Як збільшити CTR реклами ВКонтакте

Як збільшити CTR реклами ВКонтакте

Не можна дати однозначну відповідь на питання про те, що таке достатній CTR, а що – недостатній. Усередненої норми у цій сфері немає. Для певної аудиторії в одній і тій же організації оптимальний CTR буває різний. Якщо намагатися виявити високий CTR, то це те ж саме, що намагатися виміряти середню зарплату по країні. Насправді слід звертати увагу на зовсім інші чинники.

У статті розглянуто, чому не варто орієнтуватися на якийсь універсальний CTR, що робити при низькому показнику і як її можна підвищити.

Загальні відомості

CTR, або Click Through Rate, – відношення чисельності демонстрацій рекламного оголошення до числа переходів по ньому. Коли на 100 показів по рекламному оголошенню перейшли 10 разів, то його CTR дорівнює 10%. Якщо CTR становить 10%, а оголошення було показано 1000 разів, то по ньому перейшли 100 разів.

Можливо, що CTR привернув до себе стільки уваги з-за наступного чинника: в рекламному кабінеті VK в довідці розшифровка CTR виглядає як результативність оголошення.

Як збільшити CTR реклами ВКонтакте

В результаті користувачі зробили хибний висновок, що при недостатньому CTR рекламне оголошення є непрацюючим. Однак воно може бути результативним і при невисокому CTR. Враховувати рекомендується підсумкову вартість цільового дії (оформлення заявки на сайті, підписка на групу).

Таким чином, необхідно керуватися такими двома параметрами.

 • Немає універсального низького або високого CTR. Для кожної окремої організації він свій.
 • Не слід покладатися виключно на CTR. Тримати в розумі необхідно вартість здійснення цільової дії. Якщо рекламне оголошення неймовірно цікаву і по ньому клацає кожен другий, але цільова сторінка містить інформацію на зовсім іншу тему, то вартість однієї реєстрації буде надто дорогий, а конверсія – практично нульовий.
 • Однак зустрічається ситуація, коли об’єктивно CTR міг бути значно вище. При цьому покази і охоплення аудиторії є, але клікабельність знаходиться на низькому рівні. Вартість переходу і здійснення цільового дії занадто висока.

  У цьому випадку постановка проблеми вже інша – вона стосується того, чому даний CTR конкретної організації занижений.

  Причин низької клікабельності може бути багато, і нижче перераховані найбільш часто зустрічаються.

  Некоректні налаштування таргетингу

  Рекламне оголошення показується користувачам, які не відповідають за віком, статтю, місцем розташування. Так, чоловіків мало цікавлять товари для дітей, а жінок – набори інструментів для ремонту.

  Оголошення переповнене інформацією

  Якщо людина спробував запхнути в тизер надто багато відомостей, то це тільки відштовхне користувача. Тизер повинен привертати увагу, а завдання продавати покладається на цільову сторінку.

  Непродумана графічна складова

  Якщо картинка в оголошенні підібрана невдало, вона не виділяється серед інших моря оголошень і не відображає саму сутність рекламованого об’єкта, то заманити користувачів з цільової аудиторії вона не зможе.

  Крім цього, зображення повинне підходити цільової аудиторії. З’ясовано, що при рекламуванні товарів для спорту жінки краще реагують на фітболи і килимки, а представники чоловічої статі – на футбольні м’ячі і гантелі.

  Зображення, що використовувалися занадто багато разів

  З найперших сторінок пошукачів брати картинки не рекомендується. Вони використовувалися величезна кількість разів, їх бачили безліч користувачів, тому люди не стануть реагувати на такі зображення.

  Непродуманий заголовок оголошення

  Хороший заголовок не тільки відображає саму суть пропозиції, але і чіпляє користувача, привертає його увагу. В іншому випадку, якщо ця частина непродуманна, то його навіть не помітять.

  Некоректне звернення до користувача

  Пропонуючи товари для підлітків і молодих людей, не варто звертатися до них на “ви”. Якщо ваша спеціалізація – виробництво продукції для бізнесменів, то звернення на «ти» зіграє проти вас.

  Непрофесійний домен

  Непрофесійний, підозрілий домен викличе недовіру користувачів, тому дану проблему при її наявності слід вирішити в найкоротші терміни.

  Відсутність автоматичного видалення бази ретаргета

  Якщо оголошення демонструється користувачу, який втратив в ньому інтерес вже давно, то сукупний CTR по конкретній базі буде надто низьким. Необхідно налаштувати автоаннулирование бази ретаргета при трафіку на веб-сайт. Також не варто показувати рекламне оголошення аудиторії, яка бачила його незліченну кількість разів.

  Подібна ситуація здатна статися, коли ви забули зазначити в налаштуваннях рекламного оголошення пункт щодо обмеження до сотні показів на одного користувача, причому розмір цільової аудиторії досить невеликий.

  Як збільшити CTR реклами ВКонтакте

  Некоректний час показу оголошення

  Некоректний час демонстрації оголошення цільової аудиторії також значно знижує CTR. Не варто показувати рекламу в святкові дні, події, які перехоплюють увагу цільової аудиторії (матчі, погода, світові новини).

  Використання популярних мемів і трендів, які встигли всім набриднути

  Хтось примудрився отримати чимало трафіку на жартах про «сина маминої подруги» або мемах з Шайа Лабаф. Сьогодні ж, щоб отримати гарну віддачу, потрібно залучити всі свої креативні здібності і дати мему друге дихання.

  Також варто враховувати, що при переході всередині ВК CTR може бути вище, ніж при переході на якийсь зовнішній веб-сайт.

  Моя довідка - Корисні поради