Як зробити бізнес-аккаунт в Instagram: покрокова інструкція для новачків

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • Як зробити бізнес-аккаунт в Інстаграм.
 • Що таке бізнес-сторінка і для чого вона потрібна.
 • Переваги та недоліки бізнес-профілю.
 • Як оформити сторінку для бізнесу.
 • Як перевести бізнес-аккаунт назад на особистий профіль.

Всі рекомендації і поради актуальні в 2021 році. В кінці статті відповімо на найчастіші запитання по темі публікації.

Бізнес-аккаунт: що це і навіщо він потрібен

Бізнес-аккаунт в Інстаграм – це профіль, який відкриває корисні функції для ведення і просування бізнесу в соціальній мережі. Цей тип аккаунта підходить для інтернет-магазинів, брендів, ресторанів і кафе, приватних майстрів (наприклад, майстра з манікюру або ремонту побутової техніки).

Можна сказати, що бізнес-сторінка – це альтернатива аккаунту автора: перший призначений для підприємців та організацій, а другий – для блогерів і зірок.

Бізнес-профіль відкриває такі можливості:

 • Статистика. В меню профілю відкриється розділ зі статистикою, де власник Instagram-сторінки може подивитися, як аудиторія взаємодіє з публікаціями.
 • Shopping Tags. Інтернет-магазини можуть додавати до фотографій спеціальні теги – вони називаються Shopping Tags, – при натисканні на які відкриється інформація про товар і ціна. На жаль, поки ця функція недоступна в Росії.
 • Просування публікацій. Відкриється доступ до реклами – просування сторінки і окремих постів.
 • Контакти в шапці. В шапку профілю можна додати клікабельні контакти: наприклад, кнопка «Зателефонувати» або адреса, де знаходиться ваш офіс/магазин.

Переваги та недоліки бізнес-профілю

Перед тим, як перейти від особистої сторінки на бізнес-аккаунт, розглянемо плюси і мінуси цього профілю.

Переваги: ​​

 • Доступ до статистики. Тепер ви можете відстежувати, які публікації подобаються цільової аудиторії. На основі цієї інформації складіть грамотний контент-план.
 • Реклама. Ви зможете запустити промо-пост прямо з мобільного додатку Instagram. Це кращий спосіб розкрутки профілю.
 • Комфортна зв’язок з покупцями. У шапці профілю будуть клікабельним контакти. Завдяки цьому, потенційним клієнтам буде простіше знайти ваш заклад на карті. Ще вони можуть швидко зв’язатися з вами: зателефонувати або написати на електронну пошту.
 • Лояльність аудиторії. Грамотно оформлений бізнес-аккаунт – з красивою аватаркой, описом і контактами – підвищує довіру аудиторії до вашої компанії. Цей фактор збільшує продажі.

Недоліки:

 • Не можна зробити закритий профіль. Щоб знову відкрити цю можливість, потрібно переключити бізнес-сторінку на особистий аккаунт.
 • Падіння охватов. Це скоріше міф: алгоритм соціальної мережі «ріже» органічні охоплення у комерційних акаунтів. Пости перестають потрапляти в рекомендації. Офіційного підтвердження цієї інформації немає. Тому не бійтеся підключати бізнес-аккаунт.

Як налаштувати бізнес-аккаунт: 3 рекомендації

Тепер давайте налаштуємо бізнес-аккаунт. Спочатку я покажу, як дивитися статистику; потім додамо контакти в шапку і навчимося просувати публікації.

Дивимося статистику

Перша корисна опція, яка з’явилася після підключення бізнес-профілю – статистика. Щоб подивитися статистику відкрийте меню аккаунта і перейдіть в розділ «Статистика».

Як зробити бізнес аккаунт в Instagram: покрокова інструкція для новачків

Тут є три розділи:

 • Контент. Тут відображається інформація про публікування і історіях.
 • Дії. У цьому розділі показано кількість взаємодій з профілем за останні 7 днів. Враховуються відвідування, лайки, коментарі.
 • Аудиторія. Тут можете відстежувати приріст аудиторії. Коли наберете 100 передплатників, відкриється докладна інформація про ЦА: стать, вік і т.д.

Як зробити бізнес аккаунт в Instagram: покрокова інструкція для новачків

Додаємо контакти в шапку

Додамо кнопки для зв’язку в шапку. Для цього перейдіть в редактор профілю – кнопка «Змінити» на головній сторінці.

В розділі «Загальнодоступна інформація про компанію» вкажіть способи зв’язку. Потім зайдіть в розділ «Показ в профілі».

Як зробити бізнес аккаунт в Instagram: покрокова інструкція для новачків

Тут можна відключити показ мітки категорії і контактної інформації. Але краще залишити все без змін – ці кнопки помітно підвищують конверсію.

Просуваємо пости

Перейдемо до ще одного інструменту – просування публікацій. Відкрийте потрібний пост в стрічці – наприклад, рекламна запис, де ви пропонуєте знижку на абонементи в спортзал.

Під фотографією є кнопка «Просувати» – натисніть на неї.Як зробити бізнес аккаунт в Instagram: покрокова інструкція для новачків

Після цього ви потрапите в рекламний кабінет, де потрібно вибрати цільову аудиторію, яка побачить пост. Також потрібно прив’язати карту для оплати реклами.

Як оформити бізнес-сторінку: 4 ради

Поговоримо трохи про оформлення бізнес-аккаунта. Грамотно заповнений профіль викликає більше довіри у аудиторії. Завдяки цьому зростає продаж і конверсія в передплатники.

4 ради з оформлення бізнес-сторінки:

 • Придумайте гарний нік. Наприклад, назва бренду або компанії. Обов’язково прочитайте нашу статтю «Як придумати нік в Інстаграм».
 • Додайте опис в шапку. Розкажіть про компанію та сферу діяльності. Для цього потрібно заповнити блок «Про себе». Можете додати активне посилання на WhatsApp або веб-сайт. Обов’язково прочитайте статтю «Як зробити активне посилання в Інстаграм».
 • Зробіть красиву аватарку. Якщо ви приватний майстер – то додайте особисту фотографію; бренди можуть завантажити свій логотип.
 • Придумайте єдиний стиль для публікацій.

Як переключити бізнес-сторінку на звичайний профіль

Тепер давайте переведемо бізнес-аккаунта на особистий профіль. Відключити бізнес-сторінку просто: для цього відкрийте настройки в додатку Instagram і перейдіть в розділ «Аккаунт».

В кінці списку є опція «Переключитися на особистий аккаунт». Ця функція деактивує бізнес-профіль.

Але пам’ятайте, що після цього у вас пропадуть додаткові опції: статистика, реклама, Shopping Tags, «клікабельні» контакти в шапці.

Одним рядком: відповіді на найчастіші запитання

Тепер ви знаєте, як зробити бізнес-аккаунт в Інстаграм. Давайте відповімо на найчастіші запитання – розкриємо теми, які не зайшли до основну частину статті.

Чи є ліміти на створення бізнес-акаунтів? Багатьох користувачів цікавить, скільки бізнес-сторінок можна створити. Як таких обмежень немає: все, що потрібно зробити – це підключити другий профіль в додатку і перевести його на професійний аккаунт. Інстаграм-профіль не перемикається на бізнес аккаунт: що робити? Спробуйте перезапустити програму. Якщо проблема не вирішилася, то видаліть і заново встановіть Instagram. Можна зробити бізнес-аккаунт з комп’ютера? Ні, підключити професійний профіль можна тільки з телефону.

Моя довідка - Корисні поради