Як захистити свій аккаунт в Instagram

В останні роки почастішали випадки злому профілів в соціальних мережах: акаунти продають на біржах; використовують для спам-розсилок. У цій статті ми розглянемо 11 ефективних способів того, як захистити аккаунт в Інстаграм від зловмисників.

Вигадайте важкий пароль

Вигадайте важкий пароль, який складається, щонайменше, з 10 символів. Використовуйте в паролі цифри, спеціальні символи, великі і малі літери: дата народження, перша буква вашої вулиці, рік закінчення школи. Така комбінація чисел і символів підвищить захист вашого облікового запису в Інстаграм.

Створіть унікальний пароль. Не потрібно використовувати одну комбінацію для електронної пошти, аккаунта в Instagram і сторінки ВКонтакте.

Намагайтеся міняти пароль кожні 2-3 місяці. Необов’язково придумувати нову комбінацію: додайте нові цифри або замінити літери в попередній версії пароля.

Щоб не забути пароль, запишіть його на окремому аркуші паперу або зберегти в текстовому документі на комп’ютері. Зберігати паролі можна в додатках для iOS і Android: 1Password, Dashlane, KeePass.

Вказуйте реальні дані при реєстрації

При створенні облікового запису в Інстаграм вказуйте справжні дані: ім’я, прізвище, дату народження, електронну пошту. Так ви зможете поскаржитися в технічну підтримку, якщо зловмисники зламають аккаунт.

При зверненні в техпідтримку, вас можуть попросити підтвердити, що ви – справжній власник аккаунта. Для цього потрібно надіслати фотографію паспорта, де вказані ім’я, прізвище та по батькові. Дані повинні збігатися з тими, що вказані в Інстаграм-профілі.

Підключіть двухфакторную аутентифікацію

Після створення облікового запису в Інстаграм підключіть двухфакторную аутентифікацію. Для цього відкрийте меню в додатку і перейдіть в розділ «Налаштування».

Як захистити свій аккаунт в Instagram Переходимо в налаштування профілю

Далі відкрийте розділ «Безпека».

Розділ «Безпека» в Instagram

Тут знаходиться інструмент «Двухфакторная аутентифікація». Перейдіть в цей розділ і натисніть кнопку «Почати». Виконайте всі дії, які потребують додаток.

Як захистити свій аккаунт в Instagram Розділ, де виконується активація двофакторної аутентифікації

Двухфакторная аутентифікація допомагає убезпечити аккаунт від злому. Ви прив’язуєте номер телефону і кожен раз, при вході в профіль, по СМС буде приходити чотиризначний код. Цей код потрібно ввести в спеціальному полі додатки Instagram, щоб увійти на свою сторінку.

Також, при включеній двофакторної аутентифікації, на телефон приходитиме код при отриманні доступу до Instagram з невпізнаного пристрої: чужий комп’ютер або смартфон.

Прив’яжіть аккаунт Facebook

Не забудьте прив’язати Інстаграм-аккаунт в профілем в Facebook:

1) Відкрийте настройки додатки в меню.

2) Перейдіть в розділ «Аккаунт».

Як захистити свій аккаунт в Instagram Зміна параметрів облікового запису

3) У списку розділів перейдіть в «Пов’язані акаунти».

Як захистити свій аккаунт в Instagram У цьому розділі потрібно прив’язати Facebook-аккаунт

4) Виберіть додаток Facebook , і пройдіть процес прив’язки аккаунта. За замовчуванням профіль буде пов’язаний з основною сторінкою FB.

Таким чином ви можете відновити доступ до облікового запису в Instagram через Facebook. Для цього не потрібно пам’ятати логін або пароль від особистого профілю.

Не давайте доступ до аккаунту підозрілим програмам

Мобільні додатки та онлайн-сервіси – фоторедактори, ігри, планувальники завдань – часто запитують доступ до соціальних мереж. Це потрібно для того, щоб користуватися функціоналом додатки без реєстрації: досить просто надати доступ до профілю в Instagram.

Намагайтеся давати доступ до аккаунту тільки перевіреним додаткам. Так ви знизите ймовірність злому вашого профілю.

Щоб подивитися список програм з дозволеним доступом увійдіть в веб-версію аккаунта на комп’ютері.

Відкрийте настройки профілю, натиснувши на іконку шестерень.

Як захистити свій аккаунт в Instagram Редагуємо профіль з комп’ютера

Перейдіть в розділ «Авторизовані додатки».

Як захистити свій аккаунт в Instagram Тут відображається список авторизованих додатків

Ви побачите перелік всіх додатків, у яких є доступ до основної інформації вашого профілю.

Опублікуйте особисті фотографії

Якщо у вас особистий профіль, то опублікуйте 1-2 особисті фотографії. На фото має бути видно ваше обличчя.

При зверненні в технічну підтримку, адміністрація Instagram можна попросити вас відправити паспорт з фотографією. Фотографії в облікового запису і в паспорті повинні збігатися.

Таким чином адміністрація соціальної мережі бажає упевнитися, що ви – справжній власник аккаунта, а не зловмисник, який хоче отримати доступ до облікового записи шляхом обману.

в бізнес-акаунті або сторінці бренду публікуйте «живі» фотографії – процес роботи в офісі, фото власника компанії.

Не вказуйте основний E-mail в описі

При заповненні розділу «Про себе» не вказуйте E-mail адресу, на який зареєстрований акаунт в Instagram. Використовуйте для цих цілей додаткову електронну пошту.

Зловмисники можуть зламати пошту і отримати доступ до вашого профілю в Інстаграм, а також інших сервісів, які зареєстровані на цей E-mail адресу.

Прив’яжіть Instagram-профіль до телефону

Після створення облікового запису в Instagram, додаток постійно нагадує про те, що потрібно прив’язати телефон до облікового запису. Не ігноруйте цю раду.

Зайдіть на головну сторінку аккаунта і натисніть кнопку «Редагувати профіль».

Як захистити свій аккаунт в Instagram Редагуємо профіль з телефону

У розділі «Особиста інформація» знаходиться поле «Телефон». Вкажіть діючий номер телефону. Через 10-15 секунд прийде SMS з кодом, який потрібно ввести в додатку, щоб завершити прив’язку номера.

Вказуємо номер телефону для прив’язки до аккаунту

Не переходьте з невідомих посиланнях

В Direct або коментарі зловмисники можуть залишити посилання на сторонній сайт і закликом перейти. Аргументи для переходу за посиланням можуть бути різні: ви виграли в лотереї, заберіть свій приз; навчимо заробляти в інтернеті від 1000 $ в день; розкрутимо ваш Instagram-аккаунт безкоштовно.

Не переходьте з невідомих посиланнях. Подібні сайти використовуються для крадіжки персональних даних: щоб забрати виграш або розкрутити акаунт вас попросять ввести логін і пароль від облікового запису.

Відмовтеся від використання сумнівних сервісів для розкрутки

Сьогодні сотні сервісів пропонують розкрутити ваш Instagram-профіль на автоматі: накручують передплатників, лайки, виконують массфолловінг і масслайкінг. Щоб почати користуватися подібним сервісом потрібно авторизуватися в системі: вказати логін і пароль.

Є висока ймовірність, що після введення особистих даних, ваш обліковий запис потрапить в «руки» зловмисників.

Не входьте на підозрілі сайти через Інстаграм-аккаунт

Багато інтернет-ресурси вимагають реєстрацію для входу на сайт: соціальні мережі, веб-додатки, відеохостінги, інтернет-магазини. Щоб спростити реєстрацію існує альтернатива: вхід на сайт через Інстаграм і інші соціальні мережі.

В цьому випадку не потрібно вказувати адресу електронної пошти, ім’я та логін. Досить придумати пароль.

Не об’єднуйте свій пристрій вхід на підозрілі сайти, якщо не хочете втратити свого аккаунта.

Висновок

Використовуйте всі описані в статті методи, щоб захистити свій аккаунт в Інстаграм від злому і крадіжки персональних даних. Ніколи не кажіть пароль і адресу електронної пошти незнайомим людям. Не входьте в обліковий запис через Wi-Fi в громадських місцях.

Моя довідка - Корисні поради