Як зробити гарний акаунт у Instagram і розвинути його до небес?

Просування в Instagram не обмежується залученням передплатників шляхом масслайкинга, массфоллоуинга та інших аналогічних методів. Не менш важливо грамотне оформлення свого облікового запису. Яким же повинен він бути? Давайте розбиратися.

Навіщо потрібен красивий профіль

Якщо ви правильно провели заходи, спрямовані на просування вашого аккаунта в Instagram (массфоллоуинг, масслайкинг, обмін коментарями та інші подібні дії), то ваші публікації побачить велика кількість користувачів. За умови, що ваш контент буде їм цікавий, вони перейдуть на вашу сторінку. Ось тут-то і починається найцікавіше. Практика SMM-просування показує, що якісних постів для того, щоб відвідувач вашого аккаунта підписався на нього, недостатньо. Для цього потрібно, щоб запис був красиво оформлений. Це стосується і його опису, і історій, та контенту.

Як зробити гарний акаунт у Instagram і розвинути його до небес?

Від оформлення запису безпосередньо залежить ефективність його просування

Звичайно, якщо ваші записи будуть по-справжньому унікальними, мати свою оригінальну концепцію і викликати у цільової аудиторії інтерес, шанс підписки все одно залишається досить великим. Однак за статистикою на красиві профілі підписуються набагато частіше. Тому нехтувати оформленням своєї сторінки в жодному разі не можна. Від цього безпосередньо залежать результати розкрутки.

Про те, як знайти цільову аудиторію в Instagram, читайте в нашій статті за посиланням.

Як зробити профіль по-справжньому красивим?

Коли користувач вперше опиняється на вашій сторінці, він побіжно переглядає наступні елементи:

 • опис профілю;
 • прикріплені історії;
 • структуру контенту.

Саме їх потрібно зробити привабливими для потенційного споживача або клієнта. Поговоримо більш докладно про те, як це реалізувати на практиці для кожного елемента.

Шапка профілю

Перше, що бачить відвідувач вашої Instagram-сторінки, коли на неї потрапляє, – це її опис. Від того, чи сподобається воно користувачеві чи ні, залежить, чи буде він знайомиться з контентом, що містяться на акаунті, далі і прийме він рішення про підписку. Тому гарна шапка профілю – одна з головних умов ефективного просування в Instagram.

Як же зробити опис таким, щоб воно привертало увагу людей і викликало у них інтерес? Ось основні правила.

 • Опис обов’язково має містити назву вашої компанії, торгову марку або просувний вами особистий бренд (наприклад, псевдонім блогера). Це не тільки привертає увагу відвідувача, але також дозволяє йому виділити ваш профіль на тлі інших аналогічних сторінок, індивідуалізувати вас і запам’ятати. Це дуже важливо.
 • В шапці повинно бути вказівка на те, чим ви займаєтеся в Instagram. Для блогерів це тематика їх блога, для комерційних сторінок – товари або послуги, які вони просувають в соціальній мережі. Не потрібно перераховувати повний перелік тем вашого блогу або весь асортимент ваших товарів. Досить двох – трьох основних. Це допоможе користувачеві, який відвідав вашу сторінку, зрозуміти, чи варто на неї затримуватися, чи відповідає вона його інтересам. Якщо у профіль залучена правильно підібрана цільова аудиторія, швидше за все, ваша діяльність в Instagram зацікавить відвідувачів.
 • В описі повинна бути інформація про те, які в даний момент проводяться акції, конкурси, розіграші, розпродаж, які діють знижки. Як і у випадку з напрямком діяльності, розписувати всі не треба – можна вказати одну – дві найбільш привабливих й вигідних акції. Відомості про них допоможуть зберегти увагу користувача навіть у тому випадку, якщо все, що він дізнався з шапки до цього не дуже його зацікавило. Як показує практика, вигідні пропозиції в більшості випадків приваблюють людей.
 • Використовуйте красивий, незвичайний шрифт в профілі. Постарайтеся підібрати шрифт, якого немає у ваших конкурентів. Це виділить ваш обліковий запис на тлі інших.
 • Опис повинен бути написаний простою і зрозумілою мовою. Це має неформальний мову спілкування, на якому розмовляють представники вашої цільової аудиторії. Такі шапки більше приваблюють користувачів, ніж написані сухим канцелярським мовою.
 • В шапці можна розмістити смайлики, різні символи, эмоджи. Це зробить її більш легкою, неформальної та веселою. Це підвищить довіру до вас з боку користувача. Крім того, слід врахувати, що частка жінок серед володарів Instagram-акаунтів складає приблизно 65-70%, а вони, як показують маркетингові дослідження, люблять подібним чином оформлені описи профілів у соціальних мережах.
 • В описі обов’язково повинні бути ваші контакти. Це може бути сайт, сторінка в іншій соціальній мережі або поштову адресу. По-перше, це дещо підвищує рівень довіри до профілю, а по-друге збільшує шанс того, що користувач скористається цими контактами і, наприклад, зробить покупку.

Як зробити гарний акаунт у Instagram і розвинути його до небес?

Приклад непогано оформленої шапки

Прикріплені історії

Як тільки людина, яка прийшла на ваш аккаунт, вивчив його опис, ону опускає очі трохи нижче і бачить там прикріплені історії. Як правило, якщо історії відвідувачу не цікаві, то приблизно у чверті випадків він покидає аккаунт. А цього допускати не можна. Тому прикріплені історії повинні приковувати увагу користувача і спонукати його переходити до вивчення вмісту, розміщеного на сторінці. Як це реалізувати на практиці?

Існує два способи оформлення історій, які можуть зацікавити відвідувача.

 • Розміщення в сториз інформації про знижки та акції. В історіях можна розмістити відомості про які проводяться в даний момент знижки, акції, конкурси, наявних вигідних пропозиціях, які не увійшли в шапку облікового запису. Це сприяє підтримці інтересу користувача з вашим профілем. Прямо в історіях можна помістити посилання на дисконтні товари або конкурсні пости. Це підвищить шанс переходу користувача до ознайомлення із вмістом або здійснення ним покупки.
 • Перетворення сториз в систему навігації по аккаунту. З допомогою історій можна створити систему навігації по вашому профілю, вказавши в них посилання на пости певної тематики або розмістивши в них відповідні хештегі, якими відзначені такі пости. Це полегшить користувачеві вивчення вашого контент і підвищить ймовірність такого вивчення.

Робіть історії інтерактивними. Наприклад, в них можна розмістити «голосувалки» з будь-яких питань, відповідним тематиці аккаунта, а всередині історії з «голосовалкой» залишити посилання на пост схожої тематики. Це буде стимулювати користувача проводити більше часу на вашому акаунті і переходити від однієї публікації до іншої.

Як зробити гарний акаунт у Instagram і розвинути його до небес?

Інтерактив в історіях – це добре

Для того щоб надати аккаунту більш оригінальний вигляд можна змінити дизайн історій. Звичайно, вручну це зробити не вийде, а от з допомогою спеціалізованих сервісів – цілком. Наприклад, на таке здатний онлайн-сервіс Instapromo.

Як зробити гарний акаунт у Instagram і розвинути його до небес?

Історії, в оформленні яких зроблений упор на акції і знижки, що привертають увагу користувача

Контент

Про те, що контент повинен бути оригінальним і якісним, ми говорити не будемо – це і так зрозуміло. Краще поговоримо про те, як його оформити, щоб він зацікавив користувача. Ось основні правила.

 • Розміщуйте публікації у відповідності з заздалегідь продуманою структурою. Це не тільки красиво з візуальної точки зору, але і залучає увагу користувача, підвищуючи ймовірність підписки. Структуру можна створити не тільки вручну, але і за допомогою спеціальних програмних інструментів (в якості прикладу можна навести додаток для iOS Photo Grid, призначене для роботи з публікаціями в Instagram).

Як зробити гарний акаунт у Instagram і розвинути його до небес?

Приклад структурованого вмісту

 • Не бійтеся використовувати на ваших фото додаткові написи, зображення. Це робить їх більш цікавими та живими, створює невимушену, неформальну атмосферу та залучає увагу користувача.
 • Серед ваших постів обов’язково повинні бути інтерактивні. Це можуть бути «голосувалки» або конкурси (найпростіший – конкурс, за умовами якого переможцем стає перший користувач, залишив лайк або коментар під публікацією). Перемогли в конкурсах обов’язково повинні отримувати призи – не обов’язково дорогі, адже важливий сам факт вручення призу. Інтерактивність не тільки підвищить зацікавленість відвідувачів вашої сторінки, але і збільшить час, проведений ними на ній, що важливо при визначенні алгоритмами соціальної мережі позиції ваших публікацій в новинній стрічці.

Як ще привернути увагу до свого аккаунту

Гарне оформлення профілю – тільки один з елементів просування Instagram-сторінки. Для успішної розкрутки необхідне виконання цілого ряду інших не менш важливих дій:

 • пошук цільової аудиторії та збір відомостей про неї;
 • вчинення дій, спрямованих на спонукання користувачів до підписки на вас;
 • підтримання інтересу до діяльності аккаунта у тих, хто вже підписався, щоб виключити можливість їх відписки;
 • підтримання стабільно високої активності користувачів під вашими публікаціями для підвищення позицій в стрічці.

Привернути увагу до аккаунту можна шляхом автоматичних лайків і підписок, зроблених за допомогою спеціальних сервісів

Як зробити гарний акаунт у Instagram і розвинути його до небес?

Всі ці дії виконати досить складно, якщо у вас кілька тисяч передплатників (або саме така їх кількість ви хочете залучити). Втім, в цьому допомагають сервіси по просуванню Instagram-сторінок. Вони в автоматичному режимі:

 • здійснюють збір відомостей про представників цільової аудиторії у відповідності з заданими параметрами;
 • ставлять лайки, коментують, підписуються, відписуються;
 • збирають детальну статистику про результати просування.

В якості прикладу одного з таких сервісів можна привести Zengram. Він складається з чотирьох основних блоків:

 • парсер – допомагає зібрати відомості про цільової аудиторії;
 • блок дій – автоматично ставить лайки, коментує, підписується;
 • блок аналітики – збирає докладну статистику про роботу запису та активності аудиторії;
 • инсташпион – ретельно аналізує один окремо взятий Instagram-профіль.

Як зробити гарний акаунт у Instagram і розвинути його до небес?

Головна сторінка Zengram

Zengram відрізняється м’якою роботою його програмної складової, зводить до нуля ймовірність блокування, а також низькою вартістю своїх послуг (річна підписка на сервіс коштує всього 4 999 рублів).

Підіб’ємо підсумки

Від того, як оформлений Instagram-профіль, безпосередньо залежать результати роботи по його просуванню. Певні правила необхідно дотримуватися і при створенні опису облікового запису, і при формуванні прикріплених історій, і при публікації контенту. Це дозволить підвищити інтерес до вашої сторінки і збільшити ймовірність підписки. Привернути увагу користувачів до аккаунту можна і іншими способами, наприклад, за допомогою спеціалізованих сервісів по розкрутці в Instagram.

Моя довідка - Корисні поради