Як збільшити охоплення в Інстаграм в 2021 році: ТОП-18 фішок (+ що це таке)

В цій статті ви дізнаєтеся:

 • Що таке охоплення в Інстаграм і що впливає на цей показник.
 • Як збільшити охоплення в Інстаграм: ТОП-18 способів.

Все поради та рекомендації, описані в статті, актуальні в 2021 році.

Що таке охоплення в Інстаграм?

Якщо ви зайдете в розділ зі статистикою свого Instagram-аккаунта, то помітите там рядок «Охоплення». Ця цифра показує кількість людей, які подивилися публікацію.

Сам Instagram дає наступне визначення: Охоплення – це число акаунтів, охоплених на цьому тижні.

Враховуються тільки унікальні покази. Наприклад, якщо людина подивилася вашу публікацію 3 рази, то це все одно буде зараховано, як один перегляд.

Не плутайте цей показник з показами. Покази – це число переглядів створеного вами медіаконтенту на цьому тижні. Чи зараховується кожен перегляд – навіть якщо всі перегляди від одного користувача.

Як збільшити охоплення в Інстаграм в 2021 році: ТОП 18 фішок (+ що це таке) Так виглядає розділ «Охоплення» в статистиці Instagram-профілю

У статистиці Instagram показані популярні публікації, історії і топ відео IGTV за охопленням. Так ви можете подивитися, які пости більше «заходять» аудиторії.

Чим вище охоплення, тим більше буде органічний приріст абонентів. Якісні публікації потрапляють в рекомендації соціальної мережі Instagram.

Що впливає на охоплення?

Тепер давайте подивимося, які чинники впливають на охоплення публікацій:

 • Кількість коментарів під постом.
 • Лайки.
 • Збереження.
 • Фортеця в Stories.
 • Переходи в профіль.
 • Перегортування «Каруселі».
 • Натискання кнопки «Ще», яка розгортає текст поста.

Це основні фактори, які допоможуть збільшити охоплення.

Як збільшити охоплення в Інстаграм: 18 способів

Перейдемо до найцікавішої і практичної частини статті – подивимося, як можна збільшити охоплення в Інстаграм. Для цього розглянемо 18 найбільш ефективних способів, які дадуть швидкий результат.

Робіть цікавий контент

Це основа будь-якого просування. Публікуйте контент, який цікавий вашої цільової аудиторії. Це можуть бути навчальні пости або розважальні відеоролики.;

Якісний і цікавий контент отримує більше лайків і коментарів. Це підвищує охоплення публікації, а значить алгоритм почне частіше рекомендувати ваш аккаунт іншим користувачам – в тому числі і тим, хто ще не підписаний на профіль.

Спробуйте массфолловінг і масслайкінг

массфолловінг і масслайкінг – це просування аккаунта через масові дії. Ви підписуєтеся і лайкать інших користувачів, а вони підписуються на вас у відповідь. Завдяки масовим діям ви привернете цільову аудиторію на свій аккаунт, яка буде взаємодіяти з вашими постами: коментувати, ставити лайки, репоста в Сторіс. Це підвищить органічний охоплення.

Виконувати дії можна вручну. Але це займе багато часу: спочатку потрібно знайти цільову аудиторію, а потім «ходити» по акаунтів і ставити лайки або підписуватися. Плюс важливо дотримуватися лімітів, щоб не отримати блокування.

Тому ми рекомендуємо автоматизувати дії. У цьому допоможе сервіс Zengram.

Як збільшити охоплення в Інстаграм в 2021 році: ТОП 18 фішок (+ що це таке)

Він автоматично ставить лайки, переглядає чужі історії, коментує. Також сервіс повністю безпечний – він не перевищує ліміти, а це значить, що ваш Instagram-аккаунт точно не заблокують.

Спробувати Zengram можна безкоштовно (перші 3 дні).

Зробіть гарне оформлення профілю

Не забудьте про оформлення профілю. Це стосується не тільки публікацій – вони за визначенням повинні бути красиво оформлені, – але і про шапку сторінки. Додайте в розділ «Про себе» інформацію про своє Instagram-акаунті: розкажіть, чим ви займаєтеся; вкажіть контакти для зв’язку; способи доставки і оплати (наприклад, якщо у вас інтернет-магазин).

Приклад правильного оформлення шапки в Instagram

Детальніше про те, як зробити гарне оформлення профілю в Інстаграм читайте в нашій статті. ;;

Спілкуйтеся з аудиторією

Передплатники пишуть коментарі – задають питання, висловлюють думку про контент. Відповідайте на їхні коментарі. Намагайтеся зав’язати діалог з аудиторією.;

Активне обговорення публікації – сигнал для алгоритму, що пост цікавий вашої ЦА, а це значить, що його можна рекомендувати іншим користувачам.;

Спробуйте накрутку

Якщо у вас «молодий» аккаунт – мало передплатників і лайків, – то підвищити охоплення допоможе накрутка. Наприклад, ви можете накрутити лайки на пости або перегляди на відео.

В цьому допоможе сервіс Likemania. Він дешевий – вартість одного лайка починається від 0,14 руб. Також ви можете вибрати тип розкрутки: залучення роботів або живих людей.

Це безпечно – ваш аккаунт не заблокують за підозрілі дії.

Використовуйте хештеги

Обов’язково використовуйте хештеги під своїми постами. Рекомендуємо вставляти 15-20 тегів. Правильно підібрані хештеги допоможуть збільшити органічний охоплення публікацій – а значить і кількість передплатників, і продажу.

Але дуже важливо використовувати тільки тематичні теги. Не потрібно «пхати» всі популярні хештеги – особливо якщо вони ніяк не відносяться до теми поста. Так алгоритм не зможе підібрати правильну аудиторію і ви не отримаєте ніякого ефекту від використання тегів.;

Підберіть правильний час для публікацій

Ще один важливий пункт, який допоможе збільшити охоплення в Інстаграм – вибір часу для виходу постів. Наприклад, пост, який вийшов о 17:00 може набрати більше охоплення, ніж пост, опублікований о 19:00, так як о 17:00 ваша аудиторія найбільш активна.

Визначити найкращий час для постів можна дослідним шляхом. Кожен день міняйте час виходу публікацій і відстежуйте основні статистичні показники. Більш докладно про те, як підібрати найкращий час для постів в Instagram читайте в нашій статті.

Складіть контент-план

Складіть контент-план для свого облікового запису. Це графік публікацій на тиждень, місяць, рік. Простий приклад: в понеділок ви опублікуєте продає пост, у вівторок – розважальне відео, в п’ятницю – навчальний пост.

Як збільшити охоплення в Інстаграм в 2021 році: ТОП 18 фішок (+ що це таке) Приклад контент-плану для Instagram

Докладний план допоможе сфокусуватися на створенні якісного контенту. Вам не доведеться щодня «ламати голову» над питанням: а яку посаду опублікувати сьогодні? Додавайте в свій контент-план тільки ті публікації, які набирають найбільше охоплення.

Не забувайте про Stories

Обов’язково публікуйте Stories. Як показує практика, цей тип контенту набирає більше переглядів, ніж звичайні пости і навіть відеоролики.

Якщо ви не знаєте, які історії публікувати, то вивчіть нашу статтю «ТОП-30 ідей для Сторіс в Інстаграм».

Ігри

Ще один ефективний спосіб підвищення охоплення в Інстаграм – проведення ігор. Це інтерактивний контент, який допоможе вам урізноманітнити контент і збільшити залученість аудиторії.

Ігри проводяться в двох форматах:

 1. Звичайні пости.
 2. Stories.

Детальніше про цю тему читайте в нашій статті «ТОП- 36 ігор в Інстаграм ».

Намагайтеся сподобатися алгоритму

Дивіться, які пости отримують більше охоплення. Намагайтеся робити схожий контент. Публікації, які набирають багато лайків, переглядів, коментарів, подобаються алгоритму соціальної мережі.

Ваше завдання – знайти формулу свого ідеального контенту і «підгодовувати» алгоритм такими постами.

Налаштуйте таргетовану рекламу

Спробуйте налаштувати таргетовану рекламу. Для цього підключіть бізнес-аккаунт або аккаунт автор і скористайтеся функцією просування окремих постів.

Кнопка просування постів

При запуску таргетированной реклами, вам потрібно вказати свою цільову аудиторію. Для початку рекомендуємо тестувати різні пости і аудиторії.

Взаємодійте з лідерами думок

Лідери думок – це блогери, спортсмени, музиканти та інші відомі особистості в Інстаграм. У них є велика аудиторія – деякі з них налічують мільйони передплатників.

Купуйте у них рекламу свого аккаунта, проводите спільні акції та розіграші. Так ви привернете аудиторію лідера думок – він зайде на ваш профіль і почне взаємодіяти з публікаціями: ставити лайки, коментувати. Це допоможе збільшити охоплення постів.

Не забувайте про заклики до дії

Багато початківці блогери і автори в Instagram забувають про цей простий пункт. В описі кожного поста залишайте заклик до дії.;

Простий приклад: під публікацією напишіть простий текст – «Ставте лайки, підписуйтесь на аккаунт і коментуйте пост». Можна задати будь-яке питання, щоб спонукати аудиторію до спілкування.

Конкурси та розіграші

Проводьте конкурси та розіграші. Особливо якщо у вас інтернет-магазин або будь-який інший бізнес. Ви можете розіграти свій товар або послугу серед передплатників.

Головне – продумати умови конкурсу. Наприклад, для участі в розіграші, користувачам потрібно поставити лайк під публікацією, залишити коментар і підписатися на аккаунт. Переможець буде обраний випадковим чином серед тих, хто виконав всі умови.

Так ви збільшите кількість реакцій, а значить підвищите охоплення постів.;

Аналізуйте поточні тренди

Обов’язково стежте за трендами в Інстаграм. Наприклад, раніше були популярні скетчі і Вайн. Вони набирали велике охоплення.

Але тренди постійно змінюються і сьогодні аудиторії соціальної мережі «заходять» різні формати контенту. Ваше завдання – постійно «тримати руку на пульсі» і публікувати трендовий контент, щоб підвищити охоплення.

Простий лайфхак: стежте за популярними блогерами в своїй ніші. Як правило, вони задають поточні тренди.

Слідкуйте за конкурентами

Дивіться, які посади конкурентів набирають найбільшу кількість лайків та коментарів. Робіть аналогічні публікації в своєму профілі.

Але не копіюйте ідеї, а намагайтеся поліпшувати їх – додавайте якісь свої фішки і особливості.

Заблокуйте ботів

Часто на аккаунт підписуються боти – різні інтернет -магазини, Instagram-маркетологи і агентства; люди з дивними ніками, без аватарки і фотографій. Вони ніяк не взаємодіють з вашими публікаціями.

Алгоритм може порахувати, що цієї частини аудиторії не цікавий ваш контент і «уріже» охоплення постів. Тому блокуйте ботів – можна вручну, а можна за допомогою сервісу SpamGuard.

Підсумки

Тепер ви знаєте, що таке охоплення в Інстаграм і якими способами можна збільшити цей показник . Намагайтеся використовувати всі методи, описані в статті. Так ви зможете підвищити органічний приріст аудиторії.

Моя довідка - Корисні поради