Як вийти з під тіньового бана в Instagram і скільки він триває

Тіньовий бан в Инстаграме – це неофіційний тип блокування, який виникає з таких причин: використання заборонених хештегов, методів просування і сторонніх сервісів.

Що таке тіньової бан в Инстаграме

Shadow Ban – проблема блогерів і користувачів, які часто проявляють активність у соціальній мережі. Вийти з тіньового бана в Инстаграме непросто, тому що система припиняє показ відео або фото користувача у розділі «Рекомендації».

Причиною може стати:

 • заборонені і високочастотні хештеги;
 • сторонні сервіси: накрутка, масова передплата;
 • конкурси Give Away і Лайк Тайм.

Підключаючись до конкурсів, власник профілю отримує підвищену активність. Система оцінює загальний коефіцієнт залученості користувачів і окремої публікації. Якщо після пости привернули увагу більше або кількість передплатників раптово збільшилася – значить «була накрутка».

Навіть, якщо сторонні сервіси не були використані, а тільки конкурси – Инстаграмом розцінюється, як заборонений метод залучення аудиторії.

Під час тіньового бана, публікації не будуть показані за хештегом і не з’являться в розділі «Нещодавно опубліковані». Також, вони не зможуть потрапити в «Рекомендоване» і в деяких випадках, не будуть доступні навіть в Стрічці.

За що накладається і як зрозуміти, що накладено на аккаунт

Перевірити обліковий запис на тіньовий бан в Инстаграме просто – потрібно створити новий пост і додати хештеги. Натиснувши на тег, перейти в розділ «Нещодавно опубліковані». Якщо його немає серед решти – значить на сторінці «прихований бан».

Офіційне співтовариство коментує проблему як: «Система автоматично блокує запису та користувачів, які використовують високочастотні хештеги». Це відноситься тільки до мітках, які додають до публікацій. Те ж відбувається і з профілями, які використовували конкурси – при високій активності на пості ймовірний тіньової бан.

Бан за накрутку передплатників буває двох типів:

 • заблоковано одну або декілька дій;
 • записи виводяться в ТОП.

У першому випадку, блокується функція «Підписатися» або «Поставити лайк». На екрані з’явиться повідомлення: «Дія заблоковано» і дата розблокування. Нерідко, в день зняття блокування, користувач не може використовувати окремі функції.

Способи виходу

Позбутися від shadow ban не просто: в системі вже вказана дата, коли профіль знову буде показаний. Якщо для великих блогів – це невелика проблема, то для початківців – серйозне падіння в охопленні і відсутність можливості шукати свою аудиторію.

Спосіб перший: не публікувати протягом певного часу пости — стандартний метод, що робити в разі тіньового бана. Але можна розміщувати без хештегов, перевіряючи активність і охоплення передплатників.

Другий: тимчасово заблокувати сторінку. Блокування можлива через браузерну версію сайту:

 1. Зайти в Instagram – авторизуватись.
 2. Натиснути: «Мій профіль» — Редагувати.Як вийти з під тіньового бана в Instagram і скільки він триває
 3. В кінці списку: «Тимчасово заблокувати сторінку».Як вийти з під тіньового бана в Instagram і скільки він триває
 4. Підтвердити дію і вказати причину блокування.

Власнику потрібно почекати день-два, щоб тіньової бан зник. Але такий спосіб спрацьовує не завжди, тому залишається тільки один метод – чекати закінчення блокування.

Скільки триває і чи можна скоротити термін

Термін може бути від кількох днів до тижнів. Якщо власник сторінки знехтував правилами Инстаграма, то до півроку. Скоротити період можливе або за допомогою зазначених методів, або не публікуючи нових постів.

Shadow Ban може стати причиною зниження охоплення і як наслідок – повна відсутність активності в профілі, показу новим передплатникам. Проблема в тому, що визначити, скільки триває тіньової бан в Инстаграме практично неможливо.

Як перевіряти наявність блокування:

 • не проявляти активність два-три дні і розмістити публікацію. Додати хештеги і перевірити наявність запису в «Нещодавно опублікованих»;
 • попросити друзів або знайомих пройти за хештегом і перевірити наявність публікації;
 • залишити лайк або коментар, простеживши за відсутністю «Дія заблоковано».

Тіньовий бан в Инстаграме може стати причиною зміни облікового запису. Приміром, вийшовши з блокування, власнику сторінки доведеться видаляти та створити профіль заново, щоб вийти в ТОП.

Моя довідка - Корисні поради