Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках

Instagram підкорив блогерів величезною аудиторією, можливістю монетизувати профіль, ну і, звичайно ж, наявністю зручних інструментів для роботи з аудиторією. Одним з таких інструментів є live-трансляції. Це справжня знахідка для тих, хто любить постійно спілкуватися зі своїми передплатниками або ділитися з ними важливо інформацією, проводити рекламні кампанії та багато іншого. Власне кажучи, саме це і зробило функцію такою популярною. Розберемося, як запустити прямий ефір в Instagram і які його особливості.

Для чого потрібен прямий ефір?

 • Він збільшить вашу популярність.
 • Передплатники почнуть вам більше довіряти, так як взаємодіють безпосередньо.
 • Підвищення заробітку, так як ви підвищуєте лояльність своїх передплатників.

Ну, а якщо ви є звичайним користувачем, то в такому випадку він вам дасть можливість показати своє життя, відповісти на питання і т. д. Ви можете почати знімати в якому-небудь закладі або на вечірці, щоб поділитися зі своїми друзями.

Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках

Дуже часто репетитори чи селебріті таким чином влаштовують безкоштовні зустрічі або вебінари.

10 ідей для прямих ефірів в Instagram

Всі говорять про те, яка ця функція класна, але ніхто не розповідає, що показувати у своїх трансляціях, щоб народу було цікаво і не нудно.

 1. Проведіть трансляцію з якогось заходу. Наприклад, конференція стосується теми для вашого блогу, показ, лекції, виставка і т. д.
 2. Покажіть робочий процес зсередини. Припустимо, ви лэшмейкер, поспостерігати за процесом наживо буде цікаво як вашим нинішнім клієнтам, так і майбутнім.
 3. Live-інструкція. Що в цьому особливого, скажете ви. Уявіть, що ви майстер візажу, розкажіть і покажіть у режимі реального часу як використовувати той чи інший косметичний продукт. Повірте, поради професіонала захочуть подивитися багато.
 4. Питання-відповідь. Для початку опублікуйте в сториз наклейку з питанням, щоб фолловери могли задати питання, які їх цікавлять. Потім в live-режимі дайте відповіді на поставлені запитання. Для цього у прямій трансляції передбачена спеціальна функція. Запускайте ефір і тисніть на кнопку праворуч від поля для введення коментарів.
  Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках
 5. Розіграш. Тут навіть пояснювати нічого не потрібно, оголосіть конкурс, а переможця вибирайте в прямому ефірі. Так ви не тільки зберете купу глядачів, але і додати в своєму акаунті нових передплатників.
 6. Якщо ви займаєтеся продажем, уявіть глядачам товар тижня зі знижкою або презентуйте акцію. У самій трансляції ви можете розповісти про умови і показати сам продукт.
 7. Візьміть інтерв’ю у відомої особистості. Це не обов’язково повинна бути зірка світового масштабу. Достатньо, щоб особа була відома вашим передплатникам. Наприклад, якщо ви візажист – запросіть для інтерв’ю відомого візажиста. А якщо ваша аудиторія не дуже знайома з цією особистістю, зробіть кілька ненав’язливих постів, де будете згадувати вашого гостя у вигідному світлі.
 8. Розбір помилок. Ви експерт у своїй сфері діяльності, запустіть трансляцію, де ваші передплатники зможуть розповісти вам про свої помилки, а ви розкажіть їм, як треба робити правильно.
 9. Короткі трансляції зі свого життя. Instagram хороший тим, що всі передплатники автоматично вважає вас своїм другом. Їм дуже цікаво дізнаватися, чим живете. Тому невеликі екскурсії з відпустки будуть як не можна до речі.
  Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках
 10. Відгуки. Якщо ви отримали негативні відгуки про свою діяльність, не поспішайте підчищати коментарі. Проведіть Live і подякуйте передплатників за позитивну оцінку ваших праць, а особливу увагу приділіть негативним коментарям. Поясніть, чому товар затримався або чому ви макіяж не протримався три дні. Якщо ви визнаєте свою провину і пообіцяєте виправитися, або поясніть із-за чого клієнт залишився незадоволений – це покаже ваш у вигідному світлі.

Можна придумати різні рубрики для того, щоб люди звикли до ваших ефірів і почали радити щось нове. Тобто ви, припустимо, пропонуєте рубрику, де будете обговорювати ваше харчування і знімати те, як і що ви готуєте на вечерю, щоб люди могли у вас запитати порад або ж готувати прямо з вами. Можна влаштовувати такі трансляції хоч кожен день, але головне – щоб було розклад і попередження. Приміром, ще одна відмінна ідея для лінгвістів або викладачів: влаштовувати раз на тиждень вебінар, де ви будете обговорювати певну тему, передплатники могли б відразу ставити вам питання або ж виконувати завдання. Тобто ви б дійсно могли б допомогти людям, які не мають можливості платити за заняття.

Покрокова інструкція, як запустити прямий ефір з телефону

Насправді тут немає нічого складного, і якщо ви успішно справлялися з публікацією сториз, то від прямого ефіру вас відділяв буквально один крок.

 

 1. Заходимо в свій Instagram і авторізуємось в профілі.
 2. Клікаємо на свій аватар на головній сторінці або у верхньому лівому кутку новинної стрічки.
  Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках
 3. Перемикаємося на режим прямого ефіру. Для цього свайпаем зліва направо внизу екрану.
  Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках
 4. Далі натискаємо на кнопку посередині, і почнеться трансляція. Над полем для введення коментарів з’явиться повідомлення, що вашим розсилається передплатникам повідомлення про ефірі.
  Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках
 5. Коли з’являться перші глядачі, що можете розпочинати мовлення. Під час свого виступу, ви можете застосувати маску, відправити в Директ запрошення для перегляду трансляції і залишити коментар своїм глядачам.
  Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках
 6. Щоб завершити мовлення, натисніть на кнопку завершити, потім підтвердіть свій намір і виберіть, що ви хочете: видалити ролик назавжди або зберегти його у форматі сториз.

Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках

Якщо вам не подобаються коментарі деяких користувачів чи ви бачите відкритий спам, то ви спокійно можете їх заблокувати, тим самим закривши їм доступ до ваших історій і прямим трансляціям. Їм прийде повідомлення про те, що трансляція завершена, а насправді ви будете продовжувати. Вони не зможуть мати доступ до ваших трансляціям, поки ви не скасуєте блокування.

Чому прямий ефір не працює?

Буває, що виникають якісь проблеми з трансляцією. І причини можуть бути, насправді, зовсім різні:

 • Застаріла версія програми. Вам потрібно переконатися в тому, що у вас стоїть остання версія, в іншому випадку просто оновіть Instagram в Play Market. Зауважте, що Instagram досить часто вводить нові функції, тому краще ставити на оновлення в налаштуваннях свого телефону.

Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках

Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках

Завантажити
QR-Code

Instagram
Developer: Instagram
Price: Free

Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках

Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках

Завантажити
QR-Code

Instagram
Developer: Instagram, Inc.
Price: Free

 • Збій у роботі програми. Іноді в роботі Инсты виникають перебої, погуглите проблему, якщо у інших користувачів зараз спостерігається теж саме, значить, треба просто почекати.
 • Проблеми з інтернет-з’єднанням. Перевірте вантажать інші сайти, якщо немає – значить відсутній інтернет, якщо інші сторінки вантажать, але дуже повільно – значить швидкість недостатня.

Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках

Питання – відповідь

Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках#1. Скільки часу я зможу проводити трансляцію?

Ліміт, на жаль, розробникам був вбудований, і він становить 1 годину. Але ви можете починати трансляцію з іншого телефону або облікового запису, щоб продовжити розмову.

Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках#2. Як передплатники дізнаються, що я почав прямий ефір?

Про це не варто турбуватися, так як їм прийде повідомлення про початок вашої трансляції. Але іноді ця функція може не працювати, тому не варто покладатися тільки на неї. Перед трансляцією намагайтеся попереджати своїх передплатників про цю подію.

Як запустити прямий ефір в Instagram? Інструкція по кроках#3. Чи можу я зберегти трансляцію після завершення?

Так, безумовно, ви можете зберегти її, як для своїх передплатників на 24 години в Історіях, так і собі на телефон або ПК, використовуючи додатки Restore Stories або Story Saver. До речі, ви можете перенести прямий ефір з історій в актуальне, і він не буде видалений через добу.

Щоб задати своє питання або висловитися — пишіть у коментарях. А також дивіться корисне відео по темі.

Моя довідка - Корисні поради