як правильно вести блог в Інстаграм. Ми поділимося з вами практичними порадами. Невелике застереження: ці рекомендації актуальні і для особистих профілів.;

Оберіть тематику

Насамперед потрібно визначитися з тематикою блогу. Рекомендуємо вибрати тему перед реєстрацією аккаунта – так вам буде простіше підібрати нік і ім’я профілю.

Виберіть нішу, яка вам подобається: наприклад, якщо ви читаєте багато книг, то зробіть книжковий блог.

Аналогічна ситуація і з іншими напрямками: фотографи можуть зробити експертний блог, в якому будуть розповідати про тонкощі і фішках створення красивих знімків; кондитери можуть ділитися досвідом про те, як пекти смачні торти.

Стиль постів

Отже, ви визначилися з тематикою блогу. Тепер потрібно продумати стиль майбутніх публікацій. І ми говоримо не тільки про візуальну складову.;

Через блог або особистий профіль ви можете донести свої думки до цільової аудиторії: як через класичні пости в форматі фотографія + текст, так і через відеоролики в форматі IGTV.;

Не забувайте про візуальну складову публікацій: всі фотографії повинні бути високої якості. Перед тим, як завантажити знімок в свій Instagram-профіль, можете обробити фото в спеціальному додатку: налаштувати контрастність, застосувати фільтри.

Порада: всі пости можна оформити в одному стилі. Наприклад, використовуйте однакові фільтри, щоб всі знімки у вашій стрічці виглядали як єдине полотно.;

Контент-план

Контент – основа успішного блогу. І це стосується як особистих блогів, так і експертних. Тому обов’язково складіть-контент план для свого Instagram-аккаунта.

Так у вас не буде проблем з пошуком тем для постів. Детальніше про те, як правильно скласти контент-план для аккаунта в Інстаграм читайте в нашій окремій статті. Там ви знайдете багато прикладів і рад.

Спілкуйтеся з аудиторією

Ще одна важлива порада по веденню блогу в Інстаграм: постійно спілкуйтеся зі своєю аудиторією. Відповідайте на питання в коментарях, проводите опитування в Сторіс.;

Не забувайте про прямі трансляції – це найзручніший спосіб для взаємодії з передплатниками. Також прямі ефіри підвищують залученість аудиторії.;

Як вести комерційний аккаунт в Інстаграм з нуля

Тепер давайте поговоримо про те , як вести комерційний аккаунт в Інстаграм. З повного нуля.

До комерційних профілів відносяться: інтернет-магазини, сторінки брендів і великих компаній, експертні акаунти (наприклад, профіль майстра з манікюру або художника).

Загалом, це Instagram-акаунти, які продають будь-які товари або послуги.

Зробіть грамотне оформлення профілю

Один з важливих етапів ведення комерційного Instagram-профілю – оформлення. Вам потрібно грамотно заповнити блок «Про себе». Вкажіть тільки корисну інформацію для потенційних клієнтів: час роботи, ціни, адреса, способи доставки та оплати, контакти для зв’язку.

Завантажте яскраву і красиву аватарку – наприклад, логотип бренду або організації. Додайте вічні історії (Stories Highlights).

Детальніше про те, як оформити рахунок у Інстаграм читайте в нашій окремій статті. Там ми ділимося практичними порадами і показуємо приклади красивих Instagram-сторінок.

Пишіть продають пости

Обов’язково пишіть продають пости. Як ви вже зрозуміли, їх завдання – продаж ваших товарів і послуг.

Для написання продають постів можна використовувати спеціальні формули: наприклад, AIDA, PAS або ВПРП.;

Детальніше про те, як написати продає пост в Інстаграм читайте в нашій статті.

Урізноманітніть свій контент

Не потрібно публікувати тільки продають посади в комерційному профілі. Зробіть свій контент: додайте в контент-план більше інформаційних і розважальних публікацій.;

Також використовуйте різні формати: крім класичних фотографій, завантажуйте відеоролики, записуйте Stories. Проводьте опитування та розіграші.

Просування профілю

Не забувайте про просування свого профілю. Адже якщо у вас немає передплатників, то навіть грамотне ведення аккаунта не допоможе продати товари/послуги.

Є кілька ефективних способів розкручування комерційного Instagram-аккаунта. Давайте розглянемо їх докладніше.

массфолловінг і масслайкінг

Це масові дії, які привертають увагу цільової аудиторії. Простий приклад: ви підписуєтеся на Instagram-користувачів, а вони підписуються у відповідь. Більш того: так як ви залучаєте тільки зацікавлених користувачів, то вони роблять цільові дії – купують ваші товари і послуги.

Всі дії з розкручування можна автоматизувати. У цьому допоможе сервіс Tooligram.

Як правильно вести Інстаграм з нуля: поради для початківців (12 Лайфхак)

Він автоматично підписується і лайкать профілі потенційних клієнтів. Запустити просування аккаунта можна за 5 хвилин без допомоги фахівця.

Ви можете залучити 25 осіб безкоштовно, щоб зрозуміти принцип роботи онлайн-інструменту.

Спробувати Tooligram безкоштовно

Накрутка

На перших етапах розвитку комерційного Instagram-профілю можна накрутити показники: передплатників і лайки. У цьому допоможе сервіс Likemania.

Він дешевий і, що найголовніше, повністю безпечний. Ваш профіль не заблокують за накрутку.

Більш того, на сервісі можна вибрати тип накрутки: залучення живих передплатників або роботів.;

Почати користуватися Likemania

Реклама

Купуйте рекламу у блогерів. Це ще один ефективний спосіб для просування комерційного профілю.

Є два варіанти реклами:

  • Просування аккаунта. Якщо ви хочете набрати аудиторію, то замовте рекламу свого профілю.
  • Просування продукту. Якщо ви хочете продати товар/послугу, то замовте рекламу продукту.

Таргетована реклама

Запустіть таргетовану рекламу. Вона буде відображатися в стрічці ваших потенційних покупців.

Ви можете просувати свій профіль – наприклад, щоб набрати передплатників – або товар. Головне – скласти грамотний продає пост і підібрати цільову аудиторію.

Як красиво вести Instagram-профіль

Давайте подивимося, як красиво вести Instagram-профіль. Це універсальні поради: вони підходять як для блогів, так і для комерційних акаунтів.

Єдиний стиль стрічки

Оформіть свій профіль в єдиному стилі. Це створює відчуття того, що ваша стрічка – єдине полотно на якому «розкидані» різні об’єкти.

Як правильно вести Інстаграм з нуля: поради для початківців (12 Лайфхак) Приклад стрічки, оформленої в єдиному стилі

Один із способів створення єдиного стилю – використання однакових фільтрів для знімків. Також ви можете використовувати один фон для всіх постів.

Якість понад усе

Усі фотографії повинні бути зроблені у високій якості. Особливо якщо це знімки ваших товарів.

Тому коли ви фотографуєте свій продукт, то постарайтеся зробити якісне освітлення. Це потрібно, щоб потенційний покупець міг розглянути всі дрібні деталі товару.

Мінімалізм

Робіть все знімки в стилі мінімалізм. Це один з головних трендів в дизайні.;

Як правильно вести Інстаграм з нуля: поради для початківців (12 Лайфхак) Приклад стрічки в стилі «Мінімалізм»

Відмінна риса цього стилю – мінімальна кількість об’єктів на знімку. Наприклад, фотографуйте свої продукти на білому тлі – без будь-яких додаткових об’єктів в кадрі, які будуть відволікати увагу від «головного елемента» на знімку.

Виберіть основні кольори для аккаунта

Підберіть основні кольори для свого облікового запису. Наприклад, нехай на всіх фотографіях обов’язково буде присутній помаранчевий колір.;

Він стане для вас «фірмовим» – так ваша аудиторія з часом буде асоціювати цей колір з вашим профілем або брендом.

Підсумки

Тепер ви знаєте, як правильно вести Інстаграм. Використовуйте всі рекомендації, описані в статті – вони допоможуть вам створити успішний Instagram-аккаунт в своїй ніші.

Моя довідка - Корисні поради