Як зробити рекламний пост в Instagram — нюанси

Щоб створити рекламний пост в Instagram, потрібно розібратися з самим терміном. Завдання рекламної публікації – привернути увагу відвідувачів до товару, послуги або іншій сторінці. Частіше, подібною діяльністю займаються блогери, куди входить і стандартна реклама в Стрічці і Stories, і робота по бартеру.

Створення рекламного посту в Instagram

З допомогою соціальної мережі можна рекламувати сайти, інші сторінки, послуги та громадські місця.

Щоб зробити рекламний пост в Инстаграме, сторінка повинна відповідати таким вимогам:

 • кількість передплатників – від 5000. Чим вище показник, тим краще;
 • дані статистики про лайку, охопленні і коментарях. Блогер або власник співтовариства повинен надати інформацію про активної аудиторії;
 • співвідношення переглядів Stories та активності в Стрічці. Вибір краще майданчики для рекламодавця.

Як зробити рекламний пост в Instagram — нюанси

Про рекламу домовляються, або безпосередньо через Директ, або за допомогою сторонніх сервісів для пошуку блогерів.

Стандартні рекламний пост включає:

 • принадний назву. Нерідко спрацьовують «якоря уваги» або «тригери»: спеціальні символи, смайлики або вплив на популярну тему, проблему читача;
 • цікаві фотографії та відгуки про продукт. Використовують карусель, відео та фотоматеріали, щоб показати товар або послугу з привабливого боку;
 • текстова частина. Не більше 1500 символів, щоб затримати увагу аудиторії;
 • посилання на сайт або інші способи переходу. Так як в Instagram пости не можна ставити активні URL, використовують шапку або Stories.

Формат рекламної публікації залежить від рекламодавця: з появою Історій, розміщення у тимчасових постах стало частим явищем. Оплата здійснюється за фактом залученої аудиторії, по днях і годинах або оплатою товарів, які рекламуються.

Останній варіант поширений серед нано-блогів і блогерів з середньою кількістю передплатників: не більше 20 000.

Вартість рекламного посту в Instagram

Ціна за розміщення публікації залежить від таких показників:

 • час. Скільки фотографія буде в Стрічці або Stories;
 • тип реклами. Це може бути: відеоролик, створений і відредагований блогером, заздалегідь підготовлені банери, візуальний макет;
 • кількість передплатників і середній показник переглядів;
 • тип продукту і відповідності з темою профілю.

Як зробити рекламний пост в Instagram — нюанси

Щоб рекламна кампанія окупилася, потрібно не помилитися у виборі блогера і спільноти. Це повинна бути сторінка, в якій та ж тематика, що й у рекламного продукту. В іншому випадку, цільова аудиторія не буде залучена і просто проігнорує запис.

Скільки коштує рекламний пост в Instagram:

 • нано-блогери (до 10 000): від 100 рублів до 500, можливий бартер;
 • мікро-блоги (до 50 000): від 2000 рублів, бартер;
 • великі спільноти: індивідуальний розрахунок, від 15 000 рублів і вище.

Окремо виділяється реклама з допомогою промоакцій в Facebook і Instagram. Власник сторінки може налаштувати рекламну кампанію, вказавши всі необхідні параметри прямо в Ads Manager.

Мінімальна ціна за день просування – від 1$. Вартість рекламного посту залежить від кількості днів, передбачуваного охоплення, майданчика розміщення.

Показники окремо виставляють в бізнес-сторінці на Facebook. Без прив’язки до соціальної мережі, також доступні рекламні кампанії прямо в Instagram. Але фінансові функції все також йдуть через FB, тому надійніше і простіше зробити в Ads Manager: наявність технічної підтримки, додаткові параметри охоплення цільової аудиторії, попередній перегляд.

Як знайти підходящого блогера або паблік для рекламного посту

Є два способи, як швидко знайти відповідну рекламну майданчик:

 • використовувати сервіси;
 • скористатися пошуком по спільнотам з схоже тематикою.

Як зробити рекламний пост в Instagram — нюанси

Сервіс Epicstars – платформа для взаємодії між рекламодавцями і блогерами. Нерідко з’являються записи спільнот, які готові прорекламувати продукцію чи іншу групу в Инстаграме.

Для роботи з сервісом потрібна реєстрація, пошук блогерів виконується по фільтрам:

 • категорія майданчика або тематики блогів;
 • сайти і сервіси. Youtube, Instagram, Facebook, Twitter, Telegram, Вконтакте;
 • стать і вік аудиторії. Тонка настройка за цільовим клієнтам;
 • охоплення і кількість передплатників. Можна виставити фільтр: тільки нові блогери або вже великі сторінки, групи;
 • рівень схвалення, коефіцієнт залучення та відгуки.

З допомогою кожного параметра вказують відповідний тип блогів, читають відгуки про підібраних сторінках. Якщо блогер раніше займався рекламою, то в його профілі з’явиться відгук і «зірочки» в якості оцінки. Доступний попередній перегляд контенту і коротка інформація, яку залишив власник облікового запису.

Рекламодавець може створити завдання і залучити блогерів, або ж дібрати їх самостійно. В останньому випадку потрібно звертатися безпосередньо за допомогою Директе або внутрішнього чату EpicStars.

Не менш активні сторінки в самому Инстаграме, де власники спільнот і сторінок шукають схожі дружні профілі. Реклама може бути на умовах взаємного піару або з оплатою, якщо одна зі сторінок була нещодавно створена, кількість передплатників менше. Акаунти шукають за хештегам і звертаються в приватні повідомлення, беруть участь в чатах активності.

Просування публікацій через промоакції Instagram

Промоакції – рекламний показ однієї публікації або Історії, з метою залучення нових передплатників. Пост з’являється або при перемотуванні Stories цільовою аудиторією, або в Стрічці. Реклама такого формату ефективніше, ніж звернення до блогерів, але володіє меншим відгуком для Instagram-магазинів.

Раджу почитати статтю: як створювати продають пости в Instagram що б не зливати бюджет даремно.

Просування публікацій через промоакції можливо через Facebook або налаштування Instagram.

Щоб зробити рекламу на посаду в Стрічці:

 1. Авторизуватися в Instagram.
 2. Перейти до вибраного посту – натиснути під записом «Просувати».
 3. Підключити карту і вказати налаштування.Як зробити рекламний пост в Instagram — нюанси
 4. Опублікувати кампанію.

Функція просування доступна тільки на бізнес-профілях. Навіть використовуючи Ads Manager, власникові облікового запису доведеться перейти на відповідний статус. В Stories також є окрема графа «Просування». Параметри встановлюються за цільовою аудиторією, кількості показів та охопленням.

Промоакції в Инстаграме частіше створюють через Facebook. В розділі «Створити» — Рекламу, власник профілю вказує додаткові параметри для просування:

 • майданчик для розміщення. Stories або Стрічка;
 • тип контенту. Карусель, одиночний знімок, відео;
 • кнопка дії. Потрібен перехід на сайт, меню покупок або каталог рекламованого інтернет-магазину;
 • попередній перегляд. Можливість змінити картинку, перемістити кнопки дії;
 • геолокація аудиторії, віковий діапазон, інтереси, статева приналежність.

Та інші установки, спрямовані на пошук цільового клієнта. На відміну від Instagram, в Facebook працює прямий і непрямий таргетинг.

Ґів’ї — нове явище реклами в Instagram

Ґів’ї або Give Away – розіграш або конкурс, метою якого є залучення нових передплатників. Призом стають або матеріальні подарунки, або реклама у блогера. В Ґів’ї, може брати участь, як один профіль, так і двадцять зі схожою тематикою.

Як працюють Give Away:

 1. Створюється тема і мета. Приклад: залучення аудиторії до нового смартфону, мета – збільшити продажі в одного магазину.
 2. В Гів запрошують блогерів або медійних особистостей. Вони або стають спонсорами призу з отриманням грошової винагороди, або рекламують товар за бартером.
 3. Вказується точний час запуску і завдання для передплатників: поставити лайк, підписатися на всіх спонсорів, відзначити друзів у коментарях або зробити оригінальну публікацію.
 4. Під час проведення Гіва створюються додаткові публікації, які повторно звертають увагу на розіграш.
 5. Вказують точний час і результати. Їх повідомляють в режимі трансляції, або вибравши з передплатників за допомогою випадкового підбору цифр.

Як зробити рекламний пост в Instagram — нюанси

Блогер і рекламодавець отримують рівнозначні переваги від проведеного Give Away: передплатників, живу аудиторію, а товар або грошову винагороду (для блогерів). Але щоб просувати товар чи послугу, потрібно заздалегідь виділити цільову аудиторію: платоспроможність, тип продукції, зацікавленість клієнтів.

Тобто, якщо Give проводить косметичний салон і майстри манікюру, то подарунком може стати безкоштовна послуга преміального класу. Сторінки з цифровою технікою частіше проводять Ґів’ї: в якості спонсорів виступають відео-блогери.

Ефективність рекламних постів в Инстаграме

Результативність залежить від обраного способу просування. Публікації з Стрічки рідше привертають увагу, якщо на сторінці спільноти або в блозі реклами більше, ніж живих публікацій.

Велика віддача у Stories і реклами у співпраці з блогерами. В цьому випадку підходить тема «реальні відгуки» на продукт або послугу.

Щоб просувати сторінку або співтовариство через промоакції і отримати віддачу:

 • вибрати популярну тему. Для публікації підібрати посаду, які найчастіше зберігали або ставили лайки;
 • оформлення. Зображення або відео, які знайомлять нового передплатника з профілем;
 • текстова складова. Опис на певну тему, відповідну сторінці;
 • коментарі або відгуки. Під час реклами власник повинен відповідати на всі питання або залишати смайлики, короткі цитати.

Ефективність рекламного посту в Инстаграма залежить від якості контенту, наявності зворотного зв’язку. Не меншу роль становить інтерес аудиторії до продукту: актуальність, наскільки відомий серед користувачів. Для спільнот – результат від реклами залежить тільки від вмісту і текстової частини, яка була запропонована додатково.

Моя довідка - Корисні поради